Setari Cookie-uri

schimbarea nuantei de par

buna..am o mica rugaminte,celor care cunosc va rog sa ma ajutati cu un sfat,pt ca chiar nu stiu ce sa fac,dar bani nu am ca sa cheltui pe toate astea.
Am parul vopsit cu vreo 2 nuante mai inchis decat culoarea naturala a parului,sigur acum s-a ma decolorat pt ca nu l-am vopsit de vreo 3 luni si ceva si mi-au crescut si radacinele.Vreau sa-l fac mai deschi,nu vreau s-l decolorez pt ca-l afecteaza mult plus ca nu prea am preamult par an cap si m-am gindit sa-mi vopsesc doar virfurile cu cea mai deschisa nuanta de blod ca sa pot sa ies din culoarea mai anchisa si apoi sa schimb nuanta antreaga an una mai deschisa
Ce parere aveti?credeti ca o sa-mi iasa ceva? va rog sa a sfatuiti.


kudika515107
Postat pe 8 Ianuarie 2014 15:51
daca vei aplica direct vopseaua pe par nu vei obtine o nuanta uniforma, portiunea de par vopsita mai inchis, tot mai inchisa va ramane, pentru ca vopseaua simpla, de regula, chiar fiind cea mai deschisa nuanta de blond, nu are o suficienta putere de decolorare, iar daca decolorarea nu o accepti, o alta alternativa ar fi decapajul, dar si in cazul decaparii trebuie aceeasi indemanare si atentie pentru ca este o procedura la fel de chinuitoare pentru firul de par la fel ca si decolorarea.
indiferent care dintre cele doua variante le vei alege intr-un final si le vei pune in practica de una singura acasa, riscul de ati afecta sanatatea parului este mai crescut decat daca ai merge la salon.
kudika_10328
Postat pe 8 Ianuarie 2014 17:46
Nu ai cum sa-l deschizi fara decolorant, am incercat si eu in urma cu doi ani si incercarile mi-au cam degradat parul... poti sa faci asa: iei un decolorant (mi se pare ca sunt mai bune cele care contin in cutie si pudra, dar si vopsea) si aplici pe parul vopsit, dar nu lasi pana se face blond, ci doar pana s-a deschis cam cat iti doresti. Eu am asteptat vreo 15 minute. Apoi aplici nuanta pe care o vrei pe tot parul. Sunt multe de spus, sfatul meu ar fi sa te informezi inainte si sa nu incerci 100 de vopsele in speranta ca iese ceva, pentru ca din pacate, nu va iesi.
kudi10
Postat pe 12 Ianuarie 2014 09:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Epilare definitiva si terapii faciale cu IPL la Nomasvello! 1 De la: justdreamer 3 Februarie 2012 11:38
tehnici de slabit 6 De la: kudika226898 9 August 2010 20:09
Shopping de primavara 4 De la: ad__83 20 Aprilie 2011 13:37
PT TOATA LUMEA 2 De la: office_salinasusesi_ro 9 Martie 2010 17:31
PENTRU D-VOASTRA SI FAMILIE 1 De la: kudika337581 9 Decembrie 2010 13:11