Setari Cookie-uri

de ce inseala barbatii?

poate a mai fost discutat subiectul sub alte aspecte, dar totusi am o mare dilema: baietilor, de ce simtiti nevoia sa inselati? eu ma consider implinita,am langa mine un om minunat care imi spune mereu ca langa mine e fericit din toate punctele de vedere ...in situatia lui sunt multi altii care isi iubesc partenerele, cu toate asta viziteaza si alte don‘soare..care e motivul?
matic888
Postat pe 16 Ianuarie 2014 15:44
In 90 % din cazuri e scris in ADN-ul lor !!
norocoasa13
Postat pe 19 Ianuarie 2014 10:04
Da` femeile de ce inseala ?
Rotty_
Postat pe 19 Ianuarie 2014 10:18
De la: matic888, la data 2014-01-16 15:44:32poate a mai fost discutat subiectul sub alte aspecte, dar totusi am o mare dilema: baietilor, de ce simtiti nevoia sa inselati? eu ma consider implinita,am langa mine un om minunat care imi spune mereu ca langa mine e fericit din toate punctele de vedere ...in situatia lui sunt multi altii care isi iubesc partenerele, cu toate asta viziteaza si alte don‘soare..care e motivul?


Nu sunt baiat, sunt femeie, insa tin sa-ti spun, din capul locului, ca nu toti barbatii inseala, ci doar jumatate dintre ei, iar un barbat care te iubeste si te respecta cu adevarat, n-o sa te insele niciodata.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 19 Ianuarie 2014 10:19
De la: Rotty_, la data 2014-01-19 10:18:20Da` femeile de ce inseala ?


Unele femei inseala, Rotty, insa nu toate.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 19 Ianuarie 2014 10:20
Stiu Vio , de fapt la fel ca si barbatii.
Rotty_
Postat pe 19 Ianuarie 2014 10:22
Pentru ca barbatul nu considera "inselat" neaparat daca face o partida de sex cu o alta femeie.
kudika513978
Postat pe 19 Ianuarie 2014 13:00
atata timp cat au ce vor acasa de ce inseala?
brunita
Postat pe 19 Ianuarie 2014 13:06
De la: matic888, la data 2014-01-16 15:44:32poate a mai fost discutat subiectul sub alte aspecte, dar totusi am o mare dilema: baietilor, de ce simtiti nevoia sa inselati? eu ma consider implinita,am langa mine un om minunat care imi spune mereu ca langa mine e fericit din toate punctele de vedere ...in situatia lui sunt multi altii care isi iubesc partenerele, cu toate asta viziteaza si alte don‘soare..care e motivul?



Nu va spune niciun barbat adevarul in aceasta directie!!!Infidelitatea,ca act in sine, este comuna atat femeilor,cat si barbatilor,dar balanta inclina spre latura masculina!!!!Nu iubesc toti,cu adevarat,multi o fac din curiozitate,prostie sau din razbunare!!Cine isi respecta si isi iubeste partenerul nu il va trada niciodata,indiferent de nota ambientala in care traieste cu acel partener!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Ianuarie 2014 13:14
De la: matic888, la data 2014-01-16 15:44:32poate a mai fost discutat subiectul sub alte aspecte, dar totusi am o mare dilema: baietilor, de ce simtiti nevoia sa inselati? eu ma consider implinita,am langa mine un om minunat care imi spune mereu ca langa mine e fericit din toate punctele de vedere ...in situatia lui sunt multi altii care isi iubesc partenerele, cu toate asta viziteaza si alte don‘soare..care e motivul?
Se pare ca ,baietii in perioada copilariei ,prefera ca jucarii ..masinutele ...pe parcurs din moment ce devin barbati ,aleg papusile ( femeile) oare nu e logic raspunsul acesta l-am primit candva din partea unui barbat, caruia i-am adresat aceeasi intrebare
-Iulya
Postat pe 19 Ianuarie 2014 13:34
Pacat ca nu stiu sa aprecieze ceea ce au langa ei!
structural_engineer
Postat pe 19 Ianuarie 2014 14:19
Baieti inseala,fetele inseala..ochi vad inima cere !!!!!
Femeie17
Postat pe 19 Ianuarie 2014 15:07
nu este un motiv,este natura masculina,dar nu este nici un necaz pentru tine daca stii sa.l pastrezi,important este sa nu-ti aduca cine stie ce boala,ca experienta in domeniul capaca,si nu afecteaza pe nici unul.
kudika_951023
Postat pe 19 Ianuarie 2014 15:24
Unii insala deoarece au sangele fierbinte si iubesc in egala masura toate femeile placute intalnite in cale.
Altii insala pentru ca nu rezista ispitei.

Alte explicatii poti descoperii aici :
http://www.la-psiholog.ro/info/infidelitatea-de-ce-inseala-barbatii
Multumesc pe aceasta cale Vioricai Vio pentru ca a facut publica aceasta adresa de net pe un alt subiect .
Acesta este un citat din articolul de mai sus :
"Problema barbatilor care inseala este exagerata:
Cei mai multi barbati nu inseala. Studiile arata ca mai putin de 50 % dintre barbati raporteaza ca si-au inselat partenerele. Nu toti barbatii au puterea de a rupe stabilitatea relatiei si poate si mai multi ar dori sa insele. Totusi nu trebuie sa caracterizam barbatii in termeni generali de comportament in care nu toti se inscriu. "
"Unii barbati isi inseala sotiile indiferent de motive:
Studiile arata ca 12 % dintre barbati vor insela, indiferent de ceea ce face sotia. "

In aceste conditii consider ca e un mit faptul ca marea majoritate a barbatilor isi insala sotiile.
Radu_Cristian_1
Postat pe 19 Ianuarie 2014 15:57
Oh, nu inseala barbatii, nici vorba! Cand un barbat angajat intr-o relatie stabila face ocazional sex cu alta/alte femeie/femei, de fapt el o reasigura pe femeia cu care convietuieste ca este "the one"! De aceea ar trebui sa conteze pentru femeia din cuplu doar comportamentul in relatie cu ea. Un barbat nu inseala femeia pe care nu o iubeste, el pleaca pur si simplu. Daca se intoarce, nu a inselat ci a dobandit experienta sexuala.... Femeia, in schimb, inseala cand face sex cu alt barbat; ea, de fapt, isi cauta alta pereche.
Acesta ar fi un postulat al lumii moderne, un mod de interpretare a monogamiei secolului 21.
mobilemaimai_no1
Postat pe 19 Ianuarie 2014 16:57
buna intrebare,esti corect,de parca am fi diferiti noi pe lumea asta,nu se poate intelege ca suntem egali?,eu sunt femeie in schimb mi-am avut tata,frate,i-am iubit si respectat,acum am un fiu,mare,26,il iubesc si-l respect,pt.mine barbatul este forta femeii cum si femeia este forta barbatului,hai sa nu fin prosti,suntem egali si fiecare cu capacitatile lui,multumesc la dumnezeu pt.ce am avut si ce am,dar se vorbeste de mine,am vrut sa am,si vreau sa amsi punct.
kudika_951023
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:00
De la: matic888, la data 2014-01-16 15:44:32poate a mai fost discutat subiectul sub alte aspecte, dar totusi am o mare dilema: baietilor, de ce simtiti nevoia sa inselati? eu ma consider implinita,am langa mine un om minunat care imi spune mereu ca langa mine e fericit din toate punctele de vedere ...in situatia lui sunt multi altii care isi iubesc partenerele, cu toate asta viziteaza si alte don‘soare..care e motivul?

sa vada cat macho sunt..ciumalacii!
Fulg-de-nea
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:05
dar de unde stiti dumneavoastra care este procentul?
kudika_951023
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:06
da,esti o femeie desteapta,bravo tie
kudika_951023
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:07
pentu simplul fapt ca suntem egali,dar nu se intelege
kudika_951023
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:08
acasa nu ai niciodata ce vrei cu adevarat si nu gresesc,daca tu n u ai diamantul lui liz Taylor dat de Charles bronson,si vine asta sa ti-l dea? ce faci,te uiti in ochii la cine este linga tine,hai sa ne prostim,trebuie sa iti ai o forta inestimabila sa o faci,se poate,dar mai rara-
kudika_951023
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:31
tu cu cine vb..?
Fulg-de-nea
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:34
da,si este adevarat,este ceva ca si mincarea,daca iti place?mai comanzi si alta data daca nu?nu vrei sa o mai vezi,tine de gusturi
kudika_951023
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:37
De la: Fulg-de-nea, la data 2014-01-19 17:34:13 tu cu cine vb..?


vorbeste cu ea !! ce nu se vede !!!
yurei_
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:42
multumesc la dumnezeu,ca sa nu zic la fortele universului,ca sunt ce sunt,ca ce sunt nu conteaza,fiecare este un cineva"cineva trebuie sa duca gunoiul,cineva trebuie sa faca cumparaturile,cineva trebuie sa aduca banii,etc.",eu ma multumesc cu ceea ce sunt,si multumesc la dumnezeu ca n u sunt cineva
kudika_951023
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:43
De la: kudika_951023, la data 2014-01-19 17:43:28multumesc la dumnezeu,ca sa nu zic la fortele universului,ca sunt ce sunt,ca ce sunt nu conteaza,fiecare este un cineva"cineva trebuie sa duca gunoiul,cineva trebuie sa faca cumparaturile,cineva trebuie sa aduca banii,etc.",eu ma multumesc cu ceea ce sunt,si multumesc la dumnezeu ca n u sunt cineva

asa si?
Fulg-de-nea
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:45
De la: Fulg-de-nea, la data 2014-01-19 17:05:56
De la: matic888, la data 2014-01-16 15:44:32poate a mai fost discutat subiectul sub alte aspecte, dar totusi am o mare dilema: baietilor, de ce simtiti nevoia sa inselati? eu ma consider implinita,am langa mine un om minunat care imi spune mereu ca langa mine e fericit din toate punctele de vedere ...in situatia lui sunt multi altii care isi iubesc partenerele, cu toate asta viziteaza si alte don‘soare..care e motivul?

sa vada cat macho sunt..ciumalacii!

pacat ca nu-s si baieti,barbati pe aici....dar eu cred una si buna,"ciumalacii" astia sunt intr-o vesnica cautare si experimente noi si se intreaba,oare mai pot?....,ca au auzit ei acum ,ca din cauza produselor alimentare din ziua de zi ,le scade virilitatea....cred eu ca-s multi care-si iubesc nevasta familia cu tot ce cuprinde,dar mai sunt si prosti ca recunosc acest lucru cand sunt prinsi cu musca pe caciula
Titanika
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:56
ai vazut? sti ce vrei sa spui tu?spun eu pe intelesul tuturor,caaaaaaaaaaaaaa"la barbat ii cade palaria,o scutura,o pune din nou in cap,daaaaaaaaaar,noi femeile,daca nu ne controlam,devenim veceu public,ca niciodata o femeie nu ejaculeaja pe un barbat,de cind lumea,ei sunt obisnuiti sa scuipe prin natura,natura noastra este sa ne feri de scuipatura lor.
kudika_951023
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:56
Fulg-de-nea
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:59
ei niciodata nu au musca pe caciula,glumiti? te pun numai sa alegi,daca vrei sa ramai sau daca sa pleci,daca alegi sa pleci,viaaaaaaaaaaaa,daca alegi sa ramai,trebuie sa te impui,lucru care ai nu-l stiu
kudika_951023
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa dureze 1 an ...sa te plictisesti ...De Dragoste!? :( 17 De la: silionsteluta 12 Aprilie 2010 20:42
cine spune primul " te iubesc" 59 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:52
Te intimideaza ceva la persoanele de sex opus? 18 De la: kudika_15477 2 Septembrie 2012 14:45
iubesc un baiat mai mic decat mine cu 3 ani 71 De la: battleofwits 8 Martie 2011 14:16
vreau si eu parerea voastra 13 De la: blue_angel1986 29 Decembrie 2009 03:46