Setari Cookie-uri

un sfat va rog

Buna dimineata ! Am fost fetelor si am vorbit cu psihologul..se pare ca sunt dependenta de el, ca imi este frica sa ma descurc fara el.....trebuie sa-mi schimb gandurile si atitudinea..e greu....sa invat sa ma descurc si singura..
kudika_15717
Postat pe 12 Mai 2013 07:06
Nimic nu este imposibil atunci cand vrei.
criszoe
Postat pe 12 Mai 2013 07:08
Ma pregatesc sa merg la servici,va pup pe toate si va doresc o zi senina..plina de soare
kudika_15717
Postat pe 12 Mai 2013 07:10
Servici usor si ziua sa-ti fie pe plac.
criszoe
Postat pe 12 Mai 2013 07:12
Toate reactiile noastre acum cand suntem atulti au raspunsul in copilarie... aviz parintilor..trebuie sa avem grija mare in felul cum ne ducem viata..suntem modelul pe care copii nostri il vor urma si faptele noastre il vor marca
kudika_15717
Postat pe 12 Mai 2013 07:16
scuze..adulti am vrut sa spun
kudika_15717
Postat pe 12 Mai 2013 07:17
multumesc
kudika_15717
Postat pe 12 Mai 2013 07:18
Gelozia distruge casnicia... Niciunui barbat nu ii place sa stea pe lant si, cu cat primeste mai multa incredere de la partenera, cu atat este mai fidel. Cam asa functioneaza barbatii, in general. Si, daca esti foarte geloasa, inseamna ca nici tu nu ai fost intotdeauna ''usa de biserica''. Asta pentru ca gelozia vine de multe ori din propriile greseli. Tot ce poti sa faci, este sa fii foarte ingrijita, atenta cu sotul tau si mai ales, sa te porti si sa vorbesti frumos pentru ca, in general un barbat inseala atunci cand nevasta vrea sa ii puna tzolul in cap. BAFTA!
gigi_oprea
Postat pe 12 Mai 2013 10:30
De la: kudika_15717, la data 2013-05-12 07:16:10Toate reactiile noastre acum cand suntem atulti au raspunsul in copilarie... aviz parintilor..trebuie sa avem grija mare in felul cum ne ducem viata..suntem modelul pe care copii nostri il vor urma si faptele noastre il vor marca


Exact asa si este! Nu exista pe lumea asta o responsabilitatea mai mare decat cea de parinte!
kudika_32792
Postat pe 12 Mai 2013 10:33
De la: kudika_15717, la data 2013-05-12 07:06:21Buna dimineata ! Am fost fetelor si am vorbit cu psihologul..se pare ca sunt dependenta de el, ca imi este frica sa ma descurc fara el.....trebuie sa-mi schimb gandurile si atitudinea..e greu....sa invat sa ma descurc si singura..


In timp, cu multa rabdare si multa disciplina, vei invata sa-ti schimbi atitudinea! O sa fie bine, o sa vezi!
kudika_32792
Postat pe 12 Mai 2013 10:34
De la: gigi_oprea, la data 2013-05-12 10:30:52Gelozia distruge casnicia... Niciunui barbat nu ii place sa stea pe lant si, cu cat primeste mai multa incredere de la partenera, cu atat este mai fidel. Cam asa functioneaza barbatii, in general. Si, daca esti foarte geloasa, inseamna ca nici tu nu ai fost intotdeauna ''usa de biserica''. Asta pentru ca gelozia vine de multe ori din propriile greseli. Tot ce poti sa faci, este sa fii foarte ingrijita, atenta cu sotul tau si mai ales, sa te porti si sa vorbesti frumos pentru ca, in general un barbat inseala atunci cand nevasta vrea sa ii puna tzolul in cap. BAFTA!

Din pacate pentru mine sunt si am fost prea cuminte, prea linistita, nu am ridicat macar privirea spre un alt barbat, nu se mai pune problema sa fi trait aventurii cu altii barbatii.Poate de as fi trait mai libertin mi-ar fi fost mai bine....sunt insa o persoana cu conceptii invechite daca vrei sa spui asa, imi place familia sa fie familie..nu sa se umble din floare in floare. Daca este sa vorbim despre libertatea barbatului, dificil, sa spun si dece, pentru ca sotul meu este genul de barbat foarte atent cu femeile de toate varstele dar mai ales cu femeile tinere frumoase suple.... doare..
kudika_15717
Postat pe 12 Mai 2013 17:09
Nu stiu daca ai spus de cand lucreaza aceasta individa cu sotul, de cat timp ?
Pentru ca daca au ceva ani de cand sunt impreuna la locul de munca, nu e de bine. Poate nu ar strica sa mai mergi din cand in cand, la sotul tau la servici facandu-i surprize, in sensul ca erai in trecere prin zona si ai trecut si pe la el sa il scoti in oras sau altceva. Ori, invit-o pe duduia la o cafea, stai de vorba cu ea, ii povestesti de fata ta ce mare si frumoasa e !! ce familie frumoasa ai si cat ai muncit sa va realizati (sigur va sesiza sa nu intervina in viata voastra !!). Acum nu stiu ce temperament are sotul tau, sa nu se supere daca ar fi sa aplici unul din planuri. Practic, nu stii cum sa faci ca sa fie bine. Ma gandeam ca daca te va vedea la servici tipa, poate isi va da seama sa nu incalce teritoriul. Poate, discret, nu ar strica sa vorbesti cu seful lor sa faca in asa fel sa mai fie si altcineva cu ei in birou (barbat). Insa, ar fi bine sa vorbeasca chiar si fata ta cu sotul tau sa ii spuna ca vede anumite schimbari in relatia voastra si astfel sa-l aduca pe linia de plutire. Va recomand sa mergeti la Manastirea Prislop unde este inmormantat Parintele Arsenie Boca si sa va rugati; puteti da si acatiste pentru binele casei. Toate cele bune si sa auzim de bine.
quantex
Postat pe 13 Mai 2013 12:29
De la: kudika_15717, la data 2013-05-12 07:06:21Buna dimineata ! Am fost fetelor si am vorbit cu psihologul..se pare ca sunt dependenta de el, ca imi este frica sa ma descurc fara el.....trebuie sa-mi schimb gandurile si atitudinea..e greu....sa invat sa ma descurc si singura..

e exact ca atunci cand inveti sa mergi pe bicicleta...la inceput te ajuta cineva, dupa aceea te lasa singurica...cazi, faci buba,te ridici si-o iei de la capat pana inveti sa pedalezi fara probleme!
MissDarine
Postat pe 13 Mai 2013 12:38
Recunosc ca n-am apucat sa citesc toate cele 7 pagini dar un lucru nu mi-e clar: de ce atunci cand barbatului ii arde de nabadai sau cand I se scoala cate vre-o idee , femeia trebuie sa se reinventeze sau sa se dea de ceasu mortii? De ce eu ca femeie trebuie sa fac cu nervii , sa ajung la psiholog , sa fac cu stresu pentru ca asa vrea p..a lui? Are o colega mai tanara? Da , si?! Daca in fiecare an va avea alta colega eu ce ar trebui sa fac pana iese el la pensie? Sa fac planul la medicul de familie cerand trimiteri la spitalul de nebuni? Sa-mi plang in pumni ca daca se uita la aia , ca de ce nu mai face sex cu mine cum facea , ca daca..ca daca..
Si daca ii arata putina indiferenta ce? Ii scade omului din orgoliu? Il indeparteaza si il trimite la aia? Si foarte bine! Sa se duca invartindu-se! Mai bine sa plece decat sa stea o casnicie asa in nelinisti si dubii ca poate maine va veni alta colega. Trezirea fetelor! O viata aveti ..nu v-o distrugeti pentru toti nemernicii care nu stiu sa si-o tina in pantaloni. Pe el il doare fix in oua ca voi va puneti pe jar si ajungeti la balamuc.
Mayyyyana
Postat pe 13 Mai 2013 12:51
De la: quantex, la data 2013-05-13 12:29:47Nu stiu daca ai spus de cand lucreaza aceasta individa cu sotul, de cat timp ?
Pentru ca daca au ceva ani de cand sunt impreuna la locul de munca, nu e de bine. Poate nu ar strica sa mai mergi din cand in cand, la sotul tau la servici facandu-i surprize, in sensul ca erai in trecere prin zona si ai trecut si pe la el sa il scoti in oras sau altceva. Ori, invit-o pe duduia la o cafea, stai de vorba cu ea, ii povestesti de fata ta ce mare si frumoasa e !! ce familie frumoasa ai si cat ai muncit sa va realizati (sigur va sesiza sa nu intervina in viata voastra !!). Acum nu stiu ce temperament are sotul tau, sa nu se supere daca ar fi sa aplici unul din planuri. Practic, nu stii cum sa faci ca sa fie bine. Ma gandeam ca daca te va vedea la servici tipa, poate isi va da seama sa nu incalce teritoriul. Poate, discret, nu ar strica sa vorbesti cu seful lor sa faca in asa fel sa mai fie si altcineva cu ei in birou (barbat). Insa, ar fi bine sa vorbeasca chiar si fata ta cu sotul tau sa ii spuna ca vede anumite schimbari in relatia voastra si astfel sa-l aduca pe linia de plutire. Va recomand sa mergeti la Manastirea Prislop unde este inmormantat Parintele Arsenie Boca si sa va rugati; puteti da si acatiste pentru binele casei. Toate cele bune si sa auzim de bine.

ai atins cel mai dureros punct nu pot merge la el la birou..nu am voie in institut din pacate sunt legata de maini si de picioare..numai Dumnezeu ma poate ajuta
kudika_15717
Postat pe 13 Mai 2013 22:19
Pana la Dumnezeu te vor manca sfintii daca nu te vei ajuta singura. Nu neglijati anumite lucruri in idea ca vine Dumnezeu si vi le rezolva. Ca stiti vorba romaneasca: Dumnezeu iti da , dar nu-ti baga si in traista. Incearca sa vorbesti cu el si sa iei o decizie. Nu cu ea trebuie sa vorbesti , ce vina are ea? Daca el e asa , tipe ca ele se vor gasi mereu iar el va fi mereu la dispozitia lor. Deci el e buba.
Mayyyyana
Postat pe 13 Mai 2013 22:24
Daca tu n-ai voie in institut atunci de unde stii ca ea e super populara iar el e in anturajul ei mereu? Iti povesteste el asta cu lux de amanunte?
Mayyyyana
Postat pe 13 Mai 2013 22:25
De la: MayanMistica, la data 2013-05-13 12:51:52Recunosc ca n-am apucat sa citesc toate cele 7 pagini dar un lucru nu mi-e clar: de ce atunci cand barbatului ii arde de nabadai sau cand I se scoala cate vre-o idee , femeia trebuie sa se reinventeze sau sa se dea de ceasu mortii? De ce eu ca femeie trebuie sa fac cu nervii , sa ajung la psiholog , sa fac cu stresu pentru ca asa vrea p..a lui? Are o colega mai tanara? Da , si?! Daca in fiecare an va avea alta colega eu ce ar trebui sa fac pana iese el la pensie? Sa fac planul la medicul de familie cerand trimiteri la spitalul de nebuni? Sa-mi plang in pumni ca daca se uita la aia , ca de ce nu mai face sex cu mine cum facea , ca daca..ca daca..
Si daca ii arata putina indiferenta ce? Ii scade omului din orgoliu? Il indeparteaza si il trimite la aia? Si foarte bine! Sa se duca invartindu-se! Mai bine sa plece decat sa stea o casnicie asa in nelinisti si dubii ca poate maine va veni alta colega. Trezirea fetelor! O viata aveti ..nu v-o distrugeti pentru toti nemernicii care nu stiu sa si-o tina in pantaloni. Pe el il doare fix in oua ca voi va puneti pe jar si ajungeti la balamuc.
...Foarte adevarat MayanMistica, asa ma gandeam si eu...imi placea viata mea era frumoasa si linistita...acum insa nu mai stiu decat ca toate sunt altfel..le vad intr-o lumina diferita
kudika_15717
Postat pe 13 Mai 2013 22:27
De la: MayanMistica, la data 2013-05-13 22:25:28Daca tu n-ai voie in institut atunci de unde stii ca ea e super populara iar el e in anturajul ei mereu? Iti povesteste el asta cu lux de amanunte?

e poveste lunga..am intrat de cateva ori cu acordul sefului cel mare si da mi-a povestit si el
kudika_15717
Postat pe 13 Mai 2013 22:29
De la: kudika_15717, la data 2013-05-13 22:29:17
De la: MayanMistica, la data 2013-05-13 22:25:28Daca tu n-ai voie in institut atunci de unde stii ca ea e super populara iar el e in anturajul ei mereu? Iti povesteste el asta cu lux de amanunte?

e poveste lunga..am intrat de cateva ori cu acordul sefului cel mare si da mi-a povestit si el


Ti-a povestit sotul tau asta?
Mayyyyana
Postat pe 13 Mai 2013 22:31
Ea se poate spune ca este desteapta se foloseste de toti barbatii din jurul ei..se foloseste, este sireata, vicleana..vrea sa ajunga intr-o functie importanta si se foloseste de toti din jurul ei toti care pun botul sa spun asa
kudika_15717
Postat pe 13 Mai 2013 22:32
De la: MayanMistica, la data 2013-05-13 22:31:33
De la: kudika_15717, la data 2013-05-13 22:29:17
De la: MayanMistica, la data 2013-05-13 22:25:28Daca tu n-ai voie in institut atunci de unde stii ca ea e super populara iar el e in anturajul ei mereu? Iti povesteste el asta cu lux de amanunte?

e poveste lunga..am intrat de cateva ori cu acordul sefului cel mare si da mi-a povestit si el


Ti-a povestit sotul tau asta?

da mi-a povestit sotul meu
kudika_15717
Postat pe 13 Mai 2013 22:33
De la: kudika_15717, la data 2013-05-13 22:32:51Ea se poate spune ca este desteapta se foloseste de toti barbatii din jurul ei..se foloseste, este sireata, vicleana..vrea sa ajunga intr-o functie importanta si se foloseste de toti din jurul ei toti care pun botul sa spun asa


Lasa ce face ea si cum vrea sa-si atinga scopul. E treaba ei. Eu nu inteleg de ce al tau pune botul. Si mai ales sa-ti povesteasca asa cu lux de amanunte. Fac pariu ca nici nu are erectie cand sta pe langa el.
Intrebarea e : tie iti convine mariajul asta ?!!!
Mayyyyana
Postat pe 13 Mai 2013 22:35
De la: kudika_15717, la data 2013-05-13 22:33:26
De la: MayanMistica, la data 2013-05-13 22:31:33
De la: kudika_15717, la data 2013-05-13 22:29:17
De la: MayanMistica, la data 2013-05-13 22:25:28Daca tu n-ai voie in institut atunci de unde stii ca ea e super populara iar el e in anturajul ei mereu? Iti povesteste el asta cu lux de amanunte?

e poveste lunga..am intrat de cateva ori cu acordul sefului cel mare si da mi-a povestit si el


Ti-a povestit sotul tau asta?

da mi-a povestit sotul meu

mi s-a parut chiar gelos cand mi-a spus : ii aduce bucatarul flori in fiecare dimineata si este insurat, dec ii tot aduce ???
kudika_15717
Postat pe 13 Mai 2013 22:37
De la: kudika_15717, la data 2013-05-13 22:32:51Ea se poate spune ca este desteapta se foloseste de toti barbatii din jurul ei..se foloseste, este sireata, vicleana..vrea sa ajunga intr-o functie importanta si se foloseste de toti din jurul ei toti care pun botul sa spun asa
tu nu te lega de ea din cauza lu barbatitu ca nu e ea de vina ci barbatitu ce treaba ai tu cu ea
prazlea
Postat pe 13 Mai 2013 22:37
Sincer da imi convenea , el m-a adorat pana la acet incident...a facut tot ce a fost omeneste pentru mine..mi-a satisfacut toate capriciile..cei din exterior ne invidiau
kudika_15717
Postat pe 13 Mai 2013 22:41
De la: kudika_15717, la data 2013-05-13 22:37:15
De la: kudika_15717, la data 2013-05-13 22:33:26
De la: MayanMistica, la data 2013-05-13 22:31:33
De la: kudika_15717, la data 2013-05-13 22:29:17
De la: MayanMistica, la data 2013-05-13 22:25:28Daca tu n-ai voie in institut atunci de unde stii ca ea e super populara iar el e in anturajul ei mereu? Iti povesteste el asta cu lux de amanunte?

e poveste lunga..am intrat de cateva ori cu acordul sefului cel mare si da mi-a povestit si el


Ti-a povestit sotul tau asta?

da mi-a povestit sotul meu

mi s-a parut chiar gelos cand mi-a spus : ii aduce bucatarul flori in fiecare dimineata si este insurat, dec ii tot aduce ???


Si tu trebuia sa ii raspunzi: si pe tine ce te doare , ca si tu esti barbat insurat!!
Mayyyyana
Postat pe 13 Mai 2013 22:42
Cati ani are el? 40 cumva?!!!
Mayyyyana
Postat pe 13 Mai 2013 22:43
De la: prazlea, la data 2013-05-13 22:37:48
De la: kudika_15717, la data 2013-05-13 22:32:51Ea se poate spune ca este desteapta se foloseste de toti barbatii din jurul ei..se foloseste, este sireata, vicleana..vrea sa ajunga intr-o functie importanta si se foloseste de toti din jurul ei toti care pun botul sa spun asa
tu nu te lega de ea din cauza lu barbatitu ca nu e ea de vina ci barbatitu ce treaba ai tu cu ea

Nu pot sa nu ma leg, urasc felul acestea de oamenii care nu stiu sa urce decat folosindu-se de alti. Mai ales femeile..ce sa faca si ele sa se culce cu superiorul si asa sa inainteze in grad
kudika_15717
Postat pe 13 Mai 2013 22:43
De la: MayanMistica, la data 2013-05-13 22:43:05Cati ani are el? 40 cumva?!!![/quote ] da
kudika_15717
Postat pe 13 Mai 2013 22:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e gelozie sau doar ceva intiparit in mintea mea? 7 De la: kudikauser112 21 Iulie 2014 23:09
Fostii ma cauta 1 De la: kudika_1034372 20 Octombrie 2018 00:51
O relatie mai complicata 28 De la: puiut_77 7 Martie 2011 09:02
M-a inselat sotia, vreau sa o iert dar nu stiu cum sa fac asta 122 De la: Dezamagit 23 August 2015 22:40
Iubitul meu va fi maseur... si eu deja sunt geloasa :( 212 De la: kudika124021 28 Noiembrie 2010 21:52