Setari Cookie-uri

Dați-mi un sfat ce fac în continuare...

Salut tuturor,am o relație de 6 ani cu un baiat.Însa ultimii 2 ani fiind cu el, sunt doar cu speranța ca va fii tot acel care a fost în primii ani cînd ne-am cunoscut.Deci iata cum a mers relația noastrã:Primii 3 ani îmi pãrea cã trãiesc un vis și nu-mi venea a crede cã tot asta se întâmpla cu mine, era grijuliu, mã alinta, iși arãta sentimentele fațã de mine,avea respect fața de mine și eram cea mai fericitã, vedeam acesta și la el,nu ne vedeam cîteva ore ni se pãrea cã a trecut zile.Eram foarte îndragostitã de el și de la el simțeam aceleși sentimente.Însã în ultimul an de liceu,mai drept spus în a doua jumate a anului neam început a certa foarte des, din motiv cã eu trebuia sa plec la universitate în alt oraș.Dar el nu mã susținea în aceastã poziție, imi spunea cã" dacã vrau la univer sã dau la frecvențã redusã" și eu așa și mã gîndeam sã fac însã lui nu iam spus de aceasta.Și cu 2 luni inainte de admiterea la univer relația noastrã a devenit și mai grava și neam certat foarte tare și ne-am despãrțit.Și eu am dat documentele la univer la frecvența de zi,vãzînd comportamentul lui și felul de a mã trata.Și na-m vb deloc undeva la 3 luni de zile, acesta a fost prima noastra despãrțire atît de lunga și dureroasã,apoi el a venit la mine și-a cerut scuze și totul a mers mai departe,însã nu în scurt timp totul iarãși se repeta cearta,despartiri,certa despartiri și eat așa deja 2-3 ani,și de la cearta la cearta situația pentru mine devine tot mai dureroasã însã pentru el am impresia cã tot asta e ceva obișnuit și nici nu se streseazã tare, de parc așa și ar trebui sa fie.Și eam zis sã mã lase în pace și sã ne desparțim, el a spus cã nu mã va lãsa niciodatã în pace și nu se va despãrți de mine deoarece mã iubește.Însã comportamentul lui fațã de mine nu vb deloc a iubire.Uneori mã umileste prin cuvinte urîte, cînd îi încep a vb de comportamentul lui fațã de mine.Prin tot ce face și vorbește eu nu vãd nici macar respect fața de mine,nemaivorbind și de dragoste.Da-ți vriun sfat va rog mult, nu mai știu ce sa fac, eu îi spun sa ma lase în pace, însã el ma sunã insistent imi scrie și îmi spune cã eu sunt și voi fi a lui.Mã gîndesc poate e problema în asta cã e diferențã mare în ani la noi,e o diferențã de 6 ani.
Bebelysh
Postat pe 8 Februarie 2015 11:26
e bn ca gandesti,,cand erai,,fericita nu mai gandeai,,,,,,nu ne intreba pe noi tu il cunosti si tu ai stat cu el nu noi,,o sa vina cea care ,,acum e ea ,,sa si dea cu presupusul despre oameni ce nu i cunoaste
george1
Postat pe 8 Februarie 2015 11:34
De la: Bebelysh, la data 2015-02-08 11:26:29Salut tuturor,am o relație de 6 ani cu un baiat.Însa ultimii 2 ani fiind cu el, sunt doar cu speranța ca va fii tot acel care a fost în primii ani cînd ne-am cunoscut.Deci iata cum a mers relația noastrã:Primii 3 ani îmi pãrea cã trãiesc un vis și nu-mi venea a crede cã tot asta se întâmpla cu mine, era grijuliu, mã alinta, iși arãta sentimentele fațã de mine,avea respect fața de mine și eram cea mai fericitã, vedeam acesta și la el,nu ne vedeam cîteva ore ni se pãrea cã a trecut zile.Eram foarte îndragostitã de el și de la el simțeam aceleși sentimente.Însã în ultimul an de liceu,mai drept spus în a doua jumate a anului neam început a certa foarte des, din motiv cã eu trebuia sa plec la universitate în alt oraș.Dar el nu mã susținea în aceastã poziție, imi spunea cã" dacã vrau la univer sã dau la frecvențã redusã" și eu așa și mã gîndeam sã fac însã lui nu iam spus de aceasta.Și cu 2 luni inainte de admiterea la univer relația noastrã a devenit și mai grava și neam certat foarte tare și ne-am despãrțit.Și eu am dat documentele la univer la frecvența de zi,vãzînd comportamentul lui și felul de a mã trata.Și na-m vb deloc undeva la 3 luni de zile, acesta a fost prima noastra despãrțire atît de lunga și dureroasã,apoi el a venit la mine și-a cerut scuze și totul a mers mai departe,însã nu în scurt timp totul iarãși se repeta cearta,despartiri,certa despartiri și eat așa deja 2-3 ani,și de la cearta la cearta situația pentru mine devine tot mai dureroasã însã pentru el am impresia cã tot asta e ceva obișnuit și nici nu se streseazã tare, de parc așa și ar trebui sa fie.Și eam zis sã mã lase în pace și sã ne desparțim, el a spus cã nu mã va lãsa niciodatã în pace și nu se va despãrți de mine deoarece mã iubește.Însã comportamentul lui fațã de mine nu vb deloc a iubire.Uneori mã umileste prin cuvinte urîte, cînd îi încep a vb de comportamentul lui fațã de mine.Prin tot ce face și vorbește eu nu vãd nici macar respect fața de mine,nemaivorbind și de dragoste.Da-ți vriun sfat va rog mult, nu mai știu ce sa fac, eu îi spun sa ma lase în pace, însã el ma sunã insistent imi scrie și îmi spune cã eu sunt și voi fi a lui.Mã gîndesc poate e problema în asta cã e diferențã mare în ani la noi,e o diferențã de 6 ani.



Nu esti fericita alaturi de el???"Next"!!!!Cu cat cedezi in fata comportamentului lui abuziv,cu atat te va desconsidera!!!de ce a trebuit sa lasi sa treaca atatia ani,ca sa iti dai seama ca te doare atitudinea lui,asta nu o pot intelege!!!ORICE FEMEIE ARE DREPTUL SA FIE FERICITA,nu trebuie as sufere langa un barbat,care nu este demn de ea!!Daca comportamentul tau este unul civilizat fata de domnul respectiv si nu ai ce sa iti reprosezi vis-a-vis de domnia sa,trimite-l la plimbare,poate are nevoie de mai multe guri de aer proaspat si ii este jena sa si le ia singur!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Februarie 2015 11:49
aceia si femeie care vorbeste de oameni ce nu i cunoaste decat din spusele altora,,dar na,probabil ei ii place sa fie catalogata dp vorbele unora ce nu o cunoaste,,,maturitate multa
george1
Postat pe 8 Februarie 2015 11:55
Mulțumesc, însã vazînd toate întîmplate deja nu mai știu dac îl cunosc...
Bebelysh
Postat pe 8 Februarie 2015 11:58
De la: Bebelysh, la data 2015-02-08 11:58:16Mulțumesc, însã vazînd toate întîmplate deja nu mai știu dac îl cunosc...


cu atat mai putin eu pe tn sau pe el
george1
Postat pe 8 Februarie 2015 12:00
De la: kudika_15804, la data 2015-02-08 11:49:16
De la: Bebelysh, la data 2015-02-08 11:26:29Salut tuturor,am o relație de 6 ani cu un baiat.Însa ultimii 2 ani fiind cu el, sunt doar cu speranța ca va fii tot acel care a fost în primii ani cînd ne-am cunoscut.Deci iata cum a mers relația noastrã:Primii 3 ani îmi pãrea cã trãiesc un vis și nu-mi venea a crede cã tot asta se întâmpla cu mine, era grijuliu, mã alinta, iși arãta sentimentele fațã de mine,avea respect fața de mine și eram cea mai fericitã, vedeam acesta și la el,nu ne vedeam cîteva ore ni se pãrea cã a trecut zile.Eram foarte îndragostitã de el și de la el simțeam aceleși sentimente.Însã în ultimul an de liceu,mai drept spus în a doua jumate a anului neam început a certa foarte des, din motiv cã eu trebuia sa plec la universitate în alt oraș.Dar el nu mã susținea în aceastã poziție, imi spunea cã" dacã vrau la univer sã dau la frecvențã redusã" și eu așa și mã gîndeam sã fac însã lui nu iam spus de aceasta.Și cu 2 luni inainte de admiterea la univer relația noastrã a devenit și mai grava și neam certat foarte tare și ne-am despãrțit.Și eu am dat documentele la univer la frecvența de zi,vãzînd comportamentul lui și felul de a mã trata.Și na-m vb deloc undeva la 3 luni de zile, acesta a fost prima noastra despãrțire atît de lunga și dureroasã,apoi el a venit la mine și-a cerut scuze și totul a mers mai departe,însã nu în scurt timp totul iarãși se repeta cearta,despartiri,certa despartiri și eat așa deja 2-3 ani,și de la cearta la cearta situația pentru mine devine tot mai dureroasã însã pentru el am impresia cã tot asta e ceva obișnuit și nici nu se streseazã tare, de parc așa și ar trebui sa fie.Și eam zis sã mã lase în pace și sã ne desparțim, el a spus cã nu mã va lãsa niciodatã în pace și nu se va despãrți de mine deoarece mã iubește.Însã comportamentul lui fațã de mine nu vb deloc a iubire.Uneori mã umileste prin cuvinte urîte, cînd îi încep a vb de comportamentul lui fațã de mine.Prin tot ce face și vorbește eu nu vãd nici macar respect fața de mine,nemaivorbind și de dragoste.Da-ți vriun sfat va rog mult, nu mai știu ce sa fac, eu îi spun sa ma lase în pace, însã el ma sunã insistent imi scrie și îmi spune cã eu sunt și voi fi a lui.Mã gîndesc poate e problema în asta cã e diferențã mare în ani la noi,e o diferențã de 6 ani.



Nu esti fericita alaturi de el???"Next"!!!!Cu cat cedezi in fata comportamentului lui abuziv,cu atat te va desconsidera!!!de ce a trebuit sa lasi sa treaca atatia ani,ca sa iti dai seama ca te doare atitudinea lui,asta nu o pot intelege!!!ORICE FEMEIE ARE DREPTUL SA FIE FERICITA,nu trebuie as sufere langa un barbat,care nu este demn de ea!!Daca comportamentul tau este unul civilizat fata de domnul respectiv si nu ai ce sa iti reprosezi vis-a-vis de domnia sa,trimite-l la plimbare,poate are nevoie de mai multe guri de aer proaspat si ii este jena sa si le ia singur!!!

Da înteleg totul destul de bine, însã nu pot nici fãr de el.Îl iubesc.Vrau sa gasesc o soluție pentru ambii ca sã ne fie bine împreuna dar n-o gãsesc și mie fricã ca nu existã.
Bebelysh
Postat pe 8 Februarie 2015 12:03
De la: Bebelysh, la data 2015-02-08 11:58:16Mulțumesc, însã vazînd toate întîmplate deja nu mai știu dac îl cunosc...


Nu este o noutate,draga mea!!!Pune in balanta calitatile si defectele si vezi in care parte prezinta dezechilibru!!!Nu suferi din cauza lui,esti femeie si trebuie sa fii pozitiva si libera in modul in care accepti sa iti traiesti viata!!Ai purtat discutii serioase cu ibitul tau,in aceasta directie???De cate ori a recidivat in comportament urat????De ce nu te intelege si nu iti respecta rugamintea de a nu se mai purta necorespunzator?????
kudika_15804
Postat pe 8 Februarie 2015 12:05
crede ma femeia de mai sus cu atat mai putin are ,solutii,, ea vrea doar sa fie apreciata pentru vorbe goale
george1
Postat pe 8 Februarie 2015 12:05
De la: kudika_15804, la data 2015-02-08 12:05:02
De la: Bebelysh, la data 2015-02-08 11:58:16Mulțumesc, însã vazînd toate întîmplate deja nu mai știu dac îl cunosc...


Nu este o noutate,draga mea!!!Pune in balanta calitatile si defectele si vezi in care parte prezinta dezechilibru!!!Nu suferi din cauza lui,esti femeie si trebuie sa fii pozitiva si libera in modul in care accepti sa iti traiesti viata!!Ai purtat discutii serioase cu ibitul tau,in aceasta directie???De cate ori a recidivat in comportament urat????De ce nu te intelege si nu iti respecta rugamintea de a nu se mai purta necorespunzator?????


nu este o noutate

draga noastra din pacate ipocrizia ta nu i o noutate pe acest site,,misandrismul rasismul vorbirea despre si catalogarea oamenilor ce nu i cunosti ,,asta nu s noutati draga noastra
george1
Postat pe 8 Februarie 2015 12:08
De la: kudika_15804, la data 2015-02-08 12:05:02
De la: Bebelysh, la data 2015-02-08 11:58:16Mulțumesc, însã vazînd toate întîmplate deja nu mai știu dac îl cunosc...


Nu este o noutate,draga mea!!!Pune in balanta calitatile si defectele si vezi in care parte prezinta dezechilibru!!!Nu suferi din cauza lui,esti femeie si trebuie sa fii pozitiva si libera in modul in care accepti sa iti traiesti viata!!Ai purtat discutii serioase cu ibitul tau,in aceasta directie???De cate ori a recidivat in comportament urat????De ce nu te intelege si nu iti respecta rugamintea de a nu se mai purta necorespunzator?????

da am discutat cu el însã el vorbește una, însã dupa un timp din nou totul se repetã.Mã gîndesc uneori poate eu nu a trebui sã trag atenția la unele lucruri,poate e în mine problema.Și el îmi spune cã vor mai trece cîțiva ani și singuricã voi înțelege ca toate aceste sunt niște nimicuri și aceste nu meritã atenție.
Bebelysh
Postat pe 8 Februarie 2015 12:13
De la: Bebelysh, la data 2015-02-08 12:13:48
De la: kudika_15804, la data 2015-02-08 12:05:02
De la: Bebelysh, la data 2015-02-08 11:58:16Mulțumesc, însã vazînd toate întîmplate deja nu mai știu dac îl cunosc...


Nu este o noutate,draga mea!!!Pune in balanta calitatile si defectele si vezi in care parte prezinta dezechilibru!!!Nu suferi din cauza lui,esti femeie si trebuie sa fii pozitiva si libera in modul in care accepti sa iti traiesti viata!!Ai purtat discutii serioase cu ibitul tau,in aceasta directie???De cate ori a recidivat in comportament urat????De ce nu te intelege si nu iti respecta rugamintea de a nu se mai purta necorespunzator?????

da am discutat cu el însã el vorbește una, însã dupa un timp din nou totul se repetã.Mã gîndesc uneori poate eu nu a trebui sã trag atenția la unele lucruri,poate e în mine problema.Și el îmi spune cã vor mai trece cîțiva ani și singuricã voi înțelege ca toate aceste sunt niște nimicuri și aceste nu meritã atenție.



Pentru unii barbati,si violenta este tot un nimic!!!

Mai precis??????? Draga mea,daca consideri ca si tu ai anumite probleme,nu doar din atitudinea lui,incearca sa ti le corectezi!!!Daca problema este numai la iubitul tau,repet,trimite-l sa ia aer rece,in fata,poate se va revigora!!
kudika_15804
Postat pe 8 Februarie 2015 12:21
aceasta femeia e departe de a da sfaturi cuiva,,dupa cum vezi e gata imediat sa catalogheze oameni ce nu i cunoaste
george1
Postat pe 8 Februarie 2015 12:23
pentru aceasta femeie oamenii sunt nimicuri,,ea e misandrina crede ma n ai ce invata de la ea
george1
Postat pe 8 Februarie 2015 12:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa o sarut 30 De la: kudika_23825 30 Mai 2013 05:56
o problema de neincredere... 30 De la: Max2 20 Noiembrie 2011 18:45
Vrem sa stim daca ? 107 De la: AdrianaR 28 Ianuarie 2011 14:00
care e faza cu mana prin par. 32 De la: Ian504087 16 Aprilie 2012 15:24
caut iubita pentru un bun prieten 34 De la: Cassey 13 Mai 2009 14:03