Setari Cookie-uri

Luna de miere in Delta Dunarii

Sa va povestesc si eu despre luna mea de miere. Ar putea fi de neinteles pentru unii, dar eu nu mi-am petrecut-o pe o plaja exotica, nici la ski in vreo statiune renumita. Nu spun ca acestea nu ma atrag, dimpotriva, si eu si sotul meu suntem pasionati de astfel de calatorii, insa pentru luna de miere am vrut ceva deosebit. Ne-am dorit o evadare din cotidian, ceva mai izolat, departe de orice lucru care ne-ar putea intrerupe buna dispozitie. Am mers in Delta Dunarii, o oaza de liniste si o incantare pentru ochi.
Am ales sa ne cazam la o pensiune de lux unde sa ne simtim rasfatati si unde sa avem tot ceea ce ne dorim. Conform informatiilor de pe internet, Aqua Villa indeplinea cerintele noastre si este si aproape de Rezervatia Delta Dunarii, in satul Vulturu, asa ca ne-am facut rezervare.
In luna mai, anul acesta, la doar trei zile dupa nunta am plecat spre Delta, unde am petrecut o saptamana de vis. Nu degeaba se numeste luna de miere, daca stii sa o planifici. Gazdele, foarte primitoare, au avut grija sa ne simtim bine si sa nu ne lipseasca nimic. Primul care ne intampina era soarele ce ne batea in geam, de pe balcon. Minunata priveliste! Pe perioada sederii noastre acolo am profitat din plin de piscina si am capatat un bronz tare frumos. Dar suntem oameni activi si nu ne-am multumit doar cu atat. Ne-am plimbat cu barca prin Delta Dunarii, pe Bratul Sulina, aproape in fiecare zi. Este impresionant cat de multe specii de pasari si plante poti vedea in acest colt de paradis. Si satul, desi mic, este frumos si l-am strabatut cu bicicletele inchiriate de la pensiune. M-am ales si cu o vanataie de toata frumusetea in scurta plimbare, dar nu mi-a stricat cu nimic vacanta.
Per total, a fost o experienta excelenta pe care vrem sa o repetam, data viitoare cu prietenii alaturi.
Daca sunteti iubitoare de frumos si natura, cred ca luna de miere in Delta Dunarii este o idee buna si ca recomandare de cazare, categoric Aqua Villa isi merita cele 4 stelute.
kudika_967143
Postat pe 5 Iunie 2014 16:36
De la: kudika_967143, la data 2014-06-05 16:36:39Sa va povestesc si eu despre luna mea de miere. Ar putea fi de neinteles pentru unii, dar eu nu mi-am petrecut-o pe o plaja exotica, nici la ski in vreo statiune renumita. Nu spun ca acestea nu ma atrag, dimpotriva, si eu si sotul meu suntem pasionati de astfel de calatorii, insa pentru luna de miere am vrut ceva deosebit. Ne-am dorit o evadare din cotidian, ceva mai izolat, departe de orice lucru care ne-ar putea intrerupe buna dispozitie. Am mers in Delta Dunarii, o oaza de liniste si o incantare pentru ochi.
Am ales sa ne cazam la o pensiune de lux unde sa ne simtim rasfatati si unde sa avem tot ceea ce ne dorim. Conform informatiilor de pe internet, Aqua Villa indeplinea cerintele noastre si este si aproape de Rezervatia Delta Dunarii, in satul Vulturu, asa ca ne-am facut rezervare.
In luna mai, anul acesta, la doar trei zile dupa nunta am plecat spre Delta, unde am petrecut o saptamana de vis. Nu degeaba se numeste luna de miere, daca stii sa o planifici. Gazdele, foarte primitoare, au avut grija sa ne simtim bine si sa nu ne lipseasca nimic. Primul care ne intampina era soarele ce ne batea in geam, de pe balcon. Minunata priveliste! Pe perioada sederii noastre acolo am profitat din plin de piscina si am capatat un bronz tare frumos. Dar suntem oameni activi si nu ne-am multumit doar cu atat. Ne-am plimbat cu barca prin Delta Dunarii, pe Bratul Sulina, aproape in fiecare zi. Este impresionant cat de multe specii de pasari si plante poti vedea in acest colt de paradis. Si satul, desi mic, este frumos si l-am strabatut cu bicicletele inchiriate de la pensiune. M-am ales si cu o vanataie de toata frumusetea in scurta plimbare, dar nu mi-a stricat cu nimic vacanta.
Per total, a fost o experienta excelenta pe care vrem sa o repetam, data viitoare cu prietenii alaturi.
Daca sunteti iubitoare de frumos si natura, cred ca luna de miere in Delta Dunarii este o idee buna si ca recomandare de cazare, categoric Aqua Villa isi merita cele 4 stelute.



Felicitari pentru alegere,intr-adevar,inedit pentru iubitorii de frumos!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Iunie 2014 21:13
Ai uitat sa ne povestesti de tantari imensi si alte gaze privatizate de pe acolo !
kudika_956659
Postat pe 5 Iunie 2014 21:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
luna de miere cea mai fascinanta si romantica este in Insula Corsica 6 De la: oxygenX 2 Martie 2011 23:38
Pentru toate mamicile: Atentie cand mergeti la cumparaturi insotite de copii!!!!! 15 De la: cj25har 18 Iunie 2010 19:09
Luna de miere in Romania 22 De la: degetica86 27 Mai 2009 09:38
IN STRAINATATE 7 De la: BarbieGirl 9 Aprilie 2010 16:16
soacra soacra 18 De la: cj25har 18 Iunie 2010 19:10