Setari Cookie-uri

Ce pot face ca sa-mi gasesc mai repede un loc de munca?

Ce pot face ca sa-mi gasesc mai repede un loc de munca? Deja am aplicat la joburi pe bestjobs, ejobs, la joburile din ziar (cumpar ziarul local o data pe saptamana si merg la interviuri pentru posturile de acolo), ma plimb de 2-3 ori pe saptamana prin oras uitandu-ma pe geamurile tuturor institutiilor, cafenelelor, cofetariilor, restaurantelor, etc. dupa anunturi de locuri de munca si aplic la ce ma intereseaza.Totusi sunt de mult timp fara job, deci ma gandesc ca poate nu e sufuicient tot ce fac. Poate-mi scapa ceva.Va rog, ajutati-ma! Daca nu-mi gasesc job in cateva luni parintii mei vor sa-mi inchirieze apartamentul si sa ma faca sa locuiesc iar cu ei, ca-n liceu.Nu vreau sa plec din casa mea si din orasul asta care-mi este atat de drag si sa nu-mi mai vad persoane de aici care-mi sunt dragi, dar cel mai mult nu vreau sa fiu o povara pe capul nimanui, vreau sa fiu independenta.
Achillesluv
Postat pe 6 Aprilie 2014 11:32
Nu-ti pierde speranta,cauta in continuare!
Titanika
Postat pe 6 Aprilie 2014 12:15
De la: Achillesluv, la data 2014-04-06 11:32:24Ce pot face ca sa-mi gasesc mai repede un loc de munca? Deja am aplicat la joburi pe bestjobs, ejobs, la joburile din ziar (cumpar ziarul local o data pe saptamana si merg la interviuri pentru posturile de acolo), ma plimb de 2-3 ori pe saptamana prin oras uitandu-ma pe geamurile tuturor institutiilor, cafenelelor, cofetariilor, restaurantelor, etc. dupa anunturi de locuri de munca si aplic la ce ma intereseaza.Totusi sunt de mult timp fara job, deci ma gandesc ca poate nu e sufuicient tot ce fac. Poate-mi scapa ceva.Va rog, ajutati-ma! Daca nu-mi gasesc job in cateva luni parintii mei vor sa-mi inchirieze apartamentul si sa ma faca sa locuiesc iar cu ei, ca-n liceu.Nu vreau sa plec din casa mea si din orasul asta care-mi este atat de drag si sa nu-mi mai vad persoane de aici care-mi sunt dragi, dar cel mai mult nu vreau sa fiu o povara pe capul nimanui, vreau sa fiu independenta.
cum a zis si titanika,nu /ti pierde speranta,,,ca vei gasi....asa cum am gasit si eu la carrefour,,,,nu e sal mare,dar am un job,,,
NEGRUTTTT
Postat pe 6 Aprilie 2014 12:21
De la: Achillesluv, la data 2014-04-06 11:32:24Ce pot face ca sa-mi gasesc mai repede un loc de munca? Deja am aplicat la joburi pe bestjobs, ejobs, la joburile din ziar (cumpar ziarul local o data pe saptamana si merg la interviuri pentru posturile de acolo), ma plimb de 2-3 ori pe saptamana prin oras uitandu-ma pe geamurile tuturor institutiilor, cafenelelor, cofetariilor, restaurantelor, etc. dupa anunturi de locuri de munca si aplic la ce ma intereseaza.Totusi sunt de mult timp fara job, deci ma gandesc ca poate nu e sufuicient tot ce fac. Poate-mi scapa ceva.Va rog, ajutati-ma! Daca nu-mi gasesc job in cateva luni parintii mei vor sa-mi inchirieze apartamentul si sa ma faca sa locuiesc iar cu ei, ca-n liceu.Nu vreau sa plec din casa mea si din orasul asta care-mi este atat de drag si sa nu-mi mai vad persoane de aici care-mi sunt dragi, dar cel mai mult nu vreau sa fiu o povara pe capul nimanui, vreau sa fiu independenta.
stiu ca asa sunt si eu ,desi sotul meu castiga bine,,,,nu/mi place sa zac acasa,,,,dar asta nu depinde de noi
NEGRUTTTT
Postat pe 6 Aprilie 2014 12:23
De la: kudika_956391, la data 2014-04-06 12:23:40
De la: Achillesluv, la data 2014-04-06 11:32:24Ce pot face ca sa-mi gasesc mai repede un loc de munca? Deja am aplicat la joburi pe bestjobs, ejobs, la joburile din ziar (cumpar ziarul local o data pe saptamana si merg la interviuri pentru posturile de acolo), ma plimb de 2-3 ori pe saptamana prin oras uitandu-ma pe geamurile tuturor institutiilor, cafenelelor, cofetariilor, restaurantelor, etc. dupa anunturi de locuri de munca si aplic la ce ma intereseaza.Totusi sunt de mult timp fara job, deci ma gandesc ca poate nu e sufuicient tot ce fac. Poate-mi scapa ceva.Va rog, ajutati-ma! Daca nu-mi gasesc job in cateva luni parintii mei vor sa-mi inchirieze apartamentul si sa ma faca sa locuiesc iar cu ei, ca-n liceu.Nu vreau sa plec din casa mea si din orasul asta care-mi este atat de drag si sa nu-mi mai vad persoane de aici care-mi sunt dragi, dar cel mai mult nu vreau sa fiu o povara pe capul nimanui, vreau sa fiu independenta.
stiu ca asa sunt si eu ,desi sotul meu castiga bine,,,,nu/mi place sa zac acasa,,,,dar asta nu depinde de noi

parca mai conteaza cine castiga mai mult,important este ca ne simtim in largul nostru si satisfacute ca suntem utile
Titanika
Postat pe 6 Aprilie 2014 13:05
dpune mi te rog la ce te pricepi
iiiiiiiiio
Postat pe 6 Aprilie 2014 13:11
Ma intreba cineva pe aici la ce ma pricep.Cred ca raspunsul este la mai multe: am lucrat ca vanzatoare, ca agent servicii clienti la call center, ca redactor-sef, ca editor si chiar ca baby-sitter.Imi caut slujba si in domeniile in care am lucrat, dar si in alte domenii.Am aplicat si pentru slujbe de client misterios, ajutor de bucatar si chiar pentru spalat de vase.Nu prea ma intereseaza ce slujba o sa am, atata timp cat ma voi vedea cu un salariu fix in mana in fiecare luna.Vorba aia, mai am un pic si fac precum un jurnalist din alta tara care a ramas somer si de disperare ca nu-si gasea slujba s-a apucat sa-si cante CV-ul in autobuz.Mancarea a ajuns un lux pe care de multe ori nu mi-l pot permite.E trist ca uneori si daca am ce manca, nu imi arde sa mananc.Nu-mi arde nici de somn, nu-mi arde de nimic decat de plans si de vazut cu iubitul.Unii din angajatorii din Romania nu-ti lasa nici macar speranta cand mergi la interviu, sa zica ceva de genul: "Te sunam noi daca esti angajata".Am fost vineri la un interviu pentru un post de spalat vase.Femeia de acolo mi-a privit CV-ul doua minute si mi-a spus: "Eu nu pot sa te angajez pe tine, uita-te la tine, esti atat de finuta si ai studii superioare.Nu pot sa te angajez ca o sa pleci peste o luna sau doua, maxim."In zadar m-am chinuit s-o conving ca nu este asa.Chiar nu mai are nimeni nevoie de persoane muncitoare in Romania?Ce sa facem fara bani, sa emigram?Eu nu vreau sa plec, imi place tara asta, dar cu ce sa traiesc?E asa de rau ca nu mai vreau sa fiu un parazit pe capul parintilor, ca vreau sa fiu independenta financiar?
Achillesluv
Postat pe 6 Aprilie 2014 22:45
mda ,nu mai zic nimic,,, sa gasesti stai linistita cntinua sa cauti
iiiiiiiiio
Postat pe 6 Aprilie 2014 22:50
De la: Achillesluv, la data 2014-04-06 22:45:00Ma intreba cineva pe aici la ce ma pricep.Cred ca raspunsul este la mai multe: am lucrat ca vanzatoare, ca agent servicii clienti la call center, ca redactor-sef, ca editor si chiar ca baby-sitter.Imi caut slujba si in domeniile in care am lucrat, dar si in alte domenii.Am aplicat si pentru slujbe de client misterios, ajutor de bucatar si chiar pentru spalat de vase.Nu prea ma intereseaza ce slujba o sa am, atata timp cat ma voi vedea cu un salariu fix in mana in fiecare luna.Vorba aia, mai am un pic si fac precum un jurnalist din alta tara care a ramas somer si de disperare ca nu-si gasea slujba s-a apucat sa-si cante CV-ul in autobuz.Mancarea a ajuns un lux pe care de multe ori nu mi-l pot permite.E trist ca uneori si daca am ce manca, nu imi arde sa mananc.Nu-mi arde nici de somn, nu-mi arde de nimic decat de plans si de vazut cu iubitul.Unii din angajatorii din Romania nu-ti lasa nici macar speranta cand mergi la interviu, sa zica ceva de genul: "Te sunam noi daca esti angajata".Am fost vineri la un interviu pentru un post de spalat vase.Femeia de acolo mi-a privit CV-ul doua minute si mi-a spus: "Eu nu pot sa te angajez pe tine, uita-te la tine, esti atat de finuta si ai studii superioare.Nu pot sa te angajez ca o sa pleci peste o luna sau doua, maxim."In zadar m-am chinuit s-o conving ca nu este asa.Chiar nu mai are nimeni nevoie de persoane muncitoare in Romania?Ce sa facem fara bani, sa emigram?Eu nu vreau sa plec, imi place tara asta, dar cu ce sa traiesc?E asa de rau ca nu mai vreau sa fiu un parazit pe capul parintilor, ca vreau sa fiu independenta financiar?

Esti tanara,trebuie sa fi mai increzatoare pe tine,incearca sa iesi in alt oras,poate ai sanse mai mari !Adevarul este ca si fica mea s-a cinfruntat cu asfel de problema avand o facultate si numeni nu voia s-ao angajeze,chipurile ca nu ar avea experienta,nelucrand in domeniu si nici nu i s-a dat sanasa s-o puna macar la incercare.E greu si dureros cand ne pleca copiii in alta tara si tot muncitori ajung in fabrici.....e greu la inceput,mai persevereaza,speranta moare ultima!
Titanika
Postat pe 7 Aprilie 2014 10:16
De la: Titanika, la data 2014-04-06 13:05:29
De la: kudika_956391, la data 2014-04-06 12:23:40
De la: Achillesluv, la data 2014-04-06 11:32:24Ce pot face ca sa-mi gasesc mai repede un loc de munca? Deja am aplicat la joburi pe bestjobs, ejobs, la joburile din ziar (cumpar ziarul local o data pe saptamana si merg la interviuri pentru posturile de acolo), ma plimb de 2-3 ori pe saptamana prin oras uitandu-ma pe geamurile tuturor institutiilor, cafenelelor, cofetariilor, restaurantelor, etc. dupa anunturi de locuri de munca si aplic la ce ma intereseaza.Totusi sunt de mult timp fara job, deci ma gandesc ca poate nu e sufuicient tot ce fac. Poate-mi scapa ceva.Va rog, ajutati-ma! Daca nu-mi gasesc job in cateva luni parintii mei vor sa-mi inchirieze apartamentul si sa ma faca sa locuiesc iar cu ei, ca-n liceu.Nu vreau sa plec din casa mea si din orasul asta care-mi este atat de drag si sa nu-mi mai vad persoane de aici care-mi sunt dragi, dar cel mai mult nu vreau sa fiu o povara pe capul nimanui, vreau sa fiu independenta.
stiu ca asa sunt si eu ,desi sotul meu castiga bine,,,,nu/mi place sa zac acasa,,,,dar asta nu depinde de noi

parca mai conteaza cine castiga mai mult,important este ca ne simtim in largul nostru si satisfacute ca suntem utile
asa e,,,mai muncim,mai glumim,si vine salariu
NEGRUTTTT
Postat pe 7 Aprilie 2014 10:20
Citeste acest articol pentru a cunoaste pasii importanti in gasirea unui job!

http://passpredezvoltare.wordpress.com/articole/dezvoltare-profesionala/pregatirea-pentru-interviu/obtinerea-unui-job-este-un-job-in-sine/
kudika416963
Postat pe 16 Octombrie 2014 11:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat de operativi sunteti in a va schimba locul de munca?? 25 De la: kiss_my_ass 4 Aprilie 2012 12:20
loc de munca 2 De la: kudika_994683 9 Octombrie 2015 13:41
ai de unde alege 6 De la: kudika226898 15 Noiembrie 2010 18:33
fecioara cu fecioara 5 De la: pisicuta_danapaula 13 Septembrie 2009 11:07
And why do you feel sexy? 10 De la: printesa_maria 24 Noiembrie 2009 14:32