Setari Cookie-uri

Cea mai mare moschee din Europa !

http://www.romaniatv.net/traian-basescu-nou-atac-la-adresa-comunitatii-musulmane-mesaj-dur-pentru-muftiul-yusuf-ciocul-mic_231733.html


Ne dau voie oare musulmanii sa construim in tarile lor cea mai mare catedrala crestina ?!
Nu moscheea in sine este pb ,ci de faptul ca peste cativa ani , vom auzii de primele decapitari si atentate in plina strada , asa cum se intampla si in celalalte tari europene .

Suntem o tara cu o religie majoritara crestina ,iar musulmanii romani au cu totul o alta mentalitate , fata de cei ce vor veni.

"Date oficiale aratã cã în Bucureºti trãiesc aproape 10.000 de musulmani. Aproape jumãtate sunt cetãþeni strãini, veniþi cu afaceri, la studii, prin cãsãtorii sau cu alte interese. Cea mai mare comunitate musulmanã se aflã însã în Dobrogea ºi numãrã peste 70.000 de persoane.

""Eu consider cã este absolut inadmisibil ca o þarã care sute de ani a luptat împotriva instalãrii unor elemente religioase musulmane sã fie cea care sã devinã un centru de rãspândire a islamului. E absolut de neconceput".


Astept parerile voastre .
kudika_988778
Postat pe 10 Iulie 2015 12:58
http://www.mediafax.ro/social/mca-romania-moscheea-din-bucuresti-risca-sa-devina-centru-pentru-sustinerea-terorismului-14563929
kudika_988778
Postat pe 10 Iulie 2015 13:09
Si cum pe acest forum conversatiile se rezuma la simple banalitati, poate ca era mai bine sa deschid un topic despre sex .
kudika_988778
Postat pe 10 Iulie 2015 13:16
De la: kudika_988778, la data 2015-07-10 13:16:54Si cum pe acest forum conversatiile se rezuma la simple banalitati, poate ca era mai bine sa deschid un topic despre sex .



Nu vad cum s-ar putea rezolva aceasta problema ,atat timp cat nu exista legislatie in acest sens si nici nu cred ca ar fi normal,aceasta neinsemnand ca agreez religia musulmana!!!!!Pe de alta parte,dreptul la intimitate religioasa este garantat in orice stat din aceasta lume!!!Solutiile posibile au tenta politica si pot fi interpretate ca manifestari ale discriminarii religioase,nu cred ca Romania isi poate asuma aceasta actiune de a elimina prezentele si influenta musulmana din tara noastra,caci va incalca niste drepturi de-ale conationalilor nostri!!Subiectul propus de tine este interesant si amplu,dar nu va cunoaste o finalizare fericita pentru crestinii existenti in acest spatiu!!
Cum doresti sa luptam?????Vorbind???Vom vorbi degeaba!!!!Dezbatand subiectul???Vom face asta,dar tastarile noastre nu vor avea niciun ecou,caci nu suntem politicieni si nici nu facem parte din Administratia de Stat!!!NU se pot inchide granitele ,nici tranzitarea tarii,indiferent de cat s-ar dori acest lucru!!!

Pe de alta parte,discutia despre sex nu este straina musulmanilor,dimpotriva ,sunt foarte interesati in aceasta directie,caci religia lor este un adevarat paravan,in spatele careia se ascund perversiuni sexuale de tot felul!!!Siteurile de socializare frecventate de catre domniile lor sunt exemplificative in acest sens!!!
kudika_15804
Postat pe 10 Iulie 2015 14:25
No , sa ne intelegem ; Nu sunt impotriva nimanui , respect orice alta religie , asa cum imi respect propria-mi credinta.
Sunt constanteanca , si din cate stiu eu , intre crestini si musumanii romaniei , oameni de buna credinta , pasnici cu convingeri moderate , nu au existat vreodata conflicte de tip religios , ba dimpotriva , respectul a fost reciproc.

Ca atare drepturile minoritatii de musulmani din romania , au fost si sunt respectate , ca drept dovada au fost construite atatea moshee .
Nu musulmanii romani au venit cu pretentia de a fi construita in romania cea mai mare moshee din europa , NU pt ei se construieste , si nici de dragul lor.!!!
Acest proiect nedorit si contestat de romani , NU are nici o legatura cu drepturile musulmanilor de pe teritoriul romaniei.
Este o maaare diferenta intre muslimii romaniei si cei care vor veni , folosindu-se de religie in urma careia isi vor atinge scopurile si propriile interese a caror fapte sunt bine cunoscute ca fiind inumane , exemple de acest gen sunt destule in tarile europene.

Speranta ramane ultima , ca acest lacas de cult sa fie urmat de PACE ! :)
kudika_988778
Postat pe 11 Iulie 2015 21:23
tu multumeste te ca majoritatea musulmanilor nu iau in serios invataturile coranului si ale hadisurilor ca altfel nu ai vedea decat musulmani isis,,,islamul are 3 stagii,primul cand mahomed vroia sa se faca cunoscut si imprastia versete de intelegere si ,,toleranta,,al 2 lea cand deja era ,,,cineva,,,si imprastia versete de genul ,,cei ce va ataca atacati i,,iar al 3 lea,atacatii pe toti cei ce nu cred in zeul lunii allah,,

deci ultimile asa zise revelatii ale lui mahomed sunt cele cu imprastierea islamului prin sabie strict pentru ca ceilalti nu imbratisaza islamul si sunt de alta credinta,iar ultimele,,revelatii,,,le abroga pe cele trecute conform coranului,,,dar daca i zici unui musulman din asta roman sau linistit cum vrei sa i zici care din fericire nu si cunoaste cu adevarat invatatura islamica ce trebui sa faca conform coranului si anume sa ma khilareasca el iti arata primele ,,revelatii,,care conform coranului sunt abrogate de ultimele,,deci isis sunt musulmani adevarati din pacate si trebui raspandit tuturor adevaratul islam satanic


logic ca nu,au destule moschei pentru al slavii pe allah zeul lunii satana,,mihai viteazul si stefan cel mare adevaratii conducatori ai romaniei sau razboit cu ei strict sa nu ne cotropeasca si sa ne ocupe si sa nu faca din bisericile noastre moschei cum sa intamplat cu constantinopolul,,,asta au si vrut,sa nu cumva sa i lasam sa si faca moschei in tara noastra
kudika_982635
Postat pe 12 Iulie 2015 10:41
si iata ca vedem si un lucru bun facut de basescu care prin acea postare spune adevarul
kudika_982635
Postat pe 12 Iulie 2015 10:53
De la: kudika_988778, la data 2015-07-11 21:23:55No , sa ne intelegem ; Nu sunt impotriva nimanui , respect orice alta religie , asa cum imi respect propria-mi credinta.
Sunt constanteanca , si din cate stiu eu , intre crestini si musumanii romaniei , oameni de buna credinta , pasnici cu convingeri moderate , nu au existat vreodata conflicte de tip religios , ba dimpotriva , respectul a fost reciproc.

Ca atare drepturile minoritatii de musulmani din romania , au fost si sunt respectate , ca drept dovada au fost construite atatea moshee .
Nu musulmanii romani au venit cu pretentia de a fi construita in romania cea mai mare moshee din europa , NU pt ei se construieste , si nici de dragul lor.!!!
Acest proiect nedorit si contestat de romani , NU are nici o legatura cu drepturile musulmanilor de pe teritoriul romaniei.
Este o maaare diferenta intre muslimii romaniei si cei care vor veni , folosindu-se de religie in urma careia isi vor atinge scopurile si propriile interese a caror fapte sunt bine cunoscute ca fiind inumane , exemple de acest gen sunt destule in tarile europene.

Speranta ramane ultima , ca acest lacas de cult sa fie urmat de PACE ! :)



ESTE CORECT CEEA CE SPUI,DAR FARA O LEGISLATIE CORESPUNZATOARE NU SE VA AJUNGE NICAIERI!!!!PE DE ALTA PARTE,PUTEREA BISERICII CRESTINE AR TREBUI SA SE MANIFESTE IN ACEASTA DIRECTIE,DAR CU DIPLOMATIE INSA!!!Musulmanii sunt buni manipulatori ai oamenilor, cu intentia vadita a atingerii scopurilor lor!!!

NU as miza pe "cumintenia" comunitatii musumane din Romania,fiind cunoscut faptul ca "apele linistite sunt cele mai periculoase"!!! Oricum ,problema se poate discuta,numai la nivel politic!!!!


kudika_15804
Postat pe 13 Iulie 2015 15:15
804 , eu nu invinotesc pe nimeni , pt ca sunt de partea oamenilor de rand , indiferent de religie , etnie , statut social s.a.m.d , oameni ce se confrunta cu aceleasi probleme , datorita unui sistem ce lasa de dorit.
Politicienii care in atatea ani , nu au facut nimic pt popor , dimpotriva , asa ca , ei sunt singurii pt care nu am o vb buna .Conflictele incep intodeauna de la ei , cand nu se mai inteleg la punga ,care pe care ,iar consecintele se revarsa asupra oamenilor de rand.
Un mic exemplu , grecia , cine i-a manipulat ?Nimeni , au furat si aia ca si altii , cine suporta acum consecintele ? ; cei de jos.
Punct.
kudika_988778
Postat pe 13 Iulie 2015 17:21
De la: kudika_988778, la data 2015-07-13 17:21:05804 , eu nu invinotesc pe nimeni , pt ca sunt de partea oamenilor de rand , indiferent de religie , etnie , statut social s.a.m.d , oameni ce se confrunta cu aceleasi probleme , datorita unui sistem ce lasa de dorit.
Politicienii care in atatea ani , nu au facut nimic pt popor , dimpotriva , asa ca , ei sunt singurii pt care nu am o vb buna .Conflictele incep intodeauna de la ei , cand nu se mai inteleg la punga ,care pe care ,iar consecintele se revarsa asupra oamenilor de rand.
Un mic exemplu , grecia , cine i-a manipulat ?Nimeni , au furat si aia ca si altii , cine suporta acum consecintele ? ; cei de jos.
Punct.



Bine ai zis ”Punct”!

Patura sociala formata din oamenii simpli,nevoiasi,sarmani vor suferi intotdeauna,indiferent de Guvernul instalat la conducerea unei tari!!!!CE putem face noi????NU putem decat sa incercam sa iesim de sub patura,trecand la alt nivel!!!SUnt o apolitica convinsa,caci Politica este o tradatoare de mare clasa!!!Lucrurile acestea nu s-au schimbat niciodata,deci trebuie sa evoluam,ac sa nu fim luati de val!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Iulie 2015 19:25
trebui sa rezolvi ,si mai sus zici ca sa rezolve politicul,,te contrazici singura ca de obicei,,asta faci de cand ai venit aici

politicul habar n are ce inseamna islamul,de aia toate textele ce indeamna la violenta si subjugare din coran si hadisuri trebuiesc facute publice prin orice mijloace
kudika_982635
Postat pe 13 Iulie 2015 19:36
www.youtube.com/watch?v=aPBUlZPE95c
kudika_982635
Postat pe 13 Iulie 2015 19:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
filme 18 De la: kudika_13034 29 Iulie 2012 11:28
ajutati-ma va rog, 9 De la: Summer_ 11 Octombrie 2009 00:50
INDIVIDUL SI SOCIETATEA..ACELASI LUCRU? 9 De la: wdy 30 Mai 2008 21:59
Caut mincinosi/mincinoase de inalta clasa 23 De la: geo_refinantat 28 Aprilie 2011 21:41
EXISTA VREUN OM DE LA KUDICA CARE CHIAR CITESTE MAILURILE NOASTRE 72 De la: kiss_my_ass 4 Iulie 2013 11:07