Setari Cookie-uri

RELATIA DINTRE O ROMANCA SI UN ARAB

De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-16 12:04:58
De la: oanitza8989, la data 2013-12-16 11:35:43Buna, eu am fost cu un arab 3 ani. Daca la inceput credeam ca sunt cea mai norocoasa, in timp am ajuns sa-mi urasc viata. Povestea este foarte lunga spun doar ca tre sa stai foarte atenta pentru ca ei sunt foarte violentei, foarte gelosi si foarte posesivi, sa nu uit afemeiati. Ceea ce scrie in Coran e foarte frumos, iar in teorie toti respecta, insa in practica nu e asa. Ei au nevoie de o femeie de casa pe care sa o ținã sclava si închisã in timp ce ei isi fac de cap. Vorbesc la polural deoarece timp de 3 ani anturajul meu a fost doar si doar de arabi. Deci ii cunosc! E bine sa fi amica cu un arab, dar daca vrei sa fi tu, aa poti avea o opinie , sa ai dreptul sa vorbesti, nu te cãsãtorit niciodata cu un arab!


Sper sa ia aminte la cuvintele tale, toti cei care considera ca-n societatile musulmane, totul este lapte si miere.
mai francezo ce exemplu ma sa ia,,cine a zis ca acolo e lapte si miere,,,,uni sunt buni iar alti rai precum si la tn,,este simplu
kudika_940065
Postat pe 16 Decembrie 2013 12:39
Parerea ta!

nu sunt purtatorul de cuvant al nimanui,,deci era logic ca e parerea mea
kudika_940065
Postat pe 16 Decembrie 2013 12:42
De la: kudika_940065, la data 2013-12-16 12:42:00Parerea ta!

nu sunt purtatorul de cuvant al nimanui,,deci era logic ca e parerea mea


draguta, fiecare are dreptul la o opinie, asta n-ai inteles tu atunci cand ti-am raspuns "parerea ta"...

Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Decembrie 2013 13:26
De la: kudika_940065, la data 2013-12-16 12:39:40
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-16 12:04:58
De la: oanitza8989, la data 2013-12-16 11:35:43Buna, eu am fost cu un arab 3 ani. Daca la inceput credeam ca sunt cea mai norocoasa, in timp am ajuns sa-mi urasc viata. Povestea este foarte lunga spun doar ca tre sa stai foarte atenta pentru ca ei sunt foarte violentei, foarte gelosi si foarte posesivi, sa nu uit afemeiati. Ceea ce scrie in Coran e foarte frumos, iar in teorie toti respecta, insa in practica nu e asa. Ei au nevoie de o femeie de casa pe care sa o ținã sclava si închisã in timp ce ei isi fac de cap. Vorbesc la polural deoarece timp de 3 ani anturajul meu a fost doar si doar de arabi. Deci ii cunosc! E bine sa fi amica cu un arab, dar daca vrei sa fi tu, aa poti avea o opinie , sa ai dreptul sa vorbesti, nu te cãsãtorit niciodata cu un arab!


Sper sa ia aminte la cuvintele tale, toti cei care considera ca-n societatile musulmane, totul este lapte si miere.
mai francezo ce exemplu ma sa ia,,cine a zis ca acolo e lapte si miere,,,,uni sunt buni iar alti rai precum si la tn,,este simplu


Reciteste mesajele si comparatiile acelui avatar georgiana_ana, iar mai apoi discutam.

Sa ma contrazic, asa, de amorul artei, nu-mi place s-o fac. Eu contrazic pe cineva, atunci cand am argumente, nu ca altii, cand ma plictisesc si arunc si eu o parere acolo dupa cum faci tu...

Hai, ca deja te bag prea mult in seama si n-am cu cine discuta...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Decembrie 2013 13:28
"Ghidul care îi învaþã pe musulmani cum sã-ºi batã nevestele"

http://www.gandul.info/international/ghidul-care-ii-invata-pe-musulmani-cum-sa-si-bata-nevestele-9436877


"Socant! O televiziune musulmana invata barbatii cum sa isi bata corect nevestele! Uite ce modalitati sugereaza ca sunt cele mai bune"

http://www.wowbiz.ro/socant-o-televiziune-musulmana-invata-barbatii-cum-sa-isi-iti-bata-corect-nevestele-uite-ce-modalitati-sugereaza-ca-sunt-cele-mai-bune_55052.html


Si draga avatar georgiana_ana, inainte de a face acuzatii nefondate la adresa unora si a-i ridica aiurea pe altii in slavi, pune mana de te informeaza, asta ca sa nu cazi in penibil mai mult decat ai facut-o deja!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Decembrie 2013 13:31
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-16 13:31:21"Ghidul care îi învaþã pe musulmani cum sã-ºi batã nevestele"

http://www.gandul.info/international/ghidul-care-ii-invata-pe-musulmani-cum-sa-si-bata-nevestele-9436877


"Socant! O televiziune musulmana invata barbatii cum sa isi bata corect nevestele! Uite ce modalitati sugereaza ca sunt cele mai bune"

http://www.wowbiz.ro/socant-o-televiziune-musulmana-invata-barbatii-cum-sa-isi-iti-bata-corect-nevestele-uite-ce-modalitati-sugereaza-ca-sunt-cele-mai-bune_55052.html


Si draga avatar georgiana_ana, inainte de a face acuzatii nefondate la adresa unora si a-i ridica aiurea pe altii in slavi, pune mana de te informeaza, asta ca sa nu cazi in penibil mai mult decat ai facut-o deja!


Iti spun avatar, draga avatar georgiana_ana, deoarece si tu ai considerat ca stai de vorba pe un forum cu alte avatare. Stai de vorba cu oameni, chiar si pe-un forum, dar daca nu ai ochi sa vezi si omenia, asta e...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Decembrie 2013 13:33
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-16 13:26:20
De la: kudika_940065, la data 2013-12-16 12:42:00Parerea ta!

nu sunt purtatorul de cuvant al nimanui,,deci era logic ca e parerea mea


draguta, fiecare are dreptul la o opinie, asta n-ai inteles tu atunci cand ti-am raspuns "parerea ta"...

oai nu trebui sa o mai spui,,,este logic ca era parerea mea
kudika_940065
Postat pe 16 Decembrie 2013 13:37
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-16 13:28:16
De la: kudika_940065, la data 2013-12-16 12:39:40
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-16 12:04:58
De la: oanitza8989, la data 2013-12-16 11:35:43Buna, eu am fost cu un arab 3 ani. Daca la inceput credeam ca sunt cea mai norocoasa, in timp am ajuns sa-mi urasc viata. Povestea este foarte lunga spun doar ca tre sa stai foarte atenta pentru ca ei sunt foarte violentei, foarte gelosi si foarte posesivi, sa nu uit afemeiati. Ceea ce scrie in Coran e foarte frumos, iar in teorie toti respecta, insa in practica nu e asa. Ei au nevoie de o femeie de casa pe care sa o ținã sclava si închisã in timp ce ei isi fac de cap. Vorbesc la polural deoarece timp de 3 ani anturajul meu a fost doar si doar de arabi. Deci ii cunosc! E bine sa fi amica cu un arab, dar daca vrei sa fi tu, aa poti avea o opinie , sa ai dreptul sa vorbesti, nu te cãsãtorit niciodata cu un arab!


Sper sa ia aminte la cuvintele tale, toti cei care considera ca-n societatile musulmane, totul este lapte si miere.
mai francezo ce exemplu ma sa ia,,cine a zis ca acolo e lapte si miere,,,,uni sunt buni iar alti rai precum si la tn,,este simplu


Reciteste mesajele si comparatiile acelui avatar georgiana_ana, iar mai apoi discutam.

Sa ma contrazic, asa, de amorul artei, nu-mi place s-o fac. Eu contrazic pe cineva, atunci cand am argumente, nu ca altii, cand ma plictisesc si arunc si eu o parere acolo dupa cum faci tu...

Hai, ca deja te bag prea mult in seama si n-am cu cine discuta...
ce argumente ai francezo,,crestinii fac greselile lor precum si musulmanii fac
kudika_940065
Postat pe 16 Decembrie 2013 13:39
Arabii sunt un popor care este raspindit in mai multe state populate preponderent cu arabi, deci o natie dinivata de granite statale. Arabii sunt un popor care a aderat in dealungul istoriei sale la mai mlte culte religioase, deci o natie divizata de credinte religioase uneori ireconciliabile. Ca in orice colectivitate umana sunt habotnici-ortodocsi (închistaþii în dogme ºi prejudecãþi) ºi indivizi care îºi privesc semenii în mod tolerant în spiritul divin "toþi oamenii sunt copii lui Dumnezeu)
Calitatea de a fi "arab" nu-þi conferã "cetãþenia", deci nu se poate vorbi despre "cetpþean arab".
MirceaS
Postat pe 16 Decembrie 2013 14:54
De la: MirceaS, la data 2013-12-16 14:54:31Arabii sunt un popor care este raspindit in mai multe state populate preponderent cu arabi, deci o natie dinivata de granite statale. Arabii sunt un popor care a aderat in dealungul istoriei sale la mai mlte culte religioase, deci o natie divizata de credinte religioase uneori ireconciliabile. Ca in orice colectivitate umana sunt habotnici-ortodocsi (închistaþii în dogme ºi prejudecãþi) ºi indivizi care îºi privesc semenii în mod tolerant în spiritul divin "toþi oamenii sunt copii lui Dumnezeu)
Calitatea de a fi "arab" nu-þi conferã "cetãþenia", deci nu se poate vorbi despre "cetpþean arab".



habotnici-ortodocsi (închistaþii în dogme ºi prejudecãþi) ----avem si noi un exemplu elocvent, printre noi............TYCU
cristina_boeru_30
Postat pe 16 Decembrie 2013 14:57
Din moment ce eu am deschis acest topic, va rog sa imi raspundeti la intrebarile pe care le-am postat, sau sa imi povestiti EXPERIENTA dumneavoastra traita in MOD DIRECT cu barbatii arabi (atat musulmani, cat si crestini).
Va rog sa lasati deoparte comentariile rautacioase si fara rost, pentru a nu fi nevoita exact cum am facut acum, sa dau scroll pana ajung la ceva interesant si povestit de o persoana care a trecut prin acea poveste. Cred ca suntem oameni maturi (sau ne consideram asa), avand o anumita educatie, un anumit limbaj elocvent, o gandire open mind si un anumit statut care nu cred ca ne permite sa comentam off topic si sa ne atacam singuri sau sa ii atacam pe altii. Din unele comentarii se observa o anumita frustrare, neliniste si agitatie a acelei persoane care a comentat, din punctul meu de vedere, fara a experimenta ceea ce a scris.



Viorica_Vio, am observat ca majoritatea comentariilor postate la acest topic sunt postate de tine, avand un ton negativ la adresa barbatilor arabi care sunt musulmani. Curiozitatea mea este: ai trait printre ei sau cu ei, ai avut experiente cu ei pentru a fonda ceea ce ai comentat tu pana acum? Sau ai spus toate aceste lucruri doar din ceea ce ai auzit, din universul nelimitat al mass-medie? (Nu o lua in nume de rau, nu sunt ironica sau rautacioasa, este o simpla curiozitate pentru a putea sa folosesc informatiile de aici).

In incercarea mea de a ma face inteleasa, nu iau apararea nici romanilor crestini, nici aranilor musulmani/crestini sau a femeilor care se casatoresc cu ei sau au relatie cu ei. Nimeni nu trebuie sa judece pe nimeni aici. Trebuie sa dam dovada de neutralitate axiologica si sa nu cadem in patima etnocentrismului. Acestea fiind spuse, le multumesc persoanelor care au raspuns la ceea am rugat, iar pe celelalte le rog sa citeasca ceea ce am scris eu aici.
Ali_EM
Postat pe 16 Decembrie 2013 19:27
De la: Ali_EM, la data 2013-12-16 19:27:10Din moment ce eu am deschis acest topic, va rog sa imi raspundeti la intrebarile pe care le-am postat, sau sa imi povestiti EXPERIENTA dumneavoastra traita in MOD DIRECT cu barbatii arabi (atat musulmani, cat si crestini).
Va rog sa lasati deoparte comentariile rautacioase si fara rost, pentru a nu fi nevoita exact cum am facut acum, sa dau scroll pana ajung la ceva interesant si povestit de o persoana care a trecut prin acea poveste. Cred ca suntem oameni maturi (sau ne consideram asa), avand o anumita educatie, un anumit limbaj elocvent, o gandire open mind si un anumit statut care nu cred ca ne permite sa comentam off topic si sa ne atacam singuri sau sa ii atacam pe altii. Din unele comentarii se observa o anumita frustrare, neliniste si agitatie a acelei persoane care a comentat, din punctul meu de vedere, fara a experimenta ceea ce a scris.



Viorica_Vio, am observat ca majoritatea comentariilor postate la acest topic sunt postate de tine, avand un ton negativ la adresa barbatilor arabi care sunt musulmani. Curiozitatea mea este: ai trait printre ei sau cu ei, ai avut experiente cu ei pentru a fonda ceea ce ai comentat tu pana acum? Sau ai spus toate aceste lucruri doar din ceea ce ai auzit, din universul nelimitat al mass-medie? (Nu o lua in nume de rau, nu sunt ironica sau rautacioasa, este o simpla curiozitate pentru a putea sa folosesc informatiile de aici).

In incercarea mea de a ma face inteleasa, nu iau apararea nici romanilor crestini, nici aranilor musulmani/crestini sau a femeilor care se casatoresc cu ei sau au relatie cu ei. Nimeni nu trebuie sa judece pe nimeni aici. Trebuie sa dam dovada de neutralitate axiologica si sa nu cadem in patima etnocentrismului. Acestea fiind spuse, le multumesc persoanelor care au raspuns la ceea am rugat, iar pe celelalte le rog sa citeasca ceea ce am scris eu aici.
ho draga ia ne usor si lasa studiul ca nu poti tu sa faci studiu si sa dai verdicte pe baza cateorva pareri,,,musulmani precum crestini sunt si buni si rai simplu ,si sa terminat studiul si verdictul
kudika_940065
Postat pe 16 Decembrie 2013 19:37
De ce majoritatea sunteti impotriva lor???sa nu uitam k arabi,crestini...toti credem Intr-un singur Dumnezeu...haideti sa va zic un caz cel putin care pe mine ma socheaza...voi cele care ii condamnati atat de mult...uitati va pe net si cautati documentare despre Prea Sfantul Parinte Arsenie Boca in care vb despre crestinism si k in America asa zisii crestini au cobstruit o biserica Satanei..pe knd la arabi sau musulmani cum le ziceti voi nu cred k o sa vedem vreodata asta...voi cels care ii judecati pe ei de fapt lejudecati religia si nu pe ei ca si oameni...repet eu luccrez si stiu sute de musulmani..unii sunt si buni altii sunt si rai...exact ca si noi crestinii..nu mai va gasiti voi care vedeti la t.v nu stiu ce videoclipuri negative..intai traiti printre ei si pe urma dati comentarii....va urez Craciun Fericit!!!si eu cred k numai bunul Dumnezeu poate judeca printre noi si despre noi...
kudika_938248
Postat pe 16 Decembrie 2013 22:17
Draga avatar georgiana_ana, tot in legatura cu mesajul initial pe care l-ati postat la aceasta tema, spuneti ca lucrati intr-un mediu in care predomina factorul social, dar cum se face ca nu stiti ca o astfel de persoana trebuie sa fie obiectiva? Vreau sa-mi prezentati si mie o statistica in care femeile emancipate sunt intr-adevar cele care au suferit de pe urma violentei domestice si tot ele sunt cele ce-si abandoneaza, atentie, COPIII pe strazi si in camine.

Spui ca esti o persoana cu pregatire, dar nu cunosti a articula cu articolul hotarat "i", acum am remarcat asta, citindu-ti mesajul initial de la aceasta tema, de aceea, am si accentuat cum se scrie corect substantivul articulat "copiii", si nu "copii", dupa cum ai scris dumneata, draga avatar georgiana_ana.

Si poate nu stiai, dar hai ca-ti spun eu, cu cat o femeie are mai multe studii, cu atat sansele sa cada victima violentei conjugale, sunt extrem de mici. Cu cat o femeie e mai scolita, sansele de a-si abandona copiii sunt extrem de mici spre imposibil. Scoala, studiile, le-au ajutat pe femei sa se emancipeze, iar societatea sa evolueze, fara acestea, multe ar fi ramas la stadiul de crosetat si de stat in umbra barbatului lor, fara sa scoata un cuvintel.

Daca ai fi terminat vreodata vreo facultate de sociologie, ar fi trebui sa cunosti toate lucrurile astea.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 17 Decembrie 2013 08:53
De la: kudika_938248, la data 2013-12-16 22:17:18De ce majoritatea sunteti impotriva lor???sa nu uitam k arabi,crestini...toti credem Intr-un singur Dumnezeu...haideti sa va zic un caz cel putin care pe mine ma socheaza...voi cele care ii condamnati atat de mult...uitati va pe net si cautati documentare despre Prea Sfantul Parinte Arsenie Boca in care vb despre crestinism si k in America asa zisii crestini au cobstruit o biserica Satanei..pe knd la arabi sau musulmani cum le ziceti voi nu cred k o sa vedem vreodata asta...voi cels care ii judecati pe ei de fapt lejudecati religia si nu pe ei ca si oameni...repet eu luccrez si stiu sute de musulmani..unii sunt si buni altii sunt si rai...exact ca si noi crestinii..nu mai va gasiti voi care vedeti la t.v nu stiu ce videoclipuri negative..intai traiti printre ei si pe urma dati comentarii....va urez Craciun Fericit!!!si eu cred k numai bunul Dumnezeu poate judeca printre noi si despre noi...


Aia care au construit biserica de care spui sunt convinsa ca nu sunt crestini si nici nu cred ca au vreo legatura cu vreo religie.

Asa, sa mergem mai departe, de omorurile sau de atentatele pe care le comit unii musulmani asupra crestinilor, de ce nu vorbesti? Astea nu ti se par fapte reprobabile?

Daca tot incerci sa prezinti o parte a monedei, prezinta-i si partea cealalta, dar nu ridica in slavi aiurea, ca sa lasi impresia ca persoanele de nu stiu ce religie, sunt buni si neprihaniti, cu mult mai buni decat persoanele de alta religie.

Nu-i deloc asa...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 17 Decembrie 2013 09:00
De la: Ali_EM, la data 2013-12-16 19:27:10Din moment ce eu am deschis acest topic, va rog sa imi raspundeti la intrebarile pe care le-am postat, sau sa imi povestiti EXPERIENTA dumneavoastra traita in MOD DIRECT cu barbatii arabi (atat musulmani, cat si crestini).
Va rog sa lasati deoparte comentariile rautacioase si fara rost, pentru a nu fi nevoita exact cum am facut acum, sa dau scroll pana ajung la ceva interesant si povestit de o persoana care a trecut prin acea poveste. Cred ca suntem oameni maturi (sau ne consideram asa), avand o anumita educatie, un anumit limbaj elocvent, o gandire open mind si un anumit statut care nu cred ca ne permite sa comentam off topic si sa ne atacam singuri sau sa ii atacam pe altii. Din unele comentarii se observa o anumita frustrare, neliniste si agitatie a acelei persoane care a comentat, din punctul meu de vedere, fara a experimenta ceea ce a scris.



Viorica_Vio, am observat ca majoritatea comentariilor postate la acest topic sunt postate de tine, avand un ton negativ la adresa barbatilor arabi care sunt musulmani. Curiozitatea mea este: ai trait printre ei sau cu ei, ai avut experiente cu ei pentru a fonda ceea ce ai comentat tu pana acum? Sau ai spus toate aceste lucruri doar din ceea ce ai auzit, din universul nelimitat al mass-medie? (Nu o lua in nume de rau, nu sunt ironica sau rautacioasa, este o simpla curiozitate pentru a putea sa folosesc informatiile de aici).

In incercarea mea de a ma face inteleasa, nu iau apararea nici romanilor crestini, nici aranilor musulmani/crestini sau a femeilor care se casatoresc cu ei sau au relatie cu ei. Nimeni nu trebuie sa judece pe nimeni aici. Trebuie sa dam dovada de neutralitate axiologica si sa nu cadem in patima etnocentrismului. Acestea fiind spuse, le multumesc persoanelor care au raspuns la ceea am rugat, iar pe celelalte le rog sa citeasca ceea ce am scris eu aici.


O sa-ti raspund scurt: sunt un om informat si nu cred ca tot ceea ce prezinta mass-media sunt minciuni, si da, am amici si chiar o ruda care traiesc intr-o tara musulmana.

Si da, comentariile mele la aceasta tema, au o tenta negativa, pentru ca nu consider ca musulmanii sunt mai buni decat crestinii. Asta-i parerea mea si nu o sa mi-o schimbe nimeni.

Au facut si crestinii mari greseli in trecut si poate ca unii inca mai fac, dar nici musulmanii nu sunt tocmai usa de biserica, mai ales in ceea ce priveste atitudinea lor fata de femei si fata de crestini.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 17 Decembrie 2013 09:04
Ah, da, si din cand in cand, mai apar prin presa europeana relatari despre acele crime comise pentru a spala onoarea familiei de catre unii membri ai comunitatii musulmane.

S-au relatat despre fete si femei musulmane, care au fost executate de catre unii membri ai familiei lor de sex masculin, pentru ca acele femei au ales sa duca un stil de viata occidental, au ales sa divorteze, ori aveau un iubit de alta religie decat cea musulmana etc etc. Si cazurile acelea, draga ali_em, crezi ca sunt contrafacute? Crezi ca este o minciuna oprimarea femeilor in multe tari musulmane?

Nu, nu este o minciuna, este o cruda realitate. Realitatea pe care o cunosc multi, dar nu au curajul sa vorbeasca in mod public despre asta.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 17 Decembrie 2013 09:11
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-17 09:11:54Ah, da, si din cand in cand, mai apar prin presa europeana relatari despre acele crime comise pentru a spala onoarea familiei de catre unii membri ai comunitatii musulmane.

S-au relatat despre fete si femei musulmane, care au fost executate de catre unii membri ai familiei lor de sex masculin, pentru ca acele femei au ales sa duca un stil de viata occidental, au ales sa divorteze, ori aveau un iubit de alta religie decat cea musulmana etc etc. Si cazurile acelea, draga ali_em, crezi ca sunt contrafacute? Crezi ca este o minciuna oprimarea femeilor in multe tari musulmane?

Nu, nu este o minciuna, este o cruda realitate. Realitatea pe care o cunosc multi, dar nu au curajul sa vorbeasca in mod public despre asta.
crezi ca este o minciuna canibalismul in multe tari occidentale?ctezi ca este o minciuna invocarea terorismului sau a armelor de distrugere in masa pentru a omora familii in masa,,crezi ca este o minciuna vinderea femeilor in vitrine,,,,,vezi ti de ale tale
kudika_940065
Postat pe 17 Decembrie 2013 09:26
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-17 09:00:07
De la: kudika_938248, la data 2013-12-16 22:17:18De ce majoritatea sunteti impotriva lor???sa nu uitam k arabi,crestini...toti credem Intr-un singur Dumnezeu...haideti sa va zic un caz cel putin care pe mine ma socheaza...voi cele care ii condamnati atat de mult...uitati va pe net si cautati documentare despre Prea Sfantul Parinte Arsenie Boca in care vb despre crestinism si k in America asa zisii crestini au cobstruit o biserica Satanei..pe knd la arabi sau musulmani cum le ziceti voi nu cred k o sa vedem vreodata asta...voi cels care ii judecati pe ei de fapt lejudecati religia si nu pe ei ca si oameni...repet eu luccrez si stiu sute de musulmani..unii sunt si buni altii sunt si rai...exact ca si noi crestinii..nu mai va gasiti voi care vedeti la t.v nu stiu ce videoclipuri negative..intai traiti printre ei si pe urma dati comentarii....va urez Craciun Fericit!!!si eu cred k numai bunul Dumnezeu poate judeca printre noi si despre noi...


Aia care au construit biserica de care spui sunt convinsa ca nu sunt crestini si nici nu cred ca au vreo legatura cu vreo religie.

Asa, sa mergem mai departe, de omorurile sau de atentatele pe care le comit unii musulmani asupra crestinilor, de ce nu vorbesti? Astea nu ti se par fapte reprobabile?

Daca tot incerci sa prezinti o parte a monedei, prezinta-i si partea cealalta, dar nu ridica in slavi aiurea, ca sa lasi impresia ca persoanele de nu stiu ce religie, sunt buni si neprihaniti, cu mult mai buni decat persoanele de alta religie.

Nu-i deloc asa...
ia uzi domne ,,deci musulmanii care comit crime sunt musulmani,,crestini care comit crime nu sunt crestini,,penibil,,vezi ti de ale tale francezo
kudika_940065
Postat pe 17 Decembrie 2013 09:29
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-17 09:11:54Ah, da, si din cand in cand, mai apar prin presa europeana relatari despre acele crime comise pentru a spala onoarea familiei de catre unii membri ai comunitatii musulmane.

S-au relatat despre fete si femei musulmane, care au fost executate de catre unii membri ai familiei lor de sex masculin, pentru ca acele femei au ales sa duca un stil de viata occidental, au ales sa divorteze, ori aveau un iubit de alta religie decat cea musulmana etc etc. Si cazurile acelea, draga ali_em, crezi ca sunt contrafacute? Crezi ca este o minciuna oprimarea femeilor in multe tari musulmane?

Nu, nu este o minciuna, este o cruda realitate. Realitatea pe care o cunosc multi, dar nu au curajul sa vorbeasca in mod public despre asta.
si din cand in cand mai apar in presa occidentala cum ca romania e tara de tigani,,,,penibil,,francezo nu te mai baga in ce te depaseste vezi ti de tn
kudika_940065
Postat pe 17 Decembrie 2013 09:33
si din cand in cand mai apare unu care ciuruieste oameni la intamplare prin scoli insa ala nu e crestin,,terorisru,,,e musulman,,penibil a inteles islamul prost precum si cel care ucide copii in sali de clasa nu si cunoaste religia
kudika_940065
Postat pe 17 Decembrie 2013 09:37
De la: Ali_EM, la data 2013-11-11 00:10:36Am nevoie de raspunsuri pt o cercetare :D daca primesc raspunsurile, o sa postez si rezultatele care or sa fie foarte interesante zic eu..


Mai ales daca vor corespunde asteptarilor tale, nu-i asa...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 17 Decembrie 2013 10:37
De ce crezi ca toate femeile sunt la fel,daca ai vazut ca sunt care se dezbraca in public neaparat sunt toate asa?si eu am vazut o multime de barbati homosexuali oare toti or fi asa?
limpisor
Postat pe 17 Decembrie 2013 11:14
Corect !
kudika_21535
Postat pe 17 Decembrie 2013 11:17
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-17 10:37:01
De la: Ali_EM, la data 2013-11-11 00:10:36Am nevoie de raspunsuri pt o cercetare :D daca primesc raspunsurile, o sa postez si rezultatele care or sa fie foarte interesante zic eu..


Mai ales daca vor corespunde asteptarilor tale, nu-i asa...




Sunt si eu curioasa.......pt ce aceasta cercetare.....pe kudika.
cristina_boeru_30
Postat pe 17 Decembrie 2013 11:18
Eu nu ridic in slavi pe nimeni..si uita te din nou draga mea...sa vezi k sunt crestini care s au lasat de Dumnezeu....si e adevarat..dar asta nu inseamna k toti sunt teroristi..eu cred k mai chibuite sunt romancele noastre decat ele..ce romanii nu beau,nu omoara,nu injura...treziti va..innainte sa acuzati veniti cu argumente..mergeti in tari straine si traiti printre ei.dar din punct , vedere al educatiei si al religiei am un respect mult mai mare ptr ei.decat ptr voi asa zisele credincioasa..sa iti zic si de ce...noi romanii care venim sa muncim in anglia unde sunt si eu,nici unul nu avem studii superioare cat au ei...si de asta si aceste restrictii ptr noi...nici o tara din europa nu ne inghite si incearca sa ne elimine de peste tot..pe knd ei pot lucra oriunde si sunt vazuti de un milion de ori mai bine decat noi...in fine eu nu vreau sa mai postez nimic,ptr ca voi ii inclodeti pe toti in aceeasi oala!!!va doresc Craciun fericit si Dumnezeu sa ne lumineze..sczati mi scrisul k sunt pe telefon.
kudika_938248
Postat pe 17 Decembrie 2013 15:22
draga kudika_938248...
Eu traiesc in Germania, unde sunt musulmani si crestini din toate tariile arabe pot spune...am cunoscut si musulmani si crestini arabi dar crede-ma ca aici nu sunt acceptati de nemti atat de usor, chiar daca au studii superioare fac munca de jos pt ca sunt doar simpli azilanti.Este o mare diferenta oricum intre arabi crestini si cei musulmani...Musulmani sunt mult mai incuiati la cap si au ideile lor fixe despre viata si despre femei...stiu un caz in care femeia sta inchisa in casa nici macar la magazin nu are voie sa mearga...si aici fura si se imbata ca niste porci si sunt si niste curvari, au neveste acasa si cate doua trei amante pe langa...asa ca nu sunt deloc mai presus ca noi...nu stiu unde gasiti laude la adresa lor...foarte putini sunt care sunt de treaba...
anrya
Postat pe 17 Decembrie 2013 20:08
@ Vio...nu am dorit sa pun pe nimeni la punct. Femeile crestine atrase de mirajul casatoriei cu barbati musulmani,stiu foarte putin la ce se inhama. In primul rand,cand e vorba de a asa ceva ,iata la ce se poate astepta viitoarea sotie : a)renuntarea la orice drept de a avea o opinie proprie ; b )anihilarea oricarei vointe interioare ; c)interzicerea oricarei activitati care poate implica independenta de orice fel( arabii musulmani au in gene o posesivitate morbida ). Desigur,este posibil ca multe dintre femei sa nu reactioneze in nici un fel anume la aceste lucruri,multe preferand mai degraba o spalare pe creier in locul unei saracii ipotetice sau al mirajului unui trai fara prea multe lipsuri materiale. Cu vremea, familia le va deveni o inchisoare de unde vor iesi doar insotite de soacra, sau chiar de una din surorile sotului. E doar o chestie de timp.
Gabriela_love_golden
Postat pe 17 Decembrie 2013 21:19
De la: Gabriela_love_golden, la data 2013-12-17 21:19:28@ Vio...nu am dorit sa pun pe nimeni la punct. Femeile crestine atrase de mirajul casatoriei cu barbati musulmani,stiu foarte putin la ce se inhama. In primul rand,cand e vorba de a asa ceva ,iata la ce se poate astepta viitoarea sotie : a)renuntarea la orice drept de a avea o opinie proprie ; b )anihilarea oricarei vointe interioare ; c)interzicerea oricarei activitati care poate implica independenta de orice fel( arabii musulmani au in gene o posesivitate morbida ). Desigur,este posibil ca multe dintre femei sa nu reactioneze in nici un fel anume la aceste lucruri,multe preferand mai degraba o spalare pe creier in locul unei saracii ipotetice sau al mirajului unui trai fara prea multe lipsuri materiale. Cu vremea, familia le va deveni o inchisoare de unde vor iesi doar insotite de soacra, sau chiar de una din surorile sotului. E doar o chestie de timp.


Stiu si eu toate lucrurile astea din relatarile verisoarei mele, care traieste de ani buni in Iran (e convertita la islamism), asa ca din nou sunt de acord cu tine.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 18 Decembrie 2013 08:17
De la: cristina_boeru_30, la data 2013-12-17 11:18:41
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-17 10:37:01
De la: Ali_EM, la data 2013-11-11 00:10:36Am nevoie de raspunsuri pt o cercetare :D daca primesc raspunsurile, o sa postez si rezultatele care or sa fie foarte interesante zic eu..


Mai ales daca vor corespunde asteptarilor tale, nu-i asa...




Sunt si eu curioasa.......pt ce aceasta cercetare.....pe kudika.


Sincer, nici eu nu inteleg asta.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 18 Decembrie 2013 08:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sibiu - si formum ptr Sibieni 1 De la: kudika_13295 17 August 2012 13:51
profesorul de fizica-albert andrei 37 De la: cel_cu_barba_sura 7 Noiembrie 2010 13:58
Iubesc un baiat cu probleme psihice! Cum l-as putea ajuta? 9 De la: blue_moonbutterfly 21 Septembrie 2009 09:24
Vase de croaziera .plecari cupluri? 10 De la: kudika_21232 20 Decembrie 2012 22:52
IUBIRE ADEVARATA 1 De la: mikela_my 16 Ianuarie 2009 14:01