Setari Cookie-uri

test de sarcina

buna,

sotul meu de ceva vreme se comporta urat si distant in toate privintele iar acum s-a mutat de acasa cu chirie, momentan nu avem copii(cu toate ca imi doresc foarte mult acest lucru), iar de curand am descoperit ca ma inseala. avand in vedere ca nu mai stiu ce si cum sa fac recurg la un gest oarecum disperat, rog doamnele si domnisoarele care au ramas insarcinate sa ma ajute cu un TEST DE SARCINA DEJA POZITIV (binenteles contra cost). Stiu ca e urat ceea ce fac dar incerc sa ii bag putin mintile in cap si lui si domnisoarei. Multumesc.
spiders
Postat pe 11 Decembrie 2013 13:35
De la: kudika_36332, la data 2013-12-11 13:35:39buna,

sotul meu de ceva vreme se comporta urat si distant in toate privintele iar acum s-a mutat de acasa cu chirie, momentan nu avem copii(cu toate ca imi doresc foarte mult acest lucru), iar de curand am descoperit ca ma inseala. avand in vedere ca nu mai stiu ce si cum sa fac recurg la un gest oarecum disperat, rog doamnele si domnisoarele care au ramas insarcinate sa ma ajute cu un TEST DE SARCINA DEJA POZITIV (binenteles contra cost). Stiu ca e urat ceea ce fac dar incerc sa ii bag putin mintile in cap si lui si domnisoarei. Multumesc.



A parasit domiciliul conjugal????????Si unde este problema??Crezi ca daca vei reusi sa il determini sa revina acasa,nu va recidiva????Fii convinsa ca o va face si a doua oara,caci,se pare ca ii place viata de celibatar aventurier!!!
Draga mea,rugamintea ta este puerila,nu aceasta este calea pe care trebuie sa o urmezi!!Un barbat nu se recastiga cu un copil,este cea mai nepotrivita metoda!Sotul tau te-a parasit pentru o alta femeie,nimic mai murdar intr-o familie inchegata,trebuie sa incerci sa discuti cu el ,in scopul determinarii pozitiei lui clare,in raport cu statutul domniei sale,al vostru!Este definitiv in ceea ce priveste decizia lui,foarte bine,lasa-l sa locuiasca cu chirie in continuare!!Doamna draga,te inteleg foarte bine,dar nu renunta la demnitate pentru un barbat,chiar daca acela este sotul tau!!
kudika_15804
Postat pe 11 Decembrie 2013 13:59
Nu te gandesti la ce reactie va avea cand va afla ca testul este o minciuna ?
luchianramona
Postat pe 11 Decembrie 2013 14:18
nici nu mi-ar fi trecut asa ceva prin cap ,daca vrei sa platesti un asfel de test de sarcina pozitiv poti apela si plati o femeie care trece pe drum,bineinteles sa fie si gravida,fapt doveditor sarcina care se vede...........dar ti-ai pus intrebarea ,daca viata va fi "pozitiva alaturi de fosttul iubit???
Titanika
Postat pe 11 Decembrie 2013 16:45
Am incercat de toate insa nu il pot intoarce in nici un fel...vreau doar sa le dau o lectie nu altceva...
spiders
Postat pe 13 Decembrie 2013 00:38
Am incercat sa-l uit sa trec peste insa cu cat incerc mai mult cu atat il vreau inapoi si nu inteleg de ce...nu vrea nici sa divortam dar nici impreuna, iar mama soacra care oricum nu m-a placut niciodata il sustine pe deplin iar eu nu mai stiu ce sa fac, de asta am vazut asta ca pe o ultima solutie...
spiders
Postat pe 13 Decembrie 2013 00:42
De la: spiders, la data 2013-12-11 13:35:39buna,

sotul meu de ceva vreme se comporta urat si distant in toate privintele iar acum s-a mutat de acasa cu chirie, momentan nu avem copii(cu toate ca imi doresc foarte mult acest lucru), iar de curand am descoperit ca ma inseala. avand in vedere ca nu mai stiu ce si cum sa fac recurg la un gest oarecum disperat, rog doamnele si domnisoarele care au ramas insarcinate sa ma ajute cu un TEST DE SARCINA DEJA POZITIV (binenteles contra cost). Stiu ca e urat ceea ce fac dar incerc sa ii bag putin mintile in cap si lui si domnisoarei. Multumesc.


N-ai face decat sa te afunzi si mai mult. Cel mai bine ramai calma, te comporti cu el ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic, chiar daca tie iti vine sa-i dai o pereche de palme si sa-i faci bagajul, si astepti sa vada ca amanta sa nu-i o femeie cu o stea in frunte, cum poate i se pare acum ca este.

Bafta!

PS: in niciun caz sa nu te arati disperata dupa el.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 13 Decembrie 2013 08:04
De la: spiders, la data 2013-12-13 00:42:33Am incercat sa-l uit sa trec peste insa cu cat incerc mai mult cu atat il vreau inapoi si nu inteleg de ce...nu vrea nici sa divortam dar nici impreuna, iar mama soacra care oricum nu m-a placut niciodata il sustine pe deplin iar eu nu mai stiu ce sa fac, de asta am vazut asta ca pe o ultima solutie...


Stai calma, ca, daca el nu vrea sa divortati inseamna ca nu-i convins de relatia cu femeia cealalta. Vezi-ti de viata ta, ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat. Si nu uita, sa nu stai in casa si sa te gandesti doar la el. Gaseste-ti ceva de facut, in timpul tau liber.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 13 Decembrie 2013 08:08
De la: spiders, la data 2013-12-13 00:42:33Am incercat sa-l uit sa trec peste insa cu cat incerc mai mult cu atat il vreau inapoi si nu inteleg de ce...nu vrea nici sa divortam dar nici impreuna, iar mama soacra care oricum nu m-a placut niciodata il sustine pe deplin iar eu nu mai stiu ce sa fac, de asta am vazut asta ca pe o ultima solutie...



Este o solutie neinspirata!!!Ce constat este faptul ca iti place sa traiesti in incertitudine!!!Mama soacra??Poti sa o trimiti la plimbare???Draga mea,lasa-l as fie fericit,stii ca "parasirea domiciliului" este motiv serios de divort????Stii ca ,prin actiunea domniei sale,sotul tau poate fi descalificat complet de catre organul judecatoresc???
kudika_15804
Postat pe 13 Decembrie 2013 08:46
De la: spiders, la data 2013-12-13 00:38:10Am incercat de toate insa nu il pot intoarce in nici un fel...vreau doar sa le dau o lectie nu altceva...

de ce pusca mea nu-l lasi sa se duca in lume cu tot cu a lui amanta?Ce?tu nu poti trai fara unu ca ala?haide mai ca se poate ,da-l in colo de barbat pardon ,nu e barbat doar se crede.Cine te iubeste e langa tine si nu te inseala cu prima ocazie ivita.Mie mi s-a intamplat asta recent,rapciugosu de prietenu-meo m-a inselat tampitu fix cu una din prietenele mele,pardon una din fosta mea prietena.Asta este ,mergem mai departe,in mod cert exista cineva acolo si pentru mine,nu s-au terminat barbatii,da nici sa o taraganezi cu un labag.st nu se merita.
alandalaportocala
Postat pe 13 Decembrie 2013 09:38
De la: spiders, la data 2013-12-11 13:35:39buna,

sotul meu de ceva vreme se comporta urat si distant in toate privintele iar acum s-a mutat de acasa cu chirie, momentan nu avem copii(cu toate ca imi doresc foarte mult acest lucru), iar de curand am descoperit ca ma inseala. avand in vedere ca nu mai stiu ce si cum sa fac recurg la un gest oarecum disperat, rog doamnele si domnisoarele care au ramas insarcinate sa ma ajute cu un TEST DE SARCINA DEJA POZITIV (binenteles contra cost). Stiu ca e urat ceea ce fac dar incerc sa ii bag putin mintile in cap si lui si domnisoarei. Multumesc.
Nu inteleg ,de ce unele femei se decad atat de mult din Moment ce un barbat ,iti dovedeste prin faptele sale ,ca esti un nimic pt el ! Crezi oare ca prin minciuna ,il vei determina sa te iubeasca prin lectia pe care zici tu ca vrei sa le-o dai.....spune f multe despre caracterul tau.ACCEPTA faptul ca intr-o relatie "iubirea", trebuie sa fie reciproca !Ceea ce doresti tu sa faci,este atat de josnic si nu ai nici o scuza !
-Iulya
Postat pe 13 Decembrie 2013 15:23
De la: spiders, la data 2013-12-13 00:38:10Am incercat de toate insa nu il pot intoarce in nici un fel...vreau doar sa le dau o lectie nu altceva...
Tu esti cea care ai primit o lectie dar nu vrei sa o accepti.....rautatea este una din calitatile tale si o imbini cu prostia.Stii ce inseamna sa fii o femeie care se respecta ? ;o femeie care se respecta , nu decurge la asemenea mizerii lectia nr.1...nu uita.
-Iulya
Postat pe 13 Decembrie 2013 15:30
De la: spiders, la data 2013-12-13 00:42:33Am incercat sa-l uit sa trec peste insa cu cat incerc mai mult cu atat il vreau inapoi si nu inteleg de ce...nu vrea nici sa divortam dar nici impreuna, iar mama soacra care oricum nu m-a placut niciodata il sustine pe deplin iar eu nu mai stiu ce sa fac, de asta am vazut asta ca pe o ultima solutie...

Lectia pe care ar trebui sa io dai este aceea de a privi inainte si sa fi mandra de tine,....daca cealalta simte ca iti pare rau dupa el,va lupta si mai mult sa-l castige si sa-l tina langa ea!A fi indiferenta,aceast lucru o va pune pe ganduri si vor naste multe suspiciuni in viata lor de cuplu!
Daca se va intoarce la tine sau nu,nu este p prolema asa de grava atat timp cat esti inca tanara!!!!!
Titanika
Postat pe 13 Decembrie 2013 20:32
De la: spiders, la data 2013-12-13 00:38:10Am incercat de toate insa nu il pot intoarce in nici un fel...vreau doar sa le dau o lectie nu altceva...

NU,este o rezolvare ce vrei tu,dar exista posibiilitatea sa fi cu un pas inaintea lui,aceea ce ti-am scris mai sus!!!
Titanika
Postat pe 13 Decembrie 2013 20:35
De la: kudika_943488, la data 2013-12-13 15:30:11
De la: spiders, la data 2013-12-13 00:38:10Am incercat de toate insa nu il pot intoarce in nici un fel...vreau doar sa le dau o lectie nu altceva...
Tu esti cea care ai primit o lectie dar nu vrei sa o accepti.....rautatea este una din calitatile tale si o imbini cu prostia.Stii ce inseamna sa fii o femeie care se respecta ? ;o femeie care se respecta , nu decurge la asemenea mizerii lectia nr.1...nu uita.

KOREKT!!!
Titanika
Postat pe 13 Decembrie 2013 20:37
Vb. serios, si cum va reactiona cand va afla ca testul ii fals? vei platii un medic sa-ti confirme pierderea sarcinii, din cauza supararii?
Gandeste-te bine ce faci......
:)
nu te juca cu focul ca s-ar putea sa te arzi
anastas
Postat pe 17 Decembrie 2013 11:46
De la: spiders, la data 2013-12-13 00:42:33Am incercat sa-l uit sa trec peste insa cu cat incerc mai mult cu atat il vreau inapoi si nu inteleg de ce...nu vrea nici sa divortam dar nici impreuna, iar mama soacra care oricum nu m-a placut niciodata il sustine pe deplin iar eu nu mai stiu ce sa fac, de asta am vazut asta ca pe o ultima solutie...

De ce nu-i faci o surpriza soacrei, sa se trezeasca cu lucrusoarele lui fiu-su la usa ?
luchianramona
Postat pe 17 Decembrie 2013 12:05
De la: luchianramona, la data 2013-12-17 12:05:15
De la: spiders, la data 2013-12-13 00:42:33Am incercat sa-l uit sa trec peste insa cu cat incerc mai mult cu atat il vreau inapoi si nu inteleg de ce...nu vrea nici sa divortam dar nici impreuna, iar mama soacra care oricum nu m-a placut niciodata il sustine pe deplin iar eu nu mai stiu ce sa fac, de asta am vazut asta ca pe o ultima solutie...

De ce nu-i faci o surpriza soacrei, sa se trezeasca cu lucrusoarele lui fiu-su la usa ?



Unele femei nu mai au pic de demnintate. Se umilesc in fata unui nataru, de parca ar fii ultimul barbat de pe pamant. Lasa-i in colo, mai ales ca nu ai un copil pentru care, sa zicem, ai mai lasa de la tine si ai astepta o perioada sa ii treaca nebuniile. Mergi pe drumul tau si nu te mai injosi. Fii demna!
cristina_boeru_30
Postat pe 17 Decembrie 2013 12:13
De la: spiders, la data 2013-12-13 00:42:33Am incercat sa-l uit sa trec peste insa cu cat incerc mai mult cu atat il vreau inapoi si nu inteleg de ce...nu vrea nici sa divortam dar nici impreuna, iar mama soacra care oricum nu m-a placut niciodata il sustine pe deplin iar eu nu mai stiu ce sa fac, de asta am vazut asta ca pe o ultima solutie...


stii de ce sunt considerate femeile slabe? pentru ca, de cele mai multe ori, actioneaza ca si tine in astfel de momente. demnitatea ta unde este? tu nu te respecti pe tine? de ce permiti unei taraturi ca ala sa te faca presul lui?
iubeste-te femeie si nu te lasa calcata in picioare!!!

o viata ai, si trebuie traita frumos, cu demnitate si incredere in propria valoare!
Muse__
Postat pe 17 Decembrie 2013 12:46
Buna ziua,
Eu Eliza si am 27 de ani. Sunt insarcinata in 24 de saptamani, dar se pare ca sunt predispusa la o nastere prematura. Am tot cautat pe internet si m am interesat, astfel afland ca in America se gasesc niste teste, care iti pot prezice cu exactitate data cand vei naste. Sunt interesata sa imi achizitionez si eu unul, dar as vrea sa aflu daca a mai folosit cineva si daca pot gasi si in Romania. Va multumesc. Sarbatori fericite, dragi doamne
kudika_939121
Postat pe 17 Decembrie 2013 17:50
De la: spiders, la data 2013-12-13 00:42:33Am incercat sa-l uit sa trec peste insa cu cat incerc mai mult cu atat il vreau inapoi si nu inteleg de ce...nu vrea nici sa divortam dar nici impreuna, iar mama soacra care oricum nu m-a placut niciodata il sustine pe deplin iar eu nu mai stiu ce sa fac, de asta am vazut asta ca pe o ultima solutie...[/

Baga ti mintile in cap si nu obliga pe nimeni sa ramana alaturi de tine daca nu si mai doreste asta,dragoste cu forta nu se poate!
klaudyaO
Postat pe 28 Decembrie 2013 16:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intrebare 6 De la: Biiianca19 16 Iunie 2013 15:41
NASTERE PRIN CEZARIANA 8 De la: camiflorea 3 Aprilie 2010 12:22
Exista vreun risc? 9 De la: Alexandra04 19 Iulie 2012 13:05
Dureri de sani. help! 12 De la: cmonikdulcik 23 Februarie 2011 16:09
infertilitate 5 De la: kudika226898 7 Septembrie 2010 18:52