Setari Cookie-uri

un sfat va rog

Sunt geloasa si nu stiu cum sa depasesc aceasta etapa din viata. Sunt casatorita cu el de 18 ani, de doi ani el are o colega de birou cu 10 ani mai tanara decat mine... nu stiu cum sa lupt cu asta...va dati seama ca au intervenit multe schimbari..inevitabile cred
kudika_15717
Postat pe 23 Aprilie 2013 08:40
boala grea gelozia!!si zici ca-i frumoasa colega asta mai tanara?!
kiss_my_ass
Postat pe 23 Aprilie 2013 08:43
Si daca de maine va avea una cu 20 de ani mai tanara ce-ai sa faci ?
Kiss, pui paie pe foc ?
luchianramona
Postat pe 23 Aprilie 2013 08:45
De la: kudika_15717, la data 2013-04-23 08:40:47Sunt geloasa si nu stiu cum sa depasesc aceasta etapa din viata. Sunt casatorita cu el de 18 ani, de doi ani el are o colega de birou cu 10 ani mai tanara decat mine... nu stiu cum sa lupt cu asta...va dati seama ca au intervenit multe schimbari..inevitabile cred



Si ce probleme au intervenit in viata voastra???Faptul ca are acea colega v-a influentat traiul in comun???Daca raspunsul este negativ,trateaza cu indiferenta si pune-ti ratiunea in miscare!!!Daca raspunsul este afirmativ,,,discuta cu sotul tau,la el ai sa afli raspunsurile,si,impreuna,daca mai exista iubire intre voi,veti gasi si solutia adecvata!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Aprilie 2013 08:46
da ne influenteaza traiul in comun, el vrea sa traiasca altfel viata acum are alte viziuni, nu se mai multumeste cu armonia care era...si ce ma doare cel mai tare este ca munceste si pentru ea, o protejeaza
kudika_15717
Postat pe 23 Aprilie 2013 08:59
parca am otrava in suflet..mi-as dori sa intervina o schimbare sa nu mai lucreze doar el cu ea, sa mai fie un coleg o colega cu ei
kudika_15717
Postat pe 23 Aprilie 2013 09:00
nu este frumoasa, are insa un caracter care cucereste barbatii, ceva de genul il are pe vin-o incoa
kudika_15717
Postat pe 23 Aprilie 2013 09:26
De la: luchianramona, la data 2013-04-23 08:45:10Si daca de maine va avea una cu 20 de ani mai tanara ce-ai sa faci ?
Kiss, pui paie pe foc ?

probabil ai dreptate...teoretic este adevarat ce spui, practic insa doare foarte tare..el m-a iubit nebuneste si acum parca nu mai este asa
kudika_15717
Postat pe 23 Aprilie 2013 09:28
este asa de populara incat ceilalti colegi ii aduc flori fursecuri, diverse..acum a tinut dieta dukan , a slabit si arata mai bine...mie imi parea ratusca cea urata...care se pare ca se transforma in lebada
kudika_15717
Postat pe 23 Aprilie 2013 09:33
parca am intrat intr-un labirint si nu mai gasesc iesirea..va rog spuneti-va parerea, concret..nu stiu cum sa mai lupt cu asta...avem o fata de 16 ani frumoasa, desteapta, un copil bun...avem totul, casa masa , parintii...si totusi nu ma mai simt ocrotita de el asa cum a fost in toti acesti ani
kudika_15717
Postat pe 23 Aprilie 2013 09:39
Dupa 18 ani de casnicie,ar trebui sa te reinventezi, daca vrei sa treceti peste rutina de zi cu zi si cred ca stii si singura la ce capitol a inceput sa scartaie casnicia voastra!
MissDarine
Postat pe 23 Aprilie 2013 09:43
te macini mult prea tare
si practic pentru ce?pentru una cu 10 ani mai tanara ca tine?haide mai...astea-s prostioare
againpiscotica
Postat pe 23 Aprilie 2013 09:46
Sunt de acord cu Darine. Nu fa acasa crize de gelozie, pentru ca ai sa ajungi sa-l indepartezi si mai mult. Sunt unii oameni care, cu cat le interzici ceva, cu atat mai mult isi doresc acel ceva. Subtil, incearca sa aduci schimbari in infatisarea ta, schimba coafura, culoarea parului...transforma-te si tu in lebada cea frumoasa si gratioasa. Tine dieta daca este cazul...
luchianramona
Postat pe 23 Aprilie 2013 09:50
De la: MissDarine, la data 201309:43:43Dupa 18 ani de casnicie,ar trebui sa te reinventezi, daca vrei sa treceti peste rutina de zi cu zi si cred ca stii si singura la ce capitol a inceput sa scartaie casnicia voastra!

imi cer scuze ca am sa fiu fara pic de modestie, trebuie insa sa stiti mai multe amanunte ca eu sa primesc un sfat bun de la voi...sunt o femeie frumoasa am o gingasie aparte, care nu va disparea indiferent de varsta pe care o sa o am....mi-ar trebui mai mult sport..sunt comoda din pacate...
kudika_15717
Postat pe 23 Aprilie 2013 09:53
De la: kudika_15717, la data 2013-04-23 08:40:47Sunt geloasa si nu stiu cum sa depasesc aceasta etapa din viata. Sunt casatorita cu el de 18 ani, de doi ani el are o colega de birou cu 10 ani mai tanara decat mine... nu stiu cum sa lupt cu asta...va dati seama ca au intervenit multe schimbari..inevitabile cred

Comunicarea e la baza unei relatii...discuta cu sotzul..si vezi ce simte ..pentru tine,poate ca o vrea doar pentru sex..iar pe tine te iubeste cu adevarat..si incearca sa depasesti faza cu gelozia..poate are..o ratacire.. .toate-s trecatoare... ..succes!
Fulg-de-nea
Postat pe 23 Aprilie 2013 09:54
De la: kudika_15717, la data 2013-04-23 09:39:36parca am intrat intr-un labirint si nu mai gasesc iesirea..va rog spuneti-va parerea, concret..nu stiu cum sa mai lupt cu asta...avem o fata de 16 ani frumoasa, desteapta, un copil bun...avem totul, casa masa , parintii...si totusi nu ma mai simt ocrotita de el asa cum a fost in toti acesti ani



Da,un comportament tipic barbatilor ,care intra in calduri,atunci cand li se prezinta disponibilitate de alta natura,din partea unr femele,si ele aflate in ovulatie continua,dar incalificabila,nimic nou sau inedit!!!


Draga mea,in casnicia ta au aparut fisuri,stii care sunt acelea,nu??Ei,tocmai spre repararea lor trebuie sa actionezi!!!!Schimba-te,imbunatateste-ti tonusul,fii indiferenta fata de nevoile sotului,comenteaza ceva,indruma-l la doamna respectiva,daca tot este altruist si o protejeaza suplimentar!!!!Iesi in decor,fa-ti timpul tau,in care sa nu aiba acees domnia sa,trateaza-l in aceeasi maniera in care o face de cand amusina femeile tinere!!!!Fii puternica,gandeste pozitiv si adu-ti culoare in viata,poate,sotul tau va observa schimbarea si iti va reacorda respectul cuvenit!!!In caz contrar,fii responsabila,nu uita,nu tot ce este tanar,proaspat este si bun,ca dovada comportamentul domnisoarei,careia ii place mocirla,in locul demnitatii personale,fii convinsa de faptul ca stie in ce se balaceste,dar ii place!!!!Nu uita un lucru,spicul de grau copt,ajuns la maturitate este aplecat,pe cand cel sec,fara rod este tantos,falnic,dar degeaba,la primul seceris va fi zdrobit!!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Aprilie 2013 09:56
am 1,65 si 58 kg..se poate si mai bine ..o sa incerc...dar stiti si voi..pe mine ma are de atatia ani ..ceva nou nu strica nimanui nu ???
kudika_15717
Postat pe 23 Aprilie 2013 09:56
De la: Flowers, la data 2013-04-23 09:54:36
De la: kudika_15717, la data 2013-04-23 08:40:47Sunt geloasa si nu stiu cum sa depasesc aceasta etapa din viata. Sunt casatorita cu el de 18 ani, de doi ani el are o colega de birou cu 10 ani mai tanara decat mine... nu stiu cum sa lupt cu asta...va dati seama ca au intervenit multe schimbari..inevitabile cred

Comunicarea e la baza unei relatii...discuta cu sotzul..si vezi ce simte ..pentru tine,poate ca o vrea doar pentru sex..iar pe tine te iubeste cu adevarat..si incearca sa depasesti faza cu gelozia..poate are..o ratacire.. .toate-s trecatoare... ..succes!

asta o sunat aiurea ...o vrea doar pentru sex...
pai cum ?iar pe ea o iubeste cu adevarat....apai daca o iubeste cu adevarat nu vrea huta huta cu aia vrea cu iubirea vietii lui .
againpiscotica
Postat pe 23 Aprilie 2013 09:59
va multumesc pentru sfaturi, am sa cuget la fiecare raspuns in parte , am sa incerc sa culeg dintre randurile voastre si sa fiu mai inteleapta...nimic nu este intamplator in viata...o sa lupt..multumesc
kudika_15717
Postat pe 23 Aprilie 2013 10:01
De la: kudika_15717, la data 2013-04-23 09:56:27am 1,65 si 58 kg..se poate si mai bine ..o sa incerc...dar stiti si voi..pe mine ma are de atatia ani ..ceva nou nu strica nimanui nu ???

Vai di mini si di mini ! Se poate si mai bine? E perfect asa! Cand ai spus ca tipa respectiva a tinut dieta m-am gandit ca ar fi cazul si la tine, dar chiar nu este. Sunt convinsa ca esti o femeie frumoasa!
luchianramona
Postat pe 23 Aprilie 2013 10:01
De la: againpiscotica, la data 2013-04-23 09:59:36
De la: Flowers, la data 2013-04-23 09:54:36
De la: kudika_15717, la data 2013-04-23 08:40:47Sunt geloasa si nu stiu cum sa depasesc aceasta etapa din viata. Sunt casatorita cu el de 18 ani, de doi ani el are o colega de birou cu 10 ani mai tanara decat mine... nu stiu cum sa lupt cu asta...va dati seama ca au intervenit multe schimbari..inevitabile cred

Comunicarea e la baza unei relatii...discuta cu sotzul..si vezi ce simte ..pentru tine,poate ca o vrea doar pentru sex..iar pe tine te iubeste cu adevarat..si incearca sa depasesti faza cu gelozia..poate are..o ratacire.. .toate-s trecatoare... ..succes!

asta o sunat aiurea ...o vrea doar pentru sex...
pai cum ?iar pe ea o iubeste cu adevarat....apai daca o iubeste cu adevarat nu vrea huta huta cu aia vrea cu iubirea vietii lui .

mercy pentru remarca...mai scrie ceva acolo.. mai daca yo fi pus poalele in cap...ce sa mai faca omu'? ..si era mai bine..daca o facea si nu stia sotzia...
Fulg-de-nea
Postat pe 23 Aprilie 2013 10:04
De la: luchianramona, la data 2013-04-23 10:01:37
De la: kudika_15717, la data 2013-04-23 09:56:27am 1,65 si 58 kg..se poate si mai bine ..o sa incerc...dar stiti si voi..pe mine ma are de atatia ani ..ceva nou nu strica nimanui nu ???

Vai di mini si di mini ! Se poate si mai bine? E perfect asa! Cand ai spus ca tipa respectiva a tinut dieta m-am gandit ca ar fi cazul si la tine, dar chiar nu este. Sunt convinsa ca esti o femeie frumoasa!

multumesc
kudika_15717
Postat pe 23 Aprilie 2013 10:05
De la: kudika_15717, la data 2013-04-23 10:01:12va multumesc pentru sfaturi, am sa cuget la fiecare raspuns in parte , am sa incerc sa culeg dintre randurile voastre si sa fiu mai inteleapta...nimic nu este intamplator in viata...o sa lupt..multumesc

..corect..ai tras o concluzie inteleapta...lupta pentru casnicia ta...
Fulg-de-nea
Postat pe 23 Aprilie 2013 10:06
De la: kudika_15804, la data 2013-04-23 09:56:21
De la: kudika_15717, la data 2013-04-23 09:39:36parca am intrat intr-un labirint si nu mai gasesc iesirea..va rog spuneti-va parerea, concret..nu stiu cum sa mai lupt cu asta...avem o fata de 16 ani frumoasa, desteapta, un copil bun...avem totul, casa masa , parintii...si totusi nu ma mai simt ocrotita de el asa cum a fost in toti acesti ani



Da,un comportament tipic barbatilor ,care intra in calduri,atunci cand li se prezinta disponibilitate de alta natura,din partea unr femele,si ele aflate in ovulatie continua,dar incalificabila,nimic nou sau inedit!!!


Draga mea,in casnicia ta au aparut fisuri,stii care sunt acelea,nu??Ei,tocmai spre repararea lor trebuie sa actionezi!!!!Schimba-te,imbunatateste-ti tonusul,fii indiferenta fata de nevoile sotului,comenteaza ceva,indruma-l la doamna respectiva,daca tot este altruist si o protejeaza suplimentar!!!!Iesi in decor,fa-ti timpul tau,in care sa nu aiba acees domnia sa,trateaza-l in aceeasi maniera in care o face de cand amusina femeile tinere!!!!Fii puternica,gandeste pozitiv si adu-ti culoare in viata,poate,sotul tau va observa schimbarea si iti va reacorda respectul cuvenit!!!In caz contrar,fii responsabila,nu uita,nu tot ce este tanar,proaspat este si bun,ca dovada comportamentul domnisoarei,careia ii place mocirla,in locul demnitatii personale,fii convinsa de faptul ca stie in ce se balaceste,dar ii place!!!!Nu uita un lucru,spicul de grau copt,ajuns la maturitate este aplecat,pe cand cel sec,fara rod este tantos,falnic,dar degeaba,la primul seceris va fi zdrobit!!!!

pot sa nu fiu de acord cu tine?uite daca ea iese din decor si-l trateaza cu indiferenta nu va face decat sa-i lase cale
libera catre domnisoara respectiva.
Adica acel barbat poate gandi...pai nevasta nu ma baga de seama ...face figuri ...face pe nisnaiosa ..mno lasa ca-mi vad si io de ale mele..ii arat io ei ca nu stau io dupa cheremu ei.
Si atunci nu face decat sa rupa mai tare relatia si sa duca catre colaps total.
Asta e doar parerea mea ..
againpiscotica
Postat pe 23 Aprilie 2013 10:06
De la: kudika_15717, la data 2013-04-23 09:53:49
De la: MissDarine, la data 201309:43:43Dupa 18 ani de casnicie,ar trebui sa te reinventezi, daca vrei sa treceti peste rutina de zi cu zi si cred ca stii si singura la ce capitol a inceput sa scartaie casnicia voastra!

imi cer scuze ca am sa fiu fara pic de modestie, trebuie insa sa stiti mai multe amanunte ca eu sa primesc un sfat bun de la voi...sunt o femeie frumoasa am o gingasie aparte, care nu va disparea indiferent de varsta pe care o sa o am....mi-ar trebui mai mult sport..sunt comoda din pacate...



Nu mai fi comoda,cauta orioce forma de miscare,caci nesiguranta te va distruge in scurt timp si iti vei pierde familia!!!!Tocmai aici trebuie sa lucrezi,fa-o,nu mai amana lucrurile!!!Asa cum sotul tau gaseste timp sa isi satisfaca colega de job,tot astfel va trebui sa actionezi si tu,in sensul gasirii unor oportunitati de revigorare personala!!!!!!!Pretuieste-te ,caci nu o va face nimeni in locul tau,nici copilul,nici partenerul de viata,viata este o lupta crancena,fii invingatoare,nu invinsa!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Aprilie 2013 10:08
De la: Flowers, la data 2013-04-23 10:04:18
De la: againpiscotica, la data 2013-04-23 09:59:36
De la: Flowers, la data 2013-04-23 09:54:36
De la: kudika_15717, la data 2013-04-23 08:40:47Sunt geloasa si nu stiu cum sa depasesc aceasta etapa din viata. Sunt casatorita cu el de 18 ani, de doi ani el are o colega de birou cu 10 ani mai tanara decat mine... nu stiu cum sa lupt cu asta...va dati seama ca au intervenit multe schimbari..inevitabile cred

Comunicarea e la baza unei relatii...discuta cu sotzul..si vezi ce simte ..pentru tine,poate ca o vrea doar pentru sex..iar pe tine te iubeste cu adevarat..si incearca sa depasesti faza cu gelozia..poate are..o ratacire.. .toate-s trecatoare... ..succes!

asta o sunat aiurea ...o vrea doar pentru sex...
pai cum ?iar pe ea o iubeste cu adevarat....apai daca o iubeste cu adevarat nu vrea huta huta cu aia vrea cu iubirea vietii lui .

mercy pentru remarca...mai scrie ceva acolo.. mai daca yo fi pus poalele in cap...ce sa mai faca omu'? ..si era mai bine..daca o facea si nu stia sotzia...

apoi io numa am zis n-am dat cu paru
ea acum intradevar trebuie sa iasa putin mai in evidenta decat domnisoara ,si are toate atu-urile ,putin la comportament tre sa jongleze si ii poate suci mintile rapid.
o cina romantica in doi ...banuiesc ca nu au avut recent...o imbracaminte de seara mai zecsi etc....
againpiscotica
Postat pe 23 Aprilie 2013 10:09
De la: againpiscotica, la data 2013-04-23 10:06:23
De la: kudika_15804, la data 2013-04-23 09:56:21
De la: kudika_15717, la data 2013-04-23 09:39:36parca am intrat intr-un labirint si nu mai gasesc iesirea..va rog spuneti-va parerea, concret..nu stiu cum sa mai lupt cu asta...avem o fata de 16 ani frumoasa, desteapta, un copil bun...avem totul, casa masa , parintii...si totusi nu ma mai simt ocrotita de el asa cum a fost in toti acesti ani



Da,un comportament tipic barbatilor ,care intra in calduri,atunci cand li se prezinta disponibilitate de alta natura,din partea unr femele,si ele aflate in ovulatie continua,dar incalificabila,nimic nou sau inedit!!!


Draga mea,in casnicia ta au aparut fisuri,stii care sunt acelea,nu??Ei,tocmai spre repararea lor trebuie sa actionezi!!!!Schimba-te,imbunatateste-ti tonusul,fii indiferenta fata de nevoile sotului,comenteaza ceva,indruma-l la doamna respectiva,daca tot este altruist si o protejeaza suplimentar!!!!Iesi in decor,fa-ti timpul tau,in care sa nu aiba acees domnia sa,trateaza-l in aceeasi maniera in care o face de cand amusina femeile tinere!!!!Fii puternica,gandeste pozitiv si adu-ti culoare in viata,poate,sotul tau va observa schimbarea si iti va reacorda respectul cuvenit!!!In caz contrar,fii responsabila,nu uita,nu tot ce este tanar,proaspat este si bun,ca dovada comportamentul domnisoarei,careia ii place mocirla,in locul demnitatii personale,fii convinsa de faptul ca stie in ce se balaceste,dar ii place!!!!Nu uita un lucru,spicul de grau copt,ajuns la maturitate este aplecat,pe cand cel sec,fara rod este tantos,falnic,dar degeaba,la primul seceris va fi zdrobit!!!!

pot sa nu fiu de acord cu tine?uite daca ea iese din decor si-l trateaza cu indiferenta nu va face decat sa-i lase cale
libera catre domnisoara respectiva.
Adica acel barbat poate gandi...pai nevasta nu ma baga de seama ...face figuri ...face pe nisnaiosa ..mno lasa ca-mi vad si io de ale mele..ii arat io ei ca nu stau io dupa cheremu ei.
Si atunci nu face decat sa rupa mai tare relatia si sa duca catre colaps total.
Asta e doar parerea mea ..



Poti sa nu fii de acord,ai dreptul la opinie!!!
Ai inteles total gresit indemnul meu,dar oricum nu are rost sa iti explic,intelege ce doresti!!!Este strict parerea ta!
kudika_15804
Postat pe 23 Aprilie 2013 10:12
De la: againpiscotica, la data 2013-04-23 10:09:40
De la: Flowers, la data 2013-04-23 10:04:18
De la: againpiscotica, la data 2013-04-23 09:59:36
De la: Flowers, la data 2013-04-23 09:54:36
De la: kudika_15717, la data 2013-04-23 08:40:47Sunt geloasa si nu stiu cum sa depasesc aceasta etapa din viata. Sunt casatorita cu el de 18 ani, de doi ani el are o colega de birou cu 10 ani mai tanara decat mine... nu stiu cum sa lupt cu asta...va dati seama ca au intervenit multe schimbari..inevitabile cred

Comunicarea e la baza unei relatii...discuta cu sotzul..si vezi ce simte ..pentru tine,poate ca o vrea doar pentru sex..iar pe tine te iubeste cu adevarat..si incearca sa depasesti faza cu gelozia..poate are..o ratacire.. .toate-s trecatoare... ..succes!

asta o sunat aiurea ...o vrea doar pentru sex...
pai cum ?iar pe ea o iubeste cu adevarat....apai daca o iubeste cu adevarat nu vrea huta huta cu aia vrea cu iubirea vietii lui .

mercy pentru remarca...mai scrie ceva acolo.. mai daca yo fi pus poalele in cap...ce sa mai faca omu'? ..si era mai bine..daca o facea si nu stia sotzia...

apoi io numa am zis n-am dat cu paru
ea acum intradevar trebuie sa iasa putin mai in evidenta decat domnisoara ,si are toate atu-urile ,putin la comportament tre sa jongleze si ii poate suci mintile rapid.
o cina romantica in doi ...banuiesc ca nu au avut recent...o imbracaminte de seara mai zecsi etc....

normal....asta ii priveste pe amandoi..ey stiu mai bine gusturile lor..eu nu am intrat in detalii..romantice..am dat un sfat la subiectiv..hai sa fim realisti..viata asta e o lupta...
mno ..o zi buna si bafta in viata Pisco..
Fulg-de-nea
Postat pe 23 Aprilie 2013 10:13
De la: kudika_15717, la data 2013-04-23 09:56:27am 1,65 si 58 kg..se poate si mai bine ..o sa incerc...dar stiti si voi..pe mine ma are de atatia ani ..ceva nou nu strica nimanui nu ???

Nu neaparat la frumusetea exterioara m-am referit eu...dupa atatia ani de casnicie, sotul tau te-a cunoscut si mai grasa si mai slaba, si nervoasa si calma, si iubitoare si isterica...cand am spus ca e musai sa te reinventezi, m-am referit la acele gesturi care au devenit mecanice...acolo trebuie sa umblam toate, in momentul in care se instaleaza rutina intr-o casnicie!
MissDarine
Postat pe 23 Aprilie 2013 10:17
De la: kudika_15804, la data 2013-04-23 10:12:56
Poti sa nu fii de acord,ai dreptul la opinie!!!
Ai inteles total gresit indemnul meu,dar oricum nu are rost sa iti explic,intelege ce doresti!!!Este strict parerea ta!

era doar o alta parere care nu era in aceasi directie cu opinia ta.atat
acum daca doresti sa imprastii cu acid ceea ce vad ca faci nu ai decat,am observat cat esti de deranjata cand cineva nu-ti impartaseste opinia.pacat .eu nu caut cearta.
tu da.
eu incercam doar sa comunic ,tu observ ca doar transezi.
Ei asta e ...tine tu in continuare ranchiuna eu nu am de gand asa ceva,nu-mi inegresc eu sufletelu.
o zi buna sa ai
againpiscotica
Postat pe 23 Aprilie 2013 10:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
I-ati da parola voastra de mail/Messenger iubitului/iubitei voastre? 122 De la: Elyaa 19 Iunie 2011 19:54
intre doi te atinge ploaia sau nu? 65 De la: yulyana_c 3 Noiembrie 2013 10:12
porno si barbatii 18 De la: kudika441834 26 August 2012 12:48
cum poti scapa de boala numita gelozie? 22 De la: alexa1502 19 Iulie 2009 13:31
Frica de...nu stiu... 27 De la: kudika_19074 17 Octombrie 2013 17:19