Setari Cookie-uri

barbatii nu au voie in salon?! e normal?

Astazi eram prin oras cu iubitul si mi-am adus aminte ca trebuie sa ma pensez.Il intreb daca vrea sa vina cu mine si zice ca da. Mergem la salonul cu pricina, un salon de cartier aflat la parterul unui bloc (ca la cele din centru nu ai sanse fara programare zilele astea ca e full) . Ne intampina 2 tipe trecute de 50 de ani si intreaba cine vrea sa se penseze. I-am explicat ca pentru mine vreau si cand sa intru sa ma asez pe masa ii zice prietenului ca el nu are voie. Foarte contrariata intreb de ce si primesc drept replica un urlet ca trebuie sa astepte afara. Il impinge pe usa si tranteste usa. M-am asezat pe pat si am intrebat de ce nu are voie ?! mentionez ca in salon nu mai era absolut nimeni inafara de mine si cele 2 anagajate si primesc ca si raspuns ca este un salon pentru doamne. ok inteleg, dar nu mai e nimeni altcineva aici. Si incep cele 2 sa vorbeasca pe un ton foarte ridicat, ca nu are voie ca e un salon pentru femei, ca ce ca mie imi convine sa ma vada iubitul cum ma pensez sau cum ma coafez?!Aaaa....DA!M-am ridicat de pe masa si am plecat si am ramas si nepensata!
Ce parere aveti? e normal asa ceva avand in vedere ca nu era nimeni in cabinet?!
marina13
Postat pe 13 August 2013 11:56
De la: gandacel13, la data 2013-08-13 11:56:18Astazi eram prin oras cu iubitul si mi-am adus aminte ca trebuie sa ma pensez.Il intreb daca vrea sa vina cu mine si zice ca da. Mergem la salonul cu pricina, un salon de cartier aflat la parterul unui bloc (ca la cele din centru nu ai sanse fara programare zilele astea ca e full) . Ne intampina 2 tipe trecute de 50 de ani si intreaba cine vrea sa se penseze. I-am explicat ca pentru mine vreau si cand sa intru sa ma asez pe masa ii zice prietenului ca el nu are voie. Foarte contrariata intreb de ce si primesc drept replica un urlet ca trebuie sa astepte afara. Il impinge pe usa si tranteste usa. M-am asezat pe pat si am intrebat de ce nu are voie ?! mentionez ca in salon nu mai era absolut nimeni inafara de mine si cele 2 anagajate si primesc ca si raspuns ca este un salon pentru doamne. ok inteleg, dar nu mai e nimeni altcineva aici. Si incep cele 2 sa vorbeasca pe un ton foarte ridicat, ca nu are voie ca e un salon pentru femei, ca ce ca mie imi convine sa ma vada iubitul cum ma pensez sau cum ma coafez?!Aaaa....DA!M-am ridicat de pe masa si am plecat si am ramas si nepensata!
Ce parere aveti? e normal asa ceva avand in vedere ca nu era nimeni in cabinet?!



Este adevarat,este necesara o anumita intimitate in saloanele de intretinere si infrumusetare,dar daca doamna in cauza accepta prezenta partenerului,nu se poate interveni in restrictionarea persoanei respective!!!In schimb,barbatii ar trebui sa inteleaga ca, prezenta domniilor lor nu este obligatorie in astfel de situatii!!
kudika_15804
Postat pe 13 August 2013 12:43
daca prietenul tau astepta cuminte pe un scaunel acolo unde de regula stam pana ne ia cineva in primire, e ok.
nu trebuie dat afara cu surle si cu trambite
dar daca o pazea pe madam sa numere cate fire smulge......e dreptul ei sa-si faca treba fara sa fie ...asistata
maria-ioana
Postat pe 13 August 2013 21:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Definitia unui sentiment unic 7 De la: kudika_988778 19 Iulie 2015 15:54
Sa aleg cu mintea sau cu sufletul? Pasiune sau respect? 234 De la: kudika_981320 28 Martie 2015 08:56
din curiozitate... 58 De la: silviu_m74 7 Mai 2009 19:21
eu sunt taur , el e pesti...ne potrivim ? 2 De la: one_size 30 Mai 2010 11:20
fara cuvinte 6 De la: maimai_no1 11 August 2011 18:54