Setari Cookie-uri

partea dificila a adolescentei..



Buna, am o super-nelamurire in legatura cu sexul si inceperea vietii sexuale.. Bun, deci am aproape 16 ani si in curand o sa merg la viena cu prietenul meu, si vreau ca acolo sa imi incep viata sexuala, va rog nu spuneti ca sunt prea mica sau ceva, e decizia mea. Marea problema este ca eu nu am ciclu menstrual neregulat si imi e foarte teama.. Intrucat mie nu imi vine in fiecare luna, e complet neregulat, o luna nu imi vine deloc, apoi poare 2 imi vine la rand ai tot asa... Nici nu se pune problema sexului neprotejat, iesit din discutie, doar ca ma ingrijoreaza faptul ca ultima mentruatie am avut-o luna trecuta de pe 14 sau 16 nu stiu exact.. Iar acum in noiembrie nu stiu daca imi va veni, iar la viena merg pe 28.. Stiu ca sunt sanse mai mari de sarcina in perioada ciclului neregulat, dar chiar si folosind corect prezervativul? Va rog un raspuns cat mai rapid si elaborat. Multumesc anticipat!

kudika_975783
Postat pe 1 Noiembrie 2014 14:12
da sunt sanse sa ramai gravida de 100 la suta,,daca nu vrei sa ti spunem sa stai cuminte te rog nu mi zice nici tu care e problema ce te intereseaza pe tn ,,ca pe mn nu ma intereseaza ce te intereseaza pe tn deci stai cuminte si lasa sexu sau daca vrei sex ia de maritate ca nu suntem pe camp si lasa protectia ca ti face rau
kudika_950728
Postat pe 1 Noiembrie 2014 14:17
De la: kudika_975783, la data 2014-11-01 14:12:06

Buna, am o super-nelamurire in legatura cu sexul si inceperea vietii sexuale.. Bun, deci am aproape 16 ani si in curand o sa merg la viena cu prietenul meu, si vreau ca acolo sa imi incep viata sexuala, va rog nu spuneti ca sunt prea mica sau ceva, e decizia mea. Marea problema este ca eu nu am ciclu menstrual neregulat si imi e foarte teama.. Intrucat mie nu imi vine in fiecare luna, e complet neregulat, o luna nu imi vine deloc, apoi poare 2 imi vine la rand ai tot asa... Nici nu se pune problema sexului neprotejat, iesit din discutie, doar ca ma ingrijoreaza faptul ca ultima mentruatie am avut-o luna trecuta de pe 14 sau 16 nu stiu exact.. Iar acum in noiembrie nu stiu daca imi va veni, iar la viena merg pe 28.. Stiu ca sunt sanse mai mari de sarcina in perioada ciclului neregulat, dar chiar si folosind corect prezervativul? Va rog un raspuns cat mai rapid si elaborat. Multumesc anticipat!




Daca aceasta este decizia ta,ce cauti aici????

Ca rsapuns la intrebarea ta,nu face sex neprotejat,mai ales daca ai menstra neregulata,punct.

Iti sugerez sa te mai gandesti asupra a ceea ce doresti sa faci,esti inca un copil!!!
kudika_15804
Postat pe 1 Noiembrie 2014 14:53
ca raspuns la intrebarea ta iesi pe camp si da astfel de raspunsuri nu aici
kudika_950728
Postat pe 1 Noiembrie 2014 14:59
ce sugerezi tu e penibil aca mai sus zici ca e un copil si totusi ii raspunzi la intrebare,,


opinia mea e ca ar trebui sa fi interzisa,pentru ca mintea ta e de copil spnandui asta unui copil
kudika_950728
Postat pe 1 Noiembrie 2014 15:02
De la: kudika_975783, la data 2014-11-01 14:12:06

Buna, am o super-nelamurire in legatura cu sexul si inceperea vietii sexuale.. Bun, deci am aproape 16 ani si in curand o sa merg la viena cu prietenul meu, si vreau ca acolo sa imi incep viata sexuala, va rog nu spuneti ca sunt prea mica sau ceva, e decizia mea. Marea problema este ca eu nu am ciclu menstrual neregulat si imi e foarte teama.. Intrucat mie nu imi vine in fiecare luna, e complet neregulat, o luna nu imi vine deloc, apoi poare 2 imi vine la rand ai tot asa... Nici nu se pune problema sexului neprotejat, iesit din discutie, doar ca ma ingrijoreaza faptul ca ultima mentruatie am avut-o luna trecuta de pe 14 sau 16 nu stiu exact.. Iar acum in noiembrie nu stiu daca imi va veni, iar la viena merg pe 28.. Stiu ca sunt sanse mai mari de sarcina in perioada ciclului neregulat, dar chiar si folosind corect prezervativul? Va rog un raspuns cat mai rapid si elaborat. Multumesc anticipat!



La varsta asta pe tine asta te omoara?
Cum sa te cotai sa nu ramai gravida?
Nu poate decat sa imi fie scarba de atata prostie.
Cap ai, mintea e plecata cu sorcova.
Nici 16 ani, magarita in calduri?
Arno_28
Postat pe 1 Noiembrie 2014 16:25
.....cu prietenul la Viena sau nu...cred ca debutul "cotcaielii" scade dramatic spre 10 ani :))))
FairGame
Postat pe 1 Noiembrie 2014 16:37
Arno , Nici nu i-a crescut bine paru` la putza si i arde de....
Rotty_
Postat pe 1 Noiembrie 2014 16:40
De la: Rotty_, la data 2014-11-01 16:40:07Arno , Nici nu i-a crescut bine paru` la putza si i arde de....


Da, ai dreptate, nici macar nu o poti numi fata, daramite femeie si nu behaie decat dupa calareala.
Una din multele reduse mintal care vin in fata mea, le pun sa citeasca 4 litere si nu sunt in stare.Confunda O cu 0.

Ma ingrozesc cu atata prostie si primitivism.
Arno_28
Postat pe 1 Noiembrie 2014 16:48
taiso da dc nu ti ai zis arno 27
kudika_950728
Postat pe 1 Noiembrie 2014 16:52
Speram sa nimereasca cursa de Viena. App, prietenul o fi tot minor?
FairGame
Postat pe 1 Noiembrie 2014 16:52
Sa nu uitam cat de important e "k_ul" la scriere ma refer...
Asta e generatia ce ne urmeaza...
Rotty_
Postat pe 1 Noiembrie 2014 16:53
De la: kudika_950728, la data 2014-11-01 16:52:49taiso da dc nu ti ai zis arno 27


Ca sa stai tu acuma sa te scarpini sub limba si sa te intrebi degeaba!
Arno_28
Postat pe 1 Noiembrie 2014 16:55
De la: FairGame, la data 2014-11-01 16:52:51Speram sa nimereasca cursa de Viena. App, prietenul o fi tot minor?


Posibil, dar e la fel de posibil sa isi ales vreun "macac"mai mare , de, s-o initieze sa nu ramna prosta in ale sexului!
Arno_28
Postat pe 1 Noiembrie 2014 16:57
De la: Rotty_, la data 2014-11-01 16:53:50Sa nu uitam cat de important e "k_ul" la scriere ma refer...
Asta e generatia ce ne urmeaza...


Da, generatia de KK !
Arno_28
Postat pe 1 Noiembrie 2014 16:58
De la: Arno_28, la data 2014-11-01 16:57:37
De la: FairGame, la data 2014-11-01 16:52:51Speram sa nimereasca cursa de Viena. App, prietenul o fi tot minor?


Posibil, dar e la fel de posibil sa isi ales vreun "macac"mai mare , de, s-o initieze sa nu ramna prosta in ale sexului!


Se numeste mascul matur si cu experienta, pasibil de 7 ani de parnaie pentru corupere de minori
FairGame
Postat pe 1 Noiembrie 2014 17:00
bn taiso,,esti simplastica tu asa cateodata cand tuni pe aici

da sa nu exageram
kudika_950728
Postat pe 1 Noiembrie 2014 17:00
De la: kudika_950728, la data 2014-11-01 17:00:54 bn taiso,,esti simplastica tu asa cateodata cand tuni pe aici

da sa nu exageram


De abia am inceput!daca ma provoci, Dogule!
Arno_28
Postat pe 1 Noiembrie 2014 17:04
De la: kudika_950728, la data 2014-11-01 14:17:57da sunt sanse sa ramai gravida de 100 la suta,,daca nu vrei sa ti spunem sa stai cuminte te rog nu mi zice nici tu care e problema ce te intereseaza pe tn ,,ca pe mn nu ma intereseaza ce te intereseaza pe tn deci stai cuminte si lasa sexu sau daca vrei sex ia de maritate ca nu suntem pe camp si lasa protectia ca ti face rau


kudykkka
Postat pe 1 Noiembrie 2014 23:43
Doamne sfinte cat circ pentru o simpla intrebare despre ceva (sa nu zic normal, ca nu e chiar), sincer credeam "fetele" de pe acest forum putin mai iluminate si cu mai mult bun simt. Daca nu puteti da un raspuns cat de cat legat de intrebare de ce naiba va mai bagati in seama ?! Credeti ca ne intereseaza prezenta unor "gaite" ?! NU, nici pe departe, de astea avem peste tot...
Da-ti-mi voie sa va numesc pe unele chiar JALNICE, nu credeti ca aveti nevoie de ceva consiliere ?! Sariti pe un utilizator de parca v-ar fi afectat cu ceva topicul.. Daca stiati ca sunteti ca "tatele din coltul pietei" mai bine stati in banca voastra!
Am cerut doar un sfat, nu mai multe insulte, caci asta pot primi de la oricine, asa ca un sfat (ca fapt divers pentru redusele care nu stiau asta) : este doar un forum, nu o piata unde vii se permit marlaniile de genul ! Incercati sa va adaptati daca nu ati facut-o pana acum!
Apropo, tin totusi sa multumesc persoanelor mature, care au fost in stare sa raspunda la obiect, poate chiar sa dea un sfat !
kudika_975783
Postat pe 2 Noiembrie 2014 15:20
De la: kudika_975783, la data 2014-11-02 15:20:22Doamne sfinte cat circ pentru o simpla intrebare despre ceva (sa nu zic normal, ca nu e chiar), sincer credeam "fetele" de pe acest forum putin mai iluminate si cu mai mult bun simt. Daca nu puteti da un raspuns cat de cat legat de intrebare de ce naiba va mai bagati in seama ?! Credeti ca ne intereseaza prezenta unor "gaite" ?! NU, nici pe departe, de astea avem peste tot...
Da-ti-mi voie sa va numesc pe unele chiar JALNICE, nu credeti ca aveti nevoie de ceva consiliere ?! Sariti pe un utilizator de parca v-ar fi afectat cu ceva topicul.. Daca stiati ca sunteti ca "tatele din coltul pietei" mai bine stati in banca voastra!
Am cerut doar un sfat, nu mai multe insulte, caci asta pot primi de la oricine, asa ca un sfat (ca fapt divers pentru redusele care nu stiau asta) : este doar un forum, nu o piata unde vii se permit marlaniile de genul ! Incercati sa va adaptati daca nu ati facut-o pana acum!
Apropo, tin totusi sa multumesc persoanelor mature, care au fost in stare sa raspunda la obiect, poate chiar sa dea un sfat !


ms frumos ca mi multumesti,,urmeaza mi sfatul
kudika_950728
Postat pe 2 Noiembrie 2014 17:12
Mergi la medicul de familie sau la orice medic ginecolog sau cabinet de planificare familialã. Pune acolo toate întrebãrile care le ai. De la cabinetul de planificare familialã sau ginecolog cu siguranþã cã vei primi ºi pliante cu planing familial, metode de contracepþie fiecare cu avantajul /dezavantajul ei precum ºi efectele secundare posibile. E foarte important sa fii în cunoºtinþã de cauzã. Dupã parcurgerea pliantelor poþi eventual sã mai faci o vizitã pentru a lãmurii ºi ultimele nelãmuriri. Eu zic cã e calea cea mai corectã ºi pânã la urmã cea mai scurtã pentru a avea toate rãspunsurile corecte. tratate.
kudika_974362
Postat pe 2 Noiembrie 2014 17:30
De la: kudika_974362, la data 2014-11-02 17:30:48Mergi la medicul de familie sau la orice medic ginecolog sau cabinet de planificare familialã. Pune acolo toate întrebãrile care le ai. De la cabinetul de planificare familialã sau ginecolog cu siguranþã cã vei primi ºi pliante cu planing familial, metode de contracepþie fiecare cu avantajul /dezavantajul ei precum ºi efectele secundare posibile. E foarte important sa fii în cunoºtinþã de cauzã. Dupã parcurgerea pliantelor poþi eventual sã mai faci o vizitã pentru a lãmurii ºi ultimele nelãmuriri. Eu zic cã e calea cea mai corectã ºi pânã la urmã cea mai scurtã pentru a avea toate rãspunsurile corecte. tratate.



vei pprimii pliante cu moduri de kihilarie sau premeditare a crimei
kudika_950728
Postat pe 2 Noiembrie 2014 17:34
De la: kudika_975783, la data 2014-11-02 15:20:22Doamne sfinte cat circ pentru o simpla intrebare despre ceva (sa nu zic normal, ca nu e chiar), sincer credeam "fetele" de pe acest forum putin mai iluminate si cu mai mult bun simt. Daca nu puteti da un raspuns cat de cat legat de intrebare de ce naiba va mai bagati in seama ?! Credeti ca ne intereseaza prezenta unor "gaite" ?! NU, nici pe departe, de astea avem peste tot...
Da-ti-mi voie sa va numesc pe unele chiar JALNICE, nu credeti ca aveti nevoie de ceva consiliere ?! Sariti pe un utilizator de parca v-ar fi afectat cu ceva topicul.. Daca stiati ca sunteti ca "tatele din coltul pietei" mai bine stati in banca voastra!
Am cerut doar un sfat, nu mai multe insulte, caci asta pot primi de la oricine, asa ca un sfat (ca fapt divers pentru redusele care nu stiau asta) : este doar un forum, nu o piata unde vii se permit marlaniile de genul ! Incercati sa va adaptati daca nu ati facut-o pana acum!
Apropo, tin totusi sa multumesc persoanelor mature, care au fost in stare sa raspunda la obiect, poate chiar sa dea un sfat !



Vai, te-ai sifonat, prostanaco?
As putea sa spun ca tu nu interesezi ca om pe nimeni, viitoare petarda!
La ce sa ne adaptam, vitico?
La faptul ca n-ai iesit bine din copilarie si singurul tau tel in viata, retardardato, e sa te cotai!
Va nasteti deja ratate, maimute antropoide, bune sa demonstreze doar involutia omului!
Arno_28
Postat pe 2 Noiembrie 2014 18:03
rãspunsul scurt e: ½cu prezervativ eºti în siguranþã½
kudika_974362
Postat pe 3 Noiembrie 2014 10:15
De la: kudika_950728, la data 2014-11-01 15:02:30ce sugerezi tu e penibil aca mai sus zici ca e un copil si totusi ii raspunzi la intrebare,,


opinia mea e ca ar trebui sa fi interzisa,pentru ca mintea ta e de copil spnandui asta unui copil


Mare magarita esti daca raspunzi astefel !
Ti se un raspuns pertinent si corect si sari de cur in sus,esti tare redusa la minte!
Te-ai retras de pe forum dar stiu ca totusi vei mai citi ce se scrie pe aici!
Arno_28
Postat pe 14 Decembrie 2014 10:22
De la: kudika_975783, la data 2014-11-01 14:12:06

Buna, am o super-nelamurire in legatura cu sexul si inceperea vietii sexuale.. Bun, deci am aproape 16 ani si in curand o sa merg la viena cu prietenul meu, si vreau ca acolo sa imi incep viata sexuala, va rog nu spuneti ca sunt prea mica sau ceva, e decizia mea. Marea problema este ca eu nu am ciclu menstrual neregulat si imi e foarte teama.. Intrucat mie nu imi vine in fiecare luna, e complet neregulat, o luna nu imi vine deloc, apoi poare 2 imi vine la rand ai tot asa... Nici nu se pune problema sexului neprotejat, iesit din discutie, doar ca ma ingrijoreaza faptul ca ultima mentruatie am avut-o luna trecuta de pe 14 sau 16 nu stiu exact.. Iar acum in noiembrie nu stiu daca imi va veni, iar la viena merg pe 28.. Stiu ca sunt sanse mai mari de sarcina in perioada ciclului neregulat, dar chiar si folosind corect prezervativul? Va rog un raspuns cat mai rapid si elaborat. Multumesc anticipat!



Reciteste-ti accesta postare peste 10 ani , ce raspuns ti-ai da ?!!
kudykkka
Postat pe 14 Decembrie 2014 13:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt mirifice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2 De la: felixcat 8 Noiembrie 2009 21:26
Lamuritzi-ma si pe mine... 18 De la: mady_puppy 3 Decembrie 2009 16:38
intrebare intrebatoare!!!!!! 77 De la: _dulcik_ 4 Iulie 2009 10:14
squirting "masculin" :D :> 351 De la: DieMann 19 Iulie 2009 16:02
ce ii intimideaza pe barbati? 134 De la: marinaruxandra 9 Iulie 2009 13:00