Setari Cookie-uri

Cum gestionati faptul ca nu primiti nici un feedback la raspunsurile pe care le dati ?

Sunt asa multe subiectele deschise de angajatii Kudika ?

Sunt eu prea pretentios daca ma astept ca cei care deschid o conversatie sa nu dispara in ceata dupa doua, trei postari lasand in aer discutiile ?



Radu_Cristian_1
Postat pe 7 Ianuarie 2014 19:16
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-07 19:16:06Sunt asa multe subiectele deschise de angajatii Kudika ?

Sunt eu prea pretentios daca ma astept ca cei care deschid o conversatie sa nu dispara in ceata dupa doua, trei postari lasand in aer discutiile ?






Multe topicuri sunt deschise,doar pentru incitarea userilor!!Altele se posteaza,doar de dragul de a fi postate!!Unele esueaza in urma retrgerii autorilor!!Pentru cea mai mare parte din subiecte,cei care le posteaza,doar vizualizeaza raspunsurile,nemaiintrand cu contracomentariu!!!Si o mica parte este reprezentata de userii autori de topicuri,care revin,ori pentu a multumi pentru sfaturile primite,ori pentru a aduce detalii suplimentare subiectelor initiale!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Ianuarie 2014 20:32
Multumesc Kudika_15804.
Radu_Cristian_1
Postat pe 7 Ianuarie 2014 20:52
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-07 19:16:06Sunt asa multe subiectele deschise de angajatii Kudika ?

Sunt eu prea pretentios daca ma astept ca cei care deschid o conversatie sa nu dispara in ceata dupa doua, trei postari lasand in aer discutiile ?





Din pacate, in ultimul timp, am remarcat ca sunt multe subiecte deschise la misto, de persoane care se distreaza pe seama noastra, DAR exista si subiecte unde oamenii intr-adevar au o problema, pe care doresc sa si-o expuna, in speranta unui ajutor, dar, din varii motive, dupa ce au primit suficiente raspunsuri, isi sterg conturile.

Unele dintre cele mai incitante si interesante subiecte in ultimul timp, de pe aici, au fost si sunt, cel initiat de tine, Radu, dar si cel ce-i apartine kudikai_940065, adica lui Nicolae.

Poate ca ar trebui sa venim fiecare cu o idee de topic, ca sa avem subiecte de dezbatut.

Ce parere aveti?
Viorica_Ecaterina
Postat pe 8 Ianuarie 2014 08:07
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-08 08:07:44

Poate ca ar trebui sa venim fiecare cu o idee de topic, ca sa avem subiecte de dezbatut.

Ce parere aveti?


Nu cred ca este o idee rea daca o facem organizat, pentru ca daca pune fiecare cate un subiect interesant pe zi iar nu e ok.
Trebuie sa tinem cont de faptul ca multi nu au permanent timp sa raspunda si sa intre pe forum din acest motiv este posibil ca si un subiect interesant sa lancezeasca din cand in cand.
Din punctul meu de vedere nici modul in care este structurat forumul nu este favorabil unei comunicari usoare.
Eu unul decopar cu greu un subiect nou daca nu imi vin informatiile pe adresa de mail.
E posibil sa nu fiu eu obisnuit cu genul acesta de organizare a forumului. Probabil altii se descurca mai usor decat mine.

Din punctul meu de vedere suparator este faptul ca acorzi timp pentru un subiect , impartasind parti din experienta de viata personala sau a celor din jurul tau si constati ca ai facut asta in van.
Ma refer in mod special la subiectle care sunt incepute de cineva pentru ca mai apoi sa fie lasate la voia intamplarii.
Singura mea asteptare se rezuma la faptul ca as fi bucuros sa aflu care din sumedenia de opinii s-a regasit in final in realitate.

Radu_Cristian_1
Postat pe 8 Ianuarie 2014 19:12
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-08 19:12:02
Nu cred ca este o idee rea daca o facem organizat, pentru ca daca pune fiecare cate un subiect interesant pe zi iar nu e ok.
Trebuie sa tinem cont de faptul ca multi nu au permanent timp sa raspunda si sa intre pe forum din acest motiv este posibil ca si un subiect interesant sa lancezeasca din cand in cand.
Din punctul meu de vedere nici modul in care este structurat forumul nu este favorabil unei comunicari usoare.
Eu unul decopar cu greu un subiect nou daca nu imi vin informatiile pe adresa de mail.
E posibil sa nu fiu eu obisnuit cu genul acesta de organizare a forumului. Probabil altii se descurca mai usor decat mine.

Din punctul meu de vedere suparator este faptul ca acorzi timp pentru un subiect , impartasind parti din experienta de viata personala sau a celor din jurul tau si constati ca ai facut asta in van.
Ma refer in mod special la subiectle care sunt incepute de cineva pentru ca mai apoi sa fie lasate la voia intamplarii.
Singura mea asteptare se rezuma la faptul ca as fi bucuros sa aflu care din sumedenia de opinii s-a regasit in final in realitate.




1.Ceea ce spui la primul punct al ordinei de zi reprezinta idealul in ceea ce priveste intentia de baza!!De ce??Pentru ca nimeni nu isi poate declina prezenta permanenta pe acest forum in vederea gestionarii subiectelor propuse spre discutie,din cauza disponibilitatii de timp util.!!

2.Nu stiu daca s-a sesizat urmatorul aspect,observat de-a lungul timpului si anume,indiferent de natura si continutul subiectul vor exista aceleasi desconsiderari si interventii nedorite din partea acelorasi useri ,care nu intra in discutia respectiva decat cu intentia vadita a bagatelizarii subiectelor si a userilor care comenteaza,deci,in ciuda dorintei tale,va fi aceeasi atmosfera de batjocura si lipsa de bun simt,ceea ce nu este rezonabil pentru nimeni!!!!!Cine o poate restrictiona???Dupa cum s-a observat,nimeni,nici chiar componentii Admin-ului acestui site,caci nu doresc acest lucru!!

3.Nu exista o procedura coerenta si viabila de informare a userilor in directia afisarii noilor subiecte de discutie,decat vizualizarea personala a paginilor acestui forum!

4. In ceea ce priveste nemultumirea ta,nu esti singurul aflat in aceasta postura,fapt care dezavantajeaza forumul actual,intrucat se instaleaza o atmosfera de nesiguranta si neadevar,userii inclinand sa creada ca toate subiectele sunt falsuri postate in vederea asigurarii unei distractii pe seama userilor seriosi,care intervin din simpla dorinta de a ajuta pe cel in cauza.Eu,una,m-am consolat cu ideea ca nu conteaza daca iti multumeste sau nu vreun autor de topic,acest forum ramanand la nivelul dorintei fiecarui user de a se relaxa in momentul in care intra pe forum,fapt mai mult sau mai putin concretizat!!!!!!!!Din punctul meu de vedere,te sfatuiesc sa privesti toate aspectele cu detasarea corespunzatoare!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Ianuarie 2014 19:46
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-08 19:12:02
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-08 08:07:44

Poate ca ar trebui sa venim fiecare cu o idee de topic, ca sa avem subiecte de dezbatut.

Ce parere aveti?


Nu cred ca este o idee rea daca o facem organizat, pentru ca daca pune fiecare cate un subiect interesant pe zi iar nu e ok.
Trebuie sa tinem cont de faptul ca multi nu au permanent timp sa raspunda si sa intre pe forum din acest motiv este posibil ca si un subiect interesant sa lancezeasca din cand in cand.
Din punctul meu de vedere nici modul in care este structurat forumul nu este favorabil unei comunicari usoare.
Eu unul decopar cu greu un subiect nou daca nu imi vin informatiile pe adresa de mail.
E posibil sa nu fiu eu obisnuit cu genul acesta de organizare a forumului. Probabil altii se descurca mai usor decat mine.

Din punctul meu de vedere suparator este faptul ca acorzi timp pentru un subiect , impartasind parti din experienta de viata personala sau a celor din jurul tau si constati ca ai facut asta in van.
Ma refer in mod special la subiectle care sunt incepute de cineva pentru ca mai apoi sa fie lasate la voia intamplarii.
Singura mea asteptare se rezuma la faptul ca as fi bucuros sa aflu care din sumedenia de opinii s-a regasit in final in realitate.



Hmm, sincer, pe mine ma bucura sa stiu ca am ajutat un om, chiar daca mi-o spune sau nu. Pentru mine nu este relevant faptul ca au ales nu stiu ce sfat, ci faptul ca s-au simtit ajutati, intelesi si sprijiniti, atunci cand aveau nevoie de asta. Iar aici, nu ma refer la userii care deschid subiecte la misto la probleme de care nu sufera, ci la oameni care au intr-adevar un necaz si au nevoie de un sprijin.

Iar in ceea ce priveste functionarea acestui forum, multe lucruri lasa de dorit, spre exemplu, eu, de foarte mult timp nu mai primesc newletterele lor, nu-mi pot vizualiza profilul, nu pot trimite usor vreun mesaj unei persoane din lista mea de prieteni si alte probleme. Daca ma mai loghez pe aici, e ca o fac pentru oamenii pe care-i plac de pe acest forum si pentru oamenii care simt eu ca ar avea nevoie de sprijinul meu.

Iar in ceea ce priveste initierea de subiecte, pana la urma niciunul dintre noi nu are nevoie de aprobarea cuiva, ca sa deschida vreun subiect, e doar la libera alegere a fiecaruia.

Cam asta-i, in mare, parerea mea.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 9 Ianuarie 2014 09:34
De la: kudika_15804, la data 2014-01-08 19:46:59
1.Ceea ce spui la primul punct al ordinei de zi reprezinta idealul in ceea ce priveste intentia de baza!!De ce??Pentru ca nimeni nu isi poate declina prezenta permanenta pe acest forum in vederea gestionarii subiectelor propuse spre discutie,din cauza disponibilitatii de timp util.!!

2.Nu stiu daca s-a sesizat urmatorul aspect,observat de-a lungul timpului si anume,indiferent de natura si continutul subiectul vor exista aceleasi desconsiderari si interventii nedorite din partea acelorasi useri ,care nu intra in discutia respectiva decat cu intentia vadita a bagatelizarii subiectelor si a userilor care comenteaza,deci,in ciuda dorintei tale,va fi aceeasi atmosfera de batjocura si lipsa de bun simt,ceea ce nu este rezonabil pentru nimeni!!!!!Cine o poate restrictiona???Dupa cum s-a observat,nimeni,nici chiar componentii Admin-ului acestui site,caci nu doresc acest lucru!!

3.Nu exista o procedura coerenta si viabila de informare a userilor in directia afisarii noilor subiecte de discutie,decat vizualizarea personala a paginilor acestui forum!

4. In ceea ce priveste nemultumirea ta,nu esti singurul aflat in aceasta postura,fapt care dezavantajeaza forumul actual,intrucat se instaleaza o atmosfera de nesiguranta si neadevar,userii inclinand sa creada ca toate subiectele sunt falsuri postate in vederea asigurarii unei distractii pe seama userilor seriosi,care intervin din simpla dorinta de a ajuta pe cel in cauza.Eu,una,m-am consolat cu ideea ca nu conteaza daca iti multumeste sau nu vreun autor de topic,acest forum ramanand la nivelul dorintei fiecarui user de a se relaxa in momentul in care intra pe forum,fapt mai mult sau mai putin concretizat!!!!!!!!Din punctul meu de vedere,te sfatuiesc sa privesti toate aspectele cu detasarea corespunzatoare!!!

1. si 3. - Sunt de aceiasi parere.
2. Din pacate acest lucru e valabil pe marea majoritate a forumurilor.
4. Intradevar, sunt dezamagit de faptul ca exista un amestec de subiecte reale cu subiecte fabricate acestea fiind in plus condimentate si de cei care intra doar sa faca misto de unii sau de altii.
Tinand cont de faptul ca nu ma obliga nimeni sa intru pe forum ramane la latitudinea mea sa decid ce fac in continuare.
Recunosc ca ma simt bine daca cineva imi multumeste pentru ce am postat dar nu urmaresc in mod special acest lucru.
Voi cauta sa fac asa cum ma sfatuiesti si sa privesc cu mai multa detasare situatia de fapt.
Multumesc.
Radu_Cristian_1
Postat pe 9 Ianuarie 2014 13:40
Cine face o fapta buna, n-ar trebui sa astepte sa fie laudat pentru ea. In inima ta simti ca ai facut sau zis un lucru bun, iar asta-i suficient. :)
Viorica_Ecaterina
Postat pe 9 Ianuarie 2014 13:56
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-09 13:40:43
1. si 3. - Sunt de aceiasi parere.
2. Din pacate acest lucru e valabil pe marea majoritate a forumurilor.
4. Intradevar, sunt dezamagit de faptul ca exista un amestec de subiecte reale cu subiecte fabricate acestea fiind in plus condimentate si de cei care intra doar sa faca misto de unii sau de altii.
Tinand cont de faptul ca nu ma obliga nimeni sa intru pe forum ramane la latitudinea mea sa decid ce fac in continuare.
Recunosc ca ma simt bine daca cineva imi multumeste pentru ce am postat dar nu urmaresc in mod special acest lucru.
Voi cauta sa fac asa cum ma sfatuiesti si sa privesc cu mai multa detasare situatia de fapt.
Multumesc.



Pentru mult prea putin!!! Alegerile ne apartin si in momentul initierii lor trebuie sa ne asiguram ca nimic din ce va urma nu ne va deranja intr-un fel sau altul!!Dincolo de sprijinul si sfaturile date doritorilor,acest site si forum raman simple arii de relaxare de moment sau de durata!!
Si este adevarat,recunostinta intervenita ulterior acordariii unui cat de mic ajutor,da un tonus multumitor ofertantului,este un sentiment firesc,caracteristic oamenilor!!Nu este o rusine sa fii multumit de tine insuti/insati atunci cand ajuti pe cineva,doar ca nu trebuie sa facem din aceasta fala,caci nu este cazul,inima este cea care primeste multumirile respective!!

Fii degajat,este solutia optima pentru a rezista in acest spatiu virtual!!
kudika_15804
Postat pe 9 Ianuarie 2014 14:10
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-07 19:16:06Sunt asa multe subiectele deschise de angajatii Kudika ?

Sunt eu prea pretentios daca ma astept ca cei care deschid o conversatie sa nu dispara in ceata dupa doua, trei postari lasand in aer discutiile ?





Nu stiu daca sunt angajati, poate ca sunt doar niste mistocari de pe net, care si-au propus sa rada pe seama oamenilor manati de bune intentii.

Eu recunosc postarile facute la misto, dupa anumite detalii. Nu spun despre ce detalii e vorba, ca nu cumva cei care initiaza aiurea teme, sa corecteze acele detalii, si sa nu ma mai pot prinde, care teme sunt la misto si care nu.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 9 Ianuarie 2014 14:15
Mda, se pare ca iarasi dispar mesaje...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 9 Ianuarie 2014 14:28
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-09 14:28:19Mda, se pare ca iarasi dispar mesaje...


Asa se pare.

Probabil ca nu se incadreaza la gradul de vulgaritate necesar unui trafic serios de net.
Radu_Cristian_1
Postat pe 9 Ianuarie 2014 15:28
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-07 19:16:06Sunt asa multe subiectele deschise de angajatii Kudika ?

Sunt eu prea pretentios daca ma astept ca cei care deschid o conversatie sa nu dispara in ceata dupa doua, trei postari lasand in aer discutiile ?





Vrei sa ti se cante in struna si te oftici ca nu primesti pareri la porcariile pe care le enunti? Atat de complexat esti, incat depinzi de parerile celorlalti?

Eu te-as intreba, cat de plictisit esti "musiu", de tot deschizi topicuri tampite, ca si creatorul lor?

Stai linistit, raspunsurile tale nu ma intereseaza, dar nu pot sa nu remarc prostia crasa si agresiva, de care dai dovada.

Te autocaracterizezi prin toate faptele tale.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 20 Februarie 2014 13:44
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-09 15:28:37
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-09 14:28:19Mda, se pare ca iarasi dispar mesaje...


Asa se pare.

Probabil ca nu se incadreaza la gradul de vulgaritate necesar unui trafic serios de net.


Si de asta te-ai apucat sa faci trafic cu topicuri tampite, in ultimul timp?

Viorica_Ecaterina
Postat pe 20 Februarie 2014 13:45
te-am gaurit iar francesko,,,vezi sa stergi mesajul ca ramai asa
INTELIGENTUL-
Postat pe 20 Februarie 2014 13:53
bai,cine sterge mesajele ?
ca acum n-a mai fost franciska
INTELIGENTUL-
Postat pe 20 Februarie 2014 14:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cred ca am innebunit instantaneu.... sau eram de cand m-a facut mama si nmai acum mi-am dat seama... 37 De la: IULIA_IULIA_ 3 Decembrie 2009 19:43
EL are 35 de ani, iar eu sunt indragostita de el si muuult mai mica 127 De la: kudika086485 12 Decembrie 2009 19:10
:(.. 4 De la: razz 9 Iunie 2010 18:20
buna 47 De la: greierash 7 Iulie 2009 21:17
ce spuneti? 5 De la: llavinnia 14 Ianuarie 2012 20:47