Setari Cookie-uri

De la vis la cosmar.. dati-mi o parere! VA ROGG...

Buna,
In urma xu 4 luni am inceput o relatie cu un tip, pe care il cunosteam deja, de mai bine de 5 ani.
Dupa o experienta nu tocmai placuta si cu ceva invataturi, am realizat ca el este sufletul pe care il cautam...ne completam perfect si numai zic de partidele de amor, care ERAU adevarate tornade...genial ce sa mai zic.Ma simteam o femeie foarte implinita, pana cand inainte de sarbatori, cu scuze de riguare ca nu sta bine din punct de vedere financiar, ca este foarte obosit si ocupat, au trecut mai bine de 2 saptamani de cand nu am facut sex.
Mentionez ca inca nu stam impreuna, el sustine ca ma iubesc enorm de mult, ca doreste sa se insoare cu mine, bla, bla bla. Culmea este ca pana acum ceva timp imi demonstra asta, dar abia de revelion am mai avut activitate, ulterior pauza....
Desi spune ca vrea sa se insoare cu mine, nu i conosc familia, cu scuza ca ii e rusine cu casa lui, nu ma cerut , nici macar sa ne mutam impreuna.
Il inteleg ca e bugetar si poate nu sta bine cu finantele, dar i-am propus sa ramana la mine peste noapte(nu ar fii primadata), locuri mai neconventioanale, dar sincer ma refuza, ca poate maine, ca nu stie ai lui, ca nu ajunge in seara aia acasa(are 29 ani) si asa ma refuza de mai bn de 2 saptamani, iar propunerile sunt doar din partea mea.
Dati-mi o parere de ce se intampla si ce as putea sa fac.
Nu sunt o tipa inchisa, ci foarte deschisa la nou, foarte activa sexual, sunt in fiecare zi aranjata, nu ies si nu stsu nici macar in casa nearanjata, port numai lenjerie sexy, sunt cu forme.
Am discutat cu el si i-am spus ca ma simt jignita si umilita si a spus ca ma iubeste enorm, ca si el ma doreste si ca o sa rezolve situatia, dar de la el nu vine nimic si mereu ma refuza.
Trebuie sa inteleg eu ceva??
kudika950037
Postat pe 19 Ianuarie 2015 11:29
De la: kudika950037, la data 2015-01-19 11:29:42Buna,
In urma xu 4 luni am inceput o relatie cu un tip, pe care il cunosteam deja, de mai bine de 5 ani.
Dupa o experienta nu tocmai placuta si cu ceva invataturi, am realizat ca el este sufletul pe care il cautam...ne completam perfect si numai zic de partidele de amor, care ERAU adevarate tornade...genial ce sa mai zic.Ma simteam o femeie foarte implinita, pana cand inainte de sarbatori, cu scuze de riguare ca nu sta bine din punct de vedere financiar, ca este foarte obosit si ocupat, au trecut mai bine de 2 saptamani de cand nu am facut sex.
Mentionez ca inca nu stam impreuna, el sustine ca ma iubesc enorm de mult, ca doreste sa se insoare cu mine, bla, bla bla. Culmea este ca pana acum ceva timp imi demonstra asta, dar abia de revelion am mai avut activitate, ulterior pauza....
Desi spune ca vrea sa se insoare cu mine, nu i conosc familia, cu scuza ca ii e rusine cu casa lui, nu ma cerut , nici macar sa ne mutam impreuna.
Il inteleg ca e bugetar si poate nu sta bine cu finantele, dar i-am propus sa ramana la mine peste noapte(nu ar fii primadata), locuri mai neconventioanale, dar sincer ma refuza, ca poate maine, ca nu stie ai lui, ca nu ajunge in seara aia acasa(are 29 ani) si asa ma refuza de mai bn de 2 saptamani, iar propunerile sunt doar din partea mea.
Dati-mi o parere de ce se intampla si ce as putea sa fac.
Nu sunt o tipa inchisa, ci foarte deschisa la nou, foarte activa sexual, sunt in fiecare zi aranjata, nu ies si nu stsu nici macar in casa nearanjata, port numai lenjerie sexy, sunt cu forme.
Am discutat cu el si i-am spus ca ma simt jignita si umilita si a spus ca ma iubeste enorm, ca si el ma doreste si ca o sa rezolve situatia, dar de la el nu vine nimic si mereu ma refuza.
Trebuie sa inteleg eu ceva??


Da,ar trebui sa intelegi ca ,aratandu-i disponibilitatea si faptul ca esti usor abordabila,ai devenit o femeie folosibila!!!Te minte fara scrupule,realitatea este alta,caut-o in familia domniei sale,acolo vei afla adevarul ascuns tie!!!Ce as faci??Nu te mai lasa folosita,de ce trebuie sa iesi la inaintare cu propuneri de a face dragoste????In orice relatie,rolul femeii este pana la un punct,dupa care bunul mers al lucrurilor depinde de partener!!!Draga mea,cand barbatul iubeste femeia,nimic nu ii sta in cale in intentia de a fi cu ea,de a o iubi!!!Cand exista hibe,relatia are aspectul celei traita de tine!!
kudika_15804
Postat pe 19 Ianuarie 2015 11:47
Multumesc, e clar ca ceea ce m-am gandit si eu este bn..sa il las sa se agite el...daca observa raceala mea si se retrage e clar ca e inca un mincinos, mai bn acum decat mai tarziu!
kudika950037
Postat pe 19 Ianuarie 2015 12:14
De la: kudika950037, la data 2015-01-19 12:14:14Multumesc, e clar ca ceea ce m-am gandit si eu este bn..sa il las sa se agite el...daca observa raceala mea si se retrage e clar ca e inca un mincinos, mai bn acum decat mai tarziu!


Exact!!!Draga mea,inteleg iubirea,dar nu am sa inteleg niciodata si nici nu am sa accept ca o femeie sa fie folosita,deci umilita pentru faptul ca iubeste,cel putin teoretic si in acest spatiu,nu am sa sustin asemenea abuz sentimental asupra femeii!!!Barbatul,care te va iubi cu adevarat,te va cauta,va fi insistent in cunoasterea si abordarea ta!!!Nu te descuraja,sunt foarte multi barbati in aceasta lume,dar putini stiu sa aprecieze femeia si ceea ce le ofera din suflet!!Cauta-l pe cel ,ce va sti sa te iubeasca!!! Barbatul,care iubeste REAL este precum mustul,fierbe in dorinta si pasiune pentru femeia iubita!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Ianuarie 2015 12:26
EL A FIERT!
kudika950037
Postat pe 19 Ianuarie 2015 12:40
De la: kudika950037, la data 2015-01-19 12:40:09EL A FIERT!



Nu a fiert suficient!!!Decantare placuta si in timp!!!Sa nu regreti ce nu ai primit niciodata,ci ce ai daruit persoanei nepotrivite si nu a fost primit cu recunostinta!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Ianuarie 2015 12:46
aceleasi ,,sfaturi,, deplasate,,in primul rand ea e disperata ca n a facut sex de 2 saptamani si cica tot ea e folosita,,,despre el daca ti zice cineva cva este deplasat ca nu l cunoaste,chiar daca din spusele tale e posibil sa fie insurat,sunt doar spusele tale
george1
Postat pe 19 Ianuarie 2015 13:25
Si atunci care ar fii pur parerea ta barbateasca?
Nu ma simt folosita, ma simt nedorita si nu as vrea sa iau o decizie gresita, poate chiar eu nu-l inteleg...spuneti si tu parerea ca esti barbat!
kudika950037
Postat pe 19 Ianuarie 2015 13:42
De la: kudika950037, la data 2015-01-19 13:42:21Si atunci care ar fii pur parerea ta barbateasca?
Nu ma simt folosita, ma simt nedorita si nu as vrea sa iau o decizie gresita, poate chiar eu nu-l inteleg...spuneti si tu parerea ca esti barbat!


Ai fost folosita si esti nedorita,in acelasi timp!!!Una nu o scuza pe cealalta!!!Draga mea,te-ai gandit ce poate fi in spatele refuzului lui de a ramane la tine,de a te prezenta familiei lui????Se poarta adulterul!!! Daca simti ca nu il intelegi roaga-l sa fie deschis fata de tine,astfel incat sa il poti intelege!!! Ce ai tastat aici,spune-i domniei sale, si vei vedea daca este impresionat de senzatia ,care te incearca!!
"decizie gresita"???In ce directie????In directia insistentei tale de a face sex???Da,este gresit cum ai procedat!!De ce???Pentru ca,de multe ori,insistand,ca femeie vorbind,nu mai prezinti nicio curiozitate pentru barbat,ceea ce conduce la anihilarea dorintei!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Ianuarie 2015 13:49
Legat de adulter nu se pune discutia, inainte de a fii impreuna am fost foarte bunii prietenii, ii stiu toate fostele relatii si situatia cu ele...casatorit nu este...
kudika950037
Postat pe 19 Ianuarie 2015 13:53
De la: kudika950037, la data 2015-01-19 13:53:55Legat de adulter nu se pune discutia, inainte de a fii impreuna am fost foarte bunii prietenii, ii stiu toate fostele relatii si situatia cu ele...casatorit nu este...


O bila alba,dar dubiile se mentin!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Ianuarie 2015 13:58
De la: kudika950037, la data 2015-01-19 13:53:55Legat de adulter nu se pune discutia, inainte de a fii impreuna am fost foarte bunii prietenii, ii stiu toate fostele relatii si situatia cu ele...casatorit nu este...


nu te lua dp femeia de mai sus ea e misandrina ,are cva cu barbatii


n am nici o parere ca nu l cunosc,cine vorbeste despre oameni ce nu i cunoaste decat din spusele altora nu prea da dovada de maturitate
pot fi mai multe motive,si tu nu mai fi asa ahtiata dp sex acum cand nu prea aveti legaturi unul cu altul,,in primul rand trebui sentimente planuri comune la urma sex
george1
Postat pe 19 Ianuarie 2015 17:20
Fiecare om are partile lui intunecate. S-o fi jenat de ceva, are ceva de ascuns, doar el stie. Insa trebuie sa-l lasi sa se deschida singur si mai mult de sprijin moral sa nu-i acorzi in orice situatie ar urma. Mai sunt si profitori dar poate nu e cazul.
Darius_
Postat pe 20 Ianuarie 2015 03:30
O mai fi voind baiatul ala sa mai si doarma. Dupa cum am inteles , tu esti cam prea activa sexual. Pentru tine in relatia asta e pe primul loc sexul. Poate ca el asteapta si altceva de la o eventuala viitoare sotie , deci nu considera ca esti cea care merita a fi prezentata parintilor.
Rotty_
Postat pe 20 Ianuarie 2015 08:10
Parerea mea este ca esti prea insistenta si prea tipic pt femeia care vrea sa nu fie singura asta ca sa nu spun: disperata dupa maritis. Daca nu esti asa, ei bine, reactiile tale asta lasa sa se inteleaga. Liniste-te! N-a murit nimeni dupa 2 sapt fara sex, nici chiar dupa mai multa abstinenta. Lasa-l pe el sa faca pasi spre tine. Barbatilor le place sa cucereasca, sa aiba idei, sa propuna planuri, dar alt tau nu mai apuca sa faca nimic pt ca tu dai senzatia ca esti: disponibila (deci nu mai are ce cuceri), oferi solutii fara ca el sa-ti arate ca-i preocupat de chestiunea locuitului impreuna sau a locului pt sex. Sincer, si eu te-as trece in categoria DISPERATE sau te-as pune pe tusa gandind ca esti taman buna pt a fi manta de vreme rea. In orice relatie trebuie sa existe si ceva mister, la tine unde e?
puiut_77
Postat pe 20 Ianuarie 2015 08:13
De la: kudika950037, la data 2015-01-19 11:29:42Buna,
In urma xu 4 luni am inceput o relatie cu un tip, pe care il cunosteam deja, de mai bine de 5 ani.
Dupa o experienta nu tocmai placuta si cu ceva invataturi, am realizat ca el este sufletul pe care il cautam...ne completam perfect si numai zic de partidele de amor, care ERAU adevarate tornade...genial ce sa mai zic.Ma simteam o femeie foarte implinita, pana cand inainte de sarbatori, cu scuze de riguare ca nu sta bine din punct de vedere financiar, ca este foarte obosit si ocupat, au trecut mai bine de 2 saptamani de cand nu am facut sex.
Mentionez ca inca nu stam impreuna, el sustine ca ma iubesc enorm de mult, ca doreste sa se insoare cu mine, bla, bla bla. Culmea este ca pana acum ceva timp imi demonstra asta, dar abia de revelion am mai avut activitate, ulterior pauza....
Desi spune ca vrea sa se insoare cu mine, nu i conosc familia, cu scuza ca ii e rusine cu casa lui, nu ma cerut , nici macar sa ne mutam impreuna.
Il inteleg ca e bugetar si poate nu sta bine cu finantele, dar i-am propus sa ramana la mine peste noapte(nu ar fii primadata), locuri mai neconventioanale, dar sincer ma refuza, ca poate maine, ca nu stie ai lui, ca nu ajunge in seara aia acasa(are 29 ani) si asa ma refuza de mai bn de 2 saptamani, iar propunerile sunt doar din partea mea.
Dati-mi o parere de ce se intampla si ce as putea sa fac.
Nu sunt o tipa inchisa, ci foarte deschisa la nou, foarte activa sexual, sunt in fiecare zi aranjata, nu ies si nu stsu nici macar in casa nearanjata, port numai lenjerie sexy, sunt cu forme.
Am discutat cu el si i-am spus ca ma simt jignita si umilita si a spus ca ma iubeste enorm, ca si el ma doreste si ca o sa rezolve situatia, dar de la el nu vine nimic si mereu ma refuza.
Trebuie sa inteleg eu ceva??



Exista barbati ce isi doresc si altceva de la o femeie , nu doar sex .
Problema se afla la tine , iar insistenta ta , il va determina sa te foloseasca in momentul in care tu tragi de el.
Cum te respecti tu insati ca femeie , exact asa te va respecta si barbatul.
-Dyna-
Postat pe 21 Ianuarie 2015 12:18
De la: kudika950037, la data 2015-01-19 11:29:42
Dati-mi o parere de ce se intampla si ce as putea sa fac.
Nu sunt o tipa inchisa, ci foarte deschisa la nou, foarte activa sexual, sunt in fiecare zi aranjata, nu ies si nu stsu nici macar in casa nearanjata, port numai lenjerie sexy, sunt cu forme.


Mai, am auzit ca femeia perfecta de prezentat acasa trebuie sa fie sexi in dormitor, gospodina in bucatarie si o doamna pe strada. Daca e sexi pe strada, o doamna in bucatarie si gospodina in dormitor (sau oricare alte permutari) n-ar fi bine...
E doar o gluma!
Dar sigur, sigur nu e insurat?
kudika_975045
Postat pe 21 Ianuarie 2015 12:48
De la: kudika_975045, la data 2015-01-21 12:48:13
De la: kudika950037, la data 2015-01-19 11:29:42
Dati-mi o parere de ce se intampla si ce as putea sa fac.
Nu sunt o tipa inchisa, ci foarte deschisa la nou, foarte activa sexual, sunt in fiecare zi aranjata, nu ies si nu stsu nici macar in casa nearanjata, port numai lenjerie sexy, sunt cu forme.


Mai, am auzit ca femeia perfecta de prezentat acasa trebuie sa fie sexi in dormitor, gospodina in bucatarie si o doamna pe strada. Daca e sexi pe strada, o doamna in bucatarie si gospodina in dormitor (sau oricare alte permutari) n-ar fi bine...
E doar o gluma!
Dar sigur, sigur nu e insurat?



In toata povestea asta lipseste iubirea,exista ,doar nevoia!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Ianuarie 2015 12:51
De la: kudika_15804, la data 2015-01-21 12:51:54
De la: kudika_975045, la data 2015-01-21 12:48:13
De la: kudika950037, la data 2015-01-19 11:29:42
Dati-mi o parere de ce se intampla si ce as putea sa fac.
Nu sunt o tipa inchisa, ci foarte deschisa la nou, foarte activa sexual, sunt in fiecare zi aranjata, nu ies si nu stsu nici macar in casa nearanjata, port numai lenjerie sexy, sunt cu forme.


Mai, am auzit ca femeia perfecta de prezentat acasa trebuie sa fie sexi in dormitor, gospodina in bucatarie si o doamna pe strada. Daca e sexi pe strada, o doamna in bucatarie si gospodina in dormitor (sau oricare alte permutari) n-ar fi bine...
E doar o gluma!
Dar sigur, sigur nu e insurat?



In toata povestea asta lipseste iubirea,exista ,doar nevoia!!!

Intr-adevar!
puiut_77
Postat pe 21 Ianuarie 2015 13:05
Sigur este ceva putred...la 4 luni de relatie,pff ar trebuit sa fie totul roz si frumos existe chestii de genu sunt obosit nu am chef mai ales 2 sapt!!!Eu imi amintesc cand aveam 4 luni de relatie abia asteptam sa prindem ocazia si parca nu se mai saturam ,nu eram obositi,nu ne era foame,sete!Avem 7 ani de relatie suntem casatoriti de 4 si avem doi copii!Si tot facem sex macar la doua zile!Deci ori nu se mai simte atras de tine pentru ca insisti prea mult,ori asteapta sa te saturi si sa-i dai papucii el neavand curajul sa faca asta,ori poate este alta in peisaj....multa bafta pe viitor
kudika20225
Postat pe 23 Ianuarie 2015 14:46
De la: puiut_77, la data 2015-01-20 08:13:42Parerea mea este ca esti prea insistenta si prea tipic pt femeia care vrea sa nu fie singura asta ca sa nu spun: disperata dupa maritis. Daca nu esti asa, ei bine, reactiile tale asta lasa sa se inteleaga. Liniste-te! N-a murit nimeni dupa 2 sapt fara sex, nici chiar dupa mai multa abstinenta. Lasa-l pe el sa faca pasi spre tine. Barbatilor le place sa cucereasca, sa aiba idei, sa propuna planuri, dar alt tau nu mai apuca sa faca nimic pt ca tu dai senzatia ca esti: disponibila (deci nu mai are ce cuceri), oferi solutii fara ca el sa-ti arate ca-i preocupat de chestiunea locuitului impreuna sau a locului pt sex. Sincer, si eu te-as trece in categoria DISPERATE sau te-as pune pe tusa gandind ca esti taman buna pt a fi manta de vreme rea. In orice relatie trebuie sa existe si ceva mister, la tine unde e?


Arno_28
Postat pe 25 Ianuarie 2015 09:35
Aia e !!!nu exista dragoste!!din partea lui...nu exista relatie bazata pe sentimente reciproce profunde care sa excluda si dorinta sexuala...ce vad eu aici....tu insisti si el tot fuge...Ce vrei mai mult??Ori e suficient de ,,slab'' caracterial si nu are puterea sa iti spuna sa ,,DISPARI''...oriiii...e suficient de ,,pregatit'' si taragand-o cu tine...ramai varianta lui de rezerva...Oricum ar fi nu functioneaza...cel putin ,chestia voastra nu e reciproca nicicum...Nu e placuta nici insistenta ta pe langa el...dar nici din partea lui nu e corect....la anii lui ar trebui sa ,,stie'' ce vrea si sa iti raspunda pe masura a ceea ce simte..Probabil si vine din o familie conservatoare ,unde a vazut ca ,,cocosul'' alege si gaina se pune jos .... nicide cum altfel...atunci nu ai cum sa schimbi idei preconcepute...!Las-o balta,nu te mai umili pe langa el,risti sa devii penibila in fata lui si cei mai rau sa ajungi sa te simti tu penibila in sufletul tau....asta ar fi cel mai urat sentiment!!! Cauta sau lasa-te cautata de ,,jumatatea ta'' adevarata...nu persista in erori..care la sfarsit te marcheaza...
kudika475103
Postat pe 25 Ianuarie 2015 11:34
Îl vezi (te intersectezi cu el în diverse locuri) de 5 ani, sunteți în relație de 4 luni, ȘI TOTUȘI nu știi nimic despre el? Nu ai aflat în 5 ani de zile nimic despre familia lui, bârfele din cartier despre el? nu-i cunoști nici un prieten? nu aveți cunoștințe comune? Nu ai nici cea mai vagã idee prin ce cartier locuiește? !!!!!!!?????

Dacã rãspunsul e NU la oricare din aceste întrebãri înseamnã cã relația existã doar în mintea ta.
ȘI MAI APOI,în discursul tãu mai pretinzi cã îl cunoști, cã "este sufletul pe care îl cãutam...ne completam perfect"!

Și ar mai fi ceva: din micul tãu discurs reiese cã ești o persoanã superficialã: ai insistat prea mult pe aspectul tãu fizic și pare cã singurul lucru important pentru tine este Sexul.
(apropo de haine și machiaj - dacã nu te pricepi sã le combini în loc de mesajul"Sunt Stilatã și la Modã!" poți transmite celorlalți mesajul"Sunt disponibilã oricând, fãrã obligații!",ca sã nu folosesc altfel de cuvinte.).

O relație înseamnã mai mult decât ambalaj și sex. Înseamnã comunicare, încredere, respect, idealuri comune, etc.(ar fi prea multe de înșiruit aici).
serapis_hell_yahoo_com
Postat pe 25 Ianuarie 2015 14:01
Mai exista cineva in viata lui ;)
klaudyaO
Postat pe 8 Februarie 2015 13:30
Aici e vb ds altceva,nu ai inteles ea a spus ca se aranjeaza e draguta etc si asta nu o face sa inteleaga dc el nu se simte atras de ea,nu are nicio treaba cu ce zici tu,iar ea a cerut un sfar ds relatia eu nu ds aspectul ei sa i spui ca e superficiala,daca unul sr iubeste pe sine si are o parere buna ds el insusi nu inseamna ca e o usoara
klaudyaO
Postat pe 8 Februarie 2015 13:34
De la: klaudyaO, la data 2015-02-08 13:34:47Aici e vb ds altceva,nu ai inteles ea a spus ca se aranjeaza e draguta etc si asta nu o face sa inteleaga dc el nu se simte atras de ea,nu are nicio treaba cu ce zici tu,iar ea a cerut un sfat ds relatia ei,nu ds aspectul ei ,sa i spui ca e superficiala,daca ea se iubeste pe sine si are o parere buna ds ea nu inseamna ca e o usoara
klaudyaO
Postat pe 8 Februarie 2015 13:36
Oare de ce imi creaza impresia ca este insurat iar tu ai uitat sa mentionezi acest lucru???
kudika507363
Postat pe 22 Februarie 2015 05:53
Nu este sincer.Ascunde ceva,eu cred ca vrea sa traiasca clipa.Este cel mai simplu asa.Foarte putine persoane in ziua de azi se angajeaza intr-o relatie.A fi bugetar nu este un handicap.
kudika_934913
Postat pe 22 Februarie 2015 06:00
Dupa postarea mesajului meu ,am inceput sa citesc mesajele care le-ai primit.Draga, din mesaje nu vei reusi ajungi la o concluzie,te bulverseaza mai tare.Parere me este ,eu am 50 ani si 2 casnicii ratate,fii tu asa cum esti,fii stapana pe tine,(a te aranja nu inseamna ca esti narcisista) ,fii demna. Daca are sentimente atat de puternice va fi cu tine.
kudika_934913
Postat pe 22 Februarie 2015 06:12
Pãrerea mea este cã trebuie sã-i cunoști familia! Și trebuie mai ales ca el sa-și doreascã asta! Dacã nu o face înseamnã cã este o problemã acolo!În rest toate se rezolvã cu iubire! Multã baftã și dragoste vã doresc!
meehaela78
Postat pe 22 Februarie 2015 07:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutati-ma! 10 De la: coffeeta 7 Iunie 2009 21:21
faceti sex anal pentru fete? 145 De la: mama_omida 10 Noiembrie 2009 11:15
Pentru copii 1 De la: ionela_g 25 Iunie 2010 12:14
din iubiti am devenit amanti ocazionali 63 De la: simonaj 2 Iunie 2013 01:12
femei cu strap-on ptr barbati??? 43 De la: chappy 23 Decembrie 2011 16:19