Setari Cookie-uri

Ce vrea de fapt???

Buna! Am 22 de ani si m.am indagostit ca o copila. N.am cunoscut in august, la o nunta.El se cunoastea cu verisoara mea si astfel am inceput sa comunicam. Am facut schimb de numere de telefon, la cateva zile dupa am iesit la un suc la insistentele verisoarei mele....Mi.a placut foarte mult...ne.am intalnit si a doua oara si dupa tot asa...De fiecare data cand ne vedeam imi repeta ca eu cand o sa se termine vacanta si o sa plec la facultate o sa ma vad cu fostul prieten, eu evident negand acest lucru desi stiam ca este inevitabil, deoarece stateam in acelasi camin.
Dupa ceva timp am aflat ca el mai era cu o alta fata si evident am pus punct desi imi placea foarte mult...Am plecat la facultate si evident m.am vazut cu fostul, am incercat sa ne impacam dar nu mai era la fel...In aceasta perioada am postat o fotografie pe fb cu noi doi...Vineri seara cand am ajuns acasa m.a sunat si desigur mi.a spus ca a avut dreptate ,ca din cauza asta era si cu cealalta, in fine am intrerupt legatura definitiv pentru o perioada...Fiind in vizita pe la verisoara mea, am mers impreuna la magazin si ne.am intalnit cu el...ne.am salutat si atat.Apoi am vorbit pe fb si mi.a propus sa iesim la un suc, spunandu.mi ca si el s.a despartit de fata respectiva, dar nu l.am crezut si am refuzat.Supriza a fost ca la cateva zile sa ne intalnim in club si el sa fie cu o alta fata .Desi era cu ea toata noaptea a stat cu ochiii pe mn...saptamana urmatoarea aceeasi poveste in acelasi club...dar de data asta ,coincidenta sau nu am avut melele una langa cealalta si a venit sa ma intrebe de vorba, prietena lui fiind la o alta masa,lipsa de respect in partea lui dar in fine.A doua zi am deci sa imi prelungesc vizita la verisoara mea, iar el vazandu.ma pe strada m.a sunat din nou,eu fiind foarte indignata de cele vazute in club i.am reprosat cate ceva si i.am inchis telefonul...acum am intrerupt din nou legatura,eu realizand ca e mai bine sa pastrez distanta...dar cu ceea ce simt cum ramane?


kudika_977666
Postat pe 11 Decembrie 2014 00:14
Ramane sa incerci sa cunosti alte persoane care sa iti distraga indragosteala, desigur ca la mine n-a mers, dar probabil din cauza ca nu am gasit persoana potrivita...doar fii optimista si incearca sa gasesti un baiat care nu sta cu altele asa de plictiseala si cu ochii dupa tn pt ca din asta reiese ca si dupa ce s-ar satura de tn la fel o sa se poarte sau poate nu...
Only_One
Postat pe 11 Decembrie 2014 01:06
De la: kudika_977666, la data 2014-12-11 00:14:59Buna! Am 22 de ani si m.am indagostit ca o copila. N.am cunoscut in august, la o nunta.El se cunoastea cu verisoara mea si astfel am inceput sa comunicam. Am facut schimb de numere de telefon, la cateva zile dupa am iesit la un suc la insistentele verisoarei mele....Mi.a placut foarte mult...ne.am intalnit si a doua oara si dupa tot asa...De fiecare data cand ne vedeam imi repeta ca eu cand o sa se termine vacanta si o sa plec la facultate o sa ma vad cu fostul prieten, eu evident negand acest lucru desi stiam ca este inevitabil, deoarece stateam in acelasi camin.
kudika_15804
Postat pe 11 Decembrie 2014 07:12
De la: kudika_15804, la data 2014-12-11 07:12:39
De la: kudika_977666, la data 2014-12-11 00:14:59Buna! Am 22 de ani si m.am indagostit ca o copila. N.am cunoscut in august, la o nunta.El se cunoastea cu verisoara mea si astfel am inceput sa comunicam. Am facut schimb de numere de telefon, la cateva zile dupa am iesit la un suc la insistentele verisoarei mele....Mi.a placut foarte mult...ne.am intalnit si a doua oara si dupa tot asa...De fiecare data cand ne vedeam imi repeta ca eu cand o sa se termine vacanta si o sa plec la facultate o sa ma vad cu fostul prieten, eu evident negand acest lucru desi stiam ca este inevitabil, deoarece stateam in acelasi camin.
................................................................................................

Vad ca nu imi apare postarea!!! Kudikaaaaaaaaaaaa!!
Ideea principal aeste urmatoarea:
Nu ai nevoie de un fustangiu in viata ta,esti tanara,ai toata viata la dispozitie pentru a cunoaste si alti tineri!!!

Ceea ce simti?????Toate am simtit la fel,la timpul nostru,si,totusi,am mers mai departe!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Decembrie 2014 07:17
Multumesc pentru sfat!Sper din tot sufletul sa nu il mai intalnesc pentru ca asa o sa fie mult mai usor.
kudika_977666
Postat pe 11 Decembrie 2014 23:39
De la: kudika_977666, la data 2014-12-11 23:39:41Multumesc pentru sfat!Sper din tot sufletul sa nu il mai intalnesc pentru ca asa o sa fie mult mai usor.



Draga mea,incearca ca tu sa fii cea care creeaza oportunitatile,nu altcineva,caci ,in acest mod,vei reusi sa fii obiectiva in relatii!!Restul ,se invata in timp!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Decembrie 2014 09:29
Eu ma intreb mereu cum fetele se pot indragosti de specimene din astea , ce au aceste specime asa special :)) ?
Fata draga , eu stau cu un asemenea specimen in camera la camin , si-ti dau si exemplu sta cu 2 fete , una de la el din oras si una din Bucuresti , are 2 fb si le joaca pe cele 2 pe degete . Nu iubeste pe nici una din ele , cand vad ce fel minte imi vine mie sa ma arunc de la balcon ! :))
Vrei un asemenea specimen in viata ta pentru ca cel care ni l-ai descris mai sus la fel este .
Stai singura pana iti gasesti barbatul care te vaface fericita !
now000
Postat pe 12 Decembrie 2014 14:36
De la: now000, la data 2014-12-12 14:36:00Eu ma intreb mereu cum fetele se pot indragosti de specimene din astea , ce au aceste specime asa special :)) ?
Fata draga , eu stau cu un asemenea specimen in camera la camin , si-ti dau si exemplu sta cu 2 fete , una de la el din oras si una din Bucuresti , are 2 fb si le joaca pe cele 2 pe degete . Nu iubeste pe nici una din ele , cand vad ce fel minte imi vine mie sa ma arunc de la balcon ! :))
Vrei un asemenea specimen in viata ta pentru ca cel care ni l-ai descris mai sus la fel este .
Stai singura pana iti gasesti barbatul care te vaface fericita !


Domnii respectivi nu au nimic special,ci doar mizeaza pe credulitatea acelor tinere,si pe naivitatea lor!!!Ei au un "farmec" aparte,acaparator,caci sunt actori innascuti,care isi joaca rolurile fara scrupule!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Decembrie 2014 14:44
Da asa este , dar ei au cel mai mult succes la fete :D .
now000
Postat pe 12 Decembrie 2014 14:57
Dupa cum povestea si fata mai sus , era cu una , apoi era cu alta si o dorea si pe ea :))) ,,, deci ce rezulta ? =))
now000
Postat pe 12 Decembrie 2014 14:58
De la: now000, la data 2014-12-12 14:58:15Dupa cum povestea si fata mai sus , era cu una , apoi era cu alta si o dorea si pe ea :))) ,,, deci ce rezulta ? =))


Rezulta ,ca tinerii respectivi sunt buni "tenismeni" la jocul de dublu sau triplu,dupa caz!!
kudika_15804
Postat pe 12 Decembrie 2014 15:00
De la: now000, la data 2014-12-12 14:57:43Da asa este , dar ei au cel mai mult succes la fete :D .



Adevarat,dar este un succes iluzoriu,caci nu dureaza mult in timp!!!Duplicitatea nu este eterna,mai devreme sau mai tarziu,va fi desconspirata!!!!Nu numarul relatiilor conteaza,ci calitatea lor!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Decembrie 2014 15:06
Exista un citat care suna cam asa:
"Atat de multe fete se indragostesc de baietii nepotriviti doar prin simplul fapt ca spun ceea ce este potrivit"
Only_One
Postat pe 12 Decembrie 2014 15:43
Imi aduc aminte de o intamplare de acum mai bine de 3 ani ,,, doream sa fiu cu o fata si i-am spus ce simt pentru ea si l-a ales pe altu cu masina si alte chetsii :)) , relatia a durat pana in vara asta cand ala s-a despartit de ea . Ciudat e ca ea a vrut sa intre in vorba cu mine cand ne-am intalnit pe strada , recent , dar din pacate e prea tarziu :) .
now000
Postat pe 12 Decembrie 2014 15:47
De la: Only_One, la data 2014-12-12 15:43:24Exista un citat care suna cam asa:
"Atat de multe fete se indragostesc de baietii nepotriviti doar prin simplul fapt ca spun ceea ce este potrivit"



Normal,oratoria bine mestusugita este punctul lor forte!!!Ei au un simt aparte in ceea ce priveste alegerea "prazii" si atragerea ei in capcana oratorica!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Decembrie 2014 15:48
De la: now000, la data 2014-12-12 15:47:09Imi aduc aminte de o intamplare de acum mai bine de 3 ani ,,, doream sa fiu cu o fata si i-am spus ce simt pentru ea si l-a ales pe altu cu masina si alte chetsii :)) , relatia a durat pana in vara asta cand ala s-a despartit de ea . Ciudat e ca ea a vrut sa intre in vorba cu mine cand ne-am intalnit pe strada , recent , dar din pacate e prea tarziu :) .



TRebuie sa recunoastem ca nu este numai vina acelor domni,ci si a tinerelor in cauza,care,de multe ori,sunt strct materialiste,asumandu-si, chiar si esecul in amor!!
kudika_15804
Postat pe 12 Decembrie 2014 15:49
De la: kudika_15804, la data 2014-12-12 15:49:59
De la: now000, la data 2014-12-12 15:47:09Imi aduc aminte de o intamplare de acum mai bine de 3 ani ,,, doream sa fiu cu o fata si i-am spus ce simt pentru ea si l-a ales pe altu cu masina si alte chetsii :)) , relatia a durat pana in vara asta cand ala s-a despartit de ea . Ciudat e ca ea a vrut sa intre in vorba cu mine cand ne-am intalnit pe strada , recent , dar din pacate e prea tarziu :) .



TRebuie sa recunoastem ca nu este numai vina acelor domni,ci si a tinerelor in cauza,care,de multe ori,sunt strct materialiste,asumandu-si, chiar si esecul in amor!!




Corect! kudika_15804

now000 imi place de tine ca stii ce vrei si stii cand sa pui punct chiar daca nu ti-a picat bine la momentul respectiv si ai simtit umilinta aratand ceea ce simti tu acelei persoane, asta inseamna curaj, tine-o tot asa!
Only_One
Postat pe 12 Decembrie 2014 16:05
De la: Only_One, la data 2014-12-12 16:05:37
De la: kudika_15804, la data 2014-12-12 15:49:59
De la: now000, la data 2014-12-12 15:47:09Imi aduc aminte de o intamplare de acum mai bine de 3 ani ,,, doream sa fiu cu o fata si i-am spus ce simt pentru ea si l-a ales pe altu cu masina si alte chetsii :)) , relatia a durat pana in vara asta cand ala s-a despartit de ea . Ciudat e ca ea a vrut sa intre in vorba cu mine cand ne-am intalnit pe strada , recent , dar din pacate e prea tarziu :) .



TRebuie sa recunoastem ca nu este numai vina acelor domni,ci si a tinerelor in cauza,care,de multe ori,sunt strct materialiste,asumandu-si, chiar si esecul in amor!!




Corect! kudika_15804

now000 imi place de tine ca stii ce vrei si stii cand sa pui punct chiar daca nu ti-a picat bine la momentul respectiv si ai simtit umilinta aratand ceea ce simti tu acelei persoane, asta inseamna curaj, tine-o tot asa!


NU este vorba de nicio umilinta,ci de DEMNITATE,care este cu totul altceva!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Decembrie 2014 16:14
Cand spui ceea ce simti unei persoane si ea se uita cu indiferenta te face sa te simti umilit zic eu, faptul ca ii spui ceea ce simti da este demn si respectabil, eu vorbeam despre cum te simti tu cand vezi ca sentimentul nu e reciproc.
Only_One
Postat pe 12 Decembrie 2014 16:37
Only , nu ai idee cat mi-am ars eu sufletul in ultimul an jumatate ;)))
now000
Postat pe 12 Decembrie 2014 17:40
De la: now000, la data 2014-12-12 17:40:50Only , nu ai idee cat mi-am ars eu sufletul in ultimul an jumatate ;)))

Pt o singura persoana pe care o iubesc si acum din toata inima " si ea ma iubeste " , dar e cu altul si nu se poate desparti de el .
Asta e :)
now000
Postat pe 12 Decembrie 2014 17:45
[/quote] Domnii respectivi nu au nimic special,ci doar mizeaza pe credulitatea acelor tinere,si pe naivitatea lor!!!Ei au un "farmec" aparte,acaparator,caci sunt actori innascuti,care isi joaca rolurile fara scrupule!!![/quote]
Exact...nu am nimic special dar se pricep sa minta fara nici un fel de remuscare.
kudika_977666
Postat pe 12 Decembrie 2014 18:20
De la: Only_One, la data 2014-12-12 16:37:46Cand spui ceea ce simti unei persoane si ea se uita cu indiferenta te face sa te simti umilit zic eu, faptul ca ii spui ceea ce simti da este demn si respectabil, eu vorbeam despre cum te simti tu cand vezi ca sentimentul nu e reciproc.



Nu este umilinta,ci durere amestecata cu frustrare,dar de fapt,este ridicare asupra partenerului,superioritate in demnitate si caracter!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Decembrie 2014 18:37
De la: kudika_977666, la data 2014-12-11 00:14:59Buna! Am 22 de ani si m.am indagostit ca o copila. .....acum am intrerupt din nou legatura,eu realizand ca e mai bine sa pastrez distanta...dar cu ceea ce simt cum ramane?





Oare vei tine tu cont de parerile primite eu nu prea cred
Poate ca ne vei povestii ,"dar cu ceea ce simt cum ramane "...atunci cand vei relua legatura ...
Este normal sa aibe alte relatii atat timp cat nu este intr-o relatie cu tine.

.Am plecat la facultate si evident m.am vazut cu fostul, am incercat sa ne impacam dar nu mai era la fel..""

Esti sigura ca nu vei relua legatura si vei face ceea ce-ti spune inima ?

kudykkka
Postat pe 12 Decembrie 2014 20:39
Eu sper sa pot pastra distanta...de foarte multe ori mi.am ascultat inima si am avut de suferit. Sper sa nu fac din nou aceasta gresala.
Cu siguranta o sa va spun si voua ce se va intampla.
kudika_977666
Postat pe 12 Decembrie 2014 21:23
De la: kudika_977666, la data 2014-12-12 21:23:39Eu sper sa pot pastra distanta...de foarte multe ori mi.am ascultat inima si am avut de suferit. Sper sa nu fac din nou aceasta gresala.
Cu siguranta o sa va spun si voua ce se va intampla.

Chiar sunt curioasa
kudykkka
Postat pe 13 Decembrie 2014 20:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sex departe de casa? 19 De la: Mr_S 16 Iulie 2010 00:19
vreau o parere 9 De la: kudika052198 19 Aprilie 2010 15:21
Credeti in relatiile la distanta? 94 De la: maimai_no1 9 August 2011 01:42
Nedumeriri 11 De la: ice_me 2 Octombrie 2009 00:28
Goana dupa relatie stabila :) 181 De la: Eva32 2 Iulie 2011 02:50