Setari Cookie-uri

Buna. Am nevoie de ajutor AZI, ACUM

Buna. Maine trebuie sa ma duc la examen la facultate la Titu Maiorescu si nu ma simt prea ok. AM intrat deja la Biologie si Chimie din UnivBuc dar ma simt ca daca as pica la examenul de la titu o sa fiu vazuta urat de ceilalti ... ca sa zic asa.. gen ca o proasta pt ca toti care se duceau la bio se duceau ca de rezerva si cam toti isi retrageau dosarele acum dupa ce au intrat gen la Carol.

Vreau sa stiu. La bio dupa fac, ce poti iesi si ce salariu poti avea? E chiar atat de rea fac de Bio? XD
kudika_971754
Postat pe 30 Iulie 2014 19:48
De la: kudika_971754, la data 2014-07-30 19:48:26Buna. Maine trebuie sa ma duc la examen la facultate la Titu Maiorescu si nu ma simt prea ok. AM intrat deja la Biologie si Chimie din UnivBuc dar ma simt ca daca as pica la examenul de la titu o sa fiu vazuta urat de ceilalti ... ca sa zic asa.. gen ca o proasta pt ca toti care se duceau la bio se duceau ca de rezerva si cam toti isi retrageau dosarele acum dupa ce au intrat gen la Carol.

Vreau sa stiu. La bio dupa fac, ce poti iesi si ce salariu poti avea? E chiar atat de rea fac de Bio? XD


La ce facultate te-ai inscris in cadrul Universitatii Titu Maiorescu???

Dupa absolvirea Facultatii de Biologie obtii diploma de biolog,nimic altceva,acum,nu stiu daca aceasta Facultate are si alte sectiuni!!!Biologia este o materie de studiu frumoasa,dar complexa si destul de grea,dar,per ansamblu,este o specializare de viitor,dar nu stiu in ce masura va fi in tara noastra!!!Salariul nu este multumitor,ca in orice alta specializare dealtfel,cand te afli la inceput de drum!!!

Atat Biologia ,cat si Chimia sunt doua obiecte de studiu frumoase,dar,din pacate,fara evolutie concreta in tara noastra!!Deasemenea,pa baza diplomei de licenta,poti lucra in invatamant,daca iti place sa lucrezi cu copiii,dar salariile sunt mediocre!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Iulie 2014 19:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
2 facultati? 58 De la: maia20 26 Iulie 2010 08:36
ramyna 4 De la: yumalai 27 Noiembrie 2009 05:31
bursa HMC Anglia 1 De la: lollydelia 5 Noiembrie 2010 22:24
Imi doresc din tot sufletul sa invat, dar nu reusesc!!!!!!! 64 De la: kudika226898 10 Septembrie 2010 17:47
help me urgent, maine am interviu, cum ma imbrac?? 9 De la: l_diana_c 27 Mai 2009 21:16