Setari Cookie-uri

Prietena mea s-a combinat cu tipul de care-mi place

Buna tuturor! Am probleme in dragoste, tocmai am trecut de la complicat la si mai complicat. Imi placea de un coleg de serviciu, dar nu vroiam sa fac nici o miscare, pentru ca pana acum, la 27 de ani, am avut numai ghinion in dragoste, deci eram convinsa ca orice as incerca nu ar merge. Dupa vreo doua zile de gandire m-am hotarat sa incerc totusi ceva.Dar prietena mea mi-a spus ca si ei ii place de el, i-am spus adevarul, ca si mie-mi place de el.Am stabilit sa-l invitam undeva si sa ne dam amandoua la el acolo si sa vedem pe care din noi o sa o aleaga si sa nu ne suparam una pe alta, indiferent pe care o va alege.Dar ieri, cand am ajuns acolo, am constatat ca ei intarzie.I-am sunat pe rand pe fiecare din ei si mi-au zis ca vin (impreuna) in 10 minute. Cand au venit mi-au aratat si spus ca sunt un cuplu.Nu mi-a cazut bine.N-am vrut sa vorbesc cu ea, asa ca nu i-am raspuns la mesajul pe care mi l-a dat pe telefon, nici la cele trei apeluri telefonice de azi, nu m-am asezat langa ea in autobuz spre serviciu, cum faceam mereu, si cand a vorbit ea cu mine la servciciu, eu nu am vorbit cu ea. Ea se tot tinea dupa mine si eu nu suportam nici s-o vad, ieseam dintr-o camera daca ea intra acolo.M-am hotarat totusi sa-i spun de ce m-am suparat, ca sa nu creada ca nu tin cont de intelegerea noastra de a nu ne supara una pe alta indiferent pe care dintre noi o va alege tipul.Am luat-o intr-un colt si i-am explicat ca desi nu-mi vine sa topai ca s-a "combinat" cu tipul de care-mi place mie, nici nu-mi vine s-o strang de gat pentru asta, dar ca sunt furioasa pentru modul in care a procedat, pentru ca nu a respectat intelegerea noastra, si asa noi doua nu am avut sanse egale in fata tipului. Noi doua stabilisem sa-l invitam undeva si acolo sa-i facem amandoua avansuri si el sa aleaga pe care o vrea, in schimb ea a venit acolo gata combinata cu el.Ea mi-a zis ca s-a intalnit cu el in autobuz intamplator cand era in drum spre locul unde aveam noi trei intalnire si ca el i-a spus ei ca o place de mult timp si ca vrea sa fie cu ea si ca de-aia s-au combinat, nu i-a facut ea avansuri lui, ci el ei.Am stabilit azi sa nu rupem prietenia, dar de fiecare data cand il vad pe el imi vine sa plang, nici nu pot sa-l privesc in ochi si la fel imi vine sa plang cand ii vad impreuna.Cum sa fac sa nu mai sufar? Faptul ca o sa-i vad mereu impreuna la serviciu nu cred c-o sa ma ajute, dar nici nu pot sa-mi iau concediu, ca sunt angajata aici de doar doua luni si jumatate.
Achillesluv
Postat pe 10 Iulie 2014 18:12
De la: Achillesluv, la data 2014-07-10 18:12:36Buna tuturor! Am probleme in dragoste, tocmai am trecut de la complicat la si mai complicat. Imi placea de un coleg de serviciu, dar nu vroiam sa fac nici o miscare, pentru ca pana acum, la 27 de ani, am avut numai ghinion in dragoste, deci eram convinsa ca orice as incerca nu ar merge. Dupa vreo doua zile de gandire m-am hotarat sa incerc totusi ceva.Dar prietena mea mi-a spus ca si ei ii place de el, i-am spus adevarul, ca si mie-mi place de el.Am stabilit sa-l invitam undeva si sa ne dam amandoua la el acolo si sa vedem pe care din noi o sa o aleaga si sa nu ne suparam una pe alta, indiferent pe care o va alege.Dar ieri, cand am ajuns acolo, am constatat ca ei intarzie.I-am sunat pe rand pe fiecare din ei si mi-au zis ca vin (impreuna) in 10 minute. Cand au venit mi-au aratat si spus ca sunt un cuplu.Nu mi-a cazut bine.N-am vrut sa vorbesc cu ea, asa ca nu i-am raspuns la mesajul pe care mi l-a dat pe telefon, nici la cele trei apeluri telefonice de azi, nu m-am asezat langa ea in autobuz spre serviciu, cum faceam mereu, si cand a vorbit ea cu mine la servciciu, eu nu am vorbit cu ea. Ea se tot tinea dupa mine si eu nu suportam nici s-o vad, ieseam dintr-o camera daca ea intra acolo.M-am hotarat totusi sa-i spun de ce m-am suparat, ca sa nu creada ca nu tin cont de intelegerea noastra de a nu ne supara una pe alta indiferent pe care dintre noi o va alege tipul.Am luat-o intr-un colt si i-am explicat ca desi nu-mi vine sa topai ca s-a "combinat" cu tipul de care-mi place mie, nici nu-mi vine s-o strang de gat pentru asta, dar ca sunt furioasa pentru modul in care a procedat, pentru ca nu a respectat intelegerea noastra, si asa noi doua nu am avut sanse egale in fata tipului. Noi doua stabilisem sa-l invitam undeva si acolo sa-i facem amandoua avansuri si el sa aleaga pe care o vrea, in schimb ea a venit acolo gata combinata cu el.Ea mi-a zis ca s-a intalnit cu el in autobuz intamplator cand era in drum spre locul unde aveam noi trei intalnire si ca el i-a spus ei ca o place de mult timp si ca vrea sa fie cu ea si ca de-aia s-au combinat, nu i-a facut ea avansuri lui, ci el ei.Am stabilit azi sa nu rupem prietenia, dar de fiecare data cand il vad pe el imi vine sa plang, nici nu pot sa-l privesc in ochi si la fel imi vine sa plang cand ii vad impreuna.Cum sa fac sa nu mai sufar? Faptul ca o sa-i vad mereu impreuna la serviciu nu cred c-o sa ma ajute, dar nici nu pot sa-mi iau concediu, ca sunt angajata aici de doar doua luni si jumatate.



Nu mai suferi,nu tot ce iti doresti in viata este si realizabil!!Nimic nu este intamplator ,si daca acel tanar nu ti-a fost destinat,nici nu va fi al tau!!!

Degajeaza-te de aceasta situatie neplacuta,ia act de comportamentul nepotrivit al prietenei tale ,scoate-o din viata ta si ignora-i cu desavarsire!!!Este singura solutie!!!
kudika_15804
Postat pe 10 Iulie 2014 18:27
fii cuminte,mai fata!nu intra in competitie cu nici o femeie!esti unica ,in felul,tau!lasa-i in pace si vezi-ti de viata ta.e plin de barbati in lumea asta,ai de unde alege.nu te umili!daca te placea pe tine,era cu tine...si doar nu ai de gind sa-ti cheltui timp din viata asteptatind un barbat care o place pe alta?
armiedi_19665
Postat pe 13 Iulie 2014 08:06
Stiu, nu e vorba atat de el, ci mai mult de ea, pe ea sunt mai suparata, ma simt invinsa, ma simt mai putin sexy, ma simt mai putin femeie, ma simt umilita si deprimata de asemenea prietena de rahat. Am zis ca raman prietena cu ea, dar nu cred ca pot. Sunt sigura ca povestea cu intalnitul in autobuz e o minciuna si ca s-a culcat cu el inainte de intalnirea aia. Pur si simplu as vrea sa ies din starea asta si nu reusesc, ori plang ori stau, pur si simplu, nu pot sa fac nimic, n-am energie.
Achillesluv
Postat pe 13 Iulie 2014 18:14
De la: Achillesluv, la data 2014-07-13 18:14:01Stiu, nu e vorba atat de el, ci mai mult de ea, pe ea sunt mai suparata, ma simt invinsa, ma simt mai putin sexy, ma simt mai putin femeie, ma simt umilita si deprimata de asemenea prietena de rahat. Am zis ca raman prietena cu ea, dar nu cred ca pot. Sunt sigura ca povestea cu intalnitul in autobuz e o minciuna si ca s-a culcat cu el inainte de intalnirea aia. Pur si simplu as vrea sa ies din starea asta si nu reusesc, ori plang ori stau, pur si simplu, nu pot sa fac nimic, n-am energie.



Cum te poti umili atat de mult????Invinsa??De cine????De nimeni????Te simti mai putin femeie????Gresesti,esti cu mult deasupra prietenei tale!!!

Nu mai plange pe propria incredere,ridica-te si mergi pe drumul tau!!!

Calitatea oamenilor este data si de adevarul actiunilor personale!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Iulie 2014 19:17
Ai dreptate, kudika_15804, multumesc de ajutor. Incep sa ma simt mai bine deja.
Achillesluv
Postat pe 13 Iulie 2014 20:23
De la: Achillesluv, la data 2014-07-13 18:14:01Stiu, nu e vorba atat de el, ci mai mult de ea, pe ea sunt mai suparata, ma simt invinsa, ma simt mai putin sexy, ma simt mai putin femeie, ma simt umilita si deprimata de asemenea prietena de rahat. Am zis ca raman prietena cu ea, dar nu cred ca pot. Sunt sigura ca povestea cu intalnitul in autobuz e o minciuna si ca s-a culcat cu el inainte de intalnirea aia. Pur si simplu as vrea sa ies din starea asta si nu reusesc, ori plang ori stau, pur si simplu, nu pot sa fac nimic, n-am energie.
stiu,ce simti....asa simteam si eu,cand eram prieten cu sotul.....imi era frica sa nu/l ia alta
NEGRUTTTT
Postat pe 13 Iulie 2014 20:49
De la: Achillesluv, la data 2014-07-13 20:23:41Ai dreptate, kudika_15804, multumesc de ajutor. Incep sa ma simt mai bine deja.
stai linistita,sa nu faci vreo prostie.....lasa ca o veni si pt tine printul....
NEGRUTTTT
Postat pe 13 Iulie 2014 20:50
De la: Achillesluv, la data 2014-07-13 18:14:01Stiu, nu e vorba atat de el, ci mai mult de ea, pe ea sunt mai suparata, ma simt invinsa, ma simt mai putin sexy, ma simt mai putin femeie, ma simt umilita si deprimata de asemenea prietena de rahat. Am zis ca raman prietena cu ea, dar nu cred ca pot. Sunt sigura ca povestea cu intalnitul in autobuz e o minciuna si ca s-a culcat cu el inainte de intalnirea aia. Pur si simplu as vrea sa ies din starea asta si nu reusesc, ori plang ori stau, pur si simplu, nu pot sa fac nimic, n-am energie.


Ar trebui sa te simti norocoasa ca scapi de un ins care nu te place si nu te-ar fi iubit si de o scarba de amica care te-a tradat cu prima ocazie.N-ai pierdut nimic.
Cum ti s-a recomandat: ignora-i pe amandoi si mergi mai departe.e clar ca nu iti era destinat.
Arno_28
Postat pe 27 Iulie 2014 09:57
Imi pare dar nu ai luat initiativa din timp si prietena ta a avut ori curaj ori a stiut ce a vrut de la viata ei si a facut ce trebuie ptr a ai castiga inima si dragostea colegului vostru de serviciu.Asa este in viata daca te gandesti uneori prea mult ti-o ia altul inainte.Oricum ar mai fi o solutie moderna si sigur s-ar putea sa ai placa coleguluiSwingersul schimbul de parteneri el si voi doua atunci in functie de fiecare dintre voi doua va ve-ti implica mai mult in a face dragoste el va va alege sigur atunci.Ca si barbat sincer imi place sa am o iubita,sotie,amanta sa fie libertina sa facem dragoste cand vrem si sa mai fie o alta femeie intre noi sa condimenteze relatia de cuplu.Adapteaza-te a ceea ce vor barbati de la o femeie si te asigur ca ai vei astiva respectul,dragoste acelui barbat cu care vei fi.Sincer si eu caut o asa femeie.Te salut si iti doresc succes.Id meu este claudio69ro
Argentinianu
Postat pe 27 Iulie 2014 10:59
De la: Argentinianu, la data 2014-07-27 10:59:11Imi pare dar nu ai luat initiativa din timp si prietena ta a avut ori curaj ori a stiut ce a vrut de la viata ei si a facut ce trebuie ptr a ai castiga inima si dragostea colegului vostru de serviciu.Asa este in viata daca te gandesti uneori prea mult ti-o ia altul inainte.Oricum ar mai fi o solutie moderna si sigur s-ar putea sa ai placa coleguluiSwingersul schimbul de parteneri el si voi doua atunci in functie de fiecare dintre voi doua va ve-ti implica mai mult in a face dragoste el va va alege sigur atunci.Ca si barbat sincer imi place sa am o iubita,sotie,amanta sa fie libertina sa facem dragoste cand vrem si sa mai fie o alta femeie intre noi sa condimenteze relatia de cuplu.Adapteaza-te a ceea ce vor barbati de la o femeie si te asigur ca ai vei astiva respectul,dragoste acelui barbat cu care vei fi.Sincer si eu caut o asa femeie.Te salut si iti doresc succes.Id meu este claudio69ro


Iar te oferi? Du-te frate pe site-urile dedicate, nu vezi ca o dai numai pe langa subiecte, ca nuca in perete?
Arno_28
Postat pe 27 Iulie 2014 11:16
De la: Arno_28, la data 2014-07-27 09:57:21
De la: Achillesluv, la data 2014-07-13 18:14:01Stiu, nu e vorba atat de el, ci mai mult de ea, pe ea sunt mai suparata, ma simt invinsa, ma simt mai putin sexy, ma simt mai putin femeie, ma simt umilita si deprimata de asemenea prietena de rahat. Am zis ca raman prietena cu ea, dar nu cred ca pot. Sunt sigura ca povestea cu intalnitul in autobuz e o minciuna si ca s-a culcat cu el inainte de intalnirea aia. Pur si simplu as vrea sa ies din starea asta si nu reusesc, ori plang ori stau, pur si simplu, nu pot sa fac nimic, n-am energie.


Ar trebui sa te simti norocoasa ca scapi de un ins care nu te place si nu te-ar fi iubit si de o scarba de amica care te-a tradat cu prima ocazie.N-ai pierdut nimic.
Cum ti s-a recomandat: ignora-i pe amandoi si mergi mai departe.e clar ca nu iti era destinat.


ce nu ai inteles tu este ca :chiar daca in timpurile astea de multe ori femeile iau initiativa , chiar oferindu-se pe tava (, scuze pentru lipsa de delicatete a exprimarii mele ),tipul nu a facut nici macar un minim gest de apreciere fata de vre-una dintre voi , asta inseamna clar ca nu va place de fapt pe nici una .Ca ea a fost mai rapida se poate sa fie pirderea ei nu a ta , tu in timp iti vei da seama ca el chiar nu te meriata si ea va veni plangand in pumni ,-" uite ce mi-a facut nenorocitu "! DACI relax si bucurate de viata ta frumoasa si fara complicatii !CITESTE CEVA BUN UITE O RECOMANDARE ...FETELE BUNE AJUNG IN RAI FETELE RELE AJUNG UNDE VOR ...UTE EHRHARD , succes , duminica frumoasa sa ai !
kudika_956659
Postat pe 27 Iulie 2014 11:44
Eu in locul tau as face tot posibilul sa le arat ca nu sunt ofticata si din contra ca sunt o persoana foarte fericita si ca nu imi pasa. As inventa o presupusa relatie cu un alt baiat ca sa le demontrez ca sa le demonstrez ca ma doare undeva de ei, chiar daca in sufletul meu as simti altceva, nu trebuie sa te arati afectata si suferinda!
Sasha_Criss
Postat pe 27 Iulie 2014 13:51
IN DRAGOSTE competitia NU DUCE LA NIMIC BUN SI FRUMOS...FAT FRUMOS AL TAU E PE "VINE" ASTEAPTA-L!
kudika_946000
Postat pe 10 August 2014 08:14
De la: Arno_28, la data 2014-07-27 11:16:11
De la: Argentinianu, la data 2014-07-27 10:59:11Imi pare dar nu ai luat initiativa din timp si prietena ta a avut ori curaj ori a stiut ce a vrut de la viata ei si a facut ce trebuie ptr a ai castiga inima si dragostea colegului vostru de serviciu.Asa este in viata daca te gandesti uneori prea mult ti-o ia altul inainte.Oricum ar mai fi o solutie moderna si sigur s-ar putea sa ai placa coleguluiSwingersul schimbul de parteneri el si voi doua atunci in functie de fiecare dintre voi doua va ve-ti implica mai mult in a face dragoste el va va alege sigur atunci.Ca si barbat sincer imi place sa am o iubita,sotie,amanta sa fie libertina sa facem dragoste cand vrem si sa mai fie o alta femeie intre noi sa condimenteze relatia de cuplu.Adapteaza-te a ceea ce vor barbati de la o femeie si te asigur ca ai vei astiva respectul,dragoste acelui barbat cu care vei fi.Sincer si eu caut o asa femeie.Te salut si iti doresc succes.Id meu este claudio69ro


Iar te oferi? Du-te frate pe site-urile dedicate, nu vezi ca o dai numai pe langa subiecte, ca nuca in perete?


-Iulya
Postat pe 10 August 2014 13:03
Gandurile tale ti-au influentat viitorul, fiindca tu te-ai gandit ca n-o sa poti fi cu el. Ei bine, ce ai emis ai primit. Asculta mai multe aici: https://www.youtube.com/watch?v=xRO9HTaJxPU
Joana0791
Postat pe 10 August 2014 17:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac 9 De la: kudika117390 23 Martie 2010 16:57
Am apartament de inchiriat cine doreste?? 7 De la: oanaoana 21 Octombrie 2009 19:46
relatiile la distanta. 25 De la: cami_goanga10 26 Martie 2010 19:13
dar ce se intampla 6 De la: kudika_971484 24 August 2014 16:38
Ce doreste o tipa care-i spune alteia adevarul in fata? 4 De la: nicolagrozava 18 Aprilie 2015 16:48