Setari Cookie-uri

despre o "relatie"trecuta

Parerea cititorilor kudika as dori sa aflu daca este cu putinta pentru o poveste ce o voi relata aici .As dori sa aflu daca voi credeti in pritenia dintre un barbat si o femeie avand o relatie de 5 ani. El fiind singur iar ea casatorita .O relatie frumoasa spune el in care s-au potrivit pe toate planurile dar pentru ca ea era foarte maritata sau hotarat sa incheie relatia .
Dar totusi vorbesc zilnic si-si trimit mesaje pe telefon . Ea nu a renuntat la casnicia ei dar totusi se mai vad uneori si cum spuneam pastreza legatura prin telefon si mesaje zi de zi .El spune ca a ramas doar o pritenie intre ei .Credeti ca poate exista o astfel de prietenie intre doi oameni care s-au iubit ?Eu nu cred in asa ceva si de aceia as dori sa aflu parerea voastra .


kudika346682
Postat pe 25 Martie 2014 12:33
Ce inseamna "se mai vad uneori" ?
emaemanuella11
Postat pe 25 Martie 2014 12:50
inteleg ca iubitul a devenit acum amant.....cat va dura?.....ar putea sa dureze pana sotul simte si s-a dus naiba casnicia pe apa sambetei si apoi sa ramana cu amantul daca va mai avea incredere in el!
Titanika
Postat pe 25 Martie 2014 12:50
"Parerea cititorilor kudika as dori sa aflu daca este cu putinta pentru o poveste ce o voi relata aici"-ce-mi place fraza asta si la naiba de are vreun sens!!

parerea cititorilor kudika este ca ar trebui sa cauti topicul ala "sex friends" sigur se incadreaza acolo!
kiss_my_ass
Postat pe 25 Martie 2014 12:55
Nu criticati acest gen de relatii , riscati sa fiti ...lipsite de bun simt
-Iulya
Postat pe 25 Martie 2014 13:09
.Eu sunt in relatie cu acest barbat si incearca sa ma convinga ca ei au ramas doar prieteni desii pastreaza legatura zilnic prin mesaje si chiar se mai vad uneori iar mesajele sunt chiar in prezenta mea fara sa tina cont ca sunt acolo.Intrbarea mea era daca poate exista doar prietenie intre doi oameni care sau iubit pastrand legatura zilnic .Sotul ei timp de 6 luni pe an este plecat si nu vreau sa fiu doar o manta de vreme rea atat timp cat ii este sotul acasa si ea nu poate fii cu el pt ca are alte obligatii.Deci credeti intr-o astfel de prietenie sau el si-a dat seama ca ea nu va renunta la casnicia ei si vrea sa-si traiasca viata frumos si cu mine si cu ea .Eu am spus ca nu cred ca este doar o simpla prietenie dar el jura ca nu este nimic mai mult desi mie greu sa cred asta

kudika346682
Postat pe 25 Martie 2014 13:47
E mai mult decat o simpla "prietenie " , intre ei doi , din ceea ce relatezi tu . Sotul ei ,stie de asa zisa lor prietenie ? Lasa-l cu asa zisa lui prietena , pt ca acceptand relatia , tu ,el si prietena ...va fi doar vina ta..si vorba aia : prietenul la nevoie se cunoaste ....
Ofera-ti sansa de a cunoaste un barbat liber .
-Iulya
Postat pe 26 Martie 2014 10:17
De la: -Iulya, la data 2014-03-26 10:17:51E mai mult decat o simpla "prietenie " , intre ei doi , din ceea ce relatezi tu . Sotul ei ,stie de asa zisa lor prietenie ? Lasa-l cu asa zisa lui prietena , pt ca acceptand relatia , tu ,el si prietena ...va fi doar vina ta..si vorba aia : prietenul la nevoie se cunoaste ....
Ofera-ti sansa de a cunoaste un barbat liber .
kudika346682
Postat pe 27 Martie 2014 08:31
Da sotul ei stie despre el chiar vin impreuna si-l viziteaza dar il stie ca pe un inger pazitor al lor pentru ca le-a facut firma si i-a gasit si sotului un loc de munca departe de casa :) .Insa sotul nu stie ca sotia lui are sau a ''avut'' o relatie cu el
kudika346682
Postat pe 27 Martie 2014 08:36
De la: kudika346682, la data 2014-03-25 12:33:49O relatie frumoasa spune el in care s-au potrivit pe toate planurile dar pentru ca ea era foarte maritata sau hotarat sa incheie relatia .
Dar totusi vorbesc zilnic si-si trimit mesaje pe telefon .
ea era foarte maritata
sau hotarat sa incheie relatia .
Dar totusi vorbesc zilnic si-si trimit mesaje pe telefon
a ramas o relatie telefonica,la fel ca la in 3 picioare,pentru cine isi mai aminteste
si-a angajat kudika forte proaspete sa deschida topice din astea
de cateva zile s-a umplut forumul
a venit primavara
INTELIGENTUL-
Postat pe 27 Martie 2014 09:10
De la: kudika346682, la data 2014-03-27 08:36:39Da sotul ei stie despre el chiar vin impreuna si-l viziteaza dar il stie ca pe un inger pazitor al lor pentru ca le-a facut firma si i-a gasit si sotului un loc de munca departe de casa :) .Insa sotul nu stie ca sotia lui are sau a ''avut'' o relatie cu el

Si ce anume doresti tu de la ei 3 ? Crezi ca el este victima in cazul asta Vezi de viata ta si lasa-i pe toti trei cu idila lor . Cert este faptul ca te aflii intr-o relatie , in care tu nu ai loc.
Alegerea este a ta !
-Iulya
Postat pe 27 Martie 2014 10:12
De la: kudika346682, la data 2014-03-25 13:47:20.Eu sunt in relatie cu acest barbat si incearca sa ma convinga ca ei au ramas doar prieteni desii pastreaza legatura zilnic prin mesaje si chiar se mai vad uneori iar mesajele sunt chiar in prezenta mea fara sa tina cont ca sunt acolo.Intrbarea mea era daca poate exista doar prietenie intre doi oameni care sau iubit pastrand legatura zilnic .Sotul ei timp de 6 luni pe an este plecat si nu vreau sa fiu doar o manta de vreme rea atat timp cat ii este sotul acasa si ea nu poate fii cu el pt ca are alte obligatii.Deci credeti intr-o astfel de prietenie sau el si-a dat seama ca ea nu va renunta la casnicia ei si vrea sa-si traiasca viata frumos si cu mine si cu ea .Eu am spus ca nu cred ca este doar o simpla prietenie dar el jura ca nu este nimic mai mult desi mie greu sa cred asta



De la: kudika346682, la data 2014-03-27 08:36:39Da sotul ei stie despre el chiar vin impreuna si-l viziteaza dar il stie ca pe un inger pazitor al lor pentru ca le-a facut firma si i-a gasit si sotului un loc de munca departe de casa :) .Insa sotul nu stie ca sotia lui are sau a ''avut'' o relatie cu el
Eu sunt in relatie cu acest barbat ,,,Da sotul ei stie despre el ,,,nehotarata,,,este sau nu este ea in cauza ? kudika,fii mai inventiva

INTELIGENTUL-
Postat pe 27 Martie 2014 10:14
De la: kudika346682, la data 2014-03-25 12:33:49
1. As dori sa aflu daca voi credeti in prietenia dintre un barbat si o femeie avand o relatie de 5 ani. El fiind singur iar ea casatorita.
O relatie frumoasa spune el in care s-au potrivit pe toate planurile dar pentru ca ea era foarte maritata sau hotarat sa incheie relatia.

2. Dar totusi vorbesc zilnic si-si trimit mesaje pe telefon . Ea nu a renuntat la casnicia ei dar totusi se mai vad uneori si cum spuneam pastreza legatura prin telefon si mesaje zi de zi.El spune ca a ramas doar o prietenie intre ei.

3. Credeti ca poate exista o astfel de prietenie intre doi oameni care s-au iubit ?

4. Eu nu cred in asa ceva si de aceia as dori sa aflu parerea voastra.



1. Din cate inteleg eu, Ea fiind FOARTE maritata a decis sa incheie relatia intima.

S-ar putea sa fi incheiat relatiile intime si din alte motive.
Nu este singurul barbat care crede ca se potriveste pe toate planurile cu o femeie.

2. Se pare ca relatia nu s-a incheiat chiar daca ea este foarte maritata.

3. Poate exista o relatie de prietenie intre doi oameni care s-au iubit, chiar si mai mult de atat.

4. Daca nu crezi in asa ceva de ce mai vrei sa sti si parerea altora ?

Nu te mai chinui si cauta o relatie mai putin complicata in care sa poti crede neconditionat.

Radu_Cristian_1
Postat pe 27 Martie 2014 11:00
poate initiatoarea topicului,este curioasa daca ar dura prietenia lor si daca l-ar lua ea!?
Sigur ca sunt multe prietenii de acest gen,,dar nu ma gandeam ca ar avea ea asa sange rece si sa ticluiasca cu iubitul care ii este sef sotului sa-l trimita mereu departe la lucru! ooof si vai bietul de el
Titanika
Postat pe 30 Martie 2014 13:28
De la: kudika346682, la data 2014-03-25 12:33:49Parerea cititorilor kudika as dori sa aflu daca este cu putinta pentru o poveste ce o voi relata aici .As dori sa aflu daca voi credeti in pritenia dintre un barbat si o femeie avand o relatie de 5 ani. El fiind singur iar ea casatorita .O relatie frumoasa spune el in care s-au potrivit pe toate planurile dar pentru ca ea era foarte maritata sau hotarat sa incheie relatia .
Dar totusi vorbesc zilnic si-si trimit mesaje pe telefon . Ea nu a renuntat la casnicia ei dar totusi se mai vad uneori si cum spuneam pastreza legatura prin telefon si mesaje zi de zi .El spune ca a ramas doar o pritenie intre ei .Credeti ca poate exista o astfel de prietenie intre doi oameni care s-au iubit ?Eu nu cred in asa ceva si de aceia as dori sa aflu parerea voastra .




E o vorba veche care exact asta spune:
un barbat si o femeie nu pot fi prieteni decat inainte sau dupa ce au fost amanti.
Arno_28
Postat pe 30 Martie 2014 17:38
De la: kudika346682, la data 2014-03-27 08:36:39Da sotul ei stie despre el chiar vin impreuna si-l viziteaza dar il stie ca pe un inger pazitor al lor pentru ca le-a facut firma si i-a gasit si sotului un loc de munca departe de casa :) .Insa sotul nu stie ca sotia lui are sau a ''avut'' o relatie cu el


Nu o data s-au vazut astfel de situatii de compromis in care barbatul isi impinge sotia la amantlacuri ca sa traga si el niste foloase.
Daca nu esti femeiea in cauza lasa-i in morcila lor.
Arno_28
Postat pe 30 Martie 2014 17:42
Nu nu sunt femeia in cauza .Doar ca mi-e greu sa cred intr-o astfel de prietenie cu o comunicare zilnica si intrevederi cu toate juramitele lui ca nu a ramas decat o amicitie intre ei si nu doream sa sar le gatul omului degeaba.Pentru asta am scris aici sa pot afla si parerea altora.Multumesc pentru raspunsuri
kudika346682
Postat pe 31 Martie 2014 11:34
De la: kudika346682, la data 2014-03-31 11:34:26Nu nu sunt femeia in cauza .Doar ca mi-e greu sa cred intr-o astfel de prietenie cu o comunicare zilnica si intrevederi cu toate juramitele lui ca nu a ramas decat o amicitie intre ei si nu doream sa sar le gatul omului degeaba.Pentru asta am scris aici sa pot afla si parerea altora.Multumesc pentru raspunsuri



Se poate sa existe o prietenie dar in cazul de fata nu este dezinteresata.Poate ca amantul mai spera ceva de la ea si o tine acolo in rezerva iar ea profita cat poate de pe urma amantului, jobul sotului si alte interese.
Arno_28
Postat pe 31 Martie 2014 20:21
De la: Arno_28, la data 2014-03-31 20:21:58
De la: kudika346682, la data 2014-03-31 11:34:26Nu nu sunt femeia in cauza .Doar ca mi-e greu sa cred intr-o astfel de prietenie cu o comunicare zilnica si intrevederi cu toate juramitele lui ca nu a ramas decat o amicitie intre ei si nu doream sa sar le gatul omului degeaba.Pentru asta am scris aici sa pot afla si parerea altora.Multumesc pentru raspunsuri



Se poate sa existe o prietenie dar in cazul de fata nu este dezinteresata.Poate ca amantul mai spera ceva de la ea si o tine acolo in rezerva iar ea profita cat poate de pe urma amantului, jobul sotului si alte interese.


Radu_Cristian_1
Postat pe 10 Aprilie 2014 12:38
Dupa mine, indiferent ca se vad rar ori des, indiferent ca exista sau nu profit material de o parte sau alta, nu se poate nega legatura afectiva intre cei doi, nevoia lor de a sti unul despre traiul zilnic al celuilalt. Aceasta nevoie afectiva ei si-o satisfac dupa cum pot, conjuntural. Poti sa ii spui prietenie, poti sa ii spui dragoste.... nu e gresita nici o denumire. Tu trebuie sa afli daca vrei sa primesti portia ta de afectiune, fara sa tii cont de ceea ce barbatul ofera altei femei, indiferent cum I-ar zice.
Daca insa te macina ori ingijoreaza capacitatea acestui barbat de a se darui, ar fi mai bine sa renunti tu la a fi prietena ori iubita ori cum ai putea fi....iti va aduce doar frustrare o astfel de relatie. Parerea mea.
maybe
Postat pe 13 Aprilie 2014 12:30
Cred ca depinde de cat de profunda a fost relatia anterioara. In al doilea rand, speranta ca poate dura o vesnicie, este specifica romanelor de dragoste. Dupa un timp, orice apa care a fost calda dar nu mai ete incalzita se raceste. Este vorba de maximum cativa ani (sub 8 ani)
healthy012227
Postat pe 13 Aprilie 2014 18:32
De la: kudika346682, la data 2014-03-31 11:34:26Nu nu sunt femeia in cauza .Doar ca mi-e greu sa cred intr-o astfel de prietenie cu o comunicare zilnica si intrevederi cu toate juramitele lui ca nu a ramas decat o amicitie intre ei si nu doream sa sar le gatul omului degeaba.Pentru asta am scris aici sa pot afla si parerea altora.Multumesc pentru raspunsuri



Oameni buni!!!!Faceti-ma si pe mine sa inteleg.Probabil sunt un pic mai grea de cap sau nu am dormit bine asta-noapte... Daca nu e femeia in cauza,care este rolul ei si/sau treaba ei in toata povestea descrisa ? Lasa,soro,omul in pace si nu-i sari la gat daca nu ai nici o treaba cu el si povestea lui.
dany39
Postat pe 13 Iulie 2014 11:04
De la: kudika346682, la data 2014-03-25 12:33:49Parerea cititorilor kudika as dori sa aflu daca este cu putinta pentru o poveste ce o voi relata aici .As dori sa aflu daca voi credeti in pritenia dintre un barbat si o femeie avand o relatie de 5 ani. El fiind singur iar ea casatorita .O relatie frumoasa spune el in care s-au potrivit pe toate planurile dar pentru ca ea era foarte maritata sau hotarat sa incheie relatia .
Dar totusi vorbesc zilnic si-si trimit mesaje pe telefon . Ea nu a renuntat la casnicia ei dar totusi se mai vad uneori si cum spuneam pastreza legatura prin telefon si mesaje zi de zi .El spune ca a ramas doar o pritenie intre ei .Credeti ca poate exista o astfel de prietenie intre doi oameni care s-au iubit ?Eu nu cred in asa ceva si de aceia as dori sa aflu parerea voastra .




Frumoasa relatie,ce sa iti spun???

Raspunsul asteptat de tine depinde de optica fiecaruia de a privi viata si relatiile interumane si sentimentale de pe parcursul ei!!!Daca facem referire la tara noastra,cunoscuta prin conservatorism si traditionalism in masa,orice legatura de asemenea natura este privita ca o extensie a unei iubire,dar care se declara incheiata si criticata aspru,neacordandu-se veridicitate,cei doi fiind "condamnati"!!

Daca vorbim de populatia occidentala si nu numai ,unde oamenii sunt mult mai deschisi si anticipeaza continuarile de relatii,dar la nivelul celor de prietenie,da,este posibil,lumea cinematografica este exemplificativa in acest sens!!!

Personal,nu cred ca este doar o relatie profund amicala si sa iti spun de ce!!Gandindu-ma la ce fel de femeie sunt,nu as putea sa ma mentin intr-o prietenie cu cel pe care l-am iubit foarte mult la un moment dat,ar fi,din punctul meu de vedere,un act de suicid psihic!!!M-ar chinui toate amintirile momentelor petrecute cu acea persoana,si nu cred ca este indicat!!Deci,nu cred in ceea ce spun cei doi!!Faptul ca ,doamna este casatorita nu imi spune nimic reliefant,cate casatorii nu raman la stadiul de plutire,tocmai din cauza restrictiilor impuse de societate si din teama de a pierde statutul de familist convins si devotat???
kudika_15804
Postat pe 13 Iulie 2014 11:49
da!exista prietenie itre o femeie si un barbat,fara a implica sexul.Probabil te inseala,dar cu o alta,cine stie care,insa nu cu cea despre care ti-a zis ca nu mai are nimic(vroia sa zica"nimic sexual")...in fond cu aceasta femeie are mai mult decit cu tine:comunicare,afectiune,preocupare...sint pe aceeasi lungime de unda.Eu zic sa va intilniti in 3,sa ti-o faci prietena,ca sa-ti dai seama prin ce e mai buna pt iubitul tau,decit esti tu;ce ii ofera ea si nu-i oferi tu....trebuie sa fi pt iubitul tau si cea mai buna prietena...deocamdata,alta este....
In concluzie,exista acest tip de relatie,dintre iubitul tau si fosta lui amanta iar daca te include si pe tine e ok...poate dura o viata....daca te exclude,nu va rezista relatia ta cu el,pt ca nu va potriviti.
hellya
Postat pe 12 Februarie 2015 00:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
servicii medicale si psihologice 1 De la: psiholog 8 Februarie 2011 23:20
Relatie interzisa.AJUTOR! 3 De la: kudika_22127 26 Noiembrie 2012 16:11
ce conteaza mai mult intr-o relatie: sexul, aspectu,sau sentimentele? 28 De la: sweet_sugar 3 August 2010 09:21
Buna! 14 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 27 Februarie 2010 09:43
ma ajutati 25 De la: dandanaua_reloaded 12 Septembrie 2009 21:53