Setari Cookie-uri

O parere, va rog

Buna tuturor. As vrea sa imi dati o parere, un sfat,pentru ca sunt o fire care se panicheaza foarte repede si nu vreau sa ma stresez degeaba. Am o menstruatie ft neregulata, iar durata unui ciclu menstrual, este de peste 30 de zile .Ieri am avut un contact sexual neprotejat, scurt si rapid, fara sa ejaculeze in mine (doar 2 min a tinut,chiar mai putin,pt ca am fost intrerupti). Eu ma panichez din orice, si acum nu-mi sta gandul decat la a nu se fi intamplat ceva,si sa raman insarcinata. nu-mi doresc un copil acum. in urma cu ceva timp, am fost la un medic ginecolog care mi-a zis ca am o problema cu uterul si exista riscul sa nu pot face copii sau sa raman insarcinata ft greu.Nu mai stiu exact ce afectiune mi-a spus ca am. Credeti ca am motive intemeiata sa ma stresez? Pe 5 iunie a fost ultima menstra, deci ieri cand a avut loc contactul era in a 13a zi (numarand de pe 5 iunie). M-a tinut 7 zile menstruatia. Stiam ca 1 saptamana dupa, e considerata sigura. Am folosit un calculator de fertilitate de pe net, si a zis ca perioada de ovulatie, incepe de pe 18,dar e ft mica probabilitatea. As putea sa fac un test de sarcina, pe data de 29? 12 zile sunt suficiente pentru a se depista ?Va multumesc si sper sa primesc raspunsuri cat mai repede
kudika_36824
Postat pe 18 Iunie 2013 09:21
De la: kudika_36824, la data 2013-06-18 09:21:53Buna tuturor. As vrea sa imi dati o parere, un sfat,pentru ca sunt o fire care se panicheaza foarte repede si nu vreau sa ma stresez degeaba. Am o menstruatie ft neregulata, iar durata unui ciclu menstrual, este de peste 30 de zile .Ieri am avut un contact sexual neprotejat, scurt si rapid, fara sa ejaculeze in mine (doar 2 min a tinut,chiar mai putin,pt ca am fost intrerupti). Eu ma panichez din orice, si acum nu-mi sta gandul decat la a nu se fi intamplat ceva,si sa raman insarcinata. nu-mi doresc un copil acum. in urma cu ceva timp, am fost la un medic ginecolog care mi-a zis ca am o problema cu uterul si exista riscul sa nu pot face copii sau sa raman insarcinata ft greu.Nu mai stiu exact ce afectiune mi-a spus ca am. Credeti ca am motive intemeiata sa ma stresez? Pe 5 iunie a fost ultima menstra, deci ieri cand a avut loc contactul era in a 13a zi (numarand de pe 5 iunie). M-a tinut 7 zile menstruatia. Stiam ca 1 saptamana dupa, e considerata sigura. Am folosit un calculator de fertilitate de pe net, si a zis ca perioada de ovulatie, incepe de pe 18,dar e ft mica probabilitatea. As putea sa fac un test de sarcina, pe data de 29? 12 zile sunt suficiente pentru a se depista ?Va multumesc si sper sa primesc raspunsuri cat mai repede


Frıca se trateaza cu prezervatıv domnısoara panıcata 2 mınute.....
selin32
Postat pe 18 Iunie 2013 10:28
Stiu, stiu. A fost o scapare de moment, o curiozitate.
kudika_36824
Postat pe 18 Iunie 2013 11:01
De la: kudika_36824, la data 2013-06-18 11:01:30Stiu, stiu. A fost o scapare de moment, o curiozitate.


:)))o curıozıtate sa vezı cum e sa staı cu frıca daca estı sau nu ınsarcınata?:)))faın....acum ca aı sımtıt pe pıelea ta sper ca tı a trecut
selin32
Postat pe 18 Iunie 2013 11:10
Da, mi-a trecut curiozitatea :)) Sa speram ca ma stresez degeaba.
kudika_36824
Postat pe 18 Iunie 2013 11:19
De la: kudika_36824, la data 2013-06-18 11:19:34Da, mi-a trecut curiozitatea :)) Sa speram ca ma stresez degeaba.


Sa speram:)))
selin32
Postat pe 18 Iunie 2013 11:21
Nu m-ati incurajat prea mult, as crede ca sunteti/esti ironic, dar multumesc oricum. Voi tine cont de raspunsuri.
kudika_36824
Postat pe 18 Iunie 2013 11:22
De la: kudika_36824, la data 2013-06-18 11:22:28Nu m-ati incurajat prea mult, as crede ca sunteti/esti ironic, dar multumesc oricum. Voi tine cont de raspunsuri.


Imi pare rau sa-ti spun, dar comportamentul tau nu e de incurajat. Nu-ti doresti (deocamdata) copii, e simplu, te protejezi contra unei sarcini nedorite, dar nu faci un pocinog, ca mai apoi sa astepti incurajari.

Sfatul lui Selin e unul foarte bun: protejeaza-te data viitoare, ca sa nu mai treci prin emotiile neplacute de acum.
kudika_32792
Postat pe 18 Iunie 2013 11:26
Stiu, am gresit.Nu am asteptat neaparat incurajari ci pareri. M-am invatat minte, si nu voi mai repeta greseala. Aveti drepate si multumesc
kudika_36824
Postat pe 18 Iunie 2013 11:30
De la: kudika_36824, la data 2013-06-18 11:22:28Nu m-ati incurajat prea mult, as crede ca sunteti/esti ironic, dar multumesc oricum. Voi tine cont de raspunsuri.




Nu,ıronıca am fost la prımul raspuns:))...e naspa sa tı ıncepı vıata sexuala fara sa fı responsabıl...daca nu stı cu ce se papa asta maı bıne renuntı sı nu maı ajungı aıcı sa ne puı pe noı sa tı facem control gınecologıc....
selin32
Postat pe 18 Iunie 2013 11:38
Stiu cu ce se mananca asta, ma consider destul de responsabila. Mereu ma protejez, aceasta a fost prima si ultimana data in care s-a intampla fara protectie si sa ma tem de consecinte. Dar sunt sigura ca mai am multe de invatat, de aceea am postat intrebarea. Pentru a cere sfaturi, nu un control genicologic. Am crezut ca cei/cele care au trecut prin situatii mai mult sau mai putin asemanatoare imi vor putea da o parere, si de ce nu,ca sa fiu sincera, am sperat ca unele raspunsuri ma vor linisti . Doar de aceea sunt aceste forum-ur, pentru ca persoanele care au anumite nelamuriri sa invete
kudika_36824
Postat pe 18 Iunie 2013 11:45
Scuzati greselile, am scris foarte repede(ultima*, intamplat*, ginecologic* )
kudika_36824
Postat pe 18 Iunie 2013 11:47
De la: kudika_36824, la data 2013-06-18 11:45:06Stiu cu ce se mananca asta, ma consider destul de responsabila. Mereu ma protejez, aceasta a fost prima si ultimana data in care s-a intampla fara protectie si sa ma tem de consecinte. Dar sunt sigura ca mai am multe de invatat, de aceea am postat intrebarea. Pentru a cere sfaturi, nu un control genicologic. Am crezut ca cei/cele care au trecut prin situatii mai mult sau mai putin asemanatoare imi vor putea da o parere, si de ce nu,ca sa fiu sincera, am sperat ca unele raspunsuri ma vor linisti . Doar de aceea sunt aceste forum-ur, pentru ca persoanele care au anumite nelamuriri sa invete



Decıt sa tratezı maı bıne prevı....nu estı pe forum ul bun....pentru ıncurajarı sı nelamurırı ıncearca ın alta parte....sper ca acum te am lamurıt...
selin32
Postat pe 18 Iunie 2013 12:21
Pentru linistea ta ai putea face un test de sange
beta HCG.Acest test iti va indica daca esti sau nu insarcinata.

In rest decizii intelepte pe viitor si atunci cand nu doresti o sarcina te protejezi.
criszoe
Postat pe 18 Iunie 2013 12:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Se va deschide cel mai complex centru pre/postnatal din Romania 2 De la: marco918 26 Ianuarie 2010 22:52
Gravida la 15 ani. :| 60 De la: crystyna_crystynutza 25 August 2010 16:14
PpAaRrTtYy... 55 De la: fante_de_dorobanti 31 August 2010 12:31
Mama purtatoare 2 De la: Loredana86 4 Noiembrie 2010 11:57
e vreo graviduta din tm pe aici?? 5 De la: deeutza27 3 August 2009 19:37