Setari Cookie-uri

Ma puteti ajuta cu un sfat?:D

Buna tuturor.Am sa va relatez pe scurt ceea ce vreau sa fac,pentru a intelege despre ce este vorba si pentru a putea sa ma ajutati in caz de aveti cunostinte despre ceea ce mi-as dori sa fac : mi-as dori sa imi pun o mica "afacere" pe picioare.( vreau sa imi procur pliante si sa-mi angaja 2-3 oameni sau cati or fi necesari pentru distribuirea acestora).Intrebarea este : aveti idee cum pot face asta ? de unde pot lua pliantele? cu cine sa vorbesc pentru a putea sa imi fac "afacerea"asta ? Cunoaste-ti vreun depozit ceva,unde se poate face colaborarea asta ? Si de ce as avea nevoie?
V-as fi foarte recunoascatoare daca m-ati ajutacu un sfat,o idee!!
Nico18
Postat pe 27 Februarie 2013 23:07
De la: Nico18, la data 2013-02-27 23:07:33Buna tuturor.Am sa va relatez pe scurt ceea ce vreau sa fac,pentru a intelege despre ce este vorba si pentru a putea sa ma ajutati in caz de aveti cunostinte despre ceea ce mi-as dori sa fac : mi-as dori sa imi pun o mica "afacere" pe picioare.( vreau sa imi procur pliante si sa-mi angaja 2-3 oameni sau cati or fi necesari pentru distribuirea acestora).Intrebarea este : aveti idee cum pot face asta ? de unde pot lua pliantele? cu cine sa vorbesc pentru a putea sa imi fac "afacerea"asta ? Cunoaste-ti vreun depozit ceva,unde se poate face colaborarea asta ? Si de ce as avea nevoie?
V-as fi foarte recunoascatoare daca m-ati ajutacu un sfat,o idee!!



In primul rand,,stabileste-ti domeniul de interes,dupa care stabileste contactele cu cei ,care te intereseaza si in urma evientierii acestora vei putea merge mai departe !!!!Pliantele sunt furnizate de catre tipografii,in urma incheierii unor contracte de prestari servicii!!!Inainte de toate,inregistreaza-te cu firma la Registrul Comertului!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Februarie 2013 07:40
De la: Nico18, la data 2013-02-27 23:07:33Buna tuturor.Am sa va relatez pe scurt ceea ce vreau sa fac,pentru a intelege despre ce este vorba si pentru a putea sa ma ajutati in caz de aveti cunostinte despre ceea ce mi-as dori sa fac : mi-as dori sa imi pun o mica "afacere" pe picioare.( vreau sa imi procur pliante si sa-mi angaja 2-3 oameni sau cati or fi necesari pentru distribuirea acestora).Intrebarea este : aveti idee cum pot face asta ? de unde pot lua pliantele? cu cine sa vorbesc pentru a putea sa imi fac "afacerea"asta ? Cunoaste-ti vreun depozit ceva,unde se poate face colaborarea asta ? Si de ce as avea nevoie?
V-as fi foarte recunoascatoare daca m-ati ajutacu un sfat,o idee!!


Din cate stiam, exista si firme de publicitate care produc, la cererea clientului, si produse promotionale tiparite, contra cost, desigur.

Daca vrei sa-ti recomand o firma, care stiu eu sigur ca e serioasa, o pot face, insa doar prin mesaj privat.
kudika_32792
Postat pe 2 Mai 2013 08:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
UNIVERSITATAEA BIOTERRA 10 De la: kudika070419 23 Septembrie 2009 15:39
idee de afacere 6 De la: gargaritamica 1 Iulie 2009 18:43
job part time 23 De la: eeuu 18 Ianuarie 2011 14:33
Scoala de cosmetica (Christine Valmy sau alte scoli) 1 De la: Ems096 11 Septembrie 2014 17:36
independenta financiara 2 De la: banifrumosi 1 Aprilie 2009 20:32