Setari Cookie-uri

Iubesc un barbat mai tanar. Ce credeti?

Iubesc un barbat mai tanar ca mine cu 6 ani. Ne intelegem foarte bine, dar nu indraznesc sa ii spun. Uneori simt ca si el ma iubeste pe mine, dar nu are curaj sa imi spuna. Comunicam si ne ajutam in orice situatie. Eu am 30 ani, iar el 24. Ce ma sfatuiti?
kudika_991411
Postat pe 26 Iulie 2015 19:07
sa ma ei pe mn
kudika_982635
Postat pe 26 Iulie 2015 21:13
Din ce spui , el nu ti-a dat nimic de inteles ca ar vrea mai mult de la tine , faptul ca va intelegeti e omenesc , dar daca tu simti atractie fata de el , hm , trebuie sa iei in calcul ca nu diferenta de varsta ar fi un impediment , ci faptul ca un tanar de 24 de ani ,nu va refuza avansurile tale , daca i arati sau zici , ci va profita din plin :)
Ori daca asta este ceea ce-ti doresti , este decizia ta , ai 30 de ani ...dupa un timp relatia se va "consuma" si se va strica si aceea prietenie pe care o aveti acum , ar fi pacat.
Poate ca te lasi dusa de val si este o simpla atractie de moment .
Eu una , nu m-as angaja intr-o astfel de relatie.
kudika_988778
Postat pe 26 Iulie 2015 21:24
tu nu te ai angaja in nici un fel de relatie
kudika_982635
Postat pe 26 Iulie 2015 21:33
De la: kudika_991411, la data 2015-07-26 19:07:59Iubesc un barbat mai tanar ca mine cu 6 ani. Ne intelegem foarte bine, dar nu indraznesc sa ii spun. Uneori simt ca si el ma iubeste pe mine, dar nu are curaj sa imi spuna. Comunicam si ne ajutam in orice situatie. Eu am 30 ani, iar el 24. Ce ma sfatuiti?



Este vorba doar de intrajutorare si colaborare!!!Nu contest faptul ca se poate dezvolta o relatie bazata pe iubire,dar tu esti mult mai matura decat domnia sa,intrucat femeile se maturizeaza mult inaintea barbatilor,si,mai devreme sau mai tarziu,vei avea probleme!!!Nu iti recomanda o astfel de relatie sentimentala,intrucat tanarul resectiv este inca "un tauras",mai are ceva de invatat pana va sti ce doreste intr-o relatie!!!Tu ai intrat in acea perioada de visare a sperantelor,trezeste-te,cauta un barbat apropiat de varsta ta sau mai mare ,ca varsta!!!Deocamdata,bucura-te de faptul ca sunteti buni prieteni,este foarte important!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Iulie 2015 07:13
Aiureli Bela. Si sotul meu e mai tanar ca mine cu 4 ani si de aia ne intelegem perfect. Dimpotriva , uneori as putea spune ca el e cel mai batran.
Rotty_
Postat pe 27 Iulie 2015 07:20
De la: Rotty_, la data 2015-07-27 07:20:45Aiureli Bela. Si sotul meu e mai tanar ca mine cu 4 ani si de aia ne intelegem perfect. Dimpotriva , uneori as putea spune ca el e cel mai batran.



Ma bucur pentru tine,Rotty,esti o norocoasa!!!Doar mi-am exprimat opinia,asta nu inseamna ca este litera de lege!!!Dar nu uita,te rog,nu ati avut aceeasi varsta cand v-ati cunoscut,ca in situatia prezentata aici!!!Eu vorbesc de nivelul de maturizare la care se afla cei doi!!!30/24 nu inseamna acelasi lucru cu 40/34,de exemplu!!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Iulie 2015 07:28
36/32
Rotty_
Postat pe 27 Iulie 2015 07:33
De la: Rotty_, la data 2015-07-27 07:33:2736/32



Este cu totul altceva,Rotty,sii de ce???Datorita acelui "3",si nu "2"!!!!Raman la parerea mea!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Iulie 2015 07:37
Bine.
Rotty_
Postat pe 27 Iulie 2015 07:57
De la: Rotty_, la data 2015-07-27 07:57:26Bine.



Esti o "razatoare",ce mai,dar nu am nimic impotriva,caci iti sta bine!!!! Suntem sacul si petecul!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Iulie 2015 08:01
Nu e genul care sa profite, din contra, are foarte mult bun simt. E mult mai matur decat un barbat de varsta mea.
Ideea e ca noi ne petrecem foarte mult timp impreuna si chiar din bun simt nu ar indrazni chiar daca ar simti ceva, sa imi marturiseasca.
kudika_991411
Postat pe 27 Iulie 2015 19:43
De la: kudika_991411, la data 2015-07-27 19:43:16Nu e genul care sa profite, din contra, are foarte mult bun simt. E mult mai matur decat un barbat de varsta mea.
Ideea e ca noi ne petrecem foarte mult timp impreuna si chiar din bun simt nu ar indrazni chiar daca ar simti ceva, sa imi marturiseasca.


ei nu pot sa cred ,,esti si tu o ,,,norocoasa,, sau vorbesc eu prost mereu de oameni ce nu i cunosc
kudika_982635
Postat pe 27 Iulie 2015 22:22
De la: kudika_991411, la data 2015-07-27 19:43:16Nu e genul care sa profite, din contra, are foarte mult bun simt. E mult mai matur decat un barbat de varsta mea.
Ideea e ca noi ne petrecem foarte mult timp impreuna si chiar din bun simt nu ar indrazni chiar daca ar simti ceva, sa imi marturiseasca.



Si pana la urma,care este problema reala ????De unde stii ca ,fiind manierat,ii este jena sa isi marturiseasca sentimentele???Te intreb, pentru ca este posibil ca,tot din acelasi motiv,sa nu doreasca sa te raneasca simtindu-te inflacarata!! A petrece foarte mult timp impreuna nu inseamna ca s-a indragostit de tine,nu incurca lucrurile!!Daca va intelegeti atat de bine,respecta relatia de prietenie,pe care o aveti in acest moment!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Iulie 2015 07:15
De la: kudika_991411, la data 2015-07-27 19:43:16Nu e genul care sa profite, din contra, are foarte mult bun simt. E mult mai matur decat un barbat de varsta mea.
Ideea e ca noi ne petrecem foarte mult timp impreuna si chiar din bun simt nu ar indrazni chiar daca ar simti ceva, sa imi marturiseasca.



Asa e , exista foarte multi tineri care dau dovada de foarte multa maturitate , fata de cei ce au o varsta inainta fata de a lor.
Va petreceti foarte mult timp impreuna ; sunteti colegi de servici sau vecini ?
Care din voi nu are o relatie in momentul de fata ?TU.
Cel ce are deja o relatie este el , nu nega , la varsta lui este imposibil sa nu aibe prietena si compania altor fete tinere si frumoase.
Cine doreste sa se infiripeze o relatie intre voi ?Tu.....Ideea e ca ceea ce-ti doresti tu , nu depinde de parerile noastre ,la 30 de ani , ar fi trebuit sa stii sa iei o decizie singura , pt ca o fata de 20-24 de ani , fii sigura ca ti-ar da ceva lectii la capitolul "mult mai matur".

Iti este cumva teama ca vei fi respinsa si te vei simtii penibil ?!
Raman la ceea ce am mentionat in mesj anterior : el nu ti-a facut niciun avans , de aceea da dovada de bun simt , pt ca nu este interesat de tine ca femeie , te vede ca pe o prietena si atat , dar tie ti-au luat-o razna hormonii .Si ca sa fiu rautaciosa pana la capat , faaataa ...i-al de mana , du-l acasa la tine si linisteste-ti hormonasii

kudika_988778
Postat pe 28 Iulie 2015 18:57
*ia-l *
kudika_988778
Postat pe 28 Iulie 2015 18:59
De la: kudika_982635, la data 2015-07-27 22:22:01
De la: kudika_991411, la data 2015-07-27 19:43:16Nu e genul care sa profite, din contra, are foarte mult bun simt. E mult mai matur decat un barbat de varsta mea.
Ideea e ca noi ne petrecem foarte mult timp impreuna si chiar din bun simt nu ar indrazni chiar daca ar simti ceva, sa imi marturiseasca.


ei nu pot sa cred ,,esti si tu o ,,,norocoasa,, sau vorbesc eu prost mereu de oameni ce nu i cunosc



kudika_988778
Postat pe 28 Iulie 2015 19:02
De la: kudika_988778, la data 2015-07-28 18:57:12
De la: kudika_991411, la data 2015-07-27 19:43:16Nu e genul care sa profite, din contra, are foarte mult bun simt. E mult mai matur decat un barbat de varsta mea.
Ideea e ca noi ne petrecem foarte mult timp impreuna si chiar din bun simt nu ar indrazni chiar daca ar simti ceva, sa imi marturiseasca.



Asa e , exista foarte multi tineri care dau dovada de foarte multa maturitate , fata de cei ce au o varsta inainta fata de a lor.
Va petreceti foarte mult timp impreuna ; sunteti colegi de servici sau vecini ?
Care din voi nu are o relatie in momentul de fata ?TU.
Cel ce are deja o relatie este el , nu nega , la varsta lui este imposibil sa nu aibe prietena si compania altor fete tinere si frumoase.
Cine doreste sa se infiripeze o relatie intre voi ?Tu.....Ideea e ca ceea ce-ti doresti tu , nu depinde de parerile noastre ,la 30 de ani , ar fi trebuit sa stii sa iei o decizie singura , pt ca o fata de 20-24 de ani , fii sigura ca ti-ar da ceva lectii la capitolul "mult mai matur".

Iti este cumva teama ca vei fi respinsa si te vei simtii penibil ?!
Raman la ceea ce am mentionat in mesj anterior : el nu ti-a facut niciun avans , de aceea da dovada de bun simt , pt ca nu este interesat de tine ca femeie , te vede ca pe o prietena si atat , dar tie ti-au luat-o razna hormonii .Si ca sa fiu rautaciosa pana la capat , faaataa ...i-al de mana , du-l acasa la tine si linisteste-ti hormonasii



ce imaginatie aiiii,si tu conosti oameni ce nu i ai vazut in viata ta,,vezi ti de tn
kudika_982635
Postat pe 28 Iulie 2015 19:31
Popeascoo , ia-ti degetele de pe tastatura
kudika_988778
Postat pe 28 Iulie 2015 19:34
asa da ti frau liber imaginatiei si fixurilor
kudika_982635
Postat pe 28 Iulie 2015 19:54
De la: kudika_982635, la data 2015-07-28 19:54:49asa da ti frau liber imaginatiei si fixurilor


Ti-ai tras topic
kudika_988778
Postat pe 28 Iulie 2015 20:03
daca stai bine material.atunci nui nici o problema deocamdata,Dar cind se va termina bani sau situatia ta materiala scade suna sfirsitul.
Daca insa nu ai bani si o pozitie buna respectiv serviciu bun etc cam tot acolo se ajunge dupa citva ani.
Exista o vorba din batrini:Gaina batrina face supa buna,dar morcovul tinar dupa ce sa saturat si a invatat suficient,merge de regula pe alt drum.Un lucru foarte important de care sa tii cont.Femeile ocit sar ingriji,tot vor luao inaintea barbatului cu factorul de inbatrinire.
Un barbat de 30 de ani orcind poate fi iubit de o tinara de 20 sau chiar 18,dar o femeie mie greu sa cred ca va mai fi posibil asa ceva...doar daca sta bine material.
Asa ca e bine sa mai gindesti,lipsa declaratiei lui e fireasca daca nu are ce declara.La acest capitol se pare ca e cinstit.
Cornel
kudika_949711
Postat pe 9 August 2015 14:51
daca stai bine material.atunci nui nici o problema deocamdata,Dar cind se va termina bani sau situatia ta materiala scade suna sfirsitul.
Daca insa nu ai bani si o pozitie buna respectiv serviciu bun etc cam tot acolo se ajunge dupa citva ani.
Exista o vorba din batrini:Gaina batrina face supa buna,dar morcovul tinar dupa ce sa saturat si a invatat suficient,merge de regula pe alt drum.Un lucru foarte important de care sa tii cont.Femeile ocit sar ingriji,tot vor luao inaintea barbatului cu factorul de inbatrinire.
Un barbat de 30 de ani orcind poate fi iubit de o tinara de 20 sau chiar 18,dar o femeie mie greu sa cred ca va mai fi posibil asa ceva...doar daca sta bine material.
Asa ca e bine sa mai gindesti,lipsa declaratiei lui e fireasca daca nu are ce declara.La acest capitol se pare ca e cinstit.
Cornel
kudika_949711
Postat pe 9 August 2015 14:51
Buna ziua
O persoana foarte apropiata mie a avut o astfel de relatie ,cu un barbat mai tinar cu 10 ani decit ea ,trebuiau sa se casatoreasca ,era sala platita ,rochia cumparata ,invitatiile facute si a renuntat . Si asta pentru ca el ,oricit de atent ,tandru si disponibil era ,mai avea nevoie "sa copilareasca" ,vorba lui ,adica sa faca lucrurile pe care baietii necasatoriti la 28 de ani le fac : sa umble noaptea in oras cu prietenii , fara sa se gindeasca ca a doua zi de dimineata ea trebuia sa mearga la lucru si deci nu il putea insoti in iesirile lui fara sa isi pericliteze munca.
Si asta e doar un exemplu.
Mai cunosc astfel de cupluri , in care ea e mai mare si aproape in toate ,ea sufera din cauza geloziei provocate de partenerul care , conform firescului virstei sale, la un moment dat incepe sa se uite dupa partenere mai tinere decit el .
Bineinteles ca exista si exceptii , familia unui preot de exemplu,dar ele sint rare si acolo educatia si mediul joaca un rol hotaritor.
Ar fi bine sa analizezi la rece situatia , oricit iti e de greu acum , cu atit mai mult cu cit el NU ti-a facut avansuri ,NU ti-a cerut sa fiti impreuna si exista mari sanse sa te vada ca pe o buna camarada ,poate chiar sa fie curios de cum ar putea fi o noapte sau doua cu tine in pat , dar sa nu aiba deloc intentia sa se implice intr-o relatie serioasa cu tine. Si atunci tu vei deveni extrem de ridicola daca i te oferi pe tava si incerci sa pui mina pe el fara sa fii dorita .
Vei strica prietenia dintre voi , ori facindu-va sa va simtiti ridicoli ,ori facindu-l sa profite din curiozitate de oferta ta pentru ca mai apoi sa renunte ,din dorinta de libertate sau pentru una mai tinara .
Ar trebui sa fii foarte convinsa daca faci acest pas si sa iti asumi riscul enorm de a pierde un prieten ,de a te face ridicola si de a lasa un barbat tinar si curios sa profite de tine pentru ca apoi sa iti explice in cine stie ce forma ca nu va potriviti si ca el ar cam sterge putina cit se poate de repede. Daca esti pregatita pentru toate astea si iti asumi vina atunci incearca .
crinolina_34
Postat pe 17 August 2015 08:20
De la: kudika_988778, la data 2015-07-28 18:57:12
De la: kudika_991411, la data 2015-07-27 19:43:16Nu e genul care sa profite, din contra, are foarte mult bun simt. E mult mai matur decat un barbat de varsta mea.
Ideea e ca noi ne petrecem foarte mult timp impreuna si chiar din bun simt nu ar indrazni chiar daca ar simti ceva, sa imi marturiseasca.



Asa e , exista foarte multi tineri care dau dovada de foarte multa maturitate , fata de cei ce au o varsta inainta fata de a lor.
Va petreceti foarte mult timp impreuna ; sunteti colegi de servici sau vecini ?
Care din voi nu are o relatie in momentul de fata ?TU.
Cel ce are deja o relatie este el , nu nega , la varsta lui este imposibil sa nu aibe prietena si compania altor fete tinere si frumoase.
Cine doreste sa se infiripeze o relatie intre voi ?Tu.....Ideea e ca ceea ce-ti doresti tu , nu depinde de parerile noastre ,la 30 de ani , ar fi trebuit sa stii sa iei o decizie singura , pt ca o fata de 20-24 de ani , fii sigura ca ti-ar da ceva lectii la capitolul "mult mai matur".

Iti este cumva teama ca vei fi respinsa si te vei simtii penibil ?!
Raman la ceea ce am mentionat in mesj anterior : el nu ti-a facut niciun avans , de aceea da dovada de bun simt , pt ca nu este interesat de tine ca femeie , te vede ca pe o prietena si atat , dar tie ti-au luat-o razna hormonii .Si ca sa fiu rautaciosa pana la capat , faaataa ...i-al de mana , du-l acasa la tine si linisteste-ti hormonasii




kudika226898
Postat pe 19 August 2015 15:21
Iubeste cat si pe cine vrei si nu cere parerea nimanui ! Fa asa cum iti dicteaza inima ! Parerile vor fi intotdeauna contradictorii ! Tie sa-ti fie bine ! Iti doresc multa fericire !
Liuta
Postat pe 23 August 2015 06:21
Problema s-ar putea pune si altfel, esti sigura ca ai rabdare sa-l cresti? Astia mici sunt foarte gelosi, au pretentia sa le acorzi tot timpul tau, n-o sa ai nici o secunda de respiro. Va trebui sa renunti la toate tabieturile tale, la timpul tau cu tine. Stiu ce spun pentru ca baiatul meu s-a cuplat cu o fata putin mai mare decat el, iar biata de ea s-a trezit dintr-o data si mamica si amanta si asistenta medicala. Noroc ca-l iubeste si mare parte din zi sunt plecati amandoi la birou, pentru ca altfel nu stiu cum ar rezista...
kudika397914
Postat pe 23 August 2015 06:26
comunicati mai mult spunetiva si varsta
kudika406550
Postat pe 23 August 2015 06:40
Aceeasi diferenta este si intre mine si sotul meu. Este un barbat minunat si mult mai matur decat fostul, care era cu 5 ani mai mare decat mine. Deci te inteleg perfect. Desigur, sunt unele momente in care gandim diferit si mi se pare ca este imatur, dar daca comunicam si suntem toleranti, rezolvam neintelegerile. So...you go girl
monik_nik22
Postat pe 23 August 2015 07:01
Poate trebuie sa va vedeti mai rar. El inca copilareste, nici nu stie ce vrei. Nu o sa mearga o eventuala relatie. Nu s-a oprit robinetul cu barbati, ai de unde alege :)
Misterio
Postat pe 23 August 2015 07:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce credeti? 13 De la: GABYTA13 17 August 2009 23:23
BAIATUL ROMAN BAIA-MARE JUD MARAMURES? 12 De la: one_size 2 Iunie 2010 21:28
buna 36 De la: geo_x 18 Septembrie 2009 20:16
iubire? 96 De la: kudika1973 19 Noiembrie 2009 00:24
imi caut jumatatea 66 De la: catavalcea 24 Decembrie 2011 22:19