Setari Cookie-uri

Am nevoie de un sfat

De la: bavarezul, la data 2015-02-27 18:50:10
De la: -Dyna-, la data 2015-02-27 18:43:57
De la: bavarezul, la data 2015-02-27 13:54:11
RECAPITULAM Eu nu am vrut la prima intalnire decat un sarut la plecare ma refuza initial

Acel mesaj din pacate suna a femeie ieftina ,oricum i-am demonstrat azi ca se contrazice singura, din respect pentru ea nu pot da alte comentarii



Bavarezule , respectul fata de aceea femeie , deja l-ai expus pe forum , de la bun inceput !!!
Asa ca , o femeie , daca-ti refuza avansurile la prima intalnire , cred ca este destul de respecatat , dar pe tine te-a deranjat atat de mult refuzul ei ...incat vii acum cu povesti si alte baliverne.

-Dyna-
Postat pe 27 Februarie 2015 18:58
ce absurditati si cum se simte curcubeu cand e bagata in seama de oameni ce se contrazic la fel ca ea

PRIETENEEEEEE ai expus problema cand te ai decis sa scri,,poate ii zici lui curcubeu in privat de acele mesaje ca ei asa ii place sa fie crezuta bunul samaritean
george-
Postat pe 27 Februarie 2015 19:15
De la: -Dyna-, la data 2015-02-27 18:58:54
De la: bavarezul, la data 2015-02-27 18:50:10
De la: -Dyna-, la data 2015-02-27 18:43:57
De la: bavarezul, la data 2015-02-27 13:54:11
RECAPITULAM Eu nu am vrut la prima intalnire decat un sarut la plecare ma refuza initial

Acel mesaj din pacate suna a femeie ieftina ,oricum i-am demonstrat azi ca se contrazice singura, din respect pentru ea nu pot da alte comentarii



Bavarezule , respectul fata de aceea femeie , deja l-ai expus pe forum , de la bun inceput !!!
Asa ca , o femeie , daca-ti refuza avansurile la prima intalnire , cred ca este destul de respecatat , dar pe tine te-a deranjat atat de mult refuzul ei ...incat vii acum cu povesti si alte baliverne.


Pe undeva iti dau si tie dreptate dar oricum asteptarile mele fata de ea au scazut drastic,nu pot sa iti dau intreg dialogul de azi intre mine si ea ca nu ar fi corect.
In legatura cu mine eu am un mare respect in general fata de o femeie si poate aici gresesc.Cate femei in ziua de azi cauta barbati care sunt tupeisti, smecheri etc ca doar nu alege pe unul care sta in banca lui si dupa cativa ani regreta ca sunt tratate fara lipsa de respect sau chiar batute
bavarezul
Postat pe 27 Februarie 2015 19:36
haaa,,bavarezule inceteaza ma cu prostiile,,cn a zis sa ne spui noua ce scrie in mesaje?tu singur ai facut asta
george-
Postat pe 27 Februarie 2015 19:43
De la: bavarezul, la data 2015-02-27 19:36:45
Pe undeva iti dau si tie dreptate dar oricum asteptarile mele fata de ea au scazut drastic,nu pot sa iti dau intreg dialogul de azi intre mine si ea ca nu ar fi corect.
In legatura cu mine eu am un mare respect in general fata de o femeie si poate aici gresesc.Cate femei in ziua de azi cauta barbati care sunt tupeisti, smecheri etc ca doar nu alege pe unul care sta in banca lui si dupa cativa ani regreta ca sunt tratate fara lipsa de respect sau chiar batute



Domnule draga,nu este nevoie sa redai continutul mesajelor prietenei tale aici,din contra,daca acele mesaje sunt insotite de vulgaritate,tine de decenta ta sa nu le povestesti pe acest topic,asta denotand ca te respecti!!!Si dac ati-ai shimbat parerea despre acea doamna si nu te mai intereseaza ca partener intr-o relatie,opreste-te cu divagatiile,caci sunt inutile si renunta la ceva ce nu iti mai place!!!!!!Nu are nicio legatura cu acel respect fata de femeie,ci cu respectul de sine!!!Sunt femei intre femei,cauat altceva,dar fii rabdator si circumspect,lumea virtuala,mediul in care ai cunoscut doamna respectiva,este plina de mediocritati,indiferent daca este barbat sau femeie!!!Nu mai dezvolta subiectul,caci nu mai este cazul,este suficient faptul ca doamna ta a inceput sa iti produca dezgust!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Februarie 2015 19:50
Pe undeva iti dau si tie dreptate dar oricum asteptarile mele fata de ea au scazut drastic,nu pot sa iti dau intreg dialogul de azi intre mine si ea ca nu ar fi corect.
In legatura cu mine eu am un mare respect in general fata de o femeie si poate aici gresesc.Cate femei in ziua de azi cauta barbati care sunt tupeisti, smecheri etc ca doar nu alege pe unul care sta in banca lui si dupa cativa ani regreta ca sunt tratate fara lipsa de respect sau chiar batute




oK , sa inteleg ca nu acel refuz te-a suparat , ci mesajele primite din partea ei , te-au dezamagit.

Ai dat exemplu de doua tipuri de barbati : tupeisti-linistiti.....din cele doua categorii , nu poti cataloga cu exactitate care sunt mai buni , sau mai rai , privind comportamentul fata de femei.
Stiu barbati linistiti , care-si bat sotiile in liniste , din pacate.

Ideea ca toate femeile cauta barbati smecheri , e gresita , din punctul meu de vedere.!!!
-Dyna-
Postat pe 27 Februarie 2015 19:53
nu esti tu in masura curcubeu sa le spui altora sa inceteze cand tu te crezi zi de zi in masura sa vorbesti despre iubire si sa dai sfaturi altora cand alte lucruri ce le spui le contrazic total pe celelalte
george-
Postat pe 27 Februarie 2015 19:57
De la: -Dyna-, la data 2015-02-27 19:53:48Pe undeva iti dau si tie dreptate dar oricum asteptarile mele fata de ea au scazut drastic,nu pot sa iti dau intreg dialogul de azi intre mine si ea ca nu ar fi corect.
In legatura cu mine eu am un mare respect in general fata de o femeie si poate aici gresesc.Cate femei in ziua de azi cauta barbati care sunt tupeisti, smecheri etc ca doar nu alege pe unul care sta in banca lui si dupa cativa ani regreta ca sunt tratate fara lipsa de respect sau chiar batute




oK , sa inteleg ca nu acel refuz te-a suparat , ci mesajele primite din partea ei , te-au dezamagit.

Ai dat exemplu de doua tipuri de barbati : tupeisti-linistiti.....din cele doua categorii , nu poti cataloga cu exactitate care sunt mai buni , sau mai rai , privind comportamentul fata de femei.
Stiu barbati linistiti , care-si bat sotiile in liniste , din pacate.

Ideea ca toate femeile cauta barbati smecheri , e gresita , din punctul meu de vedere.!!!


si sunt femei linistite ce se duc si se cordesc cu altii

incetati cu clasificarile astea penibile
george-
Postat pe 27 Februarie 2015 20:00
Depinde de femeie .
Depinde de barbat.
-Dyna-
Postat pe 27 Februarie 2015 20:10
Multumesc inca odata tuturor pentru mesaje ....Multe au fost pro si la fel de multe contra....dar m-am hotarat....Mai ies de vre-o 2-3 ori si vad ce o fi cu sfatul luat si de aici de a nu grabi lucrurile........multumesc tuturor si va doresc o seara buna mai ales ca acum incepe tiki-taka bavareza MIA SAN MIA
bavarezul
Postat pe 27 Februarie 2015 20:36
Fulg-de-nea
Postat pe 27 Februarie 2015 21:27
De la: bavarezul, la data 2015-02-27 07:40:46Sunt barbat am 31 ani si de curand am cunoscut pe facebook o femeie cu 4 ani mai mare decat mine(metionez ca amandoi suntem necasatoriti).Pana sa ne intalnim am vorbit timp de cateva zile pe facebook cate 3-4 ore pe zi si ceea ce mi-a placut si mie dar si ei(a recunoscut acest lucru) e ca aveam ce vorbi si chiar nici nu imi dadeam seama cum trece timpul.
Dupa cateva zile in care am vorbit la telefon si i-am acordat o atentie deosebita ne-am intalnit.Bineinteles ca am incercat sa fac totul ca la carte am cumparat flori,bomboane etc si intalnirea a decurs destul de bine pana in momentul in care trebuia sa plecam fiecare la casa lui.Atunci eu am facut "imprudenta" in a-i spune daca pot sa o sarut moment in care ea a inceput sa se eschiveze si chiar sa rada ca vezi doamne ea ia lucrurile mai incet,ca nu se saruta de la prima intalnire etc.Eu fiind surprins de acest fapt am tot incercat sa-i explic ca nu am cerut mare lucru ,in fine a urmat o mica cearta pe tema aceasta moment in care ea a avut initiativa si ma sarutat. Totusi am considerat acest gest ca un gest facut mai mult ca urmare acelui moment de cearta. Intrebarea mea este daca se mai merita sa-i dau atentie tinand cont ca eu sunt o persoana mai deschisa in schimb m-a facut sa ma intreb daca chiar merita.Mentionez faptul ca intalnirea a fost destul de ok dar si faptul ca am obsevat ca este o fata care nu se deschide prea usor

wawwwwwww..unde-i picrograma aia.. .....acum acum am citit varsta...nici 15 ani nu iti dadeam dupa ce ai scris aici... ..sa fi iubit!
Fulg-de-nea
Postat pe 27 Februarie 2015 21:30
hmmmmm..tu sti de ce amutir pisica?! daca nu..iti spun eu...din curiozitate muha huha..
Fulg-de-nea
Postat pe 5 Martie 2015 12:27
murit@
Fulg-de-nea
Postat pe 5 Martie 2015 12:28
De la: Fulg-de-nea, la data 2015-02-27 21:30:51
De la: bavarezul, la data 2015-02-27 07:40:46Sunt barbat am 31 ani si de curand am cunoscut pe facebook o femeie cu 4 ani mai mare decat mine(metionez ca amandoi suntem necasatoriti).Pana sa ne intalnim am vorbit timp de cateva zile pe facebook cate 3-4 ore pe zi si ceea ce mi-a placut si mie dar si ei(a recunoscut acest lucru) e ca aveam ce vorbi si chiar nici nu imi dadeam seama cum trece timpul.
Dupa cateva zile in care am vorbit la telefon si i-am acordat o atentie deosebita ne-am intalnit.Bineinteles ca am incercat sa fac totul ca la carte am cumparat flori,bomboane etc si intalnirea a decurs destul de bine pana in momentul in care trebuia sa plecam fiecare la casa lui.Atunci eu am facut "imprudenta" in a-i spune daca pot sa o sarut moment in care ea a inceput sa se eschiveze si chiar sa rada ca vezi doamne ea ia lucrurile mai incet,ca nu se saruta de la prima intalnire etc.Eu fiind surprins de acest fapt am tot incercat sa-i explic ca nu am cerut mare lucru ,in fine a urmat o mica cearta pe tema aceasta moment in care ea a avut initiativa si ma sarutat. Totusi am considerat acest gest ca un gest facut mai mult ca urmare acelui moment de cearta. Intrebarea mea este daca se mai merita sa-i dau atentie tinand cont ca eu sunt o persoana mai deschisa in schimb m-a facut sa ma intreb daca chiar merita.Mentionez faptul ca intalnirea a fost destul de ok dar si faptul ca am obsevat ca este o fata care nu se deschide prea usor

wawwwwwww..unde-i picrograma aia.. .....acum acum am citit varsta...nici 15 ani nu iti dadeam dupa ce ai scris aici... ..sa fi iubit!
bavarezul
Postat pe 5 Martie 2015 18:29
nu am inteles nimic din ceea ce vrei sa zici,oricum e greu de explicat cam ce s-a intamplat atunci......... deocamdata mai ies cu ea si mai vad ce o sa mai fie ..........
bavarezul
Postat pe 5 Martie 2015 18:36
si nu trebuie sa te crezi mai presus de toti , ai fi putut sa raspunzi in nota celorlalti care au mai postat pe topicul acesta chiar daca ma ironizezi..........
bavarezul
Postat pe 5 Martie 2015 18:44
De la: bavarezul, la data 2015-03-05 18:36:12nu am inteles nimic din ceea ce vrei sa zici,oricum e greu de explicat cam ce s-a intamplat atunci......... deocamdata mai ies cu ea si mai vad ce o sa mai fie ..........


ok asteptam continuarea .....
Iti vom rezolva problema , in doi timpi si trei miscari si de nu va fi pe placul tau , n-ai decat sa te superi.
-Dyna-
Postat pe 7 Martie 2015 12:03
Vreti continuarea....?Ok....Deci recapitulez: Am cunoscut-o pe acea domnita pe Facebook,mi-a plãcut ca aveam ce discuta....vorbeam cu orele...a fost distractiv....am invitat-o in oras la o cafea sa ne cunoastem mai bine....am iesit ....a fost ok ....dar spre final eu am greșit prin faptul ca m-am grãbit in a o sãrutã.....ea nu se astepta ca vrea timp.....in fine . A 2 a zi mi-a explicat faptul ca se despãrțise de fostul in decembrie si nu e vindecata complet.....Am inteles atunci ca TREBUIE SA O IAU USOR SI SA NU MA GRABESC si faptul ca am procedat gresit la finalul primei întâlniri. Acum continuarea....am mai vorbit timp de o sãptãmânã fãrã sa ne întâlnim la telefon vorbeam câteva zeci de minute,ne trimeteam sute de mesaje,stãteam pe Facebook si comunicam desi a fost o sapt. in care ea a fost f. Ocupata. In toate aceste convorbiri ne mai si contram câteodatã ca asa sunt eu câteodatã si mai despicam si firul in 4 dar ca si concluzie a fost ok. Apropiindu-se 8 martie am invitat-o in oras de 8 martie gandindu-ma ca e un gest frumos din partea mea. Am iesit de aceasta data nu am mai încercat nici un gest pentru ca mi-am zis sa-i acord timp si doar am vrut sa ne cunoastem mai bine mai ales ca am inteles faptul ca nu se vindeca-se complet dupa fostul.....Cintinuarea imediat
bavarezul
Postat pe 12 Martie 2015 11:51
Deci am venit la ea cu flori de 8 martie ca asa se cuvine,am iesit in oras ,ne-am plimbat puțin,am ras ,spre surprinderea mea m-a condus la plecare in statia de autobuz ca ea urma sa se întâlneascã cu o prietena ca intre fete de 8 martie,a fost f. bine din punctul meu de vedere. La plecare am pupat-o pe obraz ca semn de multumire,deci am fost foarte amical cu ea si NU AM VRUT SA GRABESC LUCRURILE SI m-am gândit sa-i ofer tot timpul din lume ca sa o cuceresc. Vorbim dupa intalnire ,ma intreaba daca am ajuns acasa,pãrea multumita...
Cum eu sunt mai cârcotaș o intreb daca a fost ok,ea îmi raspunde ca a fost bine dar cu urmãtoarele obiectii. "vreau un bãrbat care sa stie sa mã ia" " revino-ti" . VOI CE A-TI FI FACUT IN LOCUL MEU? Bineînțeles ca am încercat sa-i explic ca nu inteleg ce vrea sa-mi zicã si ca vreau explicatii...A 2 zi a început scandalul ca de ce nu o intreb ce mai face ,ca cer explicatii etc Mentionez ca eu am mai cerut si alte explicatii dar ea nu-mi rãspundea la ele si nu intelegeam de ce e asa de închisã. Faptul ca mai tine la fostul l-am inteles dar faptul ca nu stiu sa o i-au rãmâne o enigma. Pai nu ea mi-a zis sa nu grãbesc lucrurile? In fine.....incerc sa-i explic....dar fãrã folos .....se enerveazã si îmi trimite fel de fel de mesaje ca de ce nu o binedispun.......încet toata ziua cu mesaje haioase acest lucru.....nu o sun decât seara sa se calmeze spiritele.....Seara surpriza nu-mi rãspunde la tel. Ii dau câteva mesaje...
Fãrã rãspuns.....A 2 ii dau un mesaj pe Facebook,la care ea mã sterge din lista de prieteni..... .Finalul? Ii dau un mesaj a 3 a zi in care îmi cer scuze fata de ea ca nu am inteles-o ii urez sa fie fericita . Pãcat ca începusem sa o plac f. Mult însã nu am stiut ea ce a vrut de la mine. Am fost f. Atent cu ea poate chiar daca am mai gresit câteodatã....am fost foarte deschis si rau am facut .....ca tot eu am cazut de fraier....Concluzia ? Niciodatã sa nu îmi mai arat sentimentele fata de cineva si sa fiu mult mai rece .....
bavarezul
Postat pe 12 Martie 2015 12:22
Sa îmi arat sentimentele fata de cineva paba nu sunt sigur ca merita....
bavarezul
Postat pe 12 Martie 2015 12:27
* care
bavarezul
Postat pe 12 Martie 2015 12:28
De la: bavarezul, la data 2015-03-12 12:22:59Deci am venit la ea cu flori de 8 martie ca asa se cuvine,am iesit in oras ,ne-am plimbat puțin,am ras ,spre surprinderea mea m-a condus la plecare in statia de autobuz ca ea urma sa se întâlneascã cu o prietena ca intre fete de 8 martie,a fost f. bine din punctul meu de vedere. La plecare am pupat-o pe obraz ca semn de multumire,deci am fost foarte amical cu ea si NU AM VRUT SA GRABESC LUCRURILE SI m-am gândit sa-i ofer tot timpul din lume ca sa o cuceresc. Vorbim dupa intalnire ,ma intreaba daca am ajuns acasa,pãrea multumita...
Cum eu sunt mai cârcotaș o intreb daca a fost ok,ea îmi raspunde ca a fost bine dar cu urmãtoarele obiectii. "vreau un bãrbat care sa stie sa mã ia" " revino-ti" . VOI CE A-TI FI FACUT IN LOCUL MEU? Bineînțeles ca am încercat sa-i explic ca nu inteleg ce vrea sa-mi zicã si ca vreau explicatii...A 2 zi a început scandalul ca de ce nu o intreb ce mai face ,ca cer explicatii etc Mentionez ca eu am mai cerut si alte explicatii dar ea nu-mi rãspundea la ele si nu intelegeam de ce e asa de închisã. Faptul ca mai tine la fostul l-am inteles dar faptul ca nu stiu sa o i-au rãmâne o enigma. Pai nu ea mi-a zis sa nu grãbesc lucrurile? In fine.....incerc sa-i explic....dar fãrã folos .....se enerveazã si îmi trimite fel de fel de mesaje ca de ce nu o binedispun.......încet toata ziua cu mesaje haioase acest lucru.....nu o sun decât seara sa se calmeze spiritele.....Seara surpriza nu-mi rãspunde la tel. Ii dau câteva mesaje...
Fãrã rãspuns.....A 2 ii dau un mesaj pe Facebook,la care ea mã sterge din lista de prieteni..... .Finalul? Ii dau un mesaj a 3 a zi in care îmi cer scuze fata de ea ca nu am inteles-o ii urez sa fie fericita . Pãcat ca începusem sa o plac f. Mult însã nu am stiut ea ce a vrut de la mine. Am fost f. Atent cu ea poate chiar daca am mai gresit câteodatã....am fost foarte deschis si rau am facut .....ca tot eu am cazut de fraier....Concluzia ? Niciodatã sa nu îmi mai arat sentimentele fata de cineva si sa fiu mult mai rece .....



Las-o in pace!!!!

Referitor la acest final de text... " Niciodatã sa nu îmi mai arat sentimentele fata de cineva si sa fiu mult mai rece .",gresesti foarte mult!!

Incearca sa iti gasesti partenera in viata reala,nu pe site-ul "Facebook",care este unul dintre cele mai obscure si ciudate medii de asa zisa socializare!!!Facebook-ul ,ca orice site de socializare,daca se precipita lucrurile mai mult decat este cuvenit intr-un astfel de spatiu,devine unul dintre distrugatorii sufletului,omorand sentimentele reale,totul devenind fals,artificial!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Martie 2015 12:31
De la: bavarezul, la data 2015-03-12 12:27:19Sa îmi arat sentimentele fata de cineva paba nu sunt sigur ca merita....


Cata drama , dintr-o nimica toata
pa ba
-Dyna-
Postat pe 12 Martie 2015 17:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Inceputurile sunt cele mai dificile 30 De la: nebuna94 24 Mai 2009 21:40
Relatie de durata sau doar sex? 16 De la: l_diana_c 28 Mai 2009 19:28
O tara plina de frustrate:-j 0 De la: 3 Octombrie 2010 00:57
Spune NU Singuratatii !!! 34 De la: kudika056836 9 Decembrie 2009 20:05
Don t worry,be happy! 21 De la: cami_goanga10 8 Aprilie 2010 14:58