Setari Cookie-uri

Posesivitate...obsesie sau pur si simplu iubire?

Fetele, am nevoie de un sfat din partea voastra.
L-am cunoscut pe fostul meu iubit cand aveam 15 ani, dar am inceput sa fim impreuna abia cand am implinit 19 ani...relatia noastra a durat 1 an si ceva...pana cand el m-a inselat, am decis sa-l iert , am mai continuat jumatate de an , dupa care ne-am despartit..despartit teoretic vorbind, caci practic noi vorbim zilnic si ne vedem de cateva ori pe saptamana...el zice ca nu mai simte nimic pt mine dar cu toate astea inca continua sa ma caute, sa ma cheme sa ne intalnim si alte chestii de genu...eu pur si simplu nu pot sa-l uit...daca nu imi raspunde la telefon incep sa ma panichez, plang si am stari ce nu ar fi practic normale...

Relatia s-a incheiat in iulie 2012 si eu inca nu mi-am revenit, plang, ma consum...etc..
kudika_32984
Postat pe 4 Aprilie 2013 13:32
De la: kudika_32984, la data 2013-04-04 13:32:21Fetele, am nevoie de un sfat din partea voastra.
L-am cunoscut pe fostul meu iubit cand aveam 15 ani, dar am inceput sa fim impreuna abia cand am implinit 19 ani...relatia noastra a durat 1 an si ceva...pana cand el m-a inselat, am decis sa-l iert , am mai continuat jumatate de an , dupa care ne-am despartit..despartit teoretic vorbind, caci practic noi vorbim zilnic si ne vedem de cateva ori pe saptamana...el zice ca nu mai simte nimic pt mine dar cu toate astea inca continua sa ma caute, sa ma cheme sa ne intalnim si alte chestii de genu...eu pur si simplu nu pot sa-l uit...daca nu imi raspunde la telefon incep sa ma panichez, plang si am stari ce nu ar fi practic normale...

Relatia s-a incheiat in iulie 2012 si eu inca nu mi-am revenit, plang, ma consum...etc..



Daca nu mai doreste sa fiti impreuna,,de ce te mai intalnesti cu el?????O sa ne spui ca il iubesti,stiu!!Dar daca nu mai puteti sa fiti iubiti,puteti fi doar prieteni,dar te avertizez ca va trebui sa-ti schimbi optica vis-a-vis de tanarul respectiv!!!Cutremurator pentru tine,nu????

Incearca sa vezi care va fi starea ta de spirit,daca intrerupi orice leatura cu domnia sa!!!!Cu siguranta te vei relaxa,dar avand foarte multa rabdare cu tine!!!
kudika_15804
Postat pe 4 Aprilie 2013 14:13
Am incercat sa rupem legatura, sa nu ne vorbim...aceasta a durat cel mult 2 saptamani, dupa care unul dintre noi iar ceda si suna...si urmau intalniri... chiar nu stiu ce poate fi in capul lui, zice ca nu ma mai iubeste,dar totusi doreste sa ma mai vada...
Cum iti explici asta???
kudika_32984
Postat pe 4 Aprilie 2013 15:10
De la: kudika_32984, la data 2013-04-04 15:10:48Am incercat sa rupem legatura, sa nu ne vorbim...aceasta a durat cel mult 2 saptamani, dupa care unul dintre noi iar ceda si suna...si urmau intalniri... chiar nu stiu ce poate fi in capul lui, zice ca nu ma mai iubeste,dar totusi doreste sa ma mai vada...
Cum iti explici asta???



Cum decurg intalnirile dintre voi?????
kudika_15804
Postat pe 4 Aprilie 2013 15:19
De la: kudika_15804, la data 2013-04-04 15:19:24
De la: kudika_32984, la data 2013-04-04 15:10:48Am incercat sa rupem legatura, sa nu ne vorbim...aceasta a durat cel mult 2 saptamani, dupa care unul dintre noi iar ceda si suna...si urmau intalniri... chiar nu stiu ce poate fi in capul lui, zice ca nu ma mai iubeste,dar totusi doreste sa ma mai vada...
Cum iti explici asta???



Cum decurg intalnirile dintre voi?????
nu e treaba ta,,culcate evita sa mai indemni lumea la prostii si culcate
prazlea
Postat pe 4 Aprilie 2013 15:25
Va cunoasteti de atat de mult timp, incat obisnuinta a devenit o a doua natura! Se spune ca este mai puternica chiar si decat iubirea!
Oricum...lasa timpul sa decida si sa te vindece!
rondina
Postat pe 4 Aprilie 2013 19:51
Discuta cu el pe tema aceasta, sigur puteti rezolva problema impreuna.
Negruser_Anamaria_1
Postat pe 30 Iulie 2013 17:44
De la: kudika_32984, la data 2013-04-04 15:10:48Am incercat sa rupem legatura, sa nu ne vorbim...aceasta a durat cel mult 2 saptamani, dupa care unul dintre noi iar ceda si suna...si urmau intalniri... chiar nu stiu ce poate fi in capul lui, zice ca nu ma mai iubeste,dar totusi doreste sa ma mai vada...
Cum iti explici asta???

ori tu il iubesti si el inca nu recunoaste ca e reciproc
ori s-a transformat intr-o prietenie mai puternica decat iubirea (prietenie pe care tu nu vrei sa o accepti pentru ca nu ai incheiat prima etapa)
cunosc un caz similar care dureaa de mai multi ani
maria-ioana
Postat pe 30 Iulie 2013 17:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dinti de portelan 18 De la: kudika_nikole 8 Ianuarie 2012 13:39
cum sa-l fac sa slabeasca??????? 19 De la: mirelootza 8 Decembrie 2009 17:47
bancuri cu fete cuminti 8 De la: kudika070522 28 Septembrie 2009 01:37
Banc accident :) 54 De la: Criss_M 14 Aprilie 2012 17:18
banc..... 224 De la: autosoul41 22 Iunie 2011 14:08