Setari Cookie-uri

O mica nelamurire despre un incalzitor pentru ceara

Buna,

A folosit careva un kit de epilare cu ceara? Ma refer la incalzitorul care foloseste flacoane de ceara si benzi de hartie. Am gasit aici http://www.tpb.ro/kit-uri-pentru-epilat/116-kit-epilare-cu-incalzitor-ceara-fierbinte-flacoane-unica-folosinta-rola-hartie-epilat.html la promotie un astfel de kit, si chiar ma gandesc serios sa-mi cumpar. Singura problema este ca eu am mai folosit benzi cu ceara la rece, si nu am fost multumita. Ma gandesc ca daca folosesc ceara incalzita, este acelasi lucru cu epilarea la salon. Astept raspuns, multumesc.
kudika_956020
Postat pe 7 Aprilie 2014 10:28
Poti cumpara cu incredere incalzitoare de ceara. Eu am unul de 3 ani, si il folosesc mereu. Ce-i drept nu prea ma descurc cu epilarea la subrat, ca mi-e greu sa aplic hartia peste ceara si sa fie perfect intinsa. Dar in restul zonelor nu am probleme. Ceara se incalzeste rapid, disconfortul la epilare este acelasi cu cel de la salon, nu pot sa zic ca doare mai tare sau mai putin, iar la bani iesi foarte bine. Practic din doua epilari la salon ai scos banii perenu kitul asta. Sper ca te-am ajutat
kudika_953483
Postat pe 7 Aprilie 2014 10:29
Buna, si eu mi-am luat un kit de epilare acum 2 luni. L-am folosit deja de 2 ori si sunt foarte multumita de el. Pana acum ma faceam cu aparat de epilat, modelul cu pensete care smulg firul de par, insa aveam mari probleme cu cresterea parului pe sub piele, si am renuntat. Mie nu-mi place sa merg la salon sa ma epilez pentru ca sunt foarte pudica, asa ca nu puteam face o alegere mai buna. Este greu intr-adevar sa aplici singura ceara in anumite zone, dar daca nu ai nici o problema poti ruga o prietena sa te ajute. Eu ma descurc singura, chiar daca mi-e mai greu, reusesc intr-un final.
kudika_949324
Postat pe 7 Aprilie 2014 10:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 6 De la: fluturas_ 4 Februarie 2010 14:56
O mica nelamurire despre un incalzitor pentru ceara 3 De la: kudika_956020 7 Aprilie 2014 10:35
parfumuri originale 1 De la: simona1023 26 Ianuarie 2010 16:58
help :|:(( 18 De la: myossotiss 15 Aprilie 2010 11:25
poze 9 De la: kudika448266 22 Octombrie 2011 21:56