Setari Cookie-uri

Cum imi fac prietena sa slabeasca? caci imi vine sa o bat!!!

Buna fetelor, prietenele mele drage ale acestui forum. Cum doamne iarta-ma sa o fac pe aceasta iubita a mea sa slabeasca? Am ajuns la capatul puterilor nu mai pot va jur! Ea pana nu ajunge la 100kg nu se opreste din mancat junk food? Eu ca un iubit exemplar ce sunt am incercat pe toate caile sa o fac sa inteleaga ca nu e bine ce face si sa adopte alt stil de viata.

Acum 2 saptamani am fost la Auchan, am facut cumparaturi, am luat numai pui, numai vita, numai legume, ficatei, inimi cu pipote si asa mai departe. Am ajuns acasa si de fiecare data cand ajungea de la munca eu o asteptam la ea la bloc cu casoletele de mancare gatita! Carnea era fiarta indiferent de ce natura era.

A mancat ce i-am gatit eu timp de 5 zile dupa care s-a terminat mancarea. I-am sugerat sa mergem iar in auchan sa facem cumparaturi si a refuzat zicand: "nu mergem acum ca sunt obosita, mergem maine seara". Am zis ok si ce credeti? Acest "maine seara" a fost acum 4 zile. Iar baga in ea junk food. Asta seara m-am luat dur de ea insa degeaba. Nici nu ma baga in seama. Mereu zice: lasa ca o sa slabesc eu sa vezi ce rau o sa iti para de cuvintele astea care mi le arunci mereu.

Ma ameninta de juma de an cu slabitu insa nu ia nici o masura. Deci nici cand gaseste mancarea gata facuta, calduta, fara grasimi si sanatoasa ea nu e multumita ca vezi domne ce ea e bolnava sa ii dau carne fiarta? Aia sa o dau la caini :| . Dupa ce v-am spus, voi ce ziceti e vreo sansa sau o las sa ajunga la 200kg si eu imi vad de viata mea?? Ea vrea sa mergem la mare DAR TOTUSI.....
yeah123
Postat pe 9 Iulie 2014 23:03
Si inca ceva: motivul pt care trag tare de ea sa slabeasca este ca e super frumoasa insa grasimea i-a acoperit trasaturile. Cand avea 40 si ceva 50 kg era mare bunaciune, tocmai daia nu imi vine sa renunt asa usor pentru ca stiu cum arata slaba si credeti-ma ca e buna rau. Oare ea nu vrea sa mai arate ca inainte? Ii place asa cu sunci cu kkt ? Da-o naibii de treaba ca n-am intalnit asa ceva
yeah123
Postat pe 9 Iulie 2014 23:06
Cat esti de superficial!
"Eu ca un iubit exemplar ce sunt..." mooooama, cat esti de modest si de narcisist!
Comentariile in ca-ti barfesti prietena si cum te rusinezi cu ea, imi provoaca pur si simplu repulsie! Esti respingator si "urat" , ai un caracter infect!
rondina
Postat pe 10 Iulie 2014 15:47
*care-ti
rondina
Postat pe 10 Iulie 2014 15:55


Foarte tare subiectul.



Ar trebui sa facesi sex mai des si sa o pui un pic pe foc ca prea e sigura de tine.



PS. Pos sa tin un pariu ca daca va casatoriti o sa fie si mai flamanda.

Radu_Cristian_1
Postat pe 10 Iulie 2014 16:25
da rondina am un caracter infect, dar asta sunt eu. nu imi place de ea asa grasuta si vreau sa o slabesc! ce e rau in asta? te regasesti cumva de ai rabufnit asa? tu nu esti in locul meu ca sa stii cum e. E ca si cum ai avea tu un iubit si te-ai ruga de el de juma de an sa slabeasca si el sa te ignore ca si cum cuvintele tale sunt 0 pt el. Daca intr-adevar cineva te iubeste face acest sacrificiu care oricum e si pentru binele ei, pt sanatatea ei. Te pup si ai grija de corpul tau rondinica :*
yeah123
Postat pe 10 Iulie 2014 21:57
De fapt, tu esti persoana care sufera de un "handicap" !!!!! Poti sa fii Adonis, uratenia caracterului te face sa fii pe o scara mult inferioara femeii care-ti suporta toate aceste toane, jigniri si suparari pe care i le faci ori de cate ori comentezi si te iei de greutatea ei! Culmea...si care inca-ti sta alaturi ... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nu am probleme cu greutatea insa prietenul meu are 1.87 si 100 kg si nici nu mi-l imaginez altfel si nici nu mi-l doresc altfel, eu avand 43 kg si 1,53m ! Niciodata nu i-am spus ca ar trebui sa mai slabeasca sau sa ma irite imaginea lui! Totul tine de bunul simt al fiecaruia, de educatie si...de sentimentele pe care le nutrim pentru persoana care ne este alaturi! Asta inseamna iubire neconditionata de greutate, fizic sau..alte KK-uri !!!!
Incearca sa vezi omul de langa tine si vei fi placut surprins sa descoperi o femeie absolut "superba" din toate punctele de vedere!
rondina
Postat pe 13 Iulie 2014 01:32
De la: rondina, la data 2014-07-13 01:32:05De fapt, tu esti persoana care sufera de un "handicap" !!!!! Poti sa fii Adonis, uratenia caracterului te face sa fii pe o scara mult inferioara femeii care-ti suporta toate aceste toane, jigniri si suparari pe care i le faci ori de cate ori comentezi si te iei de greutatea ei! Culmea...si care inca-ti sta alaturi ... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nu am probleme cu greutatea insa prietenul meu are 1.87 si 100 kg si nici nu mi-l imaginez altfel si nici nu mi-l doresc altfel, eu avand 43 kg si 1,53m ! Niciodata nu i-am spus ca ar trebui sa mai slabeasca sau sa ma irite imaginea lui! Totul tine de bunul simt al fiecaruia, de educatie si...de sentimentele pe care le nutrim pentru persoana care ne este alaturi! Asta inseamna iubire neconditionata de greutate, fizic sau..alte KK-uri !!!!
Incearca sa vezi omul de langa tine si vei fi placut surprins sa descoperi o femeie absolut "superba" din toate punctele de vedere!
krizantema
Postat pe 13 Iulie 2014 06:46
esti de apreciat,mai copile!ii gatesti tu insuti,incerci sa o ingrijesti tu insuti...in loc sa o faca ea...si ea..nu si nu!ia incearca tu si deschide o discutie cu ea despre relatia voastra,scoate in evidenta tot ce aveti bun in ea...nu face absolut nici un repros,spune-i cit de mult o iubesti si ca ii vrei binele...in concluzie ,comunica mai mult cu ea!dar repet:fara reprosuri si fara a cauta cusururi!daca nici asa nu intelege,atunci ori ramai cu ea asacum e,daca o iubesti asa de mult,ori o lasi sa se duca in lumea ei...ca e posibil ca ea nu te iubeste daca nu reactioneaza pozitiv la dicutia cu tine!
armiedi_19665
Postat pe 13 Iulie 2014 07:56
Din moment ce ai cunoscut-o slaba si asa te-ai indragostit de ea, e normal sa vrei sa fie din nou asa. E foarte frumos din partea ta sa ii gatesti. Incearca altceva in afara de carnea fiarta care evident nu ii place. Daca o parasesti acum, sunt aproape sigura ca va slabi din cauza despartirii, dar nu asta e solutia. Trebuie sa ai rabdare, dar sa o faci putiiiin geloasa, asa incat sa inteleaga ca nu esti legat de ea, ca pe tine te atrag fetele slabute si daca isi doreste sa ramai langa ea, e cazul sa faca ceva. E posibil sa se puna pe treaba daca simte o concurenta pe aproape. Dar nu o insela sau ceva. Oricum, si eu am patit la fel cu fostul meu prieten, l-am cunoscut slab si apoi a facut o burtaaa... ne-am despartit din alt motiv, dar culmea a fost ca la doua saptamani dupa despartire, a fost la fel de slab ca atunci cand ne-am cunoscut. Interesant...
kudi10
Postat pe 13 Iulie 2014 10:10
Yeah , poti sa faci si flik_flakuri , ca daca ea nu vrea , nu vrea si pace. Lasand aspectul la o parte , sper ca toata chestia asta sa nu se rasfranga asupra sanatatii fetei.
Rotty_
Postat pe 13 Iulie 2014 10:51
De la: yeah123, la data 2014-07-09 23:03:19Buna fetelor, prietenele mele drage ale acestui forum. Cum doamne iarta-ma sa o fac pe aceasta iubita a mea sa slabeasca? Am ajuns la capatul puterilor nu mai pot va jur! Ea pana nu ajunge la 100kg nu se opreste din mancat junk food? Eu ca un iubit exemplar ce sunt am incercat pe toate caile sa o fac sa inteleaga ca nu e bine ce face si sa adopte alt stil de viata.

Acum 2 saptamani am fost la Auchan, am facut cumparaturi, am luat numai pui, numai vita, numai legume, ficatei, inimi cu pipote si asa mai departe. Am ajuns acasa si de fiecare data cand ajungea de la munca eu o asteptam la ea la bloc cu casoletele de mancare gatita! Carnea era fiarta indiferent de ce natura era.

A mancat ce i-am gatit eu timp de 5 zile dupa care s-a terminat mancarea. I-am sugerat sa mergem iar in auchan sa facem cumparaturi si a refuzat zicand: "nu mergem acum ca sunt obosita, mergem maine seara". Am zis ok si ce credeti? Acest "maine seara" a fost acum 4 zile. Iar baga in ea junk food. Asta seara m-am luat dur de ea insa degeaba. Nici nu ma baga in seama. Mereu zice: lasa ca o sa slabesc eu sa vezi ce rau o sa iti para de cuvintele astea care mi le arunci mereu.

Ma ameninta de juma de an cu slabitu insa nu ia nici o masura. Deci nici cand gaseste mancarea gata facuta, calduta, fara grasimi si sanatoasa ea nu e multumita ca vezi domne ce ea e bolnava sa ii dau carne fiarta? Aia sa o dau la caini :| . Dupa ce v-am spus, voi ce ziceti e vreo sansa sau o las sa ajunga la 200kg si eu imi vad de viata mea?? Ea vrea sa mergem la mare DAR TOTUSI.....
,,,dar de ce s/a ingrasat in halul asta??????nu cumva are bulimie?????,,,,,,,ai grija ca nu e bine deloc,ce face prietene ta.../////////si eu ma chinui cu kg....tin regim asa cum faci tu mancare ,,,,numai fierturi....si tot dau f.greu jos//
NEGRUTTTT
Postat pe 13 Iulie 2014 11:01
De la: yeah123, la data 2014-07-09 23:03:19Buna fetelor, prietenele mele drage ale acestui forum. Cum doamne iarta-ma sa o fac pe aceasta iubita a mea sa slabeasca? Am ajuns la capatul puterilor nu mai pot va jur! Ea pana nu ajunge la 100kg nu se opreste din mancat junk food? Eu ca un iubit exemplar ce sunt am incercat pe toate caile sa o fac sa inteleaga ca nu e bine ce face si sa adopte alt stil de viata.

Acum 2 saptamani am fost la Auchan, am facut cumparaturi, am luat numai pui, numai vita, numai legume, ficatei, inimi cu pipote si asa mai departe. Am ajuns acasa si de fiecare data cand ajungea de la munca eu o asteptam la ea la bloc cu casoletele de mancare gatita! Carnea era fiarta indiferent de ce natura era.

A mancat ce i-am gatit eu timp de 5 zile dupa care s-a terminat mancarea. I-am sugerat sa mergem iar in auchan sa facem cumparaturi si a refuzat zicand: "nu mergem acum ca sunt obosita, mergem maine seara". Am zis ok si ce credeti? Acest "maine seara" a fost acum 4 zile. Iar baga in ea junk food. Asta seara m-am luat dur de ea insa degeaba. Nici nu ma baga in seama. Mereu zice: lasa ca o sa slabesc eu sa vezi ce rau o sa iti para de cuvintele astea care mi le arunci mereu.

Ma ameninta de juma de an cu slabitu insa nu ia nici o masura. Deci nici cand gaseste mancarea gata facuta, calduta, fara grasimi si sanatoasa ea nu e multumita ca vezi domne ce ea e bolnava sa ii dau carne fiarta? Aia sa o dau la caini :| . Dupa ce v-am spus, voi ce ziceti e vreo sansa sau o las sa ajunga la 200kg si eu imi vad de viata mea?? Ea vrea sa mergem la mare DAR TOTUSI.....
....mi se pare ,ca e putin nesimtita.....dar ea nu vrea sa mai fie slabuta niciodata?????.....problema e cam grava si medical,atata grasime nu/i face bine mai ales la inima.....
NEGRUTTTT
Postat pe 13 Iulie 2014 11:04
Daca mental nu doreste sa slabeasca, fizic nu va slabi niciodata, ca sa spun asa..... daca s-a ingrasat din cauza sedentarismului si a mancarii proaste, nu e greu sa rezolve problema luand masuri simple. Dar trebuie sa vrea ea asta!!!!!
Putini oameni au cu adevarat dereglari care sa-i aduca in halul asta, peste 90 de procente se ingrasa din neglijenta sau prostie si apoi intr-adevar apar dereglarile si uite asa se formeaza un cerc vicios....
darksukkubus69
Postat pe 13 Iulie 2014 13:41
De la: rondina, la data 2014-07-13 01:32:05....
Incearca sa vezi omul de langa tine si vei fi placut surprins sa descoperi o femeie absolut "superba" din toate punctele de vedere!


In opinia mea o femeie care devine neglijenta in privinta dietei si aspectului ei este destul de departe de a fi o femeie absolut "superba" din toate punctele de vedere.

Delasarea este o slabiciune care nu se incadreaza prea bine in imaginea unei femei "suberbe".

Daca ai cateva calitati de exceptie nu inseamna ca poti da liber celorlate "slabiciuni" nevinovate.

PS.
In comentariile anterioare exclud situatiile in care este vorba de dereglari hromonale sau alte boli cu efecte neplacute.
Radu_Cristian_1
Postat pe 13 Iulie 2014 15:51
De la: y89, la data 2014-07-13 10:10:59... ne-am despartit din alt motiv, dar culmea a fost ca la doua saptamani dupa despartire, a fost la fel de slab ca atunci cand ne-am cunoscut. Interesant...


Poate fi si asta o solutie.
La 5Kg peste greutatea ideala pac pui de o despartire scurta pana se revine la normal.
Radu_Cristian_1
Postat pe 13 Iulie 2014 15:54
@kudika_956391 s-a ingrasat asa pentru ca manca inainte tot ce voia si nu lua kg deloc, iar chestia asta a facut-o sa creada ca e imuna la asa ceva si ca are un organism superior tuturor celorlalti. Asta pana cand a depasit limita si corpul ei a inceput dintr-o data sa ia in greutate pe zi ce trecea. Inainte sa ma cunoasca pe mine se tineau baietii dupa ea si ii faceau toate poftele, iar ea nu ridica nici un deget.

O greseala! Chestia asta a facut-o lenesa rau si ea nu se deplasa nicaieri ca o faceau altii pentru ea. Mereu imi spune: "daca aveam 90-60-90 te duceai imediat sa imi iei cate ceva cand te rugam, dar acum ca m-am ingrasat nu te duci normal" , dar ea nu intelege ca eu incerc sa o fac sa se mai miste putin ca m-am saturat sa aud din gura ei: "nu merg, mi-e lene. Luam masina daca vrei" . Pai am ajuns sa bag benzina de 800 lei pe luna ca sa o plimb pe ea pt ca ii e lene ?

Multe fete critica acum insa ele habar nu au de situatia de fata, cum e ea in realitate. Va spun eu ca la un moment dat va sarea si voua nervii cand auzeati mereu, dar mereu "nu merg, mi-e lene". Si stiti care e treaba ? Ca eu nu i-am zis niciodata: "treci la regim ca altfel iti dau papucii" . Eu mananc acelasi lucru care ii gatesc ei. Tin regim odata cu ea, alerg odata cu ea, fac efort odata cu ea. Cand nu sunt cu ea recunosc ca mai beau un suc, mai mananc un sandwich de la mcdonalds, dar scuzati-ma eu am 60 kg la 1.70m .

Ea viseaza mereu sa fie cum era inainte la 50 de kg, dar ar vrea sa vina o zana in somn, sa ii dea cu batul magic in cap si dimineata sa fie campioana la fitness...

La multumesc celor care m-au sustinut prin comentariile lor.
yeah123
Postat pe 14 Iulie 2014 13:06
De la: yeah123, la data 2014-07-14 13:06:16@kudika_956391 s-a ingrasat asa pentru ca manca inainte tot ce voia si nu lua kg deloc, iar chestia asta a facut-o sa creada ca e imuna la asa ceva si ca are un organism superior tuturor celorlalti. Asta pana cand a depasit limita si corpul ei a inceput dintr-o data sa ia in greutate pe zi ce trecea. Inainte sa ma cunoasca pe mine se tineau baietii dupa ea si ii faceau toate poftele, iar ea nu ridica nici un deget.

O greseala! Chestia asta a facut-o lenesa rau si ea nu se deplasa nicaieri ca o faceau altii pentru ea. Mereu imi spune: "daca aveam 90-60-90 te duceai imediat sa imi iei cate ceva cand te rugam, dar acum ca m-am ingrasat nu te duci normal" , dar ea nu intelege ca eu incerc sa o fac sa se mai miste putin ca m-am saturat sa aud din gura ei: "nu merg, mi-e lene. Luam masina daca vrei" . Pai am ajuns sa bag benzina de 800 lei pe luna ca sa o plimb pe ea pt ca ii e lene ?

Multe fete critica acum insa ele habar nu au de situatia de fata, cum e ea in realitate. Va spun eu ca la un moment dat va sarea si voua nervii cand auzeati mereu, dar mereu "nu merg, mi-e lene". Si stiti care e treaba ? Ca eu nu i-am zis niciodata: "treci la regim ca altfel iti dau papucii" . Eu mananc acelasi lucru care ii gatesc ei. Tin regim odata cu ea, alerg odata cu ea, fac efort odata cu ea. Cand nu sunt cu ea recunosc ca mai beau un suc, mai mananc un sandwich de la mcdonalds, dar scuzati-ma eu am 60 kg la 1.70m .

Ea viseaza mereu sa fie cum era inainte la 50 de kg, dar ar vrea sa vina o zana in somn, sa ii dea cu batul magic in cap si dimineata sa fie campioana la fitness...

La multumesc celor care m-au sustinut prin comentariile lor.
am inteles....inseamna ca are si o problema la cap,daca tu zici ca tii regim,faci sport.....zau,nu inteleg,,,,,eu ma chinui singura,sa fac sport,sa rabd de la unele alimente care ingrasa,,,,,,si ea mai are si sot care o ajuta,din toate pct de vedere
NEGRUTTTT
Postat pe 14 Iulie 2014 13:46
....nu vrea si gata////
NEGRUTTTT
Postat pe 14 Iulie 2014 13:47


Apa Kangen este solutia pentru slabit si educatia.

kudika112955
Postat pe 14 Iulie 2014 16:24
Buna fetelor, m-am despartit de ea. Mi-a ajuns atata nesimtire si nepasare din partea ei. Mai nou ma rugam de ea sa se rada la subratz, sa se spele la cap...da-o naibii de treaba ca a ajuns in ultimu hal. S-o ia cine vrea
yeah123
Postat pe 17 Iulie 2014 20:06
De la: yeah123, la data 2014-07-17 20:06:26Buna fetelor, m-am despartit de ea. Mi-a ajuns atata nesimtire si nepasare din partea ei. Mai nou ma rugam de ea sa se rada la subratz, sa se spele la cap...da-o naibii de treaba ca a ajuns in ultimu hal. S-o ia cine vrea
bine ai facut....dar cam tarziu...
NEGRUTTTT
Postat pe 17 Iulie 2014 20:08
Si asta nu e tot. Urla la mine ca de ce ma aranjez, ca de ce ma duc la pensat, ca de ce imi fac nu stiu ce model la barba, ca de ce nu mai mananc fast food ca ce nu ma mai plac "tarfele mele" ? =)) ca sa vedeti si voi ce mentalitate. Adica eu tre sa stau sa ma manance gandacii ca sa fie ea multumita....
yeah123
Postat pe 17 Iulie 2014 20:08
[/quote] bine ai facut....dar cam tarziu...[/quote]

Mai bine mai tarziu decat niciodata :))
yeah123
Postat pe 17 Iulie 2014 20:15
De la: yeah123, la data 2014-07-17 20:08:40Si asta nu e tot. Urla la mine ca de ce ma aranjez, ca de ce ma duc la pensat, ca de ce imi fac nu stiu ce model la barba, ca de ce nu mai mananc fast food ca ce nu ma mai plac "tarfele mele" ? =)) ca sa vedeti si voi ce mentalitate. Adica eu tre sa stau sa ma manance gandacii ca sa fie ea multumita....
si moliile...
NEGRUTTTT
Postat pe 17 Iulie 2014 20:56
De la: yeah123, la data 2014-07-17 20:15:36
bine ai facut....dar cam tarziu...[/quote]

Mai bine mai tarziu decat niciodata :))[/quote]eu nu stiu cum te culcai cu ea asa.....
NEGRUTTTT
Postat pe 17 Iulie 2014 20:56
Daca tot am fost sincer in tot ce-am zis, hai sa fiu pana la capat.
In ultima perioada recunosc ca luam chestii "magice" pentru erectie ca nu mi se mai scula, nu ma mai excita :))
yeah123
Postat pe 17 Iulie 2014 21:18
De la: kudika_956391, la data 2014-07-17 20:56:03
De la: yeah123, la data 2014-07-17 20:08:40Si asta nu e tot. Urla la mine ca de ce ma aranjez, ca de ce ma duc la pensat, ca de ce imi fac nu stiu ce model la barba, ca de ce nu mai mananc fast food ca ce nu ma mai plac "tarfele mele" ? =)) ca sa vedeti si voi ce mentalitate. Adica eu tre sa stau sa ma manance gandacii ca sa fie ea multumita....
si moliile...


-Iulya
Postat pe 17 Iulie 2014 21:25
De la: yeah123, la data 2014-07-17 21:18:24Daca tot am fost sincer in tot ce-am zis, hai sa fiu pana la capat.
In ultima perioada recunosc ca luam chestii "magice" pentru erectie ca nu mi se mai scula, nu ma mai excita :))
nu stiu de ce a trebuit sa te chinui,atat cu asemenea creatura....cand sunt femei singure.....
NEGRUTTTT
Postat pe 17 Iulie 2014 21:26
nu stiu roxana...zi si tu... :))
yeah123
Postat pe 17 Iulie 2014 21:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cursuri de Dans pentru slabire! 1 De la: carmen79 8 Mai 2012 14:47
CASTIGA 3 SIROPURI FYT FORM CU CARE A SLABIT MAMA NATURA 2 De la: kudika226898 5 Aprilie 2011 11:49
Unde gresesc? 6 De la: ani 17 Iunie 2010 08:32
Sport dupa operatie 21 De la: zinaceabunasinebuna 28 Ianuarie 2012 07:02
Pro DISTRACTIE,EXPLORARE,SOCIALIZARE! 2 De la: serenika_b 8 Aprilie 2010 00:29