Setari Cookie-uri

un sfat va rog

Dragele mele ma confrunt insa cu o problema, in urma stresului se pare ca m-am consumat din tot trupul si tot sufletul in aceasta incercare a vietii si m-@
am pricopsit cu o hipertiroidie care imi da de furca. In ciuda faptului ca ar trebui sa fiu foarte slaba, nu sunt pentru ca mananc haotic, nu reusesc sa ma echilibrez din acest punc de vedere.Imi repet seara la culcare si dimineata când ma trezesc ca voi manca cumpatat, dar zadarnic. Mi-am scris pe hartie ce mananc intr-o zi si sunt dezastru. Cum sa ma ridic ? Teoretic stiu practic nu sunt instare
kudika_15717
Postat pe 27 Iulie 2014 10:23
De la: kudika_15717, la data 2014-07-27 10:23:28Dragele mele ma confrunt insa cu o problema, in urma stresului se pare ca m-am consumat din tot trupul si tot sufletul in aceasta incercare a vietii si m-@
am pricopsit cu o hipertiroidie care imi da de furca. In ciuda faptului ca ar trebui sa fiu foarte slaba, nu sunt pentru ca mananc haotic, nu reusesc sa ma echilibrez din acest punc de vedere.Imi repet seara la culcare si dimineata când ma trezesc ca voi manca cumpatat, dar zadarnic. Mi-am scris pe hartie ce mananc intr-o zi si sunt dezastru. Cum sa ma ridic ? Teoretic stiu practic nu sunt instare


Teoretic sau practic, dar mai ales practic te duci la medic, te tratezi si incepi sa te mai gandesti si la tine.Nu stiu cat de slaba ar trebui sa fii dar ar trebui sa conteze sa fii sanatoasa chiar daca nu ai silueta de model.
Arno_28
Postat pe 27 Iulie 2014 10:27
De la: kudika_15717, la data 2013-04-23 09:26:36nu este frumoasa, are insa un caracter care cucereste barbatii, ceva de genul il are pe vin-o incoa
stiu ce simti,,,,,asa sunt si eu...........dar sotul tau cedeaza asa repede????daca se uita o femeie,gata .....te inseala????
NEGRUTTTT
Postat pe 27 Iulie 2014 10:31
Multumesc de raspuns, am fost la endocrinolog sunt diagnosticata cu analize in toata regula Daca iau acest medicament risc sa ma ingras pana la 20 kg, aceasta ar fi una din reactiile lui adverse....Mi-am calcat 7 fustite le-am pus pe speteaza unui scaun, nu le pot imbraca sunt strimte
kudika_15717
Postat pe 27 Iulie 2014 10:32
De la: kudika_15717, la data 2013-11-23 07:31:24Buna dimineata ! As dori de la voi un sfat cu argumente. Ce ati face voi daca ati fi in locul meu.Cine mi-a citit poveste stie despre ce este vorba....Fosta colega de birou mai devreme sau mai tarziu va face nunta cu concubinul ei, sotul meu va fi si el invitat(desigur isi doreste sa mearga),ce sa fac sa merg la aceasta nunta ??? Va specific , fata asta ma cunoaste, stie ca sunt sotia lui, dar nici macar nu ma saluta cand trece pe strada pe langa mine... Si daca as merge cum m-as simtii la aceata nunta ??? Voi ce ati face ?


Mie mi s-ar parea normal ca el sa mearga la nunta isotit de tine.
Cum te-ai simti numai tu poti sti.Daca se marita fufa atunci eu as opina ca ar trebui sa fii mai linistita.
Arno_28
Postat pe 27 Iulie 2014 10:32
De la: kudika_15717, la data 2014-07-27 10:32:35Multumesc de raspuns, am fost la endocrinolog sunt diagnosticata cu analize in toata regula Daca iau acest medicament risc sa ma ingras pana la 20 kg, aceasta ar fi una din reactiile lui adverse....Mi-am calcat 7 fustite le-am pus pe speteaza unui scaun, nu le pot imbraca sunt strimte
tine regim....nici pe mine nu ma mai incap unele rochite
NEGRUTTTT
Postat pe 27 Iulie 2014 10:36
De la: kudika_15717, la data 2014-07-27 10:23:28Dragele mele ma confrunt insa cu o problema, in urma stresului se pare ca m-am consumat din tot trupul si tot sufletul in aceasta incercare a vietii si m-@
am pricopsit cu o hipertiroidie care imi da de furca. In ciuda faptului ca ar trebui sa fiu foarte slaba, nu sunt pentru ca mananc haotic, nu reusesc sa ma echilibrez din acest punc de vedere.Imi repet seara la culcare si dimineata când ma trezesc ca voi manca cumpatat, dar zadarnic. Mi-am scris pe hartie ce mananc intr-o zi si sunt dezastru. Cum sa ma ridic ? Teoretic stiu practic nu sunt instare



Daca nu iti impui vointa, incercand sa depasesti tot ce este negativ in viata ta,nimeni nu o va putea face in locul tau!!!

In primul rand,linisteste-te,este foarte important ca starea ta despiritas fie una plina deenergie si tonus multumitor!!
In aldoilea rand,diagnosticul "hipertiroidie" ti-a fost stabilit decatre medicul endocrinolog ???Daca raspunsul este afirmativ,ar trebui sa stii ca, orice forma de disfunctie a glandei tiroide ,o data instalata,este definitiva si nu trebuie decat sa iti monitorizezi starea de sanatate privind aspectele legate de hipertiroidie!!Medicul endocrinolog are obligatia sa te cheme periodic la control si sa iti recomande o schema de alimentatie,pe care trebuie sa o respecti intocmai!!In orice problema referitoare la glanda tiroida si functionarea ei ,ambitia personala este una dintre principalele metode de mentinere a bolii sub control!!!

Este important sa iti constientizezi afectiunea si complicatiile aduse de aceasta si sa lupti cu tot ce inseamna dereglari ale glandei tiroide!!!Niciun user nu poate trai in locul tau,respecta-ti stilul de viata si modul de hranire!!!Medicul va face restul!!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Iulie 2014 10:36
De la: kudika_15717, la data 2014-04-10 08:31:31Buna dimineata ! Trebuie sa va spun individa despre care v-am tot vorbit(colega)este atat de inteligenta incat fixase nunta in post si prin relatii se astepta sa-i se aprobe Desigur ca i-a fost respinsa cererea deci nunta are loc la anu si la multi ani



Eu cred ca si tu exagerezi tot dandu-i importanta acelei femei.Daca tot a trecut povestea si nici nu au avut o relatie las-o sa se duca de tot.
Scoate-o din cap si concentreaza-te pe viata ta de familie.
Arno_28
Postat pe 27 Iulie 2014 10:37
De la: kudika_956391, la data 2014-07-27 10:31:25
De la: kudika_15717, la data 2013-04-23 09:26:36nu este frumoasa, are insa un caracter care cucereste barbatii, ceva de genul il are pe vin-o incoa
stiu ce simti,,,,,asa sunt si eu...........dar sotul tau cedeaza asa repede????daca se uita o femeie,gata .....te inseala????
Sa- ti raspund la intrebare.El sotul meu era prea filotim, asa pot descrie eu starea lui de atunci Acum ne-am maturizat amandoi si cred ca a inteles si el acum, ca nu tot ce zboara se mananca
kudika_15717
Postat pe 27 Iulie 2014 10:37
[quote name='Arno_28' d ate='2014-07-27 10:37:02']
De la: kudika_15717, la data 2014-04-10 08:31:31Buna dimineata ! Trebuie sa va spun individa despre care v-am tot vorbit(colega)este atat de inteligenta incat fixase nunta in post si prin relatii se astepta sa-i se aprobe Desigur ca i-a fost respinsa cererea deci nunta are loc la anu si la multi ani



Eu cred ca si tu exagerezi tot dandu-i importanta acelei femei.Daca tot a trecut povestea si nici nu au avut o relatie las-o sa se duca de tot.
Scoate-o din cap si concentreaza-te pe viata ta de familie.[/quote] ma straduiesc
kudika_15717
Postat pe 27 Iulie 2014 10:39
Ma straduiesc
kudika_15717
Postat pe 27 Iulie 2014 10:41
Eu cred ca te subestimezi foarte tare si gresesti foarte mult.
Nu conteaza ca esti mai mare ca muierea aia, nu conteaza ca te vei mai ingrasa dar vei fi mai sanatoasa, nu conteaza ca va trebui sa arunci fustele alea si sa-ti iei altele mai largi, conteaza sa te iubesti pe tine, sa te respecti si sa te apreciezi mai mult si atunci asta se va vedea in afara si o va simti si sotul tau.
O femeie nesigura, vesnic framantata ca altele sunt mai tinere ca ea si posubil vor deveni rivale, ca trebuie sa isi pazeasca sotul de ele, ca este bolnava si se va ingrasa, nu face decat sa transmita nesiguranta si in familie.
Daca te vei calma si echilibra si vei face pace cu tine insati, asta se va reflecta si in exterior asupra familiei.
Arno_28
Postat pe 27 Iulie 2014 11:00
De la: kudika_15717, la data 2014-07-27 10:41:06Ma straduiesc


Elimina cuvinte ca ma straduiesc sau incerc, chiar fa-o.
Arno_28
Postat pe 27 Iulie 2014 11:01
Multumesc
kudika_15717
Postat pe 27 Iulie 2014 21:38
Incearca sa mananci putin si des fara paine si asociatii de carne cu cartofi sau paine. Mama mea a slabit doar asa, fara alte regimuri...multi au inceput sa tina dieta dukan dar medicii nu o recomanda..bafta si sa ai incredere in tine, conteaa foarte mult sa te simti bine in pielea ta!
Sasha_Criss
Postat pe 27 Iulie 2014 21:44
Dragele mele, individa a avut "nunta"sambata, ce fel de nunta nu stiu ??? A fost imbracata in mireasa, dar nu s-a cununat religios, nu a primit binecuvantarea Domnului, deoarece in post nu se fac nunti. ...Nu ma intereseaza , treaba ei sa se spele pe cap cu viata ei cu tot, dar sotul meu a venit ieri negru de suparare probabil s-a discutat la servici despre acest eveniment si s-a simtit marginalizat. Eu am lucrat sambata, iar el a fost cu fiica noastra la tara, la parinti. Am aflat intamplator de nunta ei, uiasem data, uitasem de existenta ei....Ma doare sa-l vad asa de trist , asa de ...fara pofta de viata...
kudika_15717
Postat pe 5 August 2014 10:05
De la: kudika_15717, la data 2014-08-05 10:05:09Dragele mele, individa a avut "nunta"sambata, ce fel de nunta nu stiu ??? A fost imbracata in mireasa, dar nu s-a cununat religios, nu a primit binecuvantarea Domnului, deoarece in post nu se fac nunti. ...Nu ma intereseaza , treaba ei sa se spele pe cap cu viata ei cu tot, dar sotul meu a venit ieri negru de suparare probabil s-a discutat la servici despre acest eveniment si s-a simtit marginalizat. Eu am lucrat sambata, iar el a fost cu fiica noastra la tara, la parinti. Am aflat intamplator de nunta ei, uiasem data, uitasem de existenta ei....Ma doare sa-l vad asa de trist , asa de ...fara pofta de viata...



Este problema doamnei in cauza,nicidecum a ta!!!Nu te lasa afectata de tristetea sotului,domnia sa ar fi trebuit sa fie fericit ca isi petrece timpul liber cu fiica sa!!!Nu iti mai face probleme,o sa-i treaca !!!Se simte marginalizat??De ce???
kudika_15804
Postat pe 5 August 2014 12:03
Dece s-a simtit marginalizat ? Sotul meu a lucrat 2 ani cu ea in birou, iti imaginezi cat de mult s-a discutat despre "nunta"aceasta, chiar din biroul unde lucreaza acum, petru ca ei au participat la nunta.
kudika_15717
Postat pe 16 August 2014 08:36
E dimineata, soarele straluceste deja pe cer . Astazi el a pregatit cafeluta, o bem impreuna, dar fiecare cu preocuparea lui,el joaca o partida de tancuri, eu ma uit un pic pe facebook, mai intru pe kudika, mai citesc o reteta de slabire, citesc despre facultati, fata mea mai are un pic si va fi studenta . E liniste in relatia mea acum. Ma relaxez un pic, apoi gatesc , dupa amiaza merg la servici. Eu am programul mai incarcat decat el, dar e ok, sanatoasa sa fiu si sunt multumita.
kudika_15717
Postat pe 16 August 2014 08:46
Ei bine nu v-am salutat Buna dimineata ! O zi minunata dragele mele.
kudika_15717
Postat pe 16 August 2014 08:50
De la: kudika_15717, la data 2014-08-16 08:50:20Ei bine nu v-am salutat Buna dimineata ! O zi minunata dragele mele.



Te-am avzut in fuga spre balcon!!Buna dimineata!!! felicitari,de voi doi depinde sa pastrati armonia in familie!!! Un viitor luminos fetitei voastre!!!Este tot ce conteaza in acest moment!!!
kudika_15804
Postat pe 16 August 2014 08:52
Dragele mele prietene si am reusit sa ma adun, greu, dar am reusit sunt la regi
kudika_15717
Postat pe 16 August 2014 08:52
Dragele mele prietene si am reusit sa ma adun, greu, dar am reusit sunt la regi
kudika_15717
Postat pe 16 August 2014 08:52
Dragele mele prietene si am reusit sa ma adun, greu, dar am reusit sunt la regi
kudika_15717
Postat pe 16 August 2014 08:52
Dragele mele prietene si am reusit sa ma adun, greu, dar am reusit sunt la regi
kudika_15717
Postat pe 16 August 2014 08:52
Regim am vrut sa spun. Cum sa sterg ?Mesajul s-a repetat.
kudika_15717
Postat pe 16 August 2014 08:57

Multumesc si tie asemenea, numai bine, multe realizari.
kudika_15717
Postat pe 16 August 2014 09:01
De la: kudika_15717, la data 2014-08-16 08:57:55Regim am vrut sa spun. Cum sa sterg ?Mesajul s-a repetat.


Nu ai cum sa o faci,doar cei din Administratie o pot face,daca vor dori sa te ajute!!!Nu iti mai face probleme,se intampla si astfel de repetari de postari!!
kudika_15804
Postat pe 16 August 2014 09:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sora lui :( 37 De la: iubi7a_lui 8 Mai 2012 18:13
I-ati da parola voastra de mail/Messenger iubitului/iubitei voastre? 122 De la: Elyaa 19 Iunie 2011 19:54
geloasa sau paranoia ? 22 De la: cristinutza_cristinutza 20 Octombrie 2013 11:53
sunt geloasa 93 De la: kitty_ 26 August 2012 12:40
Care este masca cea mai potrivita:Gelozie,orgoliu sau lipsa educatiei?? 108 De la: maimai_no1 21 Septembrie 2011 00:28