Setari Cookie-uri

Rana pe col de la avort

Am facut avort prin chiuretaj acum o saptamana,sarcina avand 8 saptamani.Pe langa faptul ca a fost cel mai mare chin (2 anestezii-1 totala + 1 locala) simtitind absolut tot,doctora mi-a facut si o rana pe col.Regret in fiecare zi ca mi-am omorat copilasul chiar il si vazusem la ecografie cum ii batea inimioara dar avand o situatie mai delicata nu am putut recurge la alta metoda ,pana acum ceva timp am folosit 1 an de zile anticonceptionale Yasmin dar am ajuns a nu le mai lua din cauza ca ma ingrasasera cam 10 kg.Vreau sa stiu daca rana aceasta pe col ma poate afecta pe viitor deoarece imi doresc foarte mult sa am copii.Va rog sa ma ajutati.
Ancaaaaaa
Postat pe 15 Octombrie 2014 22:57
dute la medic si vz ce fel de rana ai,,nu noi te putem ajuta,nu suntem medici

ce inseamna o situatie mai delicata?
kudika_950728
Postat pe 15 Octombrie 2014 23:07
De la: Ancaaaaaa, la data 2014-10-15 22:57:47Am facut avort prin chiuretaj acum o saptamana,sarcina avand 8 saptamani.Pe langa faptul ca a fost cel mai mare chin (2 anestezii-1 totala + 1 locala) simtitind absolut tot,doctora mi-a facut si o rana pe col.Regret in fiecare zi ca mi-am omorat copilasul chiar il si vazusem la ecografie cum ii batea inimioara dar avand o situatie mai delicata nu am putut recurge la alta metoda ,pana acum ceva timp am folosit 1 an de zile anticonceptionale Yasmin dar am ajuns a nu le mai lua din cauza ca ma ingrasasera cam 10 kg.Vreau sa stiu daca rana aceasta pe col ma poate afecta pe viitor deoarece imi doresc foarte mult sa am copii.Va rog sa ma ajutati.


Exista procedura medicala si tratament pentru tratarea ranei de pe col,mergi la medic pentru prescrierea tratamentului adecvat ,dupa care ,poti ramane insarcinata,nu amesteca lucrurile!!Regretele sunt tardive,decizia v-a apartinut in totalitate,atat tie,cat si sotului,voi va cunoasteti situatia familiala!!!
Teoretic,nu ar fi trebuit sa simti durerea in timpul efectuarii intreruperii de sarcina,cred ca ,undeva,s-a intervenit gresit!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Octombrie 2014 10:26
De la: kudika_15804, la data 2014-10-16 10:26:16
De la: Ancaaaaaa, la data 2014-10-15 22:57:47Am facut avort prin chiuretaj acum o saptamana,sarcina avand 8 saptamani.Pe langa faptul ca a fost cel mai mare chin (2 anestezii-1 totala + 1 locala) simtitind absolut tot,doctora mi-a facut si o rana pe col.Regret in fiecare zi ca mi-am omorat copilasul chiar il si vazusem la ecografie cum ii batea inimioara dar avand o situatie mai delicata nu am putut recurge la alta metoda ,pana acum ceva timp am folosit 1 an de zile anticonceptionale Yasmin dar am ajuns a nu le mai lua din cauza ca ma ingrasasera cam 10 kg.Vreau sa stiu daca rana aceasta pe col ma poate afecta pe viitor deoarece imi doresc foarte mult sa am copii.Va rog sa ma ajutati.


Exista procedura medicala si tratament pentru tratarea ranei de pe col,mergi la medic pentru prescrierea tratamentului adecvat ,dupa care ,poti ramane insarcinata,nu amesteca lucrurile!!Regretele sunt tardive,decizia v-a apartinut in totalitate,atat tie,cat si sotului,voi va cunoasteti situatia familiala!!!
Teoretic,nu ar fi trebuit sa simti durerea in timpul efectuarii intreruperii de sarcina,cred ca ,undeva,s-a intervenit gresit!!!


teoreticul tau este total gresit pentru ca daca avem frica de dumnezeu adica de faptele noastre gresite simtim absolut tot,,

ca zici tu ca,,,decizia va apartinut iar e total gresit ca nimeni nu se refera la 2 persoane ci doar la una singura ca una singura vb aici

deci opinia ta nu este obiectiva
kudika_950728
Postat pe 16 Octombrie 2014 15:46
Eu cu sotul meu nu avem inca posibilitatea de a creste un copil de aceea am optat pentru aceasta varianta,ne este greu sa avem un copil si sa nu ii putem oferi tot ceea ce isi doreste.
Ancaaaaaa
Postat pe 19 Octombrie 2014 12:32
De la: Ancaaaaaa, la data 2014-10-19 12:32:07Eu cu sotul meu nu avem inca posibilitatea de a creste un copil de aceea am optat pentru aceasta varianta,ne este greu sa avem un copil si sa nu ii putem oferi tot ceea ce isi doreste.



Draga mea,nu trebuie sa dai detalii din intimitatea familiei tale,caci nimeni nu are dreptul sa te judece!!Personal,nu aprob avortul,din motive,personale,dar,in acelasi timp,nu ma pot declara judecatorul vreunei doamne,care a fost nevoita sa recurga la o asemenea procedura,tot din motive personale!!!Ai facut asa ceva,asumati-va consecintele faptei,tu si sotul tau si incercati sa nu recidivati in aceasta directie!!! Nu accepta judecata oamenilor,caci nu este corecta si obiectiva,dar vei avea parte de alta judecata in alta lume,si nu uita acest adevar.
kudika_15804
Postat pe 19 Octombrie 2014 12:37
ai speriat fata si si-a sters contul!!!!
placinta_cu_mere
Postat pe 19 Octombrie 2014 13:10
Mai vrei un copil... cand abia ai omorat unul??? Vai doamne...... pai nu sunt numai un tip de anticonceptionale .... asta nu e o scuza sa omori un copil
elena8820
Postat pe 1 Februarie 2015 23:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
offf 33 De la: kudika482221 20 Iulie 2012 09:44
Intrerupere de sarcina Bucuresti 1 De la: mylady1984 3 Martie 2011 18:24
Ce e de facut cand trebuie sa faci un lucru contra vointei tale si nu ai d ales 24 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:48
:D 14 De la: pisicuta_razboinica 1 Iulie 2009 15:16
avort 224 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:15