Setari Cookie-uri

cervicita rana sau inflamatie a colului?

Buna ziua!ce este de fapt o cervicita am tot citit pe net si sunt intr o mare ceata.este o rana propriuzisa pe col sau o inflamatie a colului? Am mai auzit intr o emisiune televizata o dna ginecolog care asigura ca o rana pe col nu poate fi tratata cu ovule si trebuie neaparat cauterizata, atunci de ce totusi in prospectul ovulelor cervugid de exemplu este recomandat pt cervicite si vaginite? Ce imi scapa? Daca cervicita nu e inflamatie si e rana atunci inflamatia ce este si de ce unii spun ca ovulele sunt ineficiente.iar daca cervicita este doar o inflamatie de ce pe siteurile de specialitate este descrisa ca fiind rana pe col? Scuzati mi felul intortocheat de a scrie dar chiar nu mi e clar.multumesc!
ioana_maddy20
Postat pe 11 Martie 2014 17:42
Cervicita sau Rana pe col este unul si acelasi lucru,poti incerca o gramada de tratamente si ovule,eu le-am incercat cam pe toate si nu am scapat de problema decat facand o rezectie de col,acum sunt bine,totul e okk,deci fuguta la medic si ce decide el asta sa faci,,,Sanatate!!!!
kudika540691
Postat pe 9 Aprilie 2014 21:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum stopam intinderea vergeturilor 29 De la: lenia 11 Aprilie 2013 07:54
candidoza bucala 56 De la: kudika190255 11 Ianuarie 2017 00:40
MATREATA. 2 De la: rashela 7 Februarie 2011 02:25
Buna ! 5 De la: office_salinasusesi_ro 25 Februarie 2010 17:56
Caut un medic ginecolog bun in CONSTANTA ??????????? 6 De la: alexema 20 Octombrie 2011 20:32