Setari Cookie-uri

Ma ajutati sa ii fac o farsa prietenului meu?

Buna, am nevoie de putin ajutor, vreau sa ii fac o farsa mai .. rautacioasa prietenului meu, prin care as vrea sa il fac sa se ingrijoreze putin.
Vreau sa ii dau o lectie, deoarece el nu raspunde niciodata la telefon, si il uita tot timpul telefonul in masina, etc, si de multe ori am nevoie urgenta sa vb cu el. as vrea doar sa il speriu putin , ma puteti ajuta va rog?
kudika_35571
Postat pe 27 Mai 2013 12:17
si zici ca-i prietenul tau?! interesanta "iubire" mai aveti si voi!!
kiss_my_ass
Postat pe 27 Mai 2013 12:20
e mai ciudata, ce i drept, ma poti ajuta cu idei, sugestii, si sa ma ajuti sa fac ceva?
kudika_35571
Postat pe 27 Mai 2013 12:23
da! discuta cu el si daca-mi spui ca ai discutat fa-o din nou si din nou pana va intelege!!
kiss_my_ass
Postat pe 27 Mai 2013 12:25
io-s la fel ca pretenu tau ba imi pierd telefonul,ba-l uit acasa,ba-l uit la servici... daca e la mine si suna ...pana-l gasesc prin geanta se plictiseste cine incearca sa dea de mine
againpiscotica
Postat pe 27 Mai 2013 12:27
De la: kiss_my_ass, la data 2013-05-27 12:25:34da! discuta cu el si daca-mi spui ca ai discutat fa-o din nou si din nou pana va intelege!!

saliu
againpiscotica
Postat pe 27 Mai 2013 12:28
kudika_35571
Postat pe 27 Mai 2013 12:30
De la: kudika_35571, la data 2013-05-27 12:17:48Buna, am nevoie de putin ajutor, vreau sa ii fac o farsa mai .. rautacioasa prietenului meu, prin care as vrea sa il fac sa se ingrijoreze putin.
Vreau sa ii dau o lectie, deoarece el nu raspunde niciodata la telefon, si il uita tot timpul telefonul in masina, etc, si de multe ori am nevoie urgenta sa vb cu el. as vrea doar sa il speriu putin , ma puteti ajuta va rog?


Ia-i telefonul si ascunde-l pentru o saptamana. Sa vezi in ce fibrilatii o sa intre, iar a doua oara va fi mai atent, sa speram.
kudika_32792
Postat pe 27 Mai 2013 12:48
De la: kudika_35571, la data 2013-05-27 12:17:48Buna, am nevoie de putin ajutor, vreau sa ii fac o farsa mai .. rautacioasa prietenului meu, prin care as vrea sa il fac sa se ingrijoreze putin.
Vreau sa ii dau o lectie, deoarece el nu raspunde niciodata la telefon, si il uita tot timpul telefonul in masina, etc, si de multe ori am nevoie urgenta sa vb cu el. as vrea doar sa il speriu putin , ma puteti ajuta va rog?



Nu,esti lipsita de bun simt si cererea ta nu iti face cinste!!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Mai 2013 13:14
eu as aplica aceeasi tactica...m-as da lovita'n aripa si n-as raspunde!
MissDarine
Postat pe 27 Mai 2013 13:26
De la: kudika_35571, la data 2013-05-27 12:17:48Buna, am nevoie de putin ajutor, vreau sa ii fac o farsa mai .. rautacioasa prietenului meu, prin care as vrea sa il fac sa se ingrijoreze putin.
Vreau sa ii dau o lectie, deoarece el nu raspunde niciodata la telefon, si il uita tot timpul telefonul in masina, etc, si de multe ori am nevoie urgenta sa vb cu el. as vrea doar sa il speriu putin , ma puteti ajuta va rog?


de speriat nu stiu daca se va speria dar poti incerca sa te faci si tu mai greu de abordat
mai uita-l si tu acasa,mai pune-l pe silent sa vezi daca-i place
Ame_li
Postat pe 27 Mai 2013 14:19

incearca sa-i dai un mesaj ca esti la spital si vezi daca te cauta(la telefon) sa vada in care spital te afli,parerea mea!
Titanika
Postat pe 27 Mai 2013 14:32
eu una m-as supara daca ar incerca cineva sa ma panicheze degeaba .
Dar ma gandesc ...oare el nu are ceva mai important de facut de nu raspunde la telefon?poate e mult prea "Ocupat"cand il suna fata
againpiscotica
Postat pe 27 Mai 2013 14:42
Imi place la nebunie sa fac farse.mai ales de 1 aprilie!!!Il termin pe bietul meu sot,pt ca incep cu el,apoi cu cipii,apoi cu taticu si pe urma cu prietenii!!!
Cea mai tare farsa pe care am facuto tatalui meu a fost in urma cu vreo 10 ani,cand am ticluit cu fata o scrisoare trimisa de la un comandament militar precum ar fi chemat la popota sa faca mancare soldatilor romani din Afganistan,pt ca el nu facuse armata si era chemat pt 3 luni!
Cea mai tare faza a fost cand s-a dus la toti vecinii sa le arate scrisoarea si era saracul de el terminat,cu toate ca pana la urma ii spusesem ca este o farsa din partea noastra,dar degeaba!!!El o tinea una si buna!Apoi iam aratat semnatura,celui care a semnat"Noncrede" si inca mai era tulburat!
Titanika
Postat pe 27 Mai 2013 14:42
De la: againpiscotica, la data 2013-05-27 14:42:04eu una m-as supara daca ar incerca cineva sa ma panicheze degeaba .
Dar ma gandesc ...oare el nu are ceva mai important de facut de nu raspunde la telefon?poate e mult prea "Ocupat"cand il suna fata


ii bagi "mortul"in telefon",bietei fete
Titanika
Postat pe 27 Mai 2013 14:44
vorbeste cu Buzdugan de la radio
Mayyyyana
Postat pe 27 Mai 2013 19:26
mihaita1967
Postat pe 2 Iunie 2013 06:04
Nu ar fi mai bine sa i-l legi de gat?
Sarikiz
Postat pe 2 Iunie 2013 06:29
eu una zic ca indiferenta doare cel mai tare cel putin asa procedez eu cu prietenul meu care din cand in cand este cam indiferent la mesajele sau telefoanele mele ...asa ca o zi intreaga nu vorbesc cu el dar a 2 a zi primesc mesaje cu ce fac daca sunt bine si nu se opreste pana nu i raspund...la mine functioneaza ai putea incerca si tu...daca chiar il intereseaza persoana ta o sa t caute ...
greenred
Postat pe 2 Iunie 2013 07:09
Scumpa mea,
eu nu-ti recomand sa-i faci farse, se poate supara tare si dintr-o gluma poti pierde tot ce-ai construit cu atata dragoste. Testeaza-l sa vezi daca intr-adevar uita telefonul sau pur si simplu nu vrea sa-ti raspunda si gaseste o scuza, daca e uituc, n-ai sa-l schimbi, daca e indiferent, schimba-l cu altul si nu-ti bate capul niciodata cu nimicuri.
O relatie solida se intemeiaza cu dragoste, cu respect, cu sinceritate si incredere, dar toate acestea trebuie sa fie reciproce. In dragoste trebuie sa te inarmezi cu multa rabdare si uneori trebuie sa faci si compromisuri daca vrei sa pastrezi (si merita) ceea ce iubesti !
Mult succes in viata si sa fii fericita ! Si nu uita, razbunarea e apanajul celor mediocri.
Liuta
Postat pe 2 Iunie 2013 07:30
De la: Liuta, la data 2013-06-02 07:30:35Scumpa mea,
eu nu-ti recomand sa-i faci farse, se poate supara tare si dintr-o gluma poti pierde tot ce-ai construit cu atata dragoste. Testeaza-l sa vezi daca intr-adevar uita telefonul sau pur si simplu nu vrea sa-ti raspunda si gaseste o scuza, daca e uituc, n-ai sa-l schimbi, daca e indiferent, schimba-l cu altul si nu-ti bate capul niciodata cu nimicuri.
O relatie solida se intemeiaza cu dragoste, cu respect, cu sinceritate si incredere, dar toate acestea trebuie sa fie reciproce. In dragoste trebuie sa te inarmezi cu multa rabdare si uneori trebuie sa faci si compromisuri daca vrei sa pastrezi (si merita) ceea ce iubesti !
Mult succes in viata si sa fii fericita ! Si nu uita, razbunarea e apanajul celor mediocri. quote] De acord.
morphyne_my
Postat pe 2 Iunie 2013 08:19
sigur
Clau_Claudia_1
Postat pe 2 Iunie 2013 10:44
vezi ca prin farsa ta mai "rautacioasa" sa nu cumva sa obtii opusul la ceea ce iti doresti.mai bine discuta cu el mai serios,farse de genul asta nu se fac intr-un cuplu ca de multe ori poate duce si la despartire.comunicarea este cheia.
kudika_28321
Postat pe 2 Iunie 2013 11:47
bravo nu stiu ce sa spun trebuie de facut ceva de care nu va scapa toata viata :D ca de exemplu ca a cistigat la lotto dar din cauza ca nu a raspuns la timp a pierdut totul ...sau nu stiu cand mai am idei mai spun ...imi scii shi mie ce shi cum ..:D
alexandra77771
Postat pe 2 Iunie 2013 11:52
da te pot ajuta dar s ami dai ambele nr si al tai si al lui cu drag nicu
kudika081114
Postat pe 2 Iunie 2013 12:24
sigur tiar plcea
kudika081114
Postat pe 2 Iunie 2013 12:33
Uite ce poti face , sa ii zici sa te sune de fiecare data cand vrea sa iasa din masina si sa inchida usa in timp ce vorbeste cu tine la telefon , asta pana cand nu mai uita si se invata minte .Pana si Pavlov a dresat conditionat cainele , cand vedea becul aprins incepea sa saliveze , e simplu . Sa ii zici ca daca nu-ti raspunde , inseamna ca nu te place .Comunicarea se solutia la lipsa de comunicare .Cat poate sa dureze , 2 minute pana iese din masina .:)
Aurel_inventatorul
Postat pe 2 Iunie 2013 12:47
De la: Liuta, la data 2013-06-02 07:30:35Scumpa mea,
eu nu-ti recomand sa-i faci farse, se poate supara tare si dintr-o gluma poti pierde tot ce-ai construit cu atata dragoste. Testeaza-l sa vezi daca intr-adevar uita telefonul sau pur si simplu nu vrea sa-ti raspunda si gaseste o scuza, daca e uituc, n-ai sa-l schimbi, daca e indiferent, schimba-l cu altul si nu-ti bate capul niciodata cu nimicuri.
O relatie solida se intemeiaza cu dragoste, cu respect, cu sinceritate si incredere, dar toate acestea trebuie sa fie reciproce. In dragoste trebuie sa te inarmezi cu multa rabdare si uneori trebuie sa faci si compromisuri daca vrei sa pastrezi (si merita) ceea ce iubesti !
Mult succes in viata si sa fii fericita ! Si nu uita, razbunarea e apanajul celor mediocri.


O farsa repezinta o dovada de razbunare? Dar cu umorul cum ramane sau cu invatamintele pe care le poti trage de pe urma unei farse?

Poate ca si pamfletul reprezinta o dovada de razbunare dupa mintea ta si a altora lipsiti de umor si inteligenta...
kudika_32792
Postat pe 2 Iunie 2013 13:05
De la: Sarikiz, la data 2013-06-02 06:29:00Nu ar fi mai bine sa i-l legi de gat?


Sau de "oo" ca sa atarne mai greu si mai bine...
kudika_32792
Postat pe 2 Iunie 2013 13:07
De la: kudika_32792, la data 2013-06-02 13:07:37
De la: Sarikiz, la data 2013-06-02 06:29:00Nu ar fi mai bine sa i-l legi de gat?


Sau de "oo" ca sa atarne mai greu si mai bine...

auuuuulalamumaaaa buna si idea asta
Titanika
Postat pe 2 Iunie 2013 13:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt ele reprezentative? 5 De la: _Cryssa_ 2 Februarie 2011 14:47
Investeste in tine. Fii voluntar LECUPO! 2 De la: dandanaua_reloaded 24 Noiembrie 2008 01:13
a murit vama veche? 3 De la: yumalai 14 Iunie 2010 14:49
plsssssssss :* 1 De la: alice_aelyen 22 Ianuarie 2010 15:48
castigi un ban in plus distrandu-te 5 De la: mikela_my 9 Martie 2009 15:19