Setari Cookie-uri

Un ajutor pentru un membru nou

Buna ,ma numesc Ioana ,am 22 de ani.
Sunt independenta de 4 ani.
Sunt intr-o dilema foooarte mare
Am o relatie cu un baiat de 3 ani de zile este norvegian (locuim in Spania amândoi ) pe 1 Ianuarie m-a cerut in cãsãtorie,am acceptat.
Primul an am locuit in Spania dupa am decis sa plecam la el in tara ,zis si facut pãrinții lui ne-au ajutat enorm cu tot.
Dupa doua saptamâni cand am ajuns acolo lucrurile se schimbaserã drastic ,el rece cu tot.In fine ,am rezistat un an acolo incepuseram sa avem o masina o cãsuța frumoasa catei ,servici chiãr daca noi nu aveam o relatie deloc buna era confortabila stabilitatea.
Nu am mai rezistat si anul trecut in Decembrie m-am întors el a vrut sa vina si sa lase tot acolo si ma cerut in cãsãtorie ,nu știu de ce am acceptat.
Dupa un timp aici la servici am cunoscut un baiat care m-a dat peste cap ,nu sunt genul de femeie sa plec urechea la vorbe frumoase.
Dar m-am lãsat tentatã..(spre apãrarea mea vreau sa țineți in considerare ca in 2ani am avut sex de 20 de ori cu logodnicul meu)
Problema care este ca el are o relație.
Are 27 de ani este mai matur ,genul meu de persoana,este ft harnic si muncitor lucreazã cu mine,il vad 8h la lucru nu sta o secunda jos.Ne plac aceleași lucruri.
CE SA FAC ? Il las pe actualul pentru asta ?el luna asta se muta pe data de 5 ca zice ca s-a despãrțit de fata asta.
Mie imi place cu totul bãiatul asta si el ma place la fel toata lumea care lucreazã spune ca se vede de la o posta ca ma urmãrește la orice pas, se intereseaza de mine.
Sper ca nu V-am plictist de tot dar de mare ajutor Mi-ar fi un sfat!
Multumesc din suflet!
kudika_992413
Postat pe 18 August 2015 10:41
De la: kudika_992413, la data 2015-08-18 10:41:20Buna ,ma numesc Ioana ,am 22 de ani.
Sunt independenta de 4 ani.
Sunt intr-o dilema foooarte mare
Am o relatie cu un baiat de 3 ani de zile este norvegian (locuim in Spania amândoi ) pe 1 Ianuarie m-a cerut in cãsãtorie,am acceptat.
Primul an am locuit in Spania dupa am decis sa plecam la el in tara ,zis si facut pãrinții lui ne-au ajutat enorm cu tot.
Dupa doua saptamâni cand am ajuns acolo lucrurile se schimbaserã drastic ,el rece cu tot.In fine ,am rezistat un an acolo incepuseram sa avem o masina o cãsuța frumoasa catei ,servici chiãr daca noi nu aveam o relatie deloc buna era confortabila stabilitatea.
Nu am mai rezistat si anul trecut in Decembrie m-am întors el a vrut sa vina si sa lase tot acolo si ma cerut in cãsãtorie ,nu știu de ce am acceptat.
Dupa un timp aici la servici am cunoscut un baiat care m-a dat peste cap ,nu sunt genul de femeie sa plec urechea la vorbe frumoase.
Dar m-am lãsat tentatã..(spre apãrarea mea vreau sa țineți in considerare ca in 2ani am avut sex de 20 de ori cu logodnicul meu)
Problema care este ca el are o relație.
Are 27 de ani este mai matur ,genul meu de persoana,este ft harnic si muncitor lucreazã cu mine,il vad 8h la lucru nu sta o secunda jos.Ne plac aceleași lucruri.
CE SA FAC ? Il las pe actualul pentru asta ?el luna asta se muta pe data de 5 ca zice ca s-a despãrțit de fata asta.
Mie imi place cu totul bãiatul asta si el ma place la fel toata lumea care lucreazã spune ca se vede de la o posta ca ma urmãrește la orice pas, se intereseaza de mine.
Sper ca nu V-am plictist de tot dar de mare ajutor Mi-ar fi un sfat!
Multumesc din suflet!



Procedeaza in functie de ce iti spune inima si de ceea ce simti cu adevarat!!! Nu face compromisuri inutile,caci nu are rost!!!Consider ca nu esti indragostita de iubitul tau,nu il mai iubesti,atat timp cat ai inceput sa te gandesti la celalalt barbat,so....este evident ce urmeaza sa se intample!!!Povestile cu revigorarea unei relatii de iubire nu mai au,de mult timp,valabilitate,din punctul meu de vedere,caci fluent si valabilitatea oricarei relatii se observa inca de la inceputul ei,resuscitarile nu fac,decat sa accentueze agonia acelei relatii!Ce functioneaza,functioneaza.Ce nu merge cum trebuie,va esua,mai devreme sau mai tarziu.NU ITI IUBESTI PARTENERUL,renunta la ideea incheierii casatoriei cu domnul respectiv!!!
kudika_15804
Postat pe 18 August 2015 10:51
Tu pt care din ei ai sentimente sincere ?Intreb pt ca unul din ei ,pt tine este o simpla atractie fizica , sau un fel de n-ar mai fi .Nimeni nu poate alege in locul tau , acesti barbati fac parte din viata ta , asadar esti singura in masura sa-ti definesti sentimentele fata de unul din ei.
kudika_988778
Postat pe 18 August 2015 10:53
Sa stii ca tu ai dreptate,nu sunt îndrãgostitã de actualul,mai mult am profitat de ocazia ca a plecat vreo sãptãmana in tara la el cu acte si i-am spus sa mai stea vreo doua trei pentru un respiro!
plus ca eu i-am explicat ca am cunoscut o persoana care imi place si s-a facut ca nu aude.
Ma ia groaza cand știu ca vine in vreo sãptãmana doua
Si oricum cu sau fara bãiatul asta care lucreazã cu mine relația mea tot se încheia mai devreme sau mai tarziu.
Plus ca am slabit 2kg de cand actualul a plecat ,nu ca am avut probleme cu greutatea dar ma simt mai bine ,mi-am revenit la normal
In seara asta ma vad cu colegul de munca dupa munca (noi lucram pe timp de noapte) rãmâne la mine ....mai am putin si vomit fluturii din stomac!
kudika_992413
Postat pe 18 August 2015 11:26
De la: kudika_992413, la data 2015-08-18 11:26:39Sa stii ca tu ai dreptate,nu sunt îndrãgostitã de actualul,mai mult am profitat de ocazia ca a plecat vreo sãptãmana in tara la el cu acte si i-am spus sa mai stea vreo doua trei pentru un respiro!
plus ca eu i-am explicat ca am cunoscut o persoana care imi place si s-a facut ca nu aude.
Ma ia groaza cand știu ca vine in vreo sãptãmana doua
Si oricum cu sau fara bãiatul asta care lucreazã cu mine relația mea tot se încheia mai devreme sau mai tarziu.
Plus ca am slabit 2kg de cand actualul a plecat ,nu ca am avut probleme cu greutatea dar ma simt mai bine ,mi-am revenit la normal
In seara asta ma vad cu colegul de munca dupa munca (noi lucram pe timp de noapte) rãmâne la mine ....mai am putin si vomit fluturii din stomac!



Iar faci o greseala!!!! NU INTRA IN NOUA RELATIE PANA NU O CLARIFICI PE CEA ACTUALA,NU ESTE CORECT PENTRU NICIUNUL DINTRE VOI!!!DE CE TE COMPORTI ASTFEL???ESTE SIMPLU SI USOR SA TE DESCARCI DIN PUNCT DE VEDERE HORMONAL,DAR CU ONESTITATEA SI CONSTIINTA TA ,CUM RAMANE?????Modul cum te comporti in aceasta perioada nu iti face cinste,esti ingrata si prefacuta,fara ofensa,caci ai recunoscut ca te-ai folosit de actualul iubit,regret ca iti spun toate acestea,si,eu,fiind femeie,am pretentii de la celelalte femei!!!!Dar asta este mai putin important...!!!
kudika_15804
Postat pe 18 August 2015 11:37
Eu nu am menționat ca voi intra sau nu intr-o viitoare relatie
Si el are ori avea o relatie la fel de dificila.
Știu ca suna a relatie ... dar asta se intampla majoritatea o vad drept relatie.

Nu cred ca sunt nici prima si nici ultima persoana care ar putea sari intr-o relatie si chiar sa functioneaze.
Nu ma simt bine ca ma insulți si nici nu ma ajuta "imi pare rau" dupa ce m-ai insultat.
Nu prea ajuti suna mai mult a scoatere de ochi
kudika_992413
Postat pe 18 August 2015 11:51
Parerea mea este ca niciunul nu este al tau :)si nici nu va fi , sunt relatii pasagere , de aceea le si amesteci , nestiind ce vrei , dar cum iti asterni asa dormi
kudika_988778
Postat pe 18 August 2015 11:52
Draga mea , la varsta ta , inca inveti sa selectezi ceea ce nu ti face bine. Incheie relatia cu primul ce are deja o relatie in paralel cu a ta .
Apoi vei vedea daca relatia cu acel coleg va avea rezultatul pe care ti-l doresti.Nimeni nu este sigur , cand intra intr-o relatie , daca aceea relatie va fi de durata sau definitiva , dar fa-ti ordine in viata cand e vb de barbati, pt ca de tine depinde .
kudika_988778
Postat pe 18 August 2015 11:57
De la: kudika_992413, la data 2015-08-18 11:51:18Eu nu am menționat ca voi intra sau nu intr-o viitoare relatie
Si el are ori avea o relatie la fel de dificila.
Știu ca suna a relatie ... dar asta se intampla majoritatea o vad drept relatie.

Nu cred ca sunt nici prima si nici ultima persoana care ar putea sari intr-o relatie si chiar sa functioneaze.
Nu ma simt bine ca ma insulți si nici nu ma ajuta "imi pare rau" dupa ce m-ai insultat.
Nu prea ajuti suna mai mult a scoatere de ochi



Am inteles,simti,doar nevoia sa te eliberezi din punct de vedere fiziologic,si de ce nu ai profita de actuala stare a lucrurilor,asa gandesti,nu?????Nu trebuie sa te preocupe relatia colegului tau,ci,doar sa i-o respecti,asa cum se prezinta in acest moment!!!

Draga mea,nu te-am insultat,ci doar am exprimat o realitate ,pe care ai confirmat-o personal mai sus,prin insasi cuvintele tale!!!Okay!!!

Ar fi fost mult mai bine si corect sa ai mustrari de constiinta pentru faptul ca doresti sa iti tradezi partenerul,intretinandu-te amoros cu un alt barbat,decat sa te simti neplacut,pentru faptul ca ti-am spus un adevar!!!Nu este sarcina mea sa te apostrofez,caci o faci singura,prin atitudine si comportament!!

In final,este viata ta,traiesteti-o cum iti place,dar nu uita un lucru,ce vei semana,aceea vei culege!!!Si iti mai spun ceva,nu te transforma in obiect de folosinta,doar pentru faptul ca ai facut dragoste,doar de douazeci ori ,cu actualul iubit!!!
kudika_15804
Postat pe 18 August 2015 12:35
Ce pot sa înțeleg de la tine doar ca esti o persoana frustrata lipsitã de viata si sentimente
Sper din tot sufletul sa nu lucrezi pe acest site ci doar sa fii un user ca si mine.
Esti o cârcotașa
Multumesc de raspunsuri m-am lãmurit ai fost de foarte mare ajutor
kudika_992413
Postat pe 18 August 2015 13:42
De la: kudika_992413, la data 2015-08-18 13:42:33Ce pot sa înțeleg de la tine doar ca esti o persoana frustrata lipsitã de viata si sentimente
Sper din tot sufletul sa nu lucrezi pe acest site ci doar sa fii un user ca si mine.
Esti o cârcotașa
Multumesc de raspunsuri m-am lãmurit ai fost de foarte mare ajutor



Draga mea,am sa trec peste lipsa ta de educatie si politete,iti inteleg nemultumirea,caci adevarul deranjeaza intotdeauna!!!!

Tot ce ti-am spus mai sus a fost tastat in dorinta de a te determina sa iti dai seama unde gresesti,nimic mai mult,neimpunandu-ti politica mea de a trai!!!Faptul ca ma califici ca fiind "carcotasa" nu ma intereseaza,caci cele ca tine asa gandesc,insa,tot ce vreau sa iti mai spun este ,ca ti-a vorbit si a avut politetea sa iti raspunda civilizat ,o "FEMEIE",ceea ce tu nu ai sa fii niciodata!!!Daca as fi lucrat pe acest site,iti garantez ca nici nu ai fi avut acces aici,ca user vorbind,caci nu suport si nici nu admit indolenta!!!!!Zi buna!!!!
kudika_15804
Postat pe 18 August 2015 14:13
nu supota indolenta,decat daca o prii
kudika_991915
Postat pe 18 August 2015 18:50
perii scuze
kudika_991915
Postat pe 18 August 2015 19:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ups....ceva de rupt din filmele cu prosti 24 De la: kudika_952560 24 Ianuarie 2014 01:41
cum se poate mentine vie si interesanta reletia intima dupa peste 10 ani de casnicie? 2 De la: battleofwits 24 Mai 2011 16:44
cata incredere poti avea intr-un barbat...? 71 De la: camelyta_camy 20 Iulie 2010 01:02
Acum, nu demult( nu luati exemplul meu) 17 De la: 31 Iulie 2015 18:40
PSIHOTERAPIE 1 De la: Costin_Sandu 13 August 2009 17:08