Setari Cookie-uri

Iubesc un barbat mai tanar. Ce credeti?

Buna sansele tale de reusita este ca la loto astfel daca voi 2aveti job apropiate situatia poate sa reuseasca daca foarte diferite atunci nu va merge.depinde unde veti locui in tara sau in alta tara.sper sa fi fericita si peste 20ani impreuna.riscul iti apartine.iti doresc sa va iubiti cit mai mult.cu respect ionel
kudika526462
Postat pe 23 August 2015 07:50
Dacã-ti place de el si lucrã bine, pãstreazã-l
kudika466666
Postat pe 23 August 2015 07:51
La 24 de ani e inca destul de "crud" pt. a intelege pe deplin ce obligatii presupune o relatie de lunga durata (de dorit sa fie pe viata). Continua cat poti si il vei cunoaste mai bine, in diverse situatii.
Nica_Vasile_1
Postat pe 23 August 2015 08:10
Daca ai ganduri seriase cu el,daca vreti sa faceti o familie,gandestete foarte bine.Peste 20 de ani el va fi inca tanar si tu putin trecuta.Iubirea este statornica,in multe cazuri ,dar el va pofti la femei mai tinere,este riscul tau,diferenta de 1-2 ani nu conteaza,restul este un risc mare.Eu am trecut printr o situatie asemanatoare ,cam aceasi diferenta,dupa 15 ani am abandonat "marea dragoste",nu mai puteam iesi in public cu ea,se observa diferenta.Tu ca femeie gandesti mult mai bine decat un barbat ,mai ales tanar,el are o minte de copil,riscul de a pierde este al tau si este mare.
kudika_991340
Postat pe 23 August 2015 08:15
Fa exact ce-ti spune sufletul tau si in niciun caz nu lau in considerare ce spun altii.E viata ta si doar tu o traiesti.Asuma-ti actiunile si consecintele lor,indiferent care sunt.Parerea celorlalti ar trebui sa fie nula pentru tine.SUCCES!
Flori-Iasi
Postat pe 23 August 2015 09:17
Si o relatie cu un barbat mai in varsta decat tine se "consuma". Daca plecam de la aceasta idee atunci nimeni nu ar mai avea relatii. Daca tu crezi ca-ti face bine aceasta relatie, lasa lucrurile sa vina de la sine si vei vedea ce va fi in viitor. Nu cred ca este intelept sa-i spui acum ca il iubesti, este foarte tanar si s-ar putea sa il sperie un eventual angajament.
kudika_29184
Postat pe 23 August 2015 09:25
Kudika ! . Ce " Teme de casa " ne dati ? . Sunt super si pline de comentarii pertinente . Kudika ! , fii tu insati ! ... si in continuare . Multumesc .
kudika_952371
Postat pe 23 August 2015 09:48
Oi fi iubind tu un barbat mai tanar, dar la el nu-i cred ca-i dragoste, mai repede convenienta ca are sex constant cu o femeie experimentata!
El, la 24 de ani nu se va insura cu una de 30, indiferent cat spui tu ca-l iubesti. Si daca nu crezi asta, cere-l tu in casatorie si vezi ce raspuns iti da!
Fa cererea in asa fel incat sa nu-i dai ocazia sa raspunda evaziv sau sa amane, ci simplu si la obiect:
"Hai sa ne casatorim vara asta, vrei?"
Eu sunt 99.99% sigura ca se va eschiva, va inventa motive sa traga de timp, va profita de orice motivas marunt sa dea bir cu fugitii!

Pana acum cativa ani, credeam ca este posibila o asemena dragoste, intre o femeie mai mare si un barbat mai mic de varsta. Zece ani mai tarziu, cand aveau deja si copil si pareau un cuplu fericit, el a inceput sa se intalneasca cu pustoiace, sa le curteze, sa le faca avansuri, nevasta a aflat si au divortat. La divort au iesit la iveala lucruri urate, cum ca el ar fi fost smecherit de femeia cea experimantata, ca el nu s-ar fi insurat cu una mai batrana, dar deh, ramasese gravida si a trebuit sa fie barbat si sa se casatoreasca cu ea. Tot barbat a ramas si acum, dar nu a mai putut accepta-o pentru ca la 40 ea nu mai arata ca la 30, si deodata s-a trezit intrebandu-se de ce ar vrea sa stea cu una, care imbatranise mult mai repede ca el.
Asa a inceput sa curteze fete mai mici ca el, care erau mai proaspete si mai nebunatice.
Pana la cuplul asta am avut tendinta sa spun ca nu-i adevarat, ca se poate dragoste si cand el este cu mult mai mic, dar este chestie de timp sa realizeze ca nevasta lui se transforma in baba mai repde ca el si cu cat se trezeste mai repede la realitate, cu atat se descotoroseste de ea mai repede.
Uita-te la cuplul demi moore- ashton kutcher care a rezistat 6 ani, pana ea a inceput sa arate mai batrana si el, in ciuda faptului ca ar fi afirmat ca o iubeste la nebunie, a inceput sa-si caute amante tinere si pana la urma a divortat de ea.
Eu cred ca te imbeti cu apa chioara. Iubirea lui la 24 de ani trece doar prin pantaloni! Vino cu picioarele pe pamant si nu te mai amagii cu armasari tineri!




kudika_11495
Postat pe 23 August 2015 09:49
Diferenta nu este prea mare ,din punctul acesta de vedere sa nu iti faci probleme.O femeie ingrijita nu isi arata varsta1 Iar faptul ca nu iti recunoaste sa iti spuna ca te iubeste, unii barbati asa sunt.Important este ca tu sa simti ca te iubeste prin gesturile pe care le face , grija pe care o manifesta fata de tine si alte lucruri care sa iti dovedeasca acest lucru.Nu e de ajuns sa iti spuna ca te iubeste daca nu o dovedeste cu fapte1
cocoloshu2008_yahoo_com
Postat pe 23 August 2015 10:22
Nu avem dreptul sa descurajam pe nimeni. Nu avem dreptul sa emitem adevaruri .. absolute, la adresa unor oameni pe care nu ii cunoastem. Nu exista niciodata garantii ca ceva va merge bine. Si, pana la urma oricum suntem efemeri. E drept, nu e tocmai indicat sa ceri sfaturi pe forumuri. Ascultati-va vocea interioara si nu va lasati influentati de altii.
Sagitaria
Postat pe 23 August 2015 13:53
Raspunsul tau e foarte urat si rau intentionat. Eu am ca si colegi doi soti in care sotia e cu sase ani mai mare si sun impreuna de treizeci de ani si ea arata mult mai bine ca el.
Lasa fata sa faca ce-i dicteaza inima. Asa e cel mai bine.
Liuta
Postat pe 23 August 2015 17:35
Gresit! Si ca exemplu, eu sunt casatorita de 12 ani cu un barbat mai tanar decat mine cu 15 ani, iar relatia este extraordinara, avem o casnicie trainica pe care multi ar invidiao.Vezi tu, e greu sa dai sfaturi...
kudika_34879
Postat pe 23 August 2015 17:37
Mergi mai departe, traieste aceasta dragoste daca a venit. Nimic nu este intamplator si,de fapt nici nu este o diferenta mare.Nu-ti fie jena sau frica. Gura lumii numai pamantul o astupa !
Sa auzim numai de bine, eu sunt Victoria.
victoria47
Postat pe 23 August 2015 22:00
iubirea nu are virsta, nu conteaza diferenta, conteaza ceea ce simte fiecare, eu cunosc relatii de 20 de ani diferanta, el fiind mai tinar, cind ajungi la niveleu de a iubi pe cineva ptr sufletul lui si poti comunica bine, este suficient.



kudika_27750
Postat pe 23 August 2015 22:55
Eu sunt casatorita cu un barbat mai tânãr cu 11 ani decât mine. Suntem împreunã de 7 ani și cãsãtoriți de 3. Eu am 37 ani iar el 26.
Și nu sunt singurul exemplu, mai cunosc și alte persoane în aceeași situație.
Vârsta nu conteazã dar, cum spuneau și celelalte persoane, conteazã aspectul financiar. Pentru ca de aici apar inevitabile discuții.
Sper ca te ajuta.
kudika403726
Postat pe 23 August 2015 23:08
Cunosc femei pãrãsite de soți mai maturi decât ele, șansa sã fi pãrãsitã de un barbat mai tânãr pentru o femeie mai tânãrã este egala cu cea de a fi pãrãsitã de un barbat de 35 ani aflat în criza vârstei a 2a și care fuge cu o puștoaicã de 20 ani. Așa ca nu te lua dupã gurile rele și faci cum simți tu ca trebuie.
kudika403726
Postat pe 23 August 2015 23:12
Sunt casatorita de noua ani cu un barbat mai tanar cu zece ani decat mine.Nimeni si nimic nu ne-a impiedicat sa facem acest pas si o ducem bine mersi.Tu iei decizi ,nu altcineva.
kudika467548
Postat pe 24 August 2015 04:54
Varsta emotionala nu are legatura cu anii din certificatul de nastere ...nu cere pareri si nici sfaturi traieste clipa si bucura-te fara sa judeci prea mult dupa regulile altora , voi tariti clipa asta nu altcineva .AICI CHIAR NU VEI OBTINE VRE-O APROBARE SAU INCURAJARE .Rautatea si cinismul s-a instaurat pe K ca la el acasa ... EU ITI ZIC TRAIESTE-TI VIATA ASA CUM ITI PLACE SI SIMTI , MAI TARZIU VEI REGRETA DACA NU O FACI !
kudika_956659
Postat pe 24 August 2015 06:54
healthy009804
Postat pe 24 August 2015 08:33
De la: kudika_956659, la data 2015-08-24 06:54:55Varsta emotionala nu are legatura cu anii din certificatul de nastere ...nu cere pareri si nici sfaturi traieste clipa si bucura-te fara sa judeci prea mult dupa regulile altora , voi tariti clipa asta nu altcineva .AICI CHIAR NU VEI OBTINE VRE-O APROBARE SAU INCURAJARE .Rautatea si cinismul s-a instaurat pe K ca la el acasa ... EU ITI ZIC TRAIESTE-TI VIATA ASA CUM ITI PLACE SI SIMTI , MAI TARZIU VEI REGRETA DACA NU O FACI !




Woooow, ce de babaciuni frustrate, care se arunca orbeste in bratele tinereilor....pe acest gen de ratate le parasesc si batranii si tinereii, dupa ce le trag cateva numere...
kudika226898
Postat pe 24 August 2015 15:46
De la: kudika226898, la data 2015-08-24 15:46:35
De la: kudika_956659, la data 2015-08-24 06:54:55Varsta emotionala nu are legatura cu anii din certificatul de nastere ...nu cere pareri si nici sfaturi traieste clipa si bucura-te fara sa judeci prea mult dupa regulile altora , voi tariti clipa asta nu altcineva .AICI CHIAR NU VEI OBTINE VRE-O APROBARE SAU INCURAJARE .Rautatea si cinismul s-a instaurat pe K ca la el acasa ... EU ITI ZIC TRAIESTE-TI VIATA ASA CUM ITI PLACE SI SIMTI , MAI TARZIU VEI REGRETA DACA NU O FACI !




Woooow, ce de babaciuni frustrate, care se arunca orbeste in bratele tinereilor....pe acest gen de ratate le parasesc si batranii si tinereii, dupa ce le trag cateva numere...



Sunt de aceeasi parere , unele din ele bat campii pe forum-uri , predand lectii de moralitate celora tinere , facand-o pe marile doamne , iar cine nu le aplauda , sar la atac , de pe diferite conturi.
kudika_988778
Postat pe 24 August 2015 16:24
mess meu vine cam tirziu; oricum mai bine asa decit niciodata; eu iubesc si sint iubita, (cu pasiune), traiesc un adevarat "vis" de dragoste de in bratele unui barbat cu ... multi ani mai tinar decit mine; si e o relatie ... adevarata si pura, fara interese meschine din/de nici-o-parte; pur si simplu ... ne iubim dincolo de oricare alta ratiune; in timp scurt de la prima intilnire (cind probabil totul a fost ... "ce-o fi o fi" ptr amindoi) am ajuns sa ne cunoastem si sufletele/gindurile la fel de bine cum ne cunoastem trupurile si acum sintem o singura ... entitate; incearca; nu ai ce pierde; crede-ma; in rest viata e plina de "imi pare rau" ; si daca tot vei ajunge sa-ti para rau crede-ma ca e mai bine sa oftezi pt ceva facut decit dupa ceva ne-facut; pe "filozofii" astia frustrati (gen healthi009804) pentru care totul se rezuma la a trage citeva numere lasa-i in durerea lor; pe linga astia trece viata fara sa-i bage in seama; citeste bine si mess de la kudica226898 (cu, care sint total de acord).
sarradicati
Postat pe 24 August 2015 16:34
De la: kudika_27750, la data 2015-08-23 22:55:18iubirea nu are virsta, nu conteaza diferenta, conteaza ceea ce simte fiecare, eu cunosc relatii de 20 de ani diferanta, el fiind mai tinar, cind ajungi la niveleu de a iubi pe cineva ptr sufletul lui si poti comunica bine, este suficient.





Ar suna cam asa : ea 40..el 20 , suna bine ..sau ea 50 :)el 30 ;merge si asa ..ori ea 45 el 25 ce mama naibii doar e vb de iubire !!!
Diferenta de 5,6,7 ani o pot intelege si nu le judec aceste relatii , dar peste 10 el fiind mai tanar ...deja vb de personaje gen Israela si marea sa iubire
kudika_988778
Postat pe 24 August 2015 16:49
De la: kudika_956659, la data 2015-08-24 06:54:55Varsta emotionala nu are legatura cu anii din certificatul de nastere ...nu cere pareri si nici sfaturi traieste clipa si bucura-te fara sa judeci prea mult dupa regulile altora , voi tariti clipa asta nu altcineva .AICI CHIAR NU VEI OBTINE VRE-O APROBARE SAU INCURAJARE .Rautatea si cinismul s-a instaurat pe K ca la el acasa ... EU ITI ZIC TRAIESTE-TI VIATA ASA CUM ITI PLACE SI SIMTI , MAI TARZIU VEI REGRETA DACA NU O FACI !



Maria-mirabela , este viata voastra , faceti ce doriti cu ea , dar nu cereti pareri , pt ca nu toata lumea trebuie sa aiba aceleasi conceptii ca voi !
TROFEUL pe care-l venerezi atat de mult , din pacate si trist totodata , ti-a marcat ratiunea .
Pt o bucata de **** tanara , sunteti in stare de orice !Si sa nu credeti ca sunteti iubite , stimate si apreciate , ci doar folosite , tu esti unul din exemple.
Nu ma mai mir ca barbatii au o parere atat de proasta despre femei , cele ca voi , fac de rusine SI DECAD STATUTUL DE FEMEIE !!!
kudika_988778
Postat pe 24 August 2015 17:12
Si eu am trecut prin asa ceva..si intradevar..a profitat la maxim de atentia mea..cand si-a gasit alta mai tanara mi-a spus Pa..asa ca..nu are nici un rost sa te implici emotional..tu o sa ai de suferit cel mai mult
CrinutzaS
Postat pe 24 August 2015 18:31
stiai ca daca iubesti un baiat mai tanar ... atuci când vei muri iti va lua averea .. adic adica daa cat creier sa ai in cap sa faci asta
BieeBianca
Postat pe 24 August 2015 18:34

Se uita cei de 60 de ani dupa fetele tinere , care trebuie sa recunoasteti ca nu le puteti egala , voi fiind trecute de o varsta ...si veniti sa va laudati ca TINERII care va sunt soti nu se uita dupa fete tinere .Desigur ca se uita si-si fac si cate una dupa inimioara , dar voi taceti si va faceti ca nu vedeti , pt ca stiti ca la prima nota falsa si vreun repros ...adio Marie , asa ca tacerea e ca mierea la astea cu diferenta mare !
kudika_988778
Postat pe 24 August 2015 18:39
De la: kudika_956659, la data 2015-08-24 06:54:55Varsta emotionala nu are legatura cu anii din certificatul de nastere ...nu cere pareri si nici sfaturi traieste clipa si bucura-te fara sa judeci prea mult dupa regulile altora , voi tariti clipa asta nu altcineva .AICI CHIAR NU VEI OBTINE VRE-O APROBARE SAU INCURAJARE .Rautatea si cinismul s-a instaurat pe K ca la el acasa ... EU ITI ZIC TRAIESTE-TI VIATA ASA CUM ITI PLACE SI SIMTI , MAI TARZIU VEI REGRETA DACA NU O FACI !


http://www.youtube.com/watch?v=KfhjOsdrU8o
kudika_988778
Postat pe 24 August 2015 19:03
conteaza sa va intelegeti,traieste clipa,nu functioneaza relatia mai departe,macar stii ca ai incercat.
kudika_975702
Postat pe 24 August 2015 20:54
Va rog , si reciproca este valabila ?! , Intrebare : - A fost ,si este , va fi ... etc ,mai este de actualitate " barbatul- BARBAT experimentat ? " . O gurita tinerica ... a lumii " mie mi-a spus ca nu ESTE DERANJANT ! . De aici si acuma am inceput si ( se incepe ) lupta cu apropierea de cunoasterea Sarpelui raului si al binelui . Viata este o Lupta , deci ... luptati-va ! . Deranjant este cand nu vine de la sine !!! . Multumesc . Acesta este un comentariu .
kudika_952371
Postat pe 25 August 2015 15:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre pick up artisti ..... 79 De la: lucic_fifa 20 Mai 2009 09:46
Cum atrage o extravertita un carismatic? 62 De la: Miss_Stardust 25 Ianuarie 2011 22:18
Caut prietena din Cluj Napoca! 53 De la: kyru 20 August 2010 19:43
cine vine la o plimbare? invit domnele . 1 De la: il_capitano 19 Aprilie 2016 12:31
vreau o tipa careia sa-i placa preludiile lungi ! 18 De la: sorin_1973 1 Martie 2015 20:34