Setari Cookie-uri

Tratament naturist pt raceala si imunitate la copii

Buna ziua .
Am o fetita de 4 ani si 3 luni cu o greutate de 16,5 kg care face aproape lunar rosu in gat ,cu tuse productiva care persista o lunga perioada de timp dupa ce intrerupem tratamentul cu antibiotice la care ajungem de regula .Va rog sa-mi spuneti ce tratament naturist pot sa-i administrez pt tuse si pt intarirea imunitatii.
Va multumesc
kudika_979355
Postat pe 11 Ianuarie 2015 15:02
De la: kudika_979355, la data 2015-01-11 15:02:30Buna ziua .
Am o fetita de 4 ani si 3 luni cu o greutate de 16,5 kg care face aproape lunar rosu in gat ,cu tuse productiva care persista o lunga perioada de timp dupa ce intrerupem tratamentul cu antibiotice la care ajungem de regula .Va rog sa-mi spuneti ce tratament naturist pot sa-i administrez pt tuse si pt intarirea imunitatii.
Va multumesc


Exista medicatie specifica,dar iti recomand sa ceri parerea medicului Pediatru,este vorba de un copil,nu ii poti administra produse medicamentoase urmand sfaturile userilor unui site virtual!!!Daca tu ,sau sotul tau ,sau amandoi aveti un istoric al starii de sanatate,care contine elemente identice cu cele prezentate de fiica voastra,ia,te rog,in calcul si factorul genetic,caci este important,care marcheaza sanatatea copiilor!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Ianuarie 2015 12:32
De la: kudika_15804, la data 2015-01-12 12:32:07
De la: kudika_979355, la data 2015-01-11 15:02:30Buna ziua .
Am o fetita de 4 ani si 3 luni cu o greutate de 16,5 kg care face aproape lunar rosu in gat ,cu tuse productiva care persista o lunga perioada de timp dupa ce intrerupem tratamentul cu antibiotice la care ajungem de regula .Va rog sa-mi spuneti ce tratament naturist pot sa-i administrez pt tuse si pt intarirea imunitatii.
Va multumesc


Exista medicatie specifica,dar iti recomand sa ceri parerea medicului Pediatru,este vorba de un copil,nu ii poti administra produse medicamentoase urmand sfaturile userilor unui site virtual!!!Daca tu ,sau sotul tau ,sau amandoi aveti un istoric al starii de sanatate,care contine elemente identice cu cele prezentate de fiica voastra,ia,te rog,in calcul si factorul genetic,caci este important,care marcheaza sanatatea copiilor!!!


atunci nu mai spune oamenilor sa nu urmeze tratamentul medicului
george1
Postat pe 12 Ianuarie 2015 14:19
Buna ziua.Pentru tuse va recomand siropul Plantusin forte, cate 1 lingurita de 3 ori pe zi.Se asociaza tinctura Hapciu, cate 20 de picaturi la o cana cu ceai de 3 ori pe zi, ceaiul Hapciu, cate o cana de 2 ori pe zi si comprimatele Plantusin, cate 1 comprimat de 3-4 ori pe zi, timp de 10-14 zile.
Pentru cresterea imunitatii se administreaza siropul Imunitate cate 1 lingurita de 3-4 ori pe zi timp de 1 luna, apoi Vitamina C naturala cate 2 comprimate de 3 ori pe zi, timp de o luna.Multa sanatate!

kudika_15604
Postat pe 14 Ianuarie 2015 14:10
Multumesc pentru recomandare . Vom incerca sa tratam problemele de sanatate ale copilului nostru si apeland la tratamentele naturiste .
Nu vom neglija recomandarile medicului pediatru dar am constatat ca mi se recomanda tot felul de medicamente de sinteza care in timp vor avea efecte secundare pe care noi ca parinti dorim sa le eliminam in cazul in care , un tratament naturist s-ar dovedi la fel de bun.
Este posibil sa-i administrez fetitei mele si antibiotice naturale in cazul in care evolutia starii ei se agraveaza si in acest caz ce mi se recomanda ?
Va multumesc.
kudika_979355
Postat pe 18 Ianuarie 2015 21:45
Buna ziua.De la varta de 3 ani se poate administra solutia Biomicin,cu actiune antibiotica, cate 2 picaturi de 3 ori pe zi intr-o lingurita de miere sau de sirop Biosept, Plantusin sau Imunitate.Cel mai indicat este sa consultati un medic cu specializare in fitoterapie pentru a beneficia de un tratament complet si adecvat.Multa sanatate!
kudika_15604
Postat pe 20 Ianuarie 2015 15:42
Buna ziua!
V-ati gandit sa incercati Aparatele Salin?!
Sunt UNICE IN TRATAREA SI PREVENIREA AFECTIUNILOR RESPIRATORII.
Sarea este un material esential al vietii care poate fi utilizat acum ca si remediu pentru tratarea diferitelor afectiuni. Produsele Salin sunt bazate pe ideea tratamentelor in minele de sare cunoscute si folosite la noi in tara de foarte multa vreme. Ele utilizeaza un procedeu de noutate absoluta in tratarea complexa a aerului si anume trecerea fortata a aerului printr-un bloc filtrant cu granule de saruri, in principal clorura de sodiu.

Aparatele purificatoare de aer Salin prezinta urmatoarele caracteristici importante:
- marirea rezistentei generale a organismului la raceli;
- actiune generala desensibilizanta in probleme alergice;
- de mare ajutor in rinite, sinuzite, laringite;
- rezultate favorabile in astm bronsic, bronsite astmatiforme, bronsite, bronsectazii, silicoze, recuperari in TBC, mucoviscidoza;
somn linistit, odihnitor, stare de confort psihic;
- scaderea problematicii sforaitului;
- reducerea problemelor respiratorii ale fumatorilor;
- ajutor natural in renuntarea mai usoara la fumat;
- calitate deosebita a aerului care devine proaspat si placut respiratiei, cu asigurarea unui ambient interior placut.

Purificatorul de aer SALIN actioneaza prin trecerea permanenta a aerului prin blocul filtrant realizand un continut discret, dar permanent de aerosoli de clorura de sodiu in spatiul ambiental, modificand ionizarea aerului.

In utilizare, veti observa ca aparatul Salin este comod prin aceea ca asigura o purificare generala a aerului in spatiul unde este utilizat: locuinte, birouri, chiar si in masina.

Nu uitati sa utilizati purificatorul Salin si pe timpul noptii pentru a asigura o durata minima zilnica de 8 ore de expunere in mediul creat de aparat. In masura posibilului, durata de expunere se poate mari pana la intreaga zi.
Sunt disponibile variantele constructive, Salin S2, Salin Plus si InSalin.

Aparatele nu au contraindicaþii si nu produc fenomene de coroziune in spatiul de utilizare.

Pentru detalii, nu ezitati sa ne contactati!
PentruSanatateaTa
Postat pe 2 Februarie 2015 15:27
Fares Sirop Plantusin Forte 250 ml
Efect:
-fluidificã secreþiile bronºice
-favorizeazã expectoraþia
-calmant
-antitusiv cu efecte favorabile în tusea spasticã
-emolient (protejeazã mucoasele iritate)
-antiseptic al cãilor respiratorii.
Recomandãri:
-tuse cu expectoraþie, spasticã, iritativã
-bronºitã, astm bronºic
-afecþiuni pulmonare cronice.
http://www.guturai.ro/fares-sirop-plantusin-forte-250-ml-p-818
Guturai
Postat pe 13 Iulie 2015 14:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
POWER KI 5 De la: coldwind 11 Februarie 2010 08:22
HOLOGRAME ENERGETICE 1 De la: andutza_con 13 Mai 2011 09:54
sarcina 28 De la: kudika228167 9 August 2010 10:20
Am OXIURI ! :( 6 De la: Mary_Maryuk_2 31 Ianuarie 2015 22:31
ce mananca copiii mici 3 De la: mary_ct 7 Noiembrie 2008 16:04