Setari Cookie-uri

Femei versus Barbati. Cat de diferiti suntem de fapt ?

De ce NU ASCULTA barbatii atunci cand li se adreseaza sotiile?
De ce femeile NU STIU sa se orienteze pe harta?
De ce EVITA ele sa-si parcheze masina intre alte doua masini si cauta un loc cat mai degajat chiar daca asta inseamna sa mearga mai mult pe jos ?!?
Raspunsul la aceste intrebari (si nu numai), in 30 de minute de explicatii prezentate cu un extraordinar umor de catre Allan Pease, omul care este supranumit "Mr. Body Language".

http://www.youtube.com/watch?v=4uf3Prl8JWA


Cred ca este un mod de a privi lucrurile care poate fi extrem de folositor in privinta armonizarii relatiilor dintre femei si barbati.


Sper ca veti avea 30 de minute la dispozitie pentru a viziona aceasta conferinta a lui Allan Pease. In opinia mea merita alocate 30 minute pentru a asculta niste opinii care ne-ar putea ajuta sa ne intelegem mai bine partenerii si mai ales ne-ar ajuta sa numai avem asteptari nepotrivite.
Astept cu nerabdare sa aflu parerea voastra referitoare la cat de adevarate sau neadevarate va par ideile expuse de Allan Pease.
Radu_Cristian_1
Postat pe 1 Decembrie 2013 11:30
Sunt de acord ca exista si exceptii de la cele expuse mai sus.
Ideal ar fi sa descoperim daca in general sunt valabile ideile expuse de Allan Pease.
Radu_Cristian_1
Postat pe 1 Decembrie 2013 11:33
neinteresant
kudika_940065
Postat pe 1 Decembrie 2013 11:39
Mai Cristi,de ce iti bati capu cu lucruri inutile ,femeia ramane mereu o enigma si voi barbatii greu le intelegeti,indiferent cate explicatii vam da!!!
Titanika
Postat pe 1 Decembrie 2013 11:39
De la: Titanika, la data 2013-12-01 11:39:06Mai Cristi,de ce iti bati capu cu lucruri inutile ,femeia ramane mereu o enigma si voi barbatii greu le intelegeti,indiferent cate explicatii vam da!!!
tu nu esti nici o enigma precum nici femeia nu i,,tu doar mai vorbesti prostii
kudika_940065
Postat pe 1 Decembrie 2013 11:42
De la: kudika_940065, la data 2013-12-01 11:42:07
De la: Titanika, la data 2013-12-01 11:39:06Mai Cristi,de ce iti bati capu cu lucruri inutile ,femeia ramane mereu o enigma si voi barbatii greu le intelegeti,indiferent cate explicatii vam da!!!
tu nu esti nici o enigma precum nici femeia nu i,,tu doar mai vorbesti prostii

Ma dogule,iar n-ai loc de mine? Vezi ca te blagoslovesc sa te urmareasca "norocul",peste tot!!!
Titanika
Postat pe 1 Decembrie 2013 11:49
http://www.youtube.com/watch?v=4uf3Prl8JWA sunt de acord
-Iulya
Postat pe 1 Decembrie 2013 12:40
De la: Titanika, la data 2013-12-01 11:39:06Mai Cristi,de ce iti bati capu cu lucruri inutile ,femeia ramane mereu o enigma si voi barbatii greu le intelegeti,indiferent cate explicatii vam da!!!


Poate de-aia se satura barbatii, ca ramaneti mereu o enigma.
Incerci cat incerci, dar daca vezi ca incerci degeaba o lasi balta.
kidd_o
Postat pe 1 Decembrie 2013 12:44
diferiti pe naiba suntem identici, doar in corpuri diferite, care au reactii diferite si de aia avem actiuni diferite, in rest nimic deosebit
yumy
Postat pe 1 Decembrie 2013 12:47
De la: Titanika, la data 2013-12-01 11:39:06Mai Cristi,de ce iti bati capu cu lucruri inutile ,femeia ramane mereu o enigma si voi barbatii greu le intelegeti,indiferent cate explicatii vam da!!!


Niciodata nu mi-au parut inutile parerile altora.
De multe ori am descoperit lucruri pe care nu le stiam sau la care nu m-am gandit.
Daca urmareai filmuletul descopereai motivul pentru care de multe ori nu va intelegem si mai ales descopereai ca cei mai multi nu fac asta in mod intentionat.

E ok ca femeia sa fie un pic enigmatica.
Important este sa nu exagereze.

Radu_Cristian_1
Postat pe 1 Decembrie 2013 13:11
De la: kudika_940065, la data 2013-12-01 11:39:00neinteresant


Te invit sa vi cu ceva interesant.
Pari o persoana care le stie pe toate.
Uimeste-ma.

Radu_Cristian_1
Postat pe 1 Decembrie 2013 13:15
De la: yumy, la data 2013-12-01 12:47:09diferiti pe naiba suntem identici, doar in corpuri diferite, care au reactii diferite si de aia avem actiuni diferite, in rest nimic deosebit


E demonstrat faptul ca femeile si barbatii gandesc diferit.
kidd_o
Postat pe 1 Decembrie 2013 13:21
Ca suntem diferiti sau nu..........Important este ca ne complectam perfect...nu putem trai, unii fara altii........
-Iulya
Postat pe 1 Decembrie 2013 13:28
De la: Radu_Cristian_1, la data 2013-12-01 13:15:20
De la: kudika_940065, la data 2013-12-01 11:39:00neinteresant


Te invit sa vi cu ceva interesant.
Pari o persoana care le stie pe toate.
Uimeste-ma.

inceteaza radule
kudika_940065
Postat pe 1 Decembrie 2013 14:47
Of Cisti mai facut curioasa si m-am uitat la acel reprtaj si chiar lam gasit distractiv si foarte interesant adevarul ca eu una nu am carnet de masina ,iar cand plec cu bicicleta merg pe trotuar,de ce pt ca-mi este frica de masini iar cu orientarea, zau ca intr-un oras(mai ales strain)sunt victima curata si atunci trebuie sa am mereu un carnet la mine si un pix ca sa-mi fac o harta!!!
Si ce sa faci daca asa suntem noi femeile,mai vorbarete si ne exprimam din gesturi sau mimica fetei ne aratam bucuria sau furia....aici pe kudika avem noroc de emoticoane( )dar fereasca dzeu sa fie in realitate!
Pe tine Cristi ce te-ar interesa,eu zic ca pt mai multe detalii ar trebui sa stai cu o femeie ca sa experimentezi mai mult!!!
Titanika
Postat pe 1 Decembrie 2013 15:53
Titanika ,
Pe mine ma intereseaza parerea altora mai mult de curiozitate.
Eram curios daca si la romani situatia este asemanatoare cu cea expusa.
De asemenea m-am gandit ca pot fi informatii utile.
Eu am constientizat ca exista diferente intre femei si barbati dar mi-sa parut ca Allan Pease le-a prezentat mult mai clar decat as fi fost eu in stare si din acest motiv m-am folosit de conferinta lui.
Consider ca oricand este ceva de invatat si cu cat sunt mai multe opinii cu atat sunt mai multe sanse de a afla lucruri noi.
Radu_Cristian_1
Postat pe 1 Decembrie 2013 17:23
De la: Radu_Cristian_1, la data 2013-12-01 11:30:58De ce NU ASCULTA barbatii atunci cand li se adreseaza sotiile?
De ce femeile NU STIU sa se orienteze pe harta?
De ce EVITA ele sa-si parcheze masina intre alte doua masini si cauta un loc cat mai degajat chiar daca asta inseamna sa mearga mai mult pe jos ?!?
Raspunsul la aceste intrebari (si nu numai), in 30 de minute de explicatii prezentate cu un extraordinar umor de catre Allan Pease, omul care este supranumit "Mr. Body Language".

http://www.youtube.com/watch?v=4uf3Prl8JWA


Cred ca este un mod de a privi lucrurile care poate fi extrem de folositor in privinta armonizarii relatiilor dintre femei si barbati.


Sper ca veti avea 30 de minute la dispozitie pentru a viziona aceasta conferinta a lui Allan Pease. In opinia mea merita alocate 30 minute pentru a asculta niste opinii care ne-ar putea ajuta sa ne intelegem mai bine partenerii si mai ales ne-ar ajuta sa numai avem asteptari nepotrivite.
Astept cu nerabdare sa aflu parerea voastra referitoare la cat de adevarate sau neadevarate va par ideile expuse de Allan Pease.


De ce barbati contra femei, suntem pe picior de razboi cumva? Atat noi, femeile, cat si voi, barbatii, avem atat calitati, cat si defecte. Nu i-am considerat niciodata pe barbati deasupra femeilor, dar nici pe femei nu le consider deasupra barbatilor, suntem egali atat in calitati, cat si in defecte, dar un lucru e cert: fie ca suntem femei, fie ca suntem barbati, suntem cu totii, in cautarea acelorasi lucruri: iubire, repsect, prietenie, recunoasterea propriilor merite, insa ne mai si dorim, CU TOTII, sa fim acceptati si iubiti asa cum suntem, cu bune si rele.

In privinta filmuletului cu Allan Pease, e un filmulet interesant, amuzant si adevarat, in multe privinte.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 2 Decembrie 2013 09:10
*respect
Viorica_Ecaterina
Postat pe 2 Decembrie 2013 09:11
De la: Radu_Cristian_1, la data 2013-12-01 17:23:28Titanika ,
Pe mine ma intereseaza parerea altora mai mult de curiozitate.
Eram curios daca si la romani situatia este asemanatoare cu cea expusa.
De asemenea m-am gandit ca pot fi informatii utile.
Eu am constientizat ca exista diferente intre femei si barbati dar mi-sa parut ca Allan Pease le-a prezentat mult mai clar decat as fi fost eu in stare si din acest motiv m-am folosit de conferinta lui.
Consider ca oricand este ceva de invatat si cu cat sunt mai multe opinii cu atat sunt mai multe sanse de a afla lucruri noi.


Ramanem femei si barbati, indiferent de nationalitatea pe care o avem. O nationalitate anume nu-i face pe unii mai barbatii, iar pe altele mai putin femei. :)
Viorica_Ecaterina
Postat pe 2 Decembrie 2013 09:12
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-02 09:10:25
De la: Radu_Cristian_1, la data 2013-12-01 11:30:58De ce NU ASCULTA barbatii atunci cand li se adreseaza sotiile?
De ce femeile NU STIU sa se orienteze pe harta?
De ce EVITA ele sa-si parcheze masina intre alte doua masini si cauta un loc cat mai degajat chiar daca asta inseamna sa mearga mai mult pe jos ?!?
Raspunsul la aceste intrebari (si nu numai), in 30 de minute de explicatii prezentate cu un extraordinar umor de catre Allan Pease, omul care este supranumit "Mr. Body Language".

http://www.youtube.com/watch?v=4uf3Prl8JWA


Cred ca este un mod de a privi lucrurile care poate fi extrem de folositor in privinta armonizarii relatiilor dintre femei si barbati.


Sper ca veti avea 30 de minute la dispozitie pentru a viziona aceasta conferinta a lui Allan Pease. In opinia mea merita alocate 30 minute pentru a asculta niste opinii care ne-ar putea ajuta sa ne intelegem mai bine partenerii si mai ales ne-ar ajuta sa numai avem asteptari nepotrivite.
Astept cu nerabdare sa aflu parerea voastra referitoare la cat de adevarate sau neadevarate va par ideile expuse de Allan Pease.


De ce barbati contra femei, suntem pe picior de razboi cumva? Atat noi, femeile, cat si voi, barbatii, avem atat calitati, cat si defecte. Nu i-am considerat niciodata pe barbati deasupra femeilor, dar nici pe femei nu le consider deasupra barbatilor, suntem egali atat in calitati, cat si in defecte, dar un lucru e cert: fie ca suntem femei, fie ca suntem barbati, suntem cu totii, in cautarea acelorasi lucruri: iubire, repsect, prietenie, recunoasterea propriilor merite, insa ne mai si dorim, CU TOTII, sa fim acceptati si iubiti asa cum suntem, cu bune si rele.

In privinta filmuletului cu Allan Pease, e un filmulet interesant, amuzant si adevarat, in multe privinte.


Si mai doresc sa spun ceva, in completare la acest mesaj: fie ca recunoastem sau nu, avem nevoie unii de ceilalti, atat femeile de barbati, cat si barbatii de femei.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 2 Decembrie 2013 09:14
De la: kudika_943488, la data 2013-12-01 13:28:27Ca suntem diferiti sau nu..........Important este ca ne complectam perfect...nu putem trai, unii fara altii........


Adevar graiesti!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 2 Decembrie 2013 09:15
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-02 09:10:25
De ce barbati contra femei, suntem pe picior de razboi cumva? ...

In privinta filmuletului cu Allan Pease, e un filmulet interesant, amuzant si adevarat, in multe privinte.


NU m-am gandit la o competitie intre barbati si femei atunci cand am scris titlul.
M-am gandit la o comparatie.

In rest intru totul de acord cu tine.
Valabil si pentru celelalte comentarii.
Radu_Cristian_1
Postat pe 2 Decembrie 2013 15:38
Cum iti dai seama ca o femeie e atrasa de tine.

http://www.youtube.com/watch?v=X73T6kI6OJM

Asa o fi ?
Radu_Cristian_1
Postat pe 3 Decembrie 2013 16:00
De la: Radu_Cristian_1, la data 2013-12-03 16:00:42Cum iti dai seama ca o femeie e atrasa de tine.

http://www.youtube.com/watch?v=X73T6kI6OJM

Asa o fi ?
Depinde...intr-o conversatie in care barbatul minte atat de frumos...eu rad iar in acel moment barbatul prinde curaj si minte de nici el nu crede ce zice crezand in sinea lui ,ca m-a cucerit.... teoriile prezentate nu sunt o regula generala.
-Iulya
Postat pe 3 Decembrie 2013 16:54
De la: Radu_Cristian_1, la data 2013-12-03 16:00:42Cum iti dai seama ca o femeie e atrasa de tine.

http://www.youtube.com/watch?v=X73T6kI6OJM

Asa o fi ?


Hmm, prea generalizate toate acele informatii din tutorial. Sa explic si de ce: o femeie timida n-o sa aiba niciodata curajul sa-l atinga sau sa-l priveasca direct in ochi pe barbatul pe care il place, spre exemplu. Daca te uiti in ochii unei persoane sau esti foarte atenta la ceea ce povestete, asta nu inseamna ca esti atrasa de acea persoana, ci doar te intereseaza foarte mult ceea ce are de spus, pentru ca tu consideri ca-i interesanta tema/raspunsul acelei persoane.

Noi, femeile, suntem destul de cochete si vanitoase, asa ca ne place sa ne aranjam, in general, si sa ne admiram in tot ceea ce prindem, fie ca e o oglinda, o vitrina, reflexia de la telefonul mobil etc. De asemenea, ne verificam si machiajul foarte des, pentru ca ni se pare penibil, sa remarce si altii ca ni s-a intins rimelul, ca ni s-a luat rujul etc etc, asa ca vrem sa retusam numaidecat machiajul, dar daca ne privim des in oglinda si ne verificam machiajul, nu inseamna ca ne-a cazut vreunul cu tronc.

Iar daca o persoana vorbeste incet, mi se pare normal sa ma aplec un pic inspre ea si s-o rog sa repete ceea ce a spus. Este un gest impersonal si fara alte conotatii, cu atat mai putin una erotica, pe care multi dintre noi il facem.

Concluzie, referitoare la tutorial: cuprinde multe informatii generalizate, catalogate ca fiind gesturi erotice. Imi pare rau, dar eu ca femeie nu sunt de acord cu cele afirmate de acel tip.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 5 Decembrie 2013 11:24
De la: kudika_943488, la data 2013-12-03 16:54:36
De la: Radu_Cristian_1, la data 2013-12-03 16:00:42Cum iti dai seama ca o femeie e atrasa de tine.

http://www.youtube.com/watch?v=X73T6kI6OJM

Asa o fi ?
Depinde...intr-o conversatie in care barbatul minte atat de frumos...eu rad iar in acel moment barbatul prinde curaj si minte de nici el nu crede ce zice crezand in sinea lui ,ca m-a cucerit.... teoriile prezentate nu sunt o regula generala.


Exact!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 5 Decembrie 2013 11:26

Suntem fiinte umane de temperamente si caractere dobandite in timp diferite,gandim,simtim si traim ,fiecare in functie de alegerea personala!!!Este si normal sa fim diferiti caci actul Creatiei s-a comis tocmai in directia diversificarii,nicidecum a identitatii,plafonarii!!!Suntem egali ca fiinte umane,dar suntem inzestrati cu capacitati diferite!!Nu recunosc superioritatea niciuneia dintre cele doua sexe,suntem dependenti unii de ceilalti,avem nevoi reciproce!!!


Referitor la documentarul prezentat de colegul meu,hmmmmmm,ii acord nota "6",intrucat este exagerat in generalizare,sunt date exemple ,care nu corespund realitatii!!!Este bun pentru vizualizare antistres!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Decembrie 2013 12:59
De la: kudika_15804, la data 2013-12-05 12:59:51
....
Referitor la documentarul prezentat de colegul meu,hmmmmmm,ii acord nota "6",intrucat este exagerat in generalizare,sunt date exemple ,care nu corespund realitatii!!!Este bun pentru vizualizare antistres!!!


Este bun pentru vizualizare antistres!!!
Asa este.
Nu m-am gandit la asta cu toate ca m-am binedispus dupa vizionare.
Radu_Cristian_1
Postat pe 5 Decembrie 2013 17:27
Uite aici principala diferenta dintre femei si barbati pe intelesul tuturor:
http://www.youtube.com/watch?v=asq4_lpU1lc

sau, varianta 2), burlac de la o varsta frageda:
http://www.youtube.com/watch?v=BXg0GzEK9pU
Mr_6pack
Postat pe 8 Decembrie 2013 14:03
De la: Mr_6pack, la data 2013-12-08 14:03:25Uite aici principala diferenta dintre femei si barbati pe intelesul tuturor:
http://www.youtube.com/watch?v=asq4_lpU1lc

sau, varianta 2), burlac de la o varsta frageda:
http://www.youtube.com/watch?v=BXg0GzEK9pU



Bestiale !



Hai noroc !
Radu_Cristian_1
Postat pe 8 Decembrie 2013 15:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
virginitate 12 De la: licuriciul_zapacit 8 Mai 2010 01:02
"Happy Valentine Day" 29 De la: anastasia_m 14 Februarie 2011 18:01
se intoarce roata 36 De la: ilincafrumu 17 August 2011 12:50
ce ar trebui sa fac?! 5 De la: kudika030058 4 Iulie 2009 17:05
buna 17 De la: kudika017520 6 Iulie 2009 18:37