Setari Cookie-uri

Ati accepta o relatie cu acest barbat? Sa am rabdare cu el?

Eu am 29 de ani, el are 27 de ani si sase luni. Ne-am cunoscut acum trei luni si ne-am placut de la prima vedere. Dupa doua saptamani mi-a spus ca el isi doreste sa fim impreuna, sa fiu prietena lui, sa avem o relatie serioasa si stabila. El nu e roman, eu locuind cu parintii mei in afara tarii, din pacate, de cativa ani. Spun din pacate pentru ca mie imi este foarte dor de acasa, dar nu am ce sa fac.

Noi ne-am cunoscut prin internet. La prima intalnire, imi era teama ca nu stiam cine e, cum e..Si i-am zis un alt nume, de fapt doar porecla mea, i-am zis ca sunt din alta tara, si ca am si eu tot 27 de ani. De fapt, nici nu stiam daca vrea sa ne mai vedem, asa ca nu am luat in serios prima intalnire. Mai mult am glumit, decat i-am zis ceva serios in acel moment. Insa el a inceput sa ma bombardeze cu mesaje, cu telefoane, cu intalniri..

Asa am inceput sa iesim, sa ne vedem din ce in ce mai des, sa ne placem din ce in ce mai mult, pana cand mi-a zis ca s-a indragostit de mine. Am planuit o vacanta de o saptamana impreuna. In seara de dinainte de plecare, mi-am dat seama ca la urcarea in avion imi va vedea pasaportul...Si i-am zis ca l-am mintit la inceput--asta dupa doua luni de iesit impreuna...I-am zis cum ma numesc cu adevarat, de unde sunt, insa mi-a fost rusine sa-i spun varsta. Si la inceput a fost socat. s-a suparat, insa pana la urma m-a iertat si a trecut peste acest aspect, punandu-ma sa-i promit ca in rest, totul e adevarat. I-am promis...In weekendul urmator, mi-a aflat adevarata varsta, si s-a suparat ca nu ii spusesem tot adevarul. Dar a decis sa treaca si peste asta, si sa continuam sa fim impreuna pentru ca ma iubeste.

Apoi am inceput sa ne vedem si mai des, aproape in fiecare zi. De doua saptamani ne vedem chiar in fiecare zi. Este tandru, afectuos, incearca sa imi arate ca ma iubeste, se straduieste sa invete despre cultura mea, despre modul nostru de a gandi. Are rabdare. Desi am avut certuri si diferente de opinii, ne-am impacat si totul a continuat bine intre noi.

Problema acestui baiat, insa, este urmatoarea. El nu este din orasul in care locuim. Familia lui locuieste la trei ore distanta. Mama lui este foarte bolnava si el merge acasa sa o ajute cam o data sau de doua ori pe luna in weekend.

Mama mea ma toaca cu acest aspect. Eu as vrea sa trec peste, din cauza ca am inceput sa il iubesc. Mama mea tot timpul incearca sa imi scoata in evidenta ca de fapt nu ii pasa de mine daca ma lasa singura si pleaca acasa la el. Si in plus, trebuie sa isi ajute si financiar familia. Doar tatal lui lucreaza si mai are inca doi frati.

Eu acum nu sunt in stare sa cantaresc situatia. Pe voi v-ar deranja aspectul cu plecatul lui acasa??? Oare sa continui relatia?? El se straduieste sa imi arate ca ma iubeste, se poarta frumos cu mine, insa are aceasta problema...
kudika_931541
Postat pe 21 August 2013 13:38
scuze, mama ta are vreo problema? daca intr-adevar pleaca pentru a-si ajuta familia, nu vad care-i baiul?! e de admirat din punctul meu de vedere.era mai bine sa fi fugit cu coada intre picioare, sa vina la tine, sa-i reproseze parintii lui anumite aspecte si, eventual, sa te faca pe tine vinovata pentru ca nu-i ajuta pe ei? doamne, ce probleme mai ai
Muse__
Postat pe 21 August 2013 13:55
Mi-a spus ca mama lui e bolnava, sta la pat, si nu vrea sa o cunosc asa. Si in plus, cand merge acasa la el, el trebuie sa faca curatenie in toata casa, cumparaturi, mancare pentru toata familia. Sta de vorba cu mama lui. Eu m-as simti in plus. Si mai si cred ca mama lui e geloasa, desi el mi-a zis ca nu este asa. Si el isi doreste ca intai mama lui sa se insanatoseasca. Si impune un fel de distanta in acest sens, ceea ce ma irita un pic. Dar am inteles ca aici e normal ca un cuplu proaspat sa petreaca intai timp impreuna, apoi sa isi prezinte amicii, apoi la urma de tot parintii...
kudika_931541
Postat pe 21 August 2013 13:57
daca s-ar fi pus invers problema, mama ta de care parere mai era?
Muse__
Postat pe 21 August 2013 13:58
astea sunt detalii, n-ar trebui sa conteze.
implica-te si o sa vezi ca o sa fii apreciata
Muse__
Postat pe 21 August 2013 14:00
De la: kudika_931541, la data 2013-08-21 13:38:22Eu am 29 de ani, el are 27 de ani si sase luni. Ne-am cunoscut acum trei luni si ne-am placut de la prima vedere. Dupa doua saptamani mi-a spus ca el isi doreste sa fim impreuna, sa fiu prietena lui, sa avem o relatie serioasa si stabila. El nu e roman, eu locuind cu parintii mei in afara tarii, din pacate, de cativa ani. Spun din pacate pentru ca mie imi este foarte dor de acasa, dar nu am ce sa fac.

Noi ne-am cunoscut prin internet. La prima intalnire, imi era teama ca nu stiam cine e, cum e..Si i-am zis un alt nume, de fapt doar porecla mea, i-am zis ca sunt din alta tara, si ca am si eu tot 27 de ani. De fapt, nici nu stiam daca vrea sa ne mai vedem, asa ca nu am luat in serios prima intalnire. Mai mult am glumit, decat i-am zis ceva serios in acel moment. Insa el a inceput sa ma bombardeze cu mesaje, cu telefoane, cu intalniri..

...................................................................................................................................................

Intelegerea asupra nevoilor familiei lui este normala daca se respecta cadrul in care se desfasoara relatia voastra si daca acea problema este veridica!!!Daca deplasarile lui devin inconfortabile pentru tine si relatia voastra,este indicat sa clarificati toate aspectele,inainte de a merge mai departe!!!


Asa cum bine s-a exprimat colega mea,Ramona,de ce nu il insotesti in deplasarile la familia personala,daca te iubeste atat de mut????I-ai propus acest lucru vreodata???Daca da,ce ti s-a raspuns???
Referitor la reactia mamei tale,aceasta este normala cu anumite rezerve,trebuie sa fii atenta la povetele domniei sale,dar si sa judeci singura in acelasi timp,la ce este mai bine pentru voi doi!!!!
Ca o paralela la familia iubitului tau,vin si iti spun ca daca toate aspectele prezentate sunt reale,nu te vei linisti curand,caci exista acei doi frati,pe care ii va sprijini in continuare,nu elimini problema acum,nu o vei putea face nici de acum incolo!!!Orice rau,nemultumire se "taie" in faza incipienta,nu dupa ce totul se transforma in rutina!!!Te supara ceva anume,discuta cu iubitul tau!!!

Si ca o parere personala,da,m-ar deranja foarte mult acest comportament,mai mult,am trait o astfel de experienta,care mi-a adus nemultumire in familie,dar este doar parere personala!!!

Retine,nu lasa nimic nesolutionat,orice amanare va accentua nelinistea din cuplu!!
kudika_15804
Postat pe 21 August 2013 14:01
de cand trebuie sa se bage parintii in relatiile copiilor lor? de cand trebuie sa aiba si ei pareri?
Muse__
Postat pe 21 August 2013 14:03
De la: Muse__, la data 2013-08-21 14:03:56de cand trebuie sa se bage parintii in relatiile copiilor lor? de cand trebuie sa aiba si ei pareri?



Presupun ca mama doamnei noastre a intervenit cu sfaturi rezultate din experienta personala,fata mea,nu cred ca domnia sa a fost autoritara,ci doar povatuitoare,orice mama isi poate indruma copilul!!!
kudika_15804
Postat pe 21 August 2013 14:09
De la: kudika_15804, la data 2013-08-21 14:09:48
De la: Muse__, la data 2013-08-21 14:03:56de cand trebuie sa se bage parintii in relatiile copiilor lor? de cand trebuie sa aiba si ei pareri?



Presupun ca mama doamnei noastre a intervenit cu sfaturi rezultate din experienta personala,fata mea,nu cred ca domnia sa a fost autoritara,ci doar povatuitoare,orice mama isi poate indruma copilul!!!

nici nu are importanta daca a fost autoritara sau nu. dar, cand te casatoresti, te casatoresti cu familia jumatatii tale, sau doar cu el/ea?? ce si de ce ar trebui sa conteze ce cred ceilalti, inclusiv parintii? parintii sunt perfecti din toate vederile? au facut si ei greselile lor, asa ca sa lase si copiii sa greseasca daca asa simt ei s-o faca. daca ei o vad ca pe o greseala, nu inseamna ca musai trebuie sa si fie asa.

deeeeeeeciiiiiii parintii sa stea acasa, ei si cu parerile lor
Muse__
Postat pe 21 August 2013 14:14
perfecti * din toate punctele de vedere omg
Muse__
Postat pe 21 August 2013 14:16
Piparusule eu nu ti-am citit inca parerea cu privire la topic, ci doar criticile la adresa celorlalti.
Sa te-auzim, ce sfaturi ii dai domnisoarei.
kidd_o
Postat pe 21 August 2013 14:52
De la: kidd_o, la data 2013-08-21 14:52:30Piparusule eu nu ti-am citit inca parerea cu privire la topic, ci doar criticile la adresa celorlalti.
Sa te-auzim, ce sfaturi ii dai domnisoarei.
pai tu te crezi in masura sa sfatuesti,,,bravo dupa ce criterii dp ce adevar sfatuesti tu,,iar ironiile tale nu denota decat inca o data ,,linguseala,,pupa rusule
parus_piparus
Postat pe 21 August 2013 15:08
De la: parus_piparus, la data 2013-08-21 15:08:48
De la: kidd_o, la data 2013-08-21 14:52:30Piparusule eu nu ti-am citit inca parerea cu privire la topic, ci doar criticile la adresa celorlalti.
Sa te-auzim, ce sfaturi ii dai domnisoarei.
pai tu te crezi in masura sa sfatuesti,,,bravo dupa ce criterii dp ce adevar sfatuesti tu,,iar ironiile tale nu denota decat inca o data ,,linguseala,,pupa rusule


Lasa prostiile si da un raspuns daca esti in stare, daca nu fa bine taci.
kidd_o
Postat pe 21 August 2013 15:10
De la: Muse__, la data 2013-08-21 14:14:09
nici nu are importanta daca a fost autoritara sau nu. dar, cand te casatoresti, te casatoresti cu familia jumatatii tale, sau doar cu el/ea?? ce si de ce ar trebui sa conteze ce cred ceilalti, inclusiv parintii? parintii sunt perfecti din toate vederile? au facut si ei greselile lor, asa ca sa lase si copiii sa greseasca daca asa simt ei s-o faca. daca ei o vad ca pe o greseala, nu inseamna ca musai trebuie sa si fie asa.

deeeeeeeciiiiiii parintii sa stea acasa, ei si cu parerile lor

corect nu faci copii ca sa-i tii in lesa pana dam coltu', trebuie sa-si ia zborul asa cum am facut si noi la randul nostru!
MissDarine
Postat pe 21 August 2013 15:15
,,sfatul,,e unul singur pupa rusule,,care ar trebui sa l da ti toti daca a ti gandii,,in primul rand ea inca nu stie care e adevarul stie doar ce ia spus el,,deci nu poti sa i zici cum ii zice curcubeu ca le va da in continuare bani fratilor lui,,,nici macar nu sti daca are frati poate are pe altcineva poate nu pupa rusule,,,mama ei e indreptatita sa intervina insa nu unde se duc banii lui ci unde se duce el,,ca au doar cateva luni nu tre sa o intereseze banii lui nici daca ar avea cativa ani,,iar daca ar fi adevarat si mama lui ar fi bonlava ar trebui sa l ajute cu tot ce poate ca una sunt amandoi deja uniti,,,iar in primul rand sfatuitorii lu peste ar trebui sa i ziceti sa nu se mai de a altcva decat romanca ca destui o fac pe strainezii pe afara
parus_piparus
Postat pe 21 August 2013 15:16
De la: parus_piparus, la data 2013-08-21 15:16:19,,sfatul,,e unul singur pupa rusule,,care ar trebui sa l da ti toti daca a ti gandii,,in primul rand ea inca nu stie care e adevarul stie doar ce ia spus el,,deci nu poti sa i zici cum ii zice curcubeu ca le va da in continuare bani fratilor lui,,,nici macar nu sti daca are frati poate are pe altcineva poate nu pupa rusule,,,mama ei e indreptatita sa intervina insa nu unde se duc banii lui ci unde se duce el,,ca au doar cateva luni nu tre sa o intereseze banii lui nici daca ar avea cativa ani,,iar daca ar fi adevarat si mama lui ar fi bonlava ar trebui sa l ajute cu tot ce poate ca una sunt amandoi deja uniti,,,iar in primul rand sfatuitorii lu peste ar trebui sa i ziceti sa nu se mai de a altcva decat romanca ca destui o fac pe strainezii pe afara


Ti-o fost asa greu sa-ti dai cu parerea? fa asta de la inceput si nu te lega prima data de altii. Tu si militienii, aia au norma la amenzi tu ai norma la criticat pe altii.
Si ce pana mea inseamna "pupa rusule"? Ceva expresie din grota de la tine?
kidd_o
Postat pe 21 August 2013 15:21
De la: Muse__, la data 2013-08-21 14:14:09
De la: kudika_15804, la data 2013-08-21 14:09:48
De la: Muse__, la data 2013-08-21 14:03:56de cand trebuie sa se bage parintii in relatiile copiilor lor? de cand trebuie sa aiba si ei pareri?



Presupun ca mama doamnei noastre a intervenit cu sfaturi rezultate din experienta personala,fata mea,nu cred ca domnia sa a fost autoritara,ci doar povatuitoare,orice mama isi poate indruma copilul!!!

nici nu are importanta daca a fost autoritara sau nu. dar, cand te casatoresti, te casatoresti cu familia jumatatii tale, sau doar cu el/ea?? ce si de ce ar trebui sa conteze ce cred ceilalti, inclusiv parintii? parintii sunt perfecti din toate vederile? au facut si ei greselile lor, asa ca sa lase si copiii sa greseasca daca asa simt ei s-o faca. daca ei o vad ca pe o greseala, nu inseamna ca musai trebuie sa si fie asa.

deeeeeeeciiiiiii parintii sa stea acasa, ei si cu parerile lor




Fata mera,in cazul nostru inca nu exista o cerere in casatorie,deci iese din discutie asa ceva!!!In rest, sunt total de acord,in momentul in care doi tineri se casatoresc,trebuie acceptata decizia lor,caci este si va ramane personala!!!Asa am procedat cu viata mea si tot la fel am considerat sa procedez cu viata fiicelor mele ,una casatorita si cealalta in faza coabitarii!!


Indraznesc sa fac o remarca vis-a-vis de interventiile parintilor in situatii ambigue,care,nu de putine ori,daca ar fi fost luate in seama,nu s-ar fi ajuns la adevarate tragedii in cuplurile proaspat inchegate,este o realitate!!Ca au invatat partenerii din acele esecuri sau nu au invatat ceva,este cu totul alta poveste!!!
kudika_15804
Postat pe 21 August 2013 15:27
Asa e, eu stiu acest lucru din ceea ce imi spune el. Dar weekendul trecut am vazut o conversatie intre el si mama lui in care ea ii spunea ca saptamana asta ii vor face analize, tomograf..Si as putea spune ca statea de vorba cu o persoana bolnava.

Cat despre ajutatul fratilor, el mi-a spus ca ii cumpara cadouri fratelui mic care are 12 ani, iar celui mijlociu i-a dat bani sa plece in vacanta. Atat e ceea ce stiu, adica ce mi-a spus el.

Si in momentul de fata imi dau seama ca tot ceea ce imi ramane de facut este sa stau si sa astept ca timpul sa imi arate daca el spune adevarul sau minte.

Insa eu pana acum nu am mai intalnit un baiat care sa se poarte asa frumos, tandru, ca un barbat indragostit, care sa se implice asa de mult, sa fie dispus sa petreaca asa de mult timp impreuna cu mine. A asteptat cam doua luni jumate pana am avut relatii intime..Si daca ar minti, cred ca ar fi cel mai bun actor pe care l-am cunoscut pana acum. Si nu inteleg in ce scop ar minti in asemenea hal.

As vrea sa stiu daca voi ati avea rabdare ca timpul sa va dezvaluie daca persoana de langa voi minte sau nu.
kudika_931541
Postat pe 21 August 2013 15:28
De la: kidd_o, la data 2013-08-21 15:21:47
De la: parus_piparus, la data 2013-08-21 15:16:19,,sfatul,,e unul singur pupa rusule,,care ar trebui sa l da ti toti daca a ti gandii,,in primul rand ea inca nu stie care e adevarul stie doar ce ia spus el,,deci nu poti sa i zici cum ii zice curcubeu ca le va da in continuare bani fratilor lui,,,nici macar nu sti daca are frati poate are pe altcineva poate nu pupa rusule,,,mama ei e indreptatita sa intervina insa nu unde se duc banii lui ci unde se duce el,,ca au doar cateva luni nu tre sa o intereseze banii lui nici daca ar avea cativa ani,,iar daca ar fi adevarat si mama lui ar fi bonlava ar trebui sa l ajute cu tot ce poate ca una sunt amandoi deja uniti,,,iar in primul rand sfatuitorii lu peste ar trebui sa i ziceti sa nu se mai de a altcva decat romanca ca destui o fac pe strainezii pe afara


Ti-o fost asa greu sa-ti dai cu parerea? fa asta de la inceput si nu te lega prima data de altii. Tu si militienii, aia au norma la amenzi tu ai norma la criticat pe altii.
Si ce pana mea inseamna "pupa rusule"? Ceva expresie din grota de la tine?
asa cum am zis de prima data idea ta a fst sa ironizesi pentru ca esti doar un pupin,,,,,grota e groapa din capul tau,,eu nu am zis vreodata ca sunt aici sa dau sfaturi nu sunt in masura sa sfatuiesc pe nimeni daca voi va considerati in masura sa dati sfaturi altora asumativa si ce o sa faca ei dp iar daca ei o sa faca cum ziceti voi iar voi ii sfatuiti prost cum o faceti de multe ori nu sunteti vinovati doar de faptele voastre ci si de ale lor,,,daca credeti ca sunteti in stare sa duceti crucea asta trebui sa va asumati si consecintele faptelor voastre
parus_piparus
Postat pe 21 August 2013 15:28
De la: kudika_15804, la data 2013-08-21 15:27:22
De la: Muse__, la data 2013-08-21 14:14:09
De la: kudika_15804, la data 2013-08-21 14:09:48
De la: Muse__, la data 2013-08-21 14:03:56de cand trebuie sa se bage parintii in relatiile copiilor lor? de cand trebuie sa aiba si ei pareri?



Presupun ca mama doamnei noastre a intervenit cu sfaturi rezultate din experienta personala,fata mea,nu cred ca domnia sa a fost autoritara,ci doar povatuitoare,orice mama isi poate indruma copilul!!!

nici nu are importanta daca a fost autoritara sau nu. dar, cand te casatoresti, te casatoresti cu familia jumatatii tale, sau doar cu el/ea?? ce si de ce ar trebui sa conteze ce cred ceilalti, inclusiv parintii? parintii sunt perfecti din toate vederile? au facut si ei greselile lor, asa ca sa lase si copiii sa greseasca daca asa simt ei s-o faca. daca ei o vad ca pe o greseala, nu inseamna ca musai trebuie sa si fie asa.

deeeeeeeciiiiiii parintii sa stea acasa, ei si cu parerile lor




Fata mera,in cazul nostru inca nu exista o cerere in casatorie,deci iese din discutie asa ceva!!!In rest, sunt total de acord,in momentul in care doi tineri se casatoresc,trebuie acceptata decizia lor,caci este si va ramane personala!!!Asa am procedat cu viata mea si tot la fel am considerat sa procedez cu viata fiicelor mele ,una casatorita si cealalta in faza coabitarii!!


Indraznesc sa fac o remarca vis-a-vis de interventiile parintilor in situatii ambigue,care,nu de putine ori,daca ar fi fost luate in seama,nu s-ar fi ajuns la adevarate tragedii in cuplurile proaspat inchegate,este o realitate!!Ca au invatat partenerii din acele esecuri sau nu au invatat ceva,este cu totul alta poveste!!!
tu nu poti face curcubeu,,draga mea ,,din pacate nici un fel de remarca la modul tau de a gandii,,n ai de unde
parus_piparus
Postat pe 21 August 2013 15:31
De la: parus_piparus, la data 2013-08-21 15:28:41
De la: kidd_o, la data 2013-08-21 15:21:47
De la: parus_piparus, la data 2013-08-21 15:16:19,,sfatul,,e unul singur pupa rusule,,care ar trebui sa l da ti toti daca a ti gandii,,in primul rand ea inca nu stie care e adevarul stie doar ce ia spus el,,deci nu poti sa i zici cum ii zice curcubeu ca le va da in continuare bani fratilor lui,,,nici macar nu sti daca are frati poate are pe altcineva poate nu pupa rusule,,,mama ei e indreptatita sa intervina insa nu unde se duc banii lui ci unde se duce el,,ca au doar cateva luni nu tre sa o intereseze banii lui nici daca ar avea cativa ani,,iar daca ar fi adevarat si mama lui ar fi bonlava ar trebui sa l ajute cu tot ce poate ca una sunt amandoi deja uniti,,,iar in primul rand sfatuitorii lu peste ar trebui sa i ziceti sa nu se mai de a altcva decat romanca ca destui o fac pe strainezii pe afara


Ti-o fost asa greu sa-ti dai cu parerea? fa asta de la inceput si nu te lega prima data de altii. Tu si militienii, aia au norma la amenzi tu ai norma la criticat pe altii.
Si ce pana mea inseamna "pupa rusule"? Ceva expresie din grota de la tine?
asa cum am zis de prima data idea ta a fst sa ironizesi pentru ca esti doar un pupin,,,,,grota e groapa din capul tau,,eu nu am zis vreodata ca sunt aici sa dau sfaturi nu sunt in masura sa sfatuiesc pe nimeni daca voi va considerati in masura sa dati sfaturi altora asumativa si ce o sa faca ei dp iar daca ei o sa faca cum ziceti voi iar voi ii sfatuiti prost cum o faceti de multe ori nu sunteti vinovati doar de faptele voastre ci si de ale lor,,,daca credeti ca sunteti in stare sa duceti crucea asta trebui sa va asumati si consecintele faptelor voastre


Tu iti asumi tampeniile si rautatile de pe forumul asta?
Nu ai zis ca esti aici sa dai sfaturi, dar le dai. Asa ca las-o balta, am vazut cat de "corect" esti. Vezi sa nu-ti cada coronita de sfant si sa te loveasca la cap.
kidd_o
Postat pe 21 August 2013 15:32
De la: kudika_931541, la data 2013-08-21 15:28:34Asa e, eu stiu acest lucru din ceea ce imi spune el. Dar weekendul trecut am vazut o conversatie intre el si mama lui in care ea ii spunea ca saptamana asta ii vor face analize, tomograf..Si as putea spune ca statea de vorba cu o persoana bolnava.

Cat despre ajutatul fratilor, el mi-a spus ca ii cumpara cadouri fratelui mic care are 12 ani, iar celui mijlociu i-a dat bani sa plece in vacanta. Atat e ceea ce stiu, adica ce mi-a spus el.

Si in momentul de fata imi dau seama ca tot ceea ce imi ramane de facut este sa stau si sa astept ca timpul sa imi arate daca el spune adevarul sau minte.

Insa eu pana acum nu am mai intalnit un baiat care sa se poarte asa frumos, tandru, ca un barbat indragostit, care sa se implice asa de mult, sa fie dispus sa petreaca asa de mult timp impreuna cu mine. A asteptat cam doua luni jumate pana am avut relatii intime..Si daca ar minti, cred ca ar fi cel mai bun actor pe care l-am cunoscut pana acum. Si nu inteleg in ce scop ar minti in asemenea hal.

As vrea sa stiu daca voi ati avea rabdare ca timpul sa va dezvaluie daca persoana de langa voi minte sau nu.

Din ceea ce-ai spus pana acum, mie personal mi se pare OK. Rabdare prea multa nu cred ca trebuie sa ai,pentru ca minciuna intotdeauna are picioare scurte.
luchianramona
Postat pe 21 August 2013 15:32
De la: kudika_931541, la data 2013-08-21 15:28:34Asa e, eu stiu acest lucru din ceea ce imi spune el. Dar weekendul trecut am vazut o conversatie intre el si mama lui in care ea ii spunea ca saptamana asta ii vor face analize, tomograf..Si as putea spune ca statea de vorba cu o persoana bolnava.

Cat despre ajutatul fratilor, el mi-a spus ca ii cumpara cadouri fratelui mic care are 12 ani, iar celui mijlociu i-a dat bani sa plece in vacanta. Atat e ceea ce stiu, adica ce mi-a spus el.

Si in momentul de fata imi dau seama ca tot ceea ce imi ramane de facut este sa stau si sa astept ca timpul sa imi arate daca el spune adevarul sau minte.

Insa eu pana acum nu am mai intalnit un baiat care sa se poarte asa frumos, tandru, ca un barbat indragostit, care sa se implice asa de mult, sa fie dispus sa petreaca asa de mult timp impreuna cu mine. A asteptat cam doua luni jumate pana am avut relatii intime..Si daca ar minti, cred ca ar fi cel mai bun actor pe care l-am cunoscut pana acum. Si nu inteleg in ce scop ar minti in asemenea hal.

As vrea sa stiu daca voi ati avea rabdare ca timpul sa va dezvaluie daca persoana de langa voi minte sau nu.
pai fi langa el daca e maicasa bonlava tu nu i ai face cadou fratelui tau de 12 ani sau nu i ai da bsni de vacanta daca ai avea celuilalt,,sau tu stai cu el pentru banii lui,,,,fi alaturi de el daca e maicasa bonlava nu te mai vaicarii atat,,,
parus_piparus
Postat pe 21 August 2013 15:35
De la: kidd_o, la data 2013-08-21 15:32:11
De la: parus_piparus, la data 2013-08-21 15:28:41
De la: kidd_o, la data 2013-08-21 15:21:47
De la: parus_piparus, la data 2013-08-21 15:16:19,,sfatul,,e unul singur pupa rusule,,care ar trebui sa l da ti toti daca a ti gandii,,in primul rand ea inca nu stie care e adevarul stie doar ce ia spus el,,deci nu poti sa i zici cum ii zice curcubeu ca le va da in continuare bani fratilor lui,,,nici macar nu sti daca are frati poate are pe altcineva poate nu pupa rusule,,,mama ei e indreptatita sa intervina insa nu unde se duc banii lui ci unde se duce el,,ca au doar cateva luni nu tre sa o intereseze banii lui nici daca ar avea cativa ani,,iar daca ar fi adevarat si mama lui ar fi bonlava ar trebui sa l ajute cu tot ce poate ca una sunt amandoi deja uniti,,,iar in primul rand sfatuitorii lu peste ar trebui sa i ziceti sa nu se mai de a altcva decat romanca ca destui o fac pe strainezii pe afara


Ti-o fost asa greu sa-ti dai cu parerea? fa asta de la inceput si nu te lega prima data de altii. Tu si militienii, aia au norma la amenzi tu ai norma la criticat pe altii.
Si ce pana mea inseamna "pupa rusule"? Ceva expresie din grota de la tine?
asa cum am zis de prima data idea ta a fst sa ironizesi pentru ca esti doar un pupin,,,,,grota e groapa din capul tau,,eu nu am zis vreodata ca sunt aici sa dau sfaturi nu sunt in masura sa sfatuiesc pe nimeni daca voi va considerati in masura sa dati sfaturi altora asumativa si ce o sa faca ei dp iar daca ei o sa faca cum ziceti voi iar voi ii sfatuiti prost cum o faceti de multe ori nu sunteti vinovati doar de faptele voastre ci si de ale lor,,,daca credeti ca sunteti in stare sa duceti crucea asta trebui sa va asumati si consecintele faptelor voastre


Tu iti asumi tampeniile si rautatile de pe forumul asta?
Nu ai zis ca esti aici sa dai sfaturi, dar le dai. Asa ca las-o balta, am vazut cat de "corect" esti. Vezi sa nu-ti cada coronita de sfant si sa te loveasca la cap.
ppai imi ceri tu tutule sa le dau ,,eu nu dau sfaturi la ce se posteaza aici le dau sfaturi celor ca voi care cred ca pot sfatui invatand lumea la tampenii,,culcate nu mai mi te adresa pupi,,
parus_piparus
Postat pe 21 August 2013 15:38
De la: parus_piparus, la data 2013-08-21 15:38:56
De la: kidd_o, la data 2013-08-21 15:32:11
De la: parus_piparus, la data 2013-08-21 15:28:41
De la: kidd_o, la data 2013-08-21 15:21:47
De la: parus_piparus, la data 2013-08-21 15:16:19,,sfatul,,e unul singur pupa rusule,,care ar trebui sa l da ti toti daca a ti gandii,,in primul rand ea inca nu stie care e adevarul stie doar ce ia spus el,,deci nu poti sa i zici cum ii zice curcubeu ca le va da in continuare bani fratilor lui,,,nici macar nu sti daca are frati poate are pe altcineva poate nu pupa rusule,,,mama ei e indreptatita sa intervina insa nu unde se duc banii lui ci unde se duce el,,ca au doar cateva luni nu tre sa o intereseze banii lui nici daca ar avea cativa ani,,iar daca ar fi adevarat si mama lui ar fi bonlava ar trebui sa l ajute cu tot ce poate ca una sunt amandoi deja uniti,,,iar in primul rand sfatuitorii lu peste ar trebui sa i ziceti sa nu se mai de a altcva decat romanca ca destui o fac pe strainezii pe afara


Ti-o fost asa greu sa-ti dai cu parerea? fa asta de la inceput si nu te lega prima data de altii. Tu si militienii, aia au norma la amenzi tu ai norma la criticat pe altii.
Si ce pana mea inseamna "pupa rusule"? Ceva expresie din grota de la tine?
asa cum am zis de prima data idea ta a fst sa ironizesi pentru ca esti doar un pupin,,,,,grota e groapa din capul tau,,eu nu am zis vreodata ca sunt aici sa dau sfaturi nu sunt in masura sa sfatuiesc pe nimeni daca voi va considerati in masura sa dati sfaturi altora asumativa si ce o sa faca ei dp iar daca ei o sa faca cum ziceti voi iar voi ii sfatuiti prost cum o faceti de multe ori nu sunteti vinovati doar de faptele voastre ci si de ale lor,,,daca credeti ca sunteti in stare sa duceti crucea asta trebui sa va asumati si consecintele faptelor voastre


Tu iti asumi tampeniile si rautatile de pe forumul asta?
Nu ai zis ca esti aici sa dai sfaturi, dar le dai. Asa ca las-o balta, am vazut cat de "corect" esti. Vezi sa nu-ti cada coronita de sfant si sa te loveasca la cap.
ppai imi ceri tu tutule sa le dau ,,eu nu dau sfaturi la ce se posteaza aici le dau sfaturi celor ca voi care cred ca pot sfatui invatand lumea la tampenii,,culcate nu mai mi te adresa pupi,,

Esti penibil omule, uita-te in oglinda, daca ai si vezi ca esti penibil.
Singura ta sarcina pe forum e sa urmaresti postarile si sa te iei de cei de pe lista ta neagra. Atat. Asta crezi tu ca te face mai destept.
kidd_o
Postat pe 21 August 2013 15:45
Asa ma gandesc si eu ca minciuna are picioare scurte, si nu se poate sa nu iasa la suprafata curand. Dar nici nu pot sa il acuz pe el in fata doar pe baza imaginatiei mele...

In plus, in ajutatul fratilor, eu sincer nu vad o problema pentru ca si eu mi-am ajutat parintii si inca ii ajut, am ajutat-o pe sora mea cand a nascut cu bani, si dupa ce a nascut. Si mie mama imi cere bani, dar nu inteleg de ce este atat de revoltata ca el isi ajuta familia. Si asta e doar pe baza de speculatii, desi cred ca e adevarat.

De ex., prietenul surorii mele (care este roman) a fost de acord sa faca un copil cu ea cu conditia ca ea sa nu ii ceara absolut niciun ban pentru copil. Si acum de cand s-a nascut copilul eu am cumparat hainute si jucarii pentru copil, altfel nu avea aproape nimic. Dar asta e alta poveste, fara legatura cu baiatul cu care sunt.

Dar daca el ar avea pe altcineva, si pe mine ma minte intr-un stil care ar fi demn de Oscar, cred ca nu poate intarzia pana sa iasa la suprafata.

Ce parere aveti???
kudika_931541
Postat pe 21 August 2013 15:45
De la: kudika_931541, la data 2013-08-21 15:45:34Asa ma gandesc si eu ca minciuna are picioare scurte, si nu se poate sa nu iasa la suprafata curand. Dar nici nu pot sa il acuz pe el in fata doar pe baza imaginatiei mele...

In plus, in ajutatul fratilor, eu sincer nu vad o problema pentru ca si eu mi-am ajutat parintii si inca ii ajut, am ajutat-o pe sora mea cand a nascut cu bani, si dupa ce a nascut. Si mie mama imi cere bani, dar nu inteleg de ce este atat de revoltata ca el isi ajuta familia. Si asta e doar pe baza de speculatii, desi cred ca e adevarat.

De ex., prietenul surorii mele (care este roman) a fost de acord sa faca un copil cu ea cu conditia ca ea sa nu ii ceara absolut niciun ban pentru copil. Si acum de cand s-a nascut copilul eu am cumparat hainute si jucarii pentru copil, altfel nu avea aproape nimic. Dar asta e alta poveste, fara legatura cu baiatul cu care sunt.

Dar daca el ar avea pe altcineva, si pe mine ma minte intr-un stil care ar fi demn de Oscar, cred ca nu poate intarzia pana sa iasa la suprafata.

Ce parere aveti???
da nu o sa intarzie acum vezi de relatia ta linistita,,si nu folosi mijlooace contraceptive
parus_piparus
Postat pe 21 August 2013 15:48
De la: kudika_931541, la data 2013-08-21 15:28:34Asa e, eu stiu acest lucru din ceea ce imi spune el. Dar weekendul trecut am vazut o conversatie intre el si mama lui in care ea ii spunea ca saptamana asta ii vor face analize, tomograf..Si as putea spune ca statea de vorba cu o persoana bolnava.

Cat despre ajutatul fratilor, el mi-a spus ca ii cumpara cadouri fratelui mic care are 12 ani, iar celui mijlociu i-a dat bani sa plece in vacanta. Atat e ceea ce stiu, adica ce mi-a spus el.

Si in momentul de fata imi dau seama ca tot ceea ce imi ramane de facut este sa stau si sa astept ca timpul sa imi arate daca el spune adevarul sau minte.

Insa eu pana acum nu am mai intalnit un baiat care sa se poarte asa frumos, tandru, ca un barbat indragostit, care sa se implice asa de mult, sa fie dispus sa petreaca asa de mult timp impreuna cu mine. A asteptat cam doua luni jumate pana am avut relatii intime..Si daca ar minti, cred ca ar fi cel mai bun actor pe care l-am cunoscut pana acum. Si nu inteleg in ce scop ar minti in asemenea hal.

As vrea sa stiu daca voi ati avea rabdare ca timpul sa va dezvaluie daca persoana de langa voi minte sau nu.




Depinde de temperamentul tau,de modul tau de a gandi,de doza de rabdare avuta!!!

Ca raspuns la intrebarea ta,acum,la varsta pe care o am,da,as avea rabdare cu el,dar as stabili niste reguli ,in functie de evolutia familiei sale,poate sunt transanta,dar stiu ce inseamna ca partenerul sa fie complet dedicat familiei apartinatoare si nu este tocmai placut!!Cine spune ca este bine si frumos totul,se imbata cu apa rece.Poate veni oricine sa ma acuze de neingaduinta,dar prefer adevarul in orice situatie!!

Daca as avea varsta ta,nu,nu as avea niciun strop de rabdare,as minti daca as afirma contrariul!!
kudika_15804
Postat pe 21 August 2013 15:48
Exact asa cum spui, sunt doar supozitii deocamdata. Nu-ti umbri fericirea cu gandurile astea
luchianramona
Postat pe 21 August 2013 15:49
ea ti a zis deja ca o sa i dea mereu banii fratiloor lui ca asa i sa intamplat ei deci a dat verdictu,,,vrei sa traiesti fara nici un ban,,dp spusele ei?n auzi sa te desparti de el ca nu o sa ti dea bani ca o sa i dea fratilor lui ca asa i sa intamplat ei,,,,da mai bn treci in privat cu ea sa te sfatuiasca prost acolo
parus_piparus
Postat pe 21 August 2013 16:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu pot sa il inteleg 1 De la: stefy50_yahoo_com 19 August 2011 19:10
buna 5 De la: kudika032906 19 Iunie 2009 16:18
ce voi face cu viata mea... 8 De la: kudika503694 22 Aprilie 2015 07:09
AJUTOOOOR 7 De la: kudika1993 31 Mai 2010 12:39
Un sfat.Va rog! 7 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 16:43