Setari Cookie-uri

prietena cea mai buna s-a culcat cu iubitul meu

ea este prietena mea de vreo7-8 ani, a trecut prin multe situatii urate si am vrut s-o ajut.i-am oferit casa mea si o slujba si la nici 5 zile de cand se mutase la mine s-a culcat cu iubitul meu. evident, eu am aflat la o saptamana cand eram in vacanta la parinti. ce ar trebui sa fac? ea sta inca la mine si nu a recunoscut, dar el a zis-o clar.
ot_lia
Postat pe 2 Iulie 2014 23:59
De cat timp esti cu el ?
Ce anume l-a determinat sa-ti spuna?
-Iulya
Postat pe 3 Iulie 2014 00:10
De la: ot_lia, la data 2014-07-02 23:59:55ea este prietena mea de vreo7-8 ani, a trecut prin multe situatii urate si am vrut s-o ajut.i-am oferit casa mea si o slujba si la nici 5 zile de cand se mutase la mine s-a culcat cu iubitul meu. evident, eu am aflat la o saptamana cand eram in vacanta la parinti. ce ar trebui sa fac? ea sta inca la mine si nu a recunoscut, dar el a zis-o clar.



As da-o afara imediat!!Nici iubitul tau nu are un caracter frumos,este un "NIMIC", din punctul meu de vedere!!As incheia orice relatie cu ei,fara a mai sta pe ganduri!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Iulie 2014 07:56
eram de cateva luni cu el. oricum am terminat-o cu el. ea insa....
ot_lia
Postat pe 3 Iulie 2014 08:44
nu obisnuiesc sa folosesc facebook, dar m-am uitat pe pagina ei la vreo sapt dupa si avea o foto in zona in care sta el, de altfel era si scris unde a facut foto... apoi am inceput sa fac legaturi... stiam ca a fost la mare, el sta aproape de mare, stiam ca a stat o noapte intreaga. evident atunci cand a plecat mi-a zis ca se intalneste cu un prieten de-al ei, de asta nu am banuit nimic. imi aduc aminte ca m-a intrebat daca e faina rochita ei inainte sa plece. cand a venit m-am prins ca ascunde ceva, pt ca evita sa-mi rasp clar, eu imi facusem griji si am intrebat de ce nu mi-a dat un mesaj sau ceva.in fine... cand am intrebat-o pe ea mi-a zis ca nu-i adevarat, insa el nu a negat nimic.
cred ca vreau sa ma razun asa ca ...vreau idei
ot_lia
Postat pe 3 Iulie 2014 08:51
el de ce a recunoscut ? stia foarte bine ca o sa se termine relatia intre voi daca vei afla .in ziua de azi se intampla des sa fii inselata sau inselat de iubit?iubita cu cea mai buna prietena sau cel mai bun prieten...Nu face o tragedie din asta ...asta e viata , incerca sa-ti alegi cu mai multa atentie prietenii .
kudika_969467
Postat pe 3 Iulie 2014 08:51
nu cred ca pot sa inchei orice relatie cu ea, pt ca sta la mine,eu sunt inca in vacanta, plecata, si lucreaza unde lucrez si eu pt ca am intervenit sa o ajut. i-am zis sa se mute,dar cu slujba ce fac? dupa toata faza aia am stat zi de zi impreuna inca o saptamana si ea a dormit in patul meu si a mancat din mancarea mea
ot_lia
Postat pe 3 Iulie 2014 08:56
el statea f departe de mine de la inceputul relatiei si de atunci asta a fost un impediment, deci probabil s-a hotarat ca o relatie la distanta nu are cum sa tina. oricum nu faza cu el ma deranjeaza, asta e baieti mai sunt, dar ea imi era prietena din facultate, dezamagirea este de 10 ori mai mare
ot_lia
Postat pe 3 Iulie 2014 09:26
De la: ot_lia, la data 2014-07-03 08:56:33nu cred ca pot sa inchei orice relatie cu ea, pt ca sta la mine,eu sunt inca in vacanta, plecata, si lucreaza unde lucrez si eu pt ca am intervenit sa o ajut. i-am zis sa se mute,dar cu slujba ce fac? dupa toata faza aia am stat zi de zi impreuna inca o saptamana si ea a dormit in patul meu si a mancat din mancarea mea



Cand te intorci din vacanta ii dai termen sa paraseasca locuinta,scurt si cuprinzator!!In ceea ce priveste locul de munca,poti deveni indiferenta in relatia cu ea,fii distanta si pune-o la punct ori de cate ori va incerca sa te abordeze!!Fii mai inteleapta in alegerea prietenilor si iubitilor!!
kudika_15804
Postat pe 3 Iulie 2014 11:00
De la: ot_lia, la data 2014-07-03 09:26:50el statea f departe de mine de la inceputul relatiei si de atunci asta a fost un impediment, deci probabil s-a hotarat ca o relatie la distanta nu are cum sa tina. oricum nu faza cu el ma deranjeaza, asta e baieti mai sunt, dar ea imi era prietena din facultate, dezamagirea este de 10 ori mai mare



Ai pus prea mult suflet in acea relatie de prietenie,ai avansat o profunzime de relatie cu o tanara,care este departe de a fi considerata prietena!!Se merita reciproc,un barbat fara constiinta si un "WC" public,care este prietena ta!!Sa nu iti para rau pentru nimic,adevaratii iubiti si prieteni nu se poarta astfel!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Iulie 2014 11:02
multumesc, dar nu cred ca voi reusi sa lucrez cot la cot cu ea
ot_lia
Postat pe 3 Iulie 2014 15:53
Nu mai fiti asa inflexibile fetelor.. dupa varsta de 50 si ceva de ani viata sexuala se cam duce naibii. Cand vom face bilantul vom constata(prostii cu siguranta) ca am trait degeaba, ca viata a trecut pe langa noi mult prea repede. Asta este faza in care cuplurile incep sa isi reproseze diverse lucruri... Fi-ti destepti si comunicati, lasati-va un pic de loc "de manevra" ca sa nu ajungeti personaje principale ale iesirilor din culpluri. Daca vreti sa va pastrati jumatatile alaturi pana la adanci batraneti este bine sa discutati si despre viata sexuala. Cu totii avem fantezii pe care n-i le reprimam din morive legate de ipocrita morala... apoi dupa o varsta ajungem sa credem sa asa e normal sa ne comportam, numai ca omul nu este un animal monogam. Genetic nu suntem structurati sa traim cu un partener toata viata. Ganditi-va la asta. Poate va ajuta :)
get_beget
Postat pe 3 August 2014 06:05
Si in cazul asta tu cum crezi ca este bine sa i-i raspunzi si ei si lui?
Popescu_Lucian_1
Postat pe 3 August 2014 07:53
parerea mea de "hoasca batrina"este urmatoarea:daca s-a intimplat asa,nu ai avut nici iubit nici prietena...deci,nu ai pierdut nimic!elimina-i urgent din viata ta si mergi inainte!!!nu-ti risipi clipe din viata pt a te razbuna...foloseste-le pt a face ceva placut pt sufletul tau.nu-mi spune ca razbunarea ar fi asta...vei vedea,in timp,ca tot raul pe care il face cineva,se intoarce ,mai devreme sau mai tirziu...!cea mai buna razbunare,in acest caz,este sa-i ignori si sa le arati ca nici macar nu-ti pasa.straduieste-te chiar si sa le zimbesti amabil cind dai fata cu ei...se vor ruga sa intre in pamint de jena...!
armiedi_19665
Postat pe 3 August 2014 08:18
Ai mare grija sa nu-i faci cunostinta cu sorata, ca poate o sa devii cumnata din iubita.Bravo baietilor arde tot ce cade, ca p..a nu stie carte.:O
Catalin_Bujor_1
Postat pe 3 August 2014 09:03
dupa cum am observat nici altii nu stiu carte...si parerea mea este ca ai tinut un sarpe la san.daca se intampla la tine acasa cand te vizita el mai era cum era dar asa ea te-a inselat cu buna stiinta si nu a avut mustrari de constiinta pe parcurs.cel mai bine ii spui pa si iti cauti alt lo pentru ca daca l-a avut pe iubitul tau asa o sa faca si cu colegii , sefii , etc.
alexandraRO
Postat pe 3 August 2014 09:14
loc de munca vroiam sa zic mai devreme
alexandraRO
Postat pe 3 August 2014 09:15
De la: get_beget, la data 2014-08-03 06:05:18Nu mai fiti asa inflexibile fetelor.. dupa varsta de 50 si ceva de ani viata sexuala se cam duce naibii. Cand vom face bilantul vom constata(prostii cu siguranta) ca am trait degeaba, ca viata a trecut pe langa noi mult prea repede. Asta este faza in care cuplurile incep sa isi reproseze diverse lucruri... Fi-ti destepti si comunicati, lasati-va un pic de loc "de manevra" ca sa nu ajungeti personaje principale ale iesirilor din culpluri. Daca vreti sa va pastrati jumatatile alaturi pana la adanci batraneti este bine sa discutati si despre viata sexuala. Cu totii avem fantezii pe care n-i le reprimam din morive legate de ipocrita morala... apoi dupa o varsta ajungem sa credem sa asa e normal sa ne comportam, numai ca omul nu este un animal monogam. Genetic nu suntem structurati sa traim cu un partener toata viata. Ganditi-va la asta. Poate va ajuta :)


Viata unei persoane si a unui cuplu nu e facuta numai din sex.Nu suntem animale.In ideea ca la 50 de ani se duce cheful de cotaiala ar trebui, dupa tine, sa fim mult mai permisivi in amor?
Mi se pare o aberatie.
Suntem fiintele cele mai complexe de pe pamant, viata unui om inseamna mult mai mult decat sex animalic exprimat prin cat mai multe cotaieli si cat mai multe experiente de toate tipurile in amor.
Nu as face acest compromis sa imi tin partenerul langa mine acceptand in pat toate ideile lui traznite daca ele nu-mi sunt pe plac.
Arno_28
Postat pe 3 August 2014 10:02
De la: ot_lia, la data 2014-07-03 08:51:21nu obisnuiesc sa folosesc facebook, dar m-am uitat pe pagina ei la vreo sapt dupa si avea o foto in zona in care sta el, de altfel era si scris unde a facut foto... apoi am inceput sa fac legaturi... stiam ca a fost la mare, el sta aproape de mare, stiam ca a stat o noapte intreaga. evident atunci cand a plecat mi-a zis ca se intalneste cu un prieten de-al ei, de asta nu am banuit nimic. imi aduc aminte ca m-a intrebat daca e faina rochita ei inainte sa plece. cand a venit m-am prins ca ascunde ceva, pt ca evita sa-mi rasp clar, eu imi facusem griji si am intrebat de ce nu mi-a dat un mesaj sau ceva.in fine... cand am intrebat-o pe ea mi-a zis ca nu-i adevarat, insa el nu a negat nimic.
cred ca vreau sa ma razun asa ca ...vreau idei


Razbunarea e arma prostlui.
Vezi-ti de viata ta si pe vaca de prietena a ta indeparteaz-o cat mai mult.
Arno_28
Postat pe 3 August 2014 10:04
Si inca mai sta la tine in casa?
Ar trebui sa o dai afara, mai are si tupeu!!!! sa stea la tine. La job poti vb cu ea strict profesional, de astfel de prietene u are nimeni nevoie. Nu inteleg cum inca o mai poti tine la tine in casa????
simonikadumi
Postat pe 3 August 2014 10:26
Sa sti arno ca in spate complexitatii umane sta de fapt o baza cat se poate de simpla. Poate suntem complecsi ca si syrructura anatomica,insa doar atat. Eu nu am spus ca trebuie sa acceptam neaparat toate fanteziile partenerului. Dar trebuie sa le avem in vedere. De regula nepotrivirea in pat se reflecta in comportamentulgenetal al fiecaruia. Suntem masinarii sexuale in aceeasi masura in care suntem organisme sociale. Daca sexualitatea nuar conta decat in pat atunci nu ne-am orienta catre persoane cu fizic placut. Ne alegem chiar si prietenii dinyre persoane dragute.. asta inseamna ca nu ne plafonam niciosata ci ca suntem intr-o permanenta cautare. De fapt subiectul este asa de vast si indelung dezbatut incat nu voi mai scrie pe tema asta, in care s-au exprimat poate sute de sociologi. Ce vreau sa subliniez este ca viata este mult prea scurta penttu a ne permite luxul sa ne plafonam la cate un singur individ... iar fara comunicare, partenerii nostrii se vor orienta in cele mai multe randuri intr-o astfel de directie. Asta este si motivul divorturilor din ce in ce mai multe in primii ani de cuplu
get_beget
Postat pe 3 August 2014 10:35
De la: ot_lia, la data 2014-07-03 08:51:21nu obisnuiesc sa folosesc facebook, dar m-am uitat pe pagina ei la vreo sapt dupa si avea o foto in zona in care sta el, de altfel era si scris unde a facut foto... apoi am inceput sa fac legaturi... stiam ca a fost la mare, el sta aproape de mare, stiam ca a stat o noapte intreaga. evident atunci cand a plecat mi-a zis ca se intalneste cu un prieten de-al ei, de asta nu am banuit nimic. imi aduc aminte ca m-a intrebat daca e faina rochita ei inainte sa plece. cand a venit m-am prins ca ascunde ceva, pt ca evita sa-mi rasp clar, eu imi facusem griji si am intrebat de ce nu mi-a dat un mesaj sau ceva.in fine... cand am intrebat-o pe ea mi-a zis ca nu-i adevarat, insa el nu a negat nimic.
cred ca vreau sa ma razun asa ca ...vreau idei


Daca nu te insela cu prietena ta , te insela cu alta si tot te insela , na !
Razbunare pt ce !!! , faci cumva parte din categoria celor prosti
-Iulya
Postat pe 3 August 2014 10:58
Nimic nou sub soare . O "Tipa " se afiseaza in fata unui Tip ( "lacom si pofticios" ), cu o ... prietena , cu sigutanta apetisanta . Vorba aceia , cand ochii vad un Tort de fructe ( spre exemplu ) , bine ornat si delicios la vedere , va fi tentat sa-l guste . Ceea ce s-a si intamplat . Asta-i viata ! . Se cunosc si cazuri trase la indigo , mai mult decat prietene , chiar surioare , care au avut placerea sa guste cate o feliuta din placerile aceluisi Tort . Nu a fost nici o cearta , nu s-au dat la ... ziar . Totul a fost OK ! . In concluzie : Daca nu vrei ca nimeni sa nu-ti guste din ... Tortul tau de Fructe , atunci ia-ti un Tort de ... Kaka - o si cu siguranta ca-l vei manca de una singura , sau de unul singur . PS : Dar nu garantez reusita , suta la suta . Asta-i viata ! .
kudika_952371
Postat pe 3 August 2014 12:25
amandoi lipsiti de bun simt. chiar daca lui ii pot acorda ceva circumstante atenuante (barbatii, chiar daca nu toti, de multe ori cand vad o alta gaina li se pare curca si se comporta in consecinta...)ea a avut un comportament de neiertat. Cum bine spune un proverb, nu trebuie sa musti mana care te hraneste. Insa aceasta ,,prietena" a ta a facut-o. Dupa mine este bine sa stai cat mai departe de aceasta persoana. Acum ti-a demonstrate de ce este capabila. In ceea ce priveste el, daca a facut-o acum o va mai face.....
maria_doina
Postat pe 3 August 2014 12:53
De la: get_beget, la data 2014-08-03 10:35:56Sa sti arno ca in spate complexitatii umane sta de fapt o baza cat se poate de simpla. Poate suntem complecsi ca si syrructura anatomica,insa doar atat. Eu nu am spus ca trebuie sa acceptam neaparat toate fanteziile partenerului. Dar trebuie sa le avem in vedere. De regula nepotrivirea in pat se reflecta in comportamentulgenetal al fiecaruia. Suntem masinarii sexuale in aceeasi masura in care suntem organisme sociale. Daca sexualitatea nuar conta decat in pat atunci nu ne-am orienta catre persoane cu fizic placut. Ne alegem chiar si prietenii dinyre persoane dragute.. asta inseamna ca nu ne plafonam niciosata ci ca suntem intr-o permanenta cautare. De fapt subiectul este asa de vast si indelung dezbatut incat nu voi mai scrie pe tema asta, in care s-au exprimat poate sute de sociologi. Ce vreau sa subliniez este ca viata este mult prea scurta penttu a ne permite luxul sa ne plafonam la cate un singur individ... iar fara comunicare, partenerii nostrii se vor orienta in cele mai multe randuri intr-o astfel de directie. Asta este si motivul divorturilor din ce in ce mai multe in primii ani de cuplu


Ceea ce descrii tu sunt animale cu chip de om.
Refuz sa cred aceasta teorie care reduce omul la un animal instinctiv si atat!
Arno_28
Postat pe 3 August 2014 12:57
De la: ot_lia, la data 2014-07-02 23:59:55ea este prietena mea de vreo7-8 ani, a trecut prin multe situatii urate si am vrut s-o ajut.i-am oferit casa mea si o slujba si la nici 5 zile de cand se mutase la mine s-a culcat cu iubitul meu. evident, eu am aflat la o saptamana cand eram in vacanta la parinti. ce ar trebui sa fac? ea sta inca la mine si nu a recunoscut, dar el a zis-o clar.



"Pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti".. parerea mea este ca trebuie sa o dai imediat afara din casa, pt ca altfel te va lua de proasta si nu o sa se opreasca aici. Tu i-ai facut un bine si ai ajutat-o la necaz si ea ti-a dovedit ca e lipsita de caracter si moralitate. Cat despre iubitul tau... nu cred ca are sentimente pentru tine! Analizeaza bine lucrurile si ia o decizie cat mai repede! Vezi cum stau lucrurile cu prietenul tau, incearca sa-ti dai seama daca regreta ceea ce a facut, insa orice ti-ar spune nu ar putea justifica gestul lui. Sa fie o lectie ceea ce ti s-a intamplat si altadata sa te pripesti mai mult inainte de a-ti alege prietenii!!! Mai bine sa ai prietenii putini si sinceri, decat sa ai o multime de prietenii falsi care iti fac rau pe la spate!
Sasha_Criss
Postat pe 3 August 2014 13:22
De la: ot_lia, la data 2014-07-02 23:59:55ea este prietena mea de vreo7-8 ani, a trecut prin multe situatii urate si am vrut s-o ajut.i-am oferit casa mea si o slujba si la nici 5 zile de cand se mutase la mine s-a culcat cu iubitul meu. evident, eu am aflat la o saptamana cand eram in vacanta la parinti. ce ar trebui sa fac? ea sta inca la mine si nu a recunoscut, dar el a zis-o clar.


Fi fericita , ai aflat ca nu-ti e prietena..., chiar daca nu ar fi adevarat ceeea ce afirma ”iubitul „tau important este ca nu trebuie sa mai stea cei doi impreuna , va trebui sa renunti sau la ea sau la el , depinde cine consideri ca-i mai important pentru tine.Fie prietena fie ”prietenul„va trebui sa iasa din ”ecuatie”
cristina55
Postat pe 3 August 2014 15:53
De la: Sasha_Criss, la data 2014-08-03 13:22:30
De la: ot_lia, la data 2014-07-02 23:59:55ea este prietena mea de vreo7-8 ani, a trecut prin multe situatii urate si am vrut s-o ajut.i-am oferit casa mea si o slujba si la nici 5 zile de cand se mutase la mine s-a culcat cu iubitul meu. evident, eu am aflat la o saptamana cand eram in vacanta la parinti. ce ar trebui sa fac? ea sta inca la mine si nu a recunoscut, dar el a zis-o clar.



"Pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti".. parerea mea este ca trebuie sa o dai imediat afara din casa, pt ca altfel te va lua de proasta si nu o sa se opreasca aici. Tu i-ai facut un bine si ai ajutat-o la necaz si ea ti-a dovedit ca e lipsita de caracter si moralitate. Cat despre iubitul tau... nu cred ca are sentimente pentru tine! Analizeaza bine lucrurile si ia o decizie cat mai repede! Vezi cum stau lucrurile cu prietenul tau, incearca sa-ti dai seama daca regreta ceea ce a facut, insa orice ti-ar spune nu ar putea justifica gestul lui. Sa fie o lectie ceea ce ti s-a intamplat si altadata sa te pripesti mai mult inainte de a-ti alege prietenii!!! Mai bine sa ai prietenii putini si sinceri, decat sa ai o multime de prietenii falsi care iti fac rau pe la spate!


Sasha_Criss ----Sunt de acord cu ceeea ce ai spus, doar o mica rectificare, si anume :
- NU trebuie sa te pripesti ,
sau ai vrut sa spui
- trebuie sa te gandesti mai mult
cristina55
Postat pe 3 August 2014 15:59
Asa este Maria , ai dreptate .
cristina55
Postat pe 3 August 2014 16:00
De la: ot_lia, la data 2014-07-02 23:59:55ea este prietena mea de vreo7-8 ani, a trecut prin multe situatii urate si am vrut s-o ajut.i-am oferit casa mea si o slujba si la nici 5 zile de cand se mutase la mine s-a culcat cu iubitul meu. evident, eu am aflat la o saptamana cand eram in vacanta la parinti. ce ar trebui sa fac? ea sta inca la mine si nu a recunoscut, dar el a zis-o clar.
...culca/te si tu cu prietenul ei....
NEGRUTTTT
Postat pe 3 August 2014 16:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HM 12 De la: ema_rice 23 August 2009 21:28
ajutor..ce cadou sa cumpar pentru iubitul meu 5 De la: kudika_972478 22 August 2014 13:11
Ce spuneti sa fac? 46 De la: dennissse 12 Februarie 2010 23:29
Buna fetelor! 30 De la: hocus_pocus 18 Septembrie 2011 16:53
Fostele relatii ne afecteaza in prezent? 10 De la: nico_dana2006 17 Februarie 2009 12:46