Setari Cookie-uri

Ce ma fac? Am nevoie urgenta de un sfat!!!

Buna fetelor! :-)
Am si eu nevoie de un sfat ceva daca se poate?
Deci o sa incep capitolul povesti mele numit:"Catalin"
* Totul a inceput pe la mijlocul lui august ... I guess. Ne-am cunoscut pe un site de socializare, dupa cateva vorbe am facut schimb de nr de telefon, si facebook-uri. Ne-am intalnit dupa aprox o sapt, la un suc si am stat si am tot povestit vreo 3 ore. Dupa aceea intalnire a mai insistat sa ne mai vedem dar de fiecare data ii sp ca sunt f ocupata, iar cand ma gasea on pe facebook nu faceam altceva decat sa disc despre cat de ocupata sunt.:)) Dupa o luna cam cu cateva zile inainte de a incepe anul scolar l-am sunat intr-o noapte pe la 1 si am zis daca ne putem vedea dimineata ptr. ca urma sa ma internez cateva zile, Ei bine ne-am vazut la el acasa in dimineata urm., dupa cateva guri de cafea si un cateva glume o urmat firesc cateva imbratisari si first kiss . Dar inafara de asta nu s-a mai intamplat nimic at. Dupa o alta sapt ne-am vazut tot asa intr-o dimineata si acum am facut sex. Dupa cateva zile tot intr-o dimineata la fel inainte de cursuri. Ceea ce mi se pare ciudat ca noi intre aceste asa zise intalniri nu prea comunicam. Dupa aceasta a 3 intalnire i-am spuns varstra mea reala ( el crezand ca am 18 sau mai mult) eu avand doar 17, si el avand 29 de curand impliniti.- diferenta destul de mare avand in vdr ca e cu 4 ani mai mic ca mama. Iar la putin timp am prm un msg de la el in care imi spunea ca s-o lasam balta asa, ca nu are rost, diferenta asta plus intr-o perioda il cauta si exul meu,iar el nu considera ca intre noi ar fii vreo relatie find doar matinali :)) , am incercat sa disc cu el dar in zadar. Ol una de zile l-am terorizat cu apeluri, sms-uri msg pe fb astfel ca imi daduse si out din lista. La un moment dat m-am plictisit sa il tot caut atat asa cam am lasat-o mai moale. Cand intr-o zi primesc de la el un sms dupa o luna de zile in sf un semn de viata ( thx Gad) din orgoliu nu i-am rasp.A doua zi cand m-am trz am vazut un alt sms: Neata,daca am timp sa ne vedem dimineata la cafea inainte de cursuri,Am acceptat inevitabil, si iarasi ne-am culcat nu as fii putut rezista (atractia fizica si sentimentele) Again dupa o sapt ne-am intalnit iarasi tot sub acelasi model ca si pana acum insa acum a fost altceva :am petrecut aprox jumatate de zi impreuna, am comunicat in sf cva mai multe sa spunem, m-a intr de ce l-am tot cautat o luna intr ce-am gasit la el ( nu e chiar fat-fr si e un critic fara egal, defapt aman2 suntem f bun critici) Si m-a mai anuntat ceva ca in 2 sapt v-a pleca in Londra ptr min 5 ani. :(( :( A inceput sa-mi face sperante vagi ca vietele noastreo sa se mai intersescteze, blahblah.. Acum dimineata sau pe la pranz ar urma sa ne vd din nou si cred ca din sex si o mica disc si atat. :D :( Deci toate dilema ca e eu chiar tin f mult mult dar nu i-am spus niciodata ce si cum mi-a fost rusine, pe cand el considera doar ca ne simpatizam si ca ii sunt draga. Acum ca pleca nustiu ca sa fac .. Oricum e difenta asta prea mare si nu cred ca o sa aiba viitor toata macaoria asta (dar nu stii niciodata de unde sare iepurele). In plus cred ca ma considera completam unul pe celalat. Nimeni nu a mai fost femeie usoara cam-am culcat cu el ... Cu toate ca eu simt e perfectptr mn, ne potrivim , ne asa ca el cu toate ca am stat cu un tip 2 ani si cv de la 14 ani ,am loc impreuna un timp de un an dar nu era Catalin.
Deci ce fac? Cum sa nu-l pierd definitiv odata cu plecarea asta in Londra ???
mayacris
Postat pe 10 Noiembrie 2013 03:02
vad k ti-a intrat pl in cap si nu mai scapi de gandul asta.cred k ar fi mai bn sa iti vei de scoala.asa fiica asa mama.tata nu ai?ti-as trage o mama de bataie............el are 29 si normal k a profitat de prostia si tineretea ta....in locul mamei tale as avea mai multa grija cu cn umblii
krizantema
Postat pe 10 Noiembrie 2013 07:53
Cea care este in masura sa-ti raspunda la intrebarea ta copilaroasa este doar Mama ta !Ti-ai inceput viata sexuala la varsta de 14 ani si uite cum la 17, habar nu ai de capul tau ,in loc sa te preocupe scoala de care tine viitorul tau ca femeie .Peste vre-o 10 ani ,intreaba-te daca vei ramane la acest stadiu de gandire....barbatii fiind pe primul loc in viata ta ...ca restul vine de la sine ,asa crezi tu.Schimaba-ti modul de gandire si nu uita ca esti doar un copil deocamdata...
kudika_933021
Postat pe 10 Noiembrie 2013 11:07
De la: pitic96, la data 2013-11-10 03:02:10Buna fetelor! :-)
Am si eu nevoie de un sfat ceva daca se poate?
Deci o sa incep capitolul povesti mele numit:"Catalin"
* Totul a inceput pe la mijlocul lui august ... I guess. Ne-am cunoscut pe un site de socializare, dupa cateva vorbe am facut schimb de nr de telefon, si facebook-uri. Ne-am intalnit dupa aprox o sapt, la un suc si am stat si am tot povestit vreo 3 ore. Dupa aceea intalnire a mai insistat sa ne mai vedem dar de fiecare data ii sp ca sunt f ocupata, iar cand ma gasea on pe facebook nu faceam altceva decat sa disc despre cat de ocupata sunt.:)) Dupa o luna cam cu cateva zile inainte de a incepe anul scolar l-am sunat intr-o noapte pe la 1 si am zis daca ne putem vedea dimineata ptr. ca urma sa ma internez cateva zile, ................................................



Fata draga,numai greseli peste greseli!!!!
Fiind mama ,inteleg conflictele existente in lumea moderna,dintre parinti si copii,dar vin si te intreb,de ce nu discuti ,cu mama ta, toate aceste lucruri????
Nu este indulgenta cu tine??Cred ca ,dimpotriva,ti s-a acordat prea multa incredere si tu ai profitat de acest lucru!!
Insa,se pare ca tu ai avut si ai inca o viata dezordonata,ai fost scapata de sub control,dar,parerea mea,cred ca se mai poate repara ceva din tot raul facut propriei persoane!!!

Discuta cu mama ta!!!

Raspunsul meu este acesta:cauta sa ai alte preocupari,dar la mare distante de aventurile prin paturile barbatilor,abstinenta are si parte pozitiva!!!
kudika_15804
Postat pe 10 Noiembrie 2013 14:39
Doamne, ce probleme ai la varsta ta! In loc sa te bucuri de copilarie, etapa cea mai frumoasa a vietii, tu deja te porti ca o femeie matura. Cum adica faci sex cu el, dar iti e rusine sa-i spui ceea ce simti? Eu stiam ca invers este indicat, sau nu mai ,,e la moda"? Ti-ai inceput mult prea devreme viata sexuala. Stii ce? Nu sunt mama ta, ea ar trebui sa fie cea care sa te ghideze in aventura asta numita viata. Eu doar cred ca o sa iti treaca disperarea astea dupa actualul iubit, asa ca mergi mai departe.
cuba_libre
Postat pe 12 Noiembrie 2013 17:44
Buna.

La 14 ani sa te arunci in bratele unui barbat si sa locuiesti cu el, cand ar trebui sa iti vezi de tinerete si de viata... nu pot sa spun decat ca eu daca as fi cunoscut-o pe mama ta la momentul respectiv, o denuntam si ceream sa fie decazuta din drepturile parintesti (Doamne, cat mi-as dori sa fie legea zbir si aplicata ca la carte!)!
Ea insasi te-a avut la o varsta foarte frageda (16 ani), ceea ce ma duce cu gandul, ca la 14 ani a facut aceeasi greseala ca si tine!

Apoi, in momentul de fata, tie iti arde de barbati si "momente vesele" cu unul aproape inca o data varsta ta, in loc sa iti faci un rost in viata: sa termini liceul, sa intri la facultate, sa faci tot posibilul sa iti depasesti conditia sociala, sa nu fi doar un numar intre miliardele de oameni de pe Terra. Daca mama ta a facut o greseala colosala, nu inseamna ca tu trebuie sa ii calci pe urme! Ma intreb eu asa cu mintea mea de fiica si mama, unde ii sta capul mamei tale, si mai mult decat atat- unde este tatal tau? Sau bunicii daca sunt mai de Doamne-ajuta (ca nu e musai daca mama ta a calcat in strachini, si bunicii tai sa faca la fel).

Mesajul meu poate ca iti pare dur si necrutator, dar iti vorbesc sincer si deschis.
Parintii mei, Dumnezeu sa mi-i tina cat mai mult langa mine, si-au dat si ultimul banut sa merg la scoala, sa fiu educata, sa imi fac un rost in viata, sa am un viitor mai bun si sa ajung in viata mai bine decat ei. Asa gandesc si eu pentru copilul meu: vreau sa fie educat si cu picioarele bine infipte in pamant; vreau ce este mai bun pentru el, astfel incat intr-o zi sa fie om de nadejde si de isprava.
Oare mama ta cum gandeste? Vrea sa ai aceeasi soarta ca si ea?

Lumea spune sa vorbesti cu mama ta, dar eu sincera, nici nu stiu spre cine sa te indrept. Pentru ca mama ta deja te-a lasat de capul tau dintotdeauna! Asadar, ce sfat sa iei de la ea?

Asculta bine ce iti spun si nu te incapatana, pentru ca cine are de pierdut aici, esti TU!
Invata mai intai sa fii femeie! Iar pentru aceasta, ai nevoie sa cresti si la trup, dar mai ales la minte!
Termina scoala si nu te lasa sa treci prin ea ca si gasca prin apa! Invata, dezvolta-ti orizontul si cultura, lasa-ti mintea sa se coaca si nu pierde anii aiurea! Cu aceasta varsta nu te mai intalnesti in veci! Iar creierul tau acum este pregatit pentru a invata si asimila, nu la 50+!
Du-te la facultate si invata! Invata, citeste si studiaza! Nu pe forum-uri, ci din carti, din stiinta care este in jurul nostru: istorie, geografie, literatura, etc.! Invata sa devii femeie puternica, fermecatoare, inteligenta, sireata, blanda si decenta! Slefuieste-te inainte si fii pe picioarele tale!
Barbatul potrivit va veni la momentul potrivit! Nu vei ramane singura, nici o grija!
Insa daca vei continua asa, eu una nu te vad mai departe de realizarile mamei tale!
Daca iti place modelul ei, atunci cu Dumnezeu inainte!

Numai bine!
iliili
Postat pe 12 Noiembrie 2013 18:44
Draga mea, nu vreau sa te ranesc si incerc sa-ti inteleg exuberanta si trepidatiile sufletului, dar crede-ma, nu e pentru tine, e prea mare diferenta de varsta si el nici nu tine la tine, s-a distrat putin si atat. Lipsa ta de experienta si varsta frageda te-au facut sa crezi orbeste si sa te autosugestionezi ca-l iubesti. Te doare acum tare, dar va trece. Toate am trecut prin esecuri sentimentale pe care am crezut ca nu le putem depasi, dar timpul vindeca orice rana. Problema stii care e? Sa inveti din greseli si sa nu le mai repeti. E cert ca nu ai tata, pentru ca asta iti lipseste, o bataie de tata care sa te lecuiasca de aventuri si plimbat prin paturile barbatilor la o varsta atat de frageda. Daca mama ta nu stie sa te educe sau neglijeaza acest aspect, fa-o singura ! Pune mana pe gramatica, pe ortografie ca stai execrabil la acest capitol, ia si citeste cate o carte sa-ti imbogatesti vocabularul, roaga-te lui Dumnezeu si gaseste-ti alte preocupari care sa te duca la realizari, nu sa te transforme intr-un nimic al societatii. Ai gresit, ai repetat greseala, dar pana la urma a gresi e omeneste atata timp cat constientizezi greseala si propui mijloacele de indreptare.
Te imbratisez si-ti doresc Craciun fericit, minte multa, sanatate, bucurii, realizari si intelepciune pentru a gasi la momentul potrivit dragostea adevarata.
Liuta
Postat pe 22 Decembrie 2013 06:37

Invata sa scrii corect romaneste, presupun ca pentru tine urmeaza examenul de maturitate, lasa chestiile astea cu sexul daca doresti sa devii OM in viata.
Mi-a fost greu sa-ti citesc povestea. Invata ca iti va fi mai bine!
michu61
Postat pe 22 Decembrie 2013 09:18
In primul rand invata sa te exprimi corect fara acel deci,deci ,deci.Este ca si cum tu iti si raspunzi.Si pune mana si invata ca de iubit o sa ai timp suficient.Si nu mai veni aici cu tampenii Am crezut ca aici oamenii vin cu probleme ori f f serioase ori vin si isi spun povesti frumoase de viata din care sa inveti cei de aici macar...........Daca ai avea o educatie adevarata ai avea si rusinea sa nu iti pui in strada rufele .
kudika883715
Postat pe 22 Decembrie 2013 12:01
E un copil, chiar daca needucat,poate n-a avut cine s-o faca, dar aveti clementa pentru ea. A gresit, se poate indrepta, trebuie sa ceara sfatul cuiva daca in familie n-are de la cine sa-l primeasca si a facut bine ca ne-a intrebat. Noi, cele cu mai multa experienta si mai intelepte trebuie s-o indrumam si s-o ghidam pe drumul cel bun, o certam si o iertam si ii dam sfaturi utile acestui copil.
Liuta
Postat pe 22 Decembrie 2013 13:07
Buna..

Incep prin ati spune ca nu ai deloc, dar deloc acel orgoliu, acea motivatie de a te depasi pe tine, de a face un baiat sa fie in limba dupa tine, sa te doreasca, sa faca tot posibilul sa vorbeasca cu tine.. tot ce ai facut, a fost sa i te oferi pe tava !! Si lui Calin, si acelui tip cu care ai locuit la varsta de 14 ani, daca am inteles bine.. OMG !!!! Fii sigura ca in momentul in care mama ta a facut aceeasi greseala, toata lumea a vorbit-o, pentru ca asa e lumea ... Si mai fii sigura ca toata lumea banuia ca TU vei face la fel ! Acum, nu ai facut nimic altceva decat sa confirmi banuielile oamenilor :-j ! Stii, patesc si eu asa ceva chiar in acest moment..sora mea mai mare, a ramas insarcinata la varsta de 16 ani. Nici nu a terminat liceul, s-a maritat si acum are 2 copii la varsta de 20 de ani . Bineinteles ca atunci toata lumea spunea ca eu voi face la fel. Eu insa, avand orgoliul urias, nu am facut asa si le-am dat peste nas tuturor si sunt mandra de mine ! Acum am 16 ani jumatate, am un iubit cu care ma inteleg minunat, parintii mei se inteleg la fel cu el si totul e bine :x. Nu facem sex , desi suntem impreuna de 2 ani . Noi consideram ca sexul nu e atat de important intr-o relatie, adica daca ai 2 ani de cand esti cu o persoana, gata, sex sex sex. NU! Sexul conteaza doar atunci cand incepi sa il practici, zic eu. Asta fiind un exemplu ..
Si cu plecarea lui la Londra pentru min 5 ani..nu demonstreaza nimic altceva decat ca nu ii pasa de tine, de sentimentele tale, de visele tale, ca nu ii pasa de nimic altceva decat de persoana lui !!! Esti intr-o situatie destul de naspa...
Incearca sa fii o fata cuminte, macar pana la 18 ani (atunci vei avea o scuza : sunt ''mare'' si fac ce vreau... you know) . Spune-i mamei tale toata toata povestea..sunt sigura ca te va intelege perfect ! Si incearca sa te axezi pe scoala.. Nu poti sa faci absolut nimic in legatura cu plecarea lui la Londra ! Daca el vrea sa plece , fii sigura ca nu va asculta de tine si va ramane ! Si tu stii asta, dar incerci sa te minti singura .
Sarbatori fericite
kudika_34391
Postat pe 23 Decembrie 2013 12:05
Te.a cam folosit cand a vrut el.. aia nu e o rel serioasa parerea mea
Marius_Dragutzzu_1
Postat pe 14 Ianuarie 2014 16:26
De la: pitic96, la data 2013-11-10 03:02:10Acum ca pleca nustiu ca sa fac .. Oricum e difenta asta prea mare si nu cred ca o sa aiba viitor toata
...
Eu simt ca e perfect ptr mn, ne potrivim.
Am stat cu un tip 2 ani si cv de la 14 ani ,am loc impreuna timp de un an dar nu era la fel de bine cum este cu Catalin.
Deci ce fac? Cum sa nu-l pierd definitiv odata cu plecarea asta in Londra ???


Dupa cum bine te-au sfatuit fetele ar fi indicat sa te concentrezi pe scoala cu scopul de a lua Bacul.
Considera-l pe Catalin o experienta de viata si atat.
Nu ai spus ce varsta are primul tau iubit dar cred ca e mult mai tanar decat Catalin.
Neavand experienta lui Catalin era firesc sa nu se ridice la acelas nivel.
Nu iti face griji. Ai tot timpul sa il gasesti pe Fat-Frumos care ti-se potriveste.
Nu fi suparata.
Ai petrecut niste clipe frumoase alaturi de Catalin. Priveste partea frumoasa a povestii.
Radu_Cristian_1
Postat pe 14 Ianuarie 2014 17:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Proaspat despartita :)) 62 De la: elenutzza90 21 Decembrie 2009 13:59
caut iubita pentru un bun prieten 34 De la: Cassey 13 Mai 2009 14:03
ce sa fac? 18 De la: cami_goanga10 7 Aprilie 2010 22:55
Sentiment de singuratate.... 1 De la: AnnaDaSilva 9 Iunie 2011 10:44
dating for girls 15 De la: scarface10 18 August 2014 23:58