Setari Cookie-uri

Virgina la 22 de ani..de ras sau de plans?

Buna all.Am 22 de ani si o viata sentimentala ce lasa de dorit.Pana pe la 20 de ani am tot amanat sa incep o relatie si am tot refuzat propunerile de pritenie pt ca niciunul nu era din punct de vedere fizic asa cum imi doream eu:brunet,elegant,stilat:)etc.Si pentru ca nu era nici o atractie din partea mea pt niciun ul amrefuzat sa cunosc pe vreounul mai bine.Poate am eu un stereotip care e o tampenie insa pana acum nu mi s-a intamplat sa intalnesc un baiat care sa ma faca chiar sa vreau sa fiu cu el.Toti cei buni sunt luati:))Momentan ies cu cineva care e ok dar nu chiar asa cum as vrea eu si nu simt parca atractia aia irezistibila pt el si ma gandeam ca mai bine ar fi sa ii spun ca mai bine rupem legatura insa mi-e greu putin pt ca stau si ma gandesc ca daca o sa mai aleg mult o sa raman singura mult si bine :))
Pana acum nu am mai avut o relatie din cauza "pretentiilor"mele iar el ma intreaba de fostele/fosta relatie iar mie mi-e putin jena (nu stiu daca e chiar cuvantul potrivit)sa ii spun ca nu am mai avut pe nimeni.Asadar intrebarea mea este:sa ii spun ca nu am mai avut o relatie pana la varsta asta(dupa ce o sa creada despre mine)sau sa il mint si sa inventez"o fosta relatie"?
Partea aiurea e ca m-am saturat sa il tot astept pe acel"print"care nu exista :))si de acum imi doresc sa am o relatie serioasa si sa umplu golul din sufletul meu.De ce e asa de greu sa gasesti persoana potrivita?Mai este si faptul ca inca sunt virgina iar hormonii cam incep sa isi spuna cuvantul insa eu dintotdeauna mi-am dorit sa fie prima data in noaptea nuntii(stiu ca e o gandire invechita dar daca tot am ajuns la varsta asta)si nu as vrea sa fiu doar folosita.Asadr ar mai fi intrebarea(pooate prosteasca) daca el are 26 de ani si eu 22 cam dupa cat timp de relatie ar fi ok sa fac urmatorul pas?(iesim de 1 luna doar,insa ne stim de 4 ani dar in anii astia nu am vb decat de cateva ori si de curand ne-am reintalnit si lucrurile au luat o alta directie adica inspre o relatie.Mi-e putin frica sa nu ma las dusa de val si sa imi para rau.
Multumesc anticipat de raspunsuri si o zi buna.
JustElla
Postat pe 29 Noiembrie 2014 14:53
daca nu simti nimic dc stai cu el de plictiseala,,viata ta sentimentala nu lasa de dorit ca nu tre sa ai 10 baieti ca sa ai,,,experienta,,iar gandirea o crede invechita cei care nu gandesc,,,fa sex dp ce te mariti si stai linistita ca gasesti tu pe cineva,,daca nu simti nimic pentru cel cu care esti spunei,,iar pretentiile tale nu trebui sa se bazeze pe considerente fizice
kudika_976884
Postat pe 29 Noiembrie 2014 15:02
De la: JustElla, la data 2014-11-29 14:53:10Buna all.Am 22 de ani si o viata sentimentala ce lasa de dorit.Pana pe la 20 de ani am tot amanat sa incep o relatie si am tot refuzat propunerile de pritenie pt ca niciunul nu era din punct de vedere fizic asa cum imi doream eu:brunet,elegant,stilat:)etc.Si pentru ca nu era nici o atractie din partea mea pt niciun ul amrefuzat sa cunosc pe vreounul mai bine.Poate am eu un stereotip care e o tampenie insa pana acum nu mi s-a intamplat sa intalnesc un baiat care sa ma faca chiar sa vreau sa fiu cu el.Toti cei buni sunt luati:))Momentan ies cu cineva care e ok dar nu chiar asa cum as vrea eu si nu simt parca atractia aia irezistibila pt el si ma gandeam ca mai bine ar fi sa ii spun ca mai bine rupem legatura insa mi-e greu putin pt ca stau si ma gandesc ca daca o sa mai aleg mult o sa raman singura mult si bine :))
Pana acum nu am mai avut o relatie din cauza "pretentiilor"mele iar el ma intreaba de fostele/fosta relatie iar mie mi-e putin jena (nu stiu daca e chiar cuvantul potrivit)sa ii spun ca nu am mai avut pe nimeni.Asadar intrebarea mea este:sa ii spun ca nu am mai avut o relatie pana la varsta asta(dupa ce o sa creada despre mine)sau sa il mint si sa inventez"o fosta relatie"?
Partea aiurea e ca m-am saturat sa il tot astept pe acel"print"care nu exista :))si de acum imi doresc sa am o relatie serioasa si sa umplu golul din sufletul meu.De ce e asa de greu sa gasesti persoana potrivita?Mai este si faptul ca inca sunt virgina iar hormonii cam incep sa isi spuna cuvantul insa eu dintotdeauna mi-am dorit sa fie prima data in noaptea nuntii(stiu ca e o gandire invechita dar daca tot am ajuns la varsta asta)si nu as vrea sa fiu doar folosita.Asadr ar mai fi intrebarea(pooate prosteasca) daca el are 26 de ani si eu 22 cam dupa cat timp de relatie ar fi ok sa fac urmatorul pas?(iesim de 1 luna doar,insa ne stim de 4 ani dar in anii astia nu am vb decat de cateva ori si de curand ne-am reintalnit si lucrurile au luat o alta directie adica inspre o relatie.Mi-e putin frica sa nu ma las dusa de val si sa imi para rau.
Multumesc anticipat de raspunsuri si o zi buna.



De ce ai revenit cu acest subiect????? Mi-am exprimat opinia la momentul primei tale postari,nu cred ca este cazul sa repet ceea ce stii deja:

Fii cat se poate de naturala si sa nu iti fie jena pentru faptul ca esti inca virgina,va veni si momentul respectiv,dar va trebuisa fii constienta de pasul,pe care doresti sa il faci!!!Intimiattea ta nu intereseaza pe nimeni,este NUMAI a ta si NUMAI tu decizi asupra vietii tale!!Relatia ta este incipienta,ai rabdare,nu te lasa amagita de acel tanar,tu hotarasti asupr mersului tau in viata,nu el!!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Noiembrie 2014 15:08
Nu e doar aspectul fizic important ci si mai important caracterul insa nu am reusit sa gasesc pana acum pe cineva care sa le aiba pe ambele ok:fie arata bine insa se crede un macho"si e misogin,fie e ok dar nu cat sa il plac eu iar atunci nu mai am cum sa ii stiu caracterul pt ca eu sunt de parere ca fara un pic de chimie/atractie nu poate fi nimic.
JustElla
Postat pe 29 Noiembrie 2014 15:13
De la: JustElla, la data 2014-11-29 15:13:36Nu e doar aspectul fizic important ci si mai important caracterul insa nu am reusit sa gasesc pana acum pe cineva care sa le aiba pe ambele ok:fie arata bine insa se crede un macho"si e misogin,fie e ok dar nu cat sa il plac eu iar atunci nu mai am cum sa ii stiu caracterul pt ca eu sunt de parere ca fara un pic de chimie/atractie nu poate fi nimic.



Nu cauta perfectiunea,caci nu exista si nu o vei gasi nicaieri!!!Si daca acea "chimie" nu exista intre voi doi,este mult mai indicat sa renunti la ceva,in care nu te recunosti,ramanand,din nou,singura,decat sa fii nemultumita intr-o relatie,care nu are nicio scanteie!!!Trebuie sa fie un echilibru intre fizic si suflet,cu toleranta respectiva insa,nu fi nerabdatoare cu tine,nu te afli in amurgul vietii,ai tot timpul sa cauti tanarul,care ti se potriveste!!!Nu alerga dupa implinirea actului sexual,caci nu acesta este esenta unei relatii,ci aceasta inseamna mult mai mult!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Noiembrie 2014 15:19
De la: JustElla, la data 2014-11-29 15:13:36Nu e doar aspectul fizic important ci si mai important caracterul insa nu am reusit sa gasesc pana acum pe cineva care sa le aiba pe ambele ok:fie arata bine insa se crede un macho"si e misogin,fie e ok dar nu cat sa il plac eu iar atunci nu mai am cum sa ii stiu caracterul pt ca eu sunt de parere ca fara un pic de chimie/atractie nu poate fi nimic.


Si atunci de ce te grabesti , esti tanara , ai timp sa apara cel ce se va incadra in profilul barbatului dorit de tine.
Crezi oare ca daruindu-te asa la nimereala , te vei simtii implinita apoi !? Nicidecum.
Asteapta-l pe cel ce va sti sa te aprecieze , fara a-ti cere sa te culci cu el , pana in momentul in care se va decide sa-i fii sotie , nu o simpla fata folosita si apoi abandonata ...apoi vei simtii acel gol pe care acum nu-l ai.
Graba strica treaba , asa se zice.
Studiaza-i si ofera-te doar celui ce te va merita.
kudykkka
Postat pe 29 Noiembrie 2014 15:23
Fato , iti dau o opinie proprie , sper ca nu o iei in nume de rau .
Deci tu de ai veni in fata mea si sa zic ca da , imi place cum arati ce gandesti , dar apoi mi-o trantesti pe aia cu brunet , misto , cu caracter etc .
Da , eu sunt brunet , cred ca si caracter am , dar daca as auzi ce ai spune pur si simplu , m-as intoarce cu spatele si as pleca fara sa-ti mai zic nimic !
Nu-ti ajunge unu care sa te iubeasca pana la cer , el trebuie sa fie si destept si frumos si sa-ti spele si vasele si sa-ti faca curat ... si etc etc ,,, bine normal trebuie sa aiba bun simt si sa te iubeasca si sa aiba niste creier ... fugi de aia fara creier si de aia macho.
Lasa lucrurile sa mearga de la sine , dar opreste-te cu gandirea invechita si prosteasca cu printul ideal . Vei stii cand si cui sa te daruiesti , dar tine minte dupa ce iti da un inel sau un buchet in pat nu te duce direct in pat :))
Mult succes!
now000
Postat pe 29 Noiembrie 2014 15:42
Cum adica daca ai auzi ce as spune?Ce sa spun?
JustElla
Postat pe 29 Noiembrie 2014 16:11
Cum adica daca ai auzi ce as spune?Ce sa spun?
JustElla
Postat pe 29 Noiembrie 2014 16:11
Adica sa zicem , eu te plac fara sa-ti spun , ok? Iar tu imi povestesti mie despre cum trebuie sa arate " printul tau " , in acel moment nu as mai vorbi cu tine din simplu fapt ca degeaba m-as osteni sa te iubesc . Apropo , pe tipul ala nu-l iubesti si nu-l vei iubi , asa ca o sa-l faci sa sufere mai tarziu , asa ca ar fi cel mai ok ca sa o termini cu el ... daca ai putina demnitate si respect fata de dansul.
now000
Postat pe 29 Noiembrie 2014 16:24
De la: kudika_15804, la data 2014-11-29 15:08:46
De la: JustElla, la data 2014-11-29 14:53:10Buna all.Am 22 de ani si o viata sentimentala ce lasa de dorit.Pana pe la 20 de ani am tot amanat sa incep o relatie si am tot refuzat propunerile de pritenie pt ca niciunul nu era din punct de vedere fizic asa cum imi doream eu:brunet,elegant,stilat:)etc.Si pentru ca nu era nici o atractie din partea mea pt niciun ul amrefuzat sa cunosc pe vreounul mai bine.Poate am eu un stereotip care e o tampenie insa pana acum nu mi s-a intamplat sa intalnesc un baiat care sa ma faca chiar sa vreau sa fiu cu el.Toti cei buni sunt luati:))Momentan ies cu cineva care e ok dar nu chiar asa cum as vrea eu si nu simt parca atractia aia irezistibila pt el si ma gandeam ca mai bine ar fi sa ii spun ca mai bine rupem legatura insa mi-e greu putin pt ca stau si ma gandesc ca daca o sa mai aleg mult o sa raman singura mult si bine :))
Pana acum nu am mai avut o relatie din cauza "pretentiilor"mele iar el ma intreaba de fostele/fosta relatie iar mie mi-e putin jena (nu stiu daca e chiar cuvantul potrivit)sa ii spun ca nu am mai avut pe nimeni.Asadar intrebarea mea este:sa ii spun ca nu am mai avut o relatie pana la varsta asta(dupa ce o sa creada despre mine)sau sa il mint si sa inventez"o fosta relatie"?
Partea aiurea e ca m-am saturat sa il tot astept pe acel"print"care nu exista :))si de acum imi doresc sa am o relatie serioasa si sa umplu golul din sufletul meu.De ce e asa de greu sa gasesti persoana potrivita?Mai este si faptul ca inca sunt virgina iar hormonii cam incep sa isi spuna cuvantul insa eu dintotdeauna mi-am dorit sa fie prima data in noaptea nuntii(stiu ca e o gandire invechita dar daca tot am ajuns la varsta asta)si nu as vrea sa fiu doar folosita.Asadr ar mai fi intrebarea(pooate prosteasca) daca el are 26 de ani si eu 22 cam dupa cat timp de relatie ar fi ok sa fac urmatorul pas?(iesim de 1 luna doar,insa ne stim de 4 ani dar in anii astia nu am vb decat de cateva ori si de curand ne-am reintalnit si lucrurile au luat o alta directie adica inspre o relatie.Mi-e putin frica sa nu ma las dusa de val si sa imi para rau.
Multumesc anticipat de raspunsuri si o zi buna.



De ce ai revenit cu acest subiect????? Mi-am exprimat opinia la momentul primei tale postari,nu cred ca este cazul sa repet ceea ce stii deja:

Fii cat se poate de naturala si sa nu iti fie jena pentru faptul ca esti inca virgina,va veni si momentul respectiv,dar va trebuisa fii constienta de pasul,pe care doresti sa il faci!!!Intimiattea ta nu intereseaza pe nimeni,este NUMAI a ta si NUMAI tu decizi asupra vietii tale!!Relatia ta este incipienta,ai rabdare,nu te lasa amagita de acel tanar,tu hotarasti asupr mersului tau in viata,nu el!!!!


nu te lasa ,,,amagita,,,cica dc ai revenit ,mi am exprimat opinia nu cred ca e cazul sa repet,,,iata ce face eul din om si mi spune ti sa o las in pace
kudika_976884
Postat pe 29 Noiembrie 2014 16:42
De la: JustElla, la data 2014-11-29 15:13:36Nu e doar aspectul fizic important ci si mai important caracterul insa nu am reusit sa gasesc pana acum pe cineva care sa le aiba pe ambele ok:fie arata bine insa se crede un macho"si e misogin,fie e ok dar nu cat sa il plac eu iar atunci nu mai am cum sa ii stiu caracterul pt ca eu sunt de parere ca fara un pic de chimie/atractie nu poate fi nimic.


nu poate fi dar tu nu cauta numai defectele celuilalt
kudika_976884
Postat pe 29 Noiembrie 2014 16:45
De la: kudika_15804, la data 2014-11-29 15:19:15
De la: JustElla, la data 2014-11-29 15:13:36Nu e doar aspectul fizic important ci si mai important caracterul insa nu am reusit sa gasesc pana acum pe cineva care sa le aiba pe ambele ok:fie arata bine insa se crede un macho"si e misogin,fie e ok dar nu cat sa il plac eu iar atunci nu mai am cum sa ii stiu caracterul pt ca eu sunt de parere ca fara un pic de chimie/atractie nu poate fi nimic.



Nu cauta perfectiunea,caci nu exista si nu o vei gasi nicaieri!!!Si daca acea "chimie" nu exista intre voi doi,este mult mai indicat sa renunti la ceva,in care nu te recunosti,ramanand,din nou,singura,decat sa fii nemultumita intr-o relatie,care nu are nicio scanteie!!!Trebuie sa fie un echilibru intre fizic si suflet,cu toleranta respectiva insa,nu fi nerabdatoare cu tine,nu te afli in amurgul vietii,ai tot timpul sa cauti tanarul,care ti se potriveste!!!Nu alerga dupa implinirea actului sexual,caci nu acesta este esenta unei relatii,ci aceasta inseamna mult mai mult!!!


ciudat ,stiu ca pentru tn orgasmul era culmea iubirii dar daca nu prea sti ce spui te inteleg
kudika_976884
Postat pe 29 Noiembrie 2014 16:46
v am zis odata o opinie,,crede ti ca reveniti cand vreti voi? acum sunt eu,luati mi opinia si plecati cu ea
kudika_976884
Postat pe 29 Noiembrie 2014 16:53
De la: now000, la data 2014-11-29 15:42:24Fato , iti dau o opinie proprie , sper ca nu o iei in nume de rau .
Deci tu de ai veni in fata mea si sa zic ca da , imi place cum arati ce gandesti , dar apoi mi-o trantesti pe aia cu brunet , misto , cu caracter etc .
Da , eu sunt brunet , cred ca si caracter am , dar daca as auzi ce ai spune pur si simplu , m-as intoarce cu spatele si as pleca fara sa-ti mai zic nimic !
Nu-ti ajunge unu care sa te iubeasca pana la cer , el trebuie sa fie si destept si frumos si sa-ti spele si vasele si sa-ti faca curat ... si etc etc ,,, bine normal trebuie sa aiba bun simt si sa te iubeasca si sa aiba niste creier ... fugi de aia fara creier si de aia macho.
Lasa lucrurile sa mearga de la sine , dar opreste-te cu gandirea invechita si prosteasca cu printul ideal . Vei stii cand si cui sa te daruiesti , dar tine minte dupa ce iti da un inel sau un buchet in pat nu te duce direct in pat :))
Mult succes!


vezi de treaba ta ca io s mai brunet si mai cu,caracter
kudika_976884
Postat pe 29 Noiembrie 2014 16:56
Ok am inteles ideea:nu e ok sa stai cu cineva de plictiseala si de asta sunt si eu constienta si nu as fi vrut sa ajung in situatia asta dar m-am saturat de intrebari de la toata lumea: da iubitul unde iti este, si nu e vorba de asta dar mi-a spus sa ii acord o sansa si am zis ca fie,hai sa incerc.Cu toate astea insa vad ca nu merge, degeaba incerc eu pt ca acum vad ca e adevarat:nu te indragostesti de cine vrei tu.
Insa mai aveam o intrebare:ar fi ok sa ii spun adevarul despre trecutul meu amoros si anume ca e la nivelul 0?Adica cred ca ar fi ciudat sa nu fi avut o relatie pana acum.
JustElla
Postat pe 29 Noiembrie 2014 18:30
De la: JustElla, la data 2014-11-29 18:30:06Ok am inteles ideea:nu e ok sa stai cu cineva de plictiseala si de asta sunt si eu constienta si nu as fi vrut sa ajung in situatia asta dar m-am saturat de intrebari de la toata lumea: da iubitul unde iti este, si nu e vorba de asta dar mi-a spus sa ii acord o sansa si am zis ca fie,hai sa incerc.Cu toate astea insa vad ca nu merge, degeaba incerc eu pt ca acum vad ca e adevarat:nu te indragostesti de cine vrei tu.
Insa mai aveam o intrebare:ar fi ok sa ii spun adevarul despre trecutul meu amoros si anume ca e la nivelul 0?Adica cred ca ar fi ciudat sa nu fi avut o relatie pana acum.



Da,fii sincera,de ce ar trebui sa nu ii spui adevarul,de ce crezi ca trebuie sa fii falsa ????Starea ta de virginitate nu este un motiv de blamare de catre cineva!!!Barbatul,care te va iubi si te va respecta cu adevarat,va sti sa te aprecieze corespunzator!!!

Si retine un adevar,daca ceva nu merge inca de la inceputul unei relatii,nu va merge niciodata!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Noiembrie 2014 18:50
De la: kudika_15804, la data 2014-11-29 18:50:21
De la: JustElla, la data 2014-11-29 18:30:06Ok am inteles ideea:nu e ok sa stai cu cineva de plictiseala si de asta sunt si eu constienta si nu as fi vrut sa ajung in situatia asta dar m-am saturat de intrebari de la toata lumea: da iubitul unde iti este, si nu e vorba de asta dar mi-a spus sa ii acord o sansa si am zis ca fie,hai sa incerc.Cu toate astea insa vad ca nu merge, degeaba incerc eu pt ca acum vad ca e adevarat:nu te indragostesti de cine vrei tu.
Insa mai aveam o intrebare:ar fi ok sa ii spun adevarul despre trecutul meu amoros si anume ca e la nivelul 0?Adica cred ca ar fi ciudat sa nu fi avut o relatie pana acum.



Da,fii sincera,de ce ar trebui sa nu ii spui adevarul,de ce crezi ca trebuie sa fii falsa ????Starea ta de virginitate nu este un motiv de blamare de catre cineva!!!Barbatul,care te va iubi si te va respecta cu adevarat,va sti sa te aprecieze corespunzator!!!

Si retine un adevar,daca ceva nu merge inca de la inceputul unei relatii,nu va merge niciodata!!!



Nu e vorba de faptul ca sunt virgina,e vorba ca nu am avut o relatie cu un baiat.Ca si daca ai avut o relatie nu inseamna ca nu mai poti fi virgina(ca poate nu a durat mult sau etc)
JustElla
Postat pe 29 Noiembrie 2014 18:59
De la: JustElla, la data 2014-11-29 18:59:21
Nu e vorba de faptul ca sunt virgina,e vorba ca nu am avut o relatie cu un baiat.Ca si daca ai avut o relatie nu inseamna ca nu mai poti fi virgina(ca poate nu a durat mult sau etc)



Cu atat mai mult nu trebuie sa te ingrijorezi!!!!Unde este problema de fapt?????Ai o varsta la care nu trebuie sa iti pui astfel de intrebari!!Stiu,fetele moderne au facut din relatii un sport zilnic si mereu in derulare,dar nu cred ca trebuie sa te incadrezi in aceeasi categorie,daca nu doresti asta!!!Fii tu insati si nu iti fie teama de absolut nimic!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Noiembrie 2014 19:02
De la: JustElla, la data 2014-11-29 18:30:06Ok am inteles ideea:nu e ok sa stai cu cineva de plictiseala si de asta sunt si eu constienta si nu as fi vrut sa ajung in situatia asta dar m-am saturat de intrebari de la toata lumea: da iubitul unde iti este, si nu e vorba de asta dar mi-a spus sa ii acord o sansa si am zis ca fie,hai sa incerc.Cu toate astea insa vad ca nu merge, degeaba incerc eu pt ca acum vad ca e adevarat:nu te indragostesti de cine vrei tu.
Insa mai aveam o intrebare:ar fi ok sa ii spun adevarul despre trecutul meu amoros si anume ca e la nivelul 0?Adica cred ca ar fi ciudat sa nu fi avut o relatie pana acum.


nu conteaza ca ai avut sau nu relatie,,iar ce ti spune doamna de mai sus nu i adevarat,,in cazul tau nu merge pana acum la altii ce nu a inceput bn la inceput cu timpul a continuat ft frumos cu indragosteala adevarata si familii cu temelie,,,situatiile difera de la caz la caz tu trebui sa sti ca daca nu simti nimic pentru el nu trebui sa i dai sperante inca de la inceput nu ca zice lumea ca n ai relatie si tre sa ti faci,,nu mai fi cu nasul pe sus ,o sa ai si relatie
kudika_976884
Postat pe 29 Noiembrie 2014 19:17
De la: JustElla, la data 2014-11-29 14:53:10Buna all.Am 22 de ani si o viata sentimentala ce lasa de dorit.Pana pe la 20 de ani am tot amanat sa incep o relatie si am tot refuzat propunerile de pritenie pt ca niciunul nu era din punct de vedere fizic asa cum imi doream eu:brunet,elegant,stilat:)etc.Si pentru ca nu era nici o atractie din partea mea pt niciun ul amrefuzat sa cunosc pe vreounul mai bine.Poate am eu un stereotip care e o tampenie insa pana acum nu mi s-a intamplat sa intalnesc un baiat care sa ma faca chiar sa vreau sa fiu cu el.Toti cei buni sunt luati:))Momentan ies cu cineva care e ok dar nu chiar asa cum as vrea eu si nu simt parca atractia aia irezistibila pt el si ma gandeam ca mai bine ar fi sa ii spun ca mai bine rupem legatura insa mi-e greu putin pt ca stau si ma gandesc ca daca o sa mai aleg mult o sa raman singura mult si bine :))
Pana acum nu am mai avut o relatie din cauza "pretentiilor"mele iar el ma intreaba de fostele/fosta relatie iar mie mi-e putin jena (nu stiu daca e chiar cuvantul potrivit)sa ii spun ca nu am mai avut pe nimeni.Asadar intrebarea mea este:sa ii spun ca nu am mai avut o relatie pana la varsta asta(dupa ce o sa creada despre mine)sau sa il mint si sa inventez"o fosta relatie"?
Partea aiurea e ca m-am saturat sa il tot astept pe acel"print"care nu exista :))si de acum imi doresc sa am o relatie serioasa si sa umplu golul din sufletul meu.De ce e asa de greu sa gasesti persoana potrivita?Mai este si faptul ca inca sunt virgina iar hormonii cam incep sa isi spuna cuvantul insa eu dintotdeauna mi-am dorit sa fie prima data in noaptea nuntii(stiu ca e o gandire invechita dar daca tot am ajuns la varsta asta)si nu as vrea sa fiu doar folosita.Asadr ar mai fi intrebarea(pooate prosteasca) daca el are 26 de ani si eu 22 cam dupa cat timp de relatie ar fi ok sa fac urmatorul pas?(iesim de 1 luna doar,insa ne stim de 4 ani dar in anii astia nu am vb decat de cateva ori si de curand ne-am reintalnit si lucrurile au luat o alta directie adica inspre o relatie.Mi-e putin frica sa nu ma las dusa de val si sa imi para rau.
Multumesc anticipat de raspunsuri si o zi buna.


Draga mea, inceteaza sa cu frustrarile si nu lasa capul in jos doar pentru ca esti virgina. Acesta este un aspect de care trebuie sa fii mandra, nicidecum sa te sfiesti! Nu incerca sa copiezi usuraticele care au semnat condica in toate paturile baietilor, fii tu insati, nu cobori standardele si nu te multumi cu orice partener! Personal, sunt foarte pretentioasa si mi se pare absolut normal sa caut un partener macar pe egalul meu daca nu mai superior! Esti o fata ok, ar trebui ca societatea din ziua de azi sa fie dominata de astfel de fete precum esti tu! Multa bafta si nu te schimba!
Sasha_Criss
Postat pe 29 Noiembrie 2014 19:23
De la: Sasha_Criss, la data 2014-11-29 19:23:44
De la: JustElla, la data 2014-11-29 14:53:10Buna all.Am 22 de ani si o viata sentimentala ce lasa de dorit.Pana pe la 20 de ani am tot amanat sa incep o relatie si am tot refuzat propunerile de pritenie pt ca niciunul nu era din punct de vedere fizic asa cum imi doream eu:brunet,elegant,stilat:)etc.Si pentru ca nu era nici o atractie din partea mea pt niciun ul amrefuzat sa cunosc pe vreounul mai bine.Poate am eu un stereotip care e o tampenie insa pana acum nu mi s-a intamplat sa intalnesc un baiat care sa ma faca chiar sa vreau sa fiu cu el.Toti cei buni sunt luati:))Momentan ies cu cineva care e ok dar nu chiar asa cum as vrea eu si nu simt parca atractia aia irezistibila pt el si ma gandeam ca mai bine ar fi sa ii spun ca mai bine rupem legatura insa mi-e greu putin pt ca stau si ma gandesc ca daca o sa mai aleg mult o sa raman singura mult si bine :))
Pana acum nu am mai avut o relatie din cauza "pretentiilor"mele iar el ma intreaba de fostele/fosta relatie iar mie mi-e putin jena (nu stiu daca e chiar cuvantul potrivit)sa ii spun ca nu am mai avut pe nimeni.Asadar intrebarea mea este:sa ii spun ca nu am mai avut o relatie pana la varsta asta(dupa ce o sa creada despre mine)sau sa il mint si sa inventez"o fosta relatie"?
Partea aiurea e ca m-am saturat sa il tot astept pe acel"print"care nu exista :))si de acum imi doresc sa am o relatie serioasa si sa umplu golul din sufletul meu.De ce e asa de greu sa gasesti persoana potrivita?Mai este si faptul ca inca sunt virgina iar hormonii cam incep sa isi spuna cuvantul insa eu dintotdeauna mi-am dorit sa fie prima data in noaptea nuntii(stiu ca e o gandire invechita dar daca tot am ajuns la varsta asta)si nu as vrea sa fiu doar folosita.Asadr ar mai fi intrebarea(pooate prosteasca) daca el are 26 de ani si eu 22 cam dupa cat timp de relatie ar fi ok sa fac urmatorul pas?(iesim de 1 luna doar,insa ne stim de 4 ani dar in anii astia nu am vb decat de cateva ori si de curand ne-am reintalnit si lucrurile au luat o alta directie adica inspre o relatie.Mi-e putin frica sa nu ma las dusa de val si sa imi para rau.
Multumesc anticipat de raspunsuri si o zi buna.


Draga mea, inceteaza sa cu frustrarile si nu lasa capul in jos doar pentru ca esti virgina. Acesta este un aspect de care trebuie sa fii mandra, nicidecum sa te sfiesti! Nu incerca sa copiezi usuraticele care au semnat condica in toate paturile baietilor, fii tu insati, nu cobori standardele si nu te multumi cu orice partener! Personal, sunt foarte pretentioasa si mi se pare absolut normal sa caut un partener macar pe egalul meu daca nu mai superior! Esti o fata ok, ar trebui ca societatea din ziua de azi sa fie dominata de astfel de fete precum esti tu! Multa bafta si nu te schimba!


tu lasa superioritatea ca nu te ajuta la nimic ,,cautati va oamenii buni dar ave ti grija ce inseamna buni pentru voi,,ar trebui societatea sa fie dominata de astfel de fete de acord ,numai ca ea sa nu stea cu cineva de gura lumii pe care posibil sa l raneasca iar tu cand zici ca nu te multumesti cu orice sa nu te avanti iar in valtoarea dragostei dp unu care i cu alta si altele,,,ave ti grija ce inseamna aceia,,,nu va multumi ti cu orce,,,
kudika_976884
Postat pe 29 Noiembrie 2014 19:36
De la: kudika_976884, la data 2014-11-29 19:36:21
De la: Sasha_Criss, la data 2014-11-29 19:23:44
De la: JustElla, la data 2014-11-29 14:53:10Buna all.Am 22 de ani si o viata sentimentala ce lasa de dorit.Pana pe la 20 de ani am tot amanat sa incep o relatie si am tot refuzat propunerile de pritenie pt ca niciunul nu era din punct de vedere fizic asa cum imi doream eu:brunet,elegant,stilat:)etc.Si pentru ca nu era nici o atractie din partea mea pt niciun ul amrefuzat sa cunosc pe vreounul mai bine.Poate am eu un stereotip care e o tampenie insa pana acum nu mi s-a intamplat sa intalnesc un baiat care sa ma faca chiar sa vreau sa fiu cu el.Toti cei buni sunt luati:))Momentan ies cu cineva care e ok dar nu chiar asa cum as vrea eu si nu simt parca atractia aia irezistibila pt el si ma gandeam ca mai bine ar fi sa ii spun ca mai bine rupem legatura insa mi-e greu putin pt ca stau si ma gandesc ca daca o sa mai aleg mult o sa raman singura mult si bine :))
Pana acum nu am mai avut o relatie din cauza "pretentiilor"mele iar el ma intreaba de fostele/fosta relatie iar mie mi-e putin jena (nu stiu daca e chiar cuvantul potrivit)sa ii spun ca nu am mai avut pe nimeni.Asadar intrebarea mea este:sa ii spun ca nu am mai avut o relatie pana la varsta asta(dupa ce o sa creada despre mine)sau sa il mint si sa inventez"o fosta relatie"?
Partea aiurea e ca m-am saturat sa il tot astept pe acel"print"care nu exista :))si de acum imi doresc sa am o relatie serioasa si sa umplu golul din sufletul meu.De ce e asa de greu sa gasesti persoana potrivita?Mai este si faptul ca inca sunt virgina iar hormonii cam incep sa isi spuna cuvantul insa eu dintotdeauna mi-am dorit sa fie prima data in noaptea nuntii(stiu ca e o gandire invechita dar daca tot am ajuns la varsta asta)si nu as vrea sa fiu doar folosita.Asadr ar mai fi intrebarea(pooate prosteasca) daca el are 26 de ani si eu 22 cam dupa cat timp de relatie ar fi ok sa fac urmatorul pas?(iesim de 1 luna doar,insa ne stim de 4 ani dar in anii astia nu am vb decat de cateva ori si de curand ne-am reintalnit si lucrurile au luat o alta directie adica inspre o relatie.Mi-e putin frica sa nu ma las dusa de val si sa imi para rau.
Multumesc anticipat de raspunsuri si o zi buna.


Draga mea, inceteaza sa cu frustrarile si nu lasa capul in jos doar pentru ca esti virgina. Acesta este un aspect de care trebuie sa fii mandra, nicidecum sa te sfiesti! Nu incerca sa copiezi usuraticele care au semnat condica in toate paturile baietilor, fii tu insati, nu cobori standardele si nu te multumi cu orice partener! Personal, sunt foarte pretentioasa si mi se pare absolut normal sa caut un partener macar pe egalul meu daca nu mai superior! Esti o fata ok, ar trebui ca societatea din ziua de azi sa fie dominata de astfel de fete precum esti tu! Multa bafta si nu te schimba!


tu lasa superioritatea ca nu te ajuta la nimic ,,cautati va oamenii buni dar ave ti grija ce inseamna buni pentru voi,,ar trebui societatea sa fie dominata de astfel de fete de acord ,numai ca ea sa nu stea cu cineva de gura lumii pe care posibil sa l raneasca iar tu cand zici ca nu te multumesti cu orice sa nu te avanti iar in valtoarea dragostei dp unu care i cu alta si altele,,,ave ti grija ce inseamna aceia,,,nu va multumi ti cu orce,,,


Ti-ai schimat contul, dar pacat ca ai ramas acelasi! Ce treaba ai tu, inceteaza s te mai bagi in discutiile mele cu alte persoane? Ti se pare ca ma adresam tie "draga mea"????
Sasha_Criss
Postat pe 29 Noiembrie 2014 19:47
Ti-ai schimat contul, dar pacat ca ai ramas acelasi! Ce treaba ai tu, inceteaza s te mai bagi in discutiile mele cu alte persoane? Ti se pare ca ma adresam tie "draga mea"????

,,draga mea,,cu atitudinea asta e greu sa inveti cva,,nu mi am schimbat nimic mi au schimbat altii,,si cum te ai adresat tu fetei m am adresat si eu tie
kudika_976884
Postat pe 29 Noiembrie 2014 19:54
Referitor la tot ce am citit: Daca crezi ca el poate fi alesul,da-i sansa de a-ti putea dovedi ca poate fi printul dorit, parerea mea este ca e un lucru bun ca inca mai esti virgina si ca iti doresti ca in ziua nunti sa iti pierzi virginitatea, cea ce inseamna ca ar trebui sa ai o comunicatie mult mai buna cu partenerul(specific pe plan sexual).
Eu ca barbat as fi fericit chiar daca stiu ca va trebui sa astept ziua nunti.... Dar multi barbati in ziua de astazi renunta la altfel de relati.Succes
Estefan
Postat pe 11 Ianuarie 2015 18:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce mint femeile cu nerusinare ? 233 De la: leo_ 4 Mai 2011 21:17
daca ignori barbtul gemeni.... 2 De la: kudika_14249 14 August 2012 21:38
nu pot sa renunt ... 21 De la: loveordie 23 Iulie 2009 15:44
se cauta ...!!! 142 De la: baby_nebunel 4 Martie 2009 08:34
simt ca face presiuni cu privire la sex 5 De la: SweetHappyButterfly 19 Aprilie 2009 22:31