Setari Cookie-uri

O Întrebare cãtre fete

Salutare tuturor,

nu am obiceiul sã scriu pe forumuri despre aºa lucruri, dar mã impune situaþia, e un pic stranie, dar o descriu pe scurt aici, încep a fi puþin nesigur pe mine, în ultimul timp multe respingeri primesc din partea fetelor, deºi facând cunoºtinþã i-au numãrul de telefon, iar dupã câteva discuþii ºi invitaþii în oraº primesc ignore. Eu într-un fel sau altul am experienþã în relaþii ºi mai ales cã ultimele 2 au fost de lungã duratã, în sens cã ºtiu cum sã am grijã de o fatã. Uneori mã pune pe gânduri cã poate fosta mi-a fãcut-o sau m-a vorbit de rãu ºi acum nu pot face cunoºtinþã cu cineva (în glumã am scris, dar cine ºtie ). Aº putea sã fac share la pozã în privat cine vrea sã îmi spunã ºi mie pãrerea.
kudika_993340
Postat pe 6 Septembrie 2015 22:50
de respingerile fetelor esti direct responsabil, poate ceva din ce spui sau faci le deranjeaza si poate ca ar trebuii sa fii mult mai atent!

Apoi, nu vad cum "fosta" ar putea sa vporbeasca cu toate fetele pe care le agti, asta numai in situatia in care incerci sa le agati pe prietenel ei sau prietenele comune, ceea ce, este total gresit!
Muta-te in alta directie, cauta mai departe de grupul in care erai inainte!

Am sa-ti dau un sfat important: niciodata nu vorbii de rau despre fosta iubita si nu incerca sa faci comparatii. Nici unei fete nu-i place sa fie comparata cu "fosta" si nici cand va intalniti sa tot aduci aminte de "fosta">
Mentioneaza ca ai iesit dintr-o relatie lunga care nu a functionat pentru voi si ca vrei sa incepi un capitol nou in viata ta si atat!
Mai lasa si fata sa vorbeasca despre ea si atunci cand iti vine randul, spune chestii pozitive si modeste despre tine. Arata-te interesat de profesia ei, de pasiunile ei, de planurile de vacanta samd.

Vezi ca, fetele se asteapta sa le vorbesti frumos, sa le faci complimente, sa le inviti la o cafea, prajitura, pizza, sa le duci mici atentii: o ciocolata, o floare, nimic scump daca nu-ti permiti, dar sa fie ceva cu simbol ca o placi si te-ai gandit la ea.
kudika_11495
Postat pe 7 Septembrie 2015 04:28
" Eu într-un fel sau altul am experienþã în relaþii ºi mai ales cã ultimele 2 au fost de lungã duratã, în sens cã ºtiu cum sã am grijã de o fatã."


Zau ? Nu s-ar prea zice. Si...cat de lungi au fost alea doua relatii ? O luna, doua ? Copii...copii...

Rotty_
Postat pe 7 Septembrie 2015 06:46
De la: kudika_993340, la data 2015-09-06 22:50:03Salutare tuturor,

nu am obiceiul sã scriu pe forumuri despre aºa lucruri, dar mã impune situaþia, e un pic stranie, dar o descriu pe scurt aici, încep a fi puþin nesigur pe mine, în ultimul timp multe respingeri primesc din partea fetelor, deºi facând cunoºtinþã i-au numãrul de telefon, iar dupã câteva discuþii ºi invitaþii în oraº primesc ignore. Eu într-un fel sau altul am experienþã în relaþii ºi mai ales cã ultimele 2 au fost de lungã duratã, în sens cã ºtiu cum sã am grijã de o fatã. Uneori mã pune pe gânduri cã poate fosta mi-a fãcut-o sau m-a vorbit de rãu ºi acum nu pot face cunoºtinþã cu cineva (în glumã am scris, dar cine ºtie ). Aº putea sã fac share la pozã în privat cine vrea sã îmi spunã ºi mie pãrerea.



Nu stii sa ai un comportament civilizat in relatiile cu tinerele cu care intri in contact!!Ar fi interesant daca ne-ai spune varsta ta!!!Personal,nu ma intereseaza "share-ul" tau,este suficient textul postat aici.
kudika_15804
Postat pe 7 Septembrie 2015 07:01
De la: kudika_993340, la data 2015-09-06 22:50:03Salutare tuturor,

nu am obiceiul sã scriu pe forumuri despre aºa lucruri, dar mã impune situaþia, e un pic stranie, dar o descriu pe scurt aici, încep a fi puþin nesigur pe mine, în ultimul timp multe respingeri primesc din partea fetelor, deºi facând cunoºtinþã i-au numãrul de telefon, iar dupã câteva discuþii ºi invitaþii în oraº primesc ignore. Eu într-un fel sau altul am experienþã în relaþii ºi mai ales cã ultimele 2 au fost de lungã duratã, în sens cã ºtiu cum sã am grijã de o fatã. Uneori mã pune pe gânduri cã poate fosta mi-a fãcut-o sau m-a vorbit de rãu ºi acum nu pot face cunoºtinþã cu cineva (în glumã am scris, dar cine ºtie ). Aº putea sã fac share la pozã în privat cine vrea sã îmi spunã ºi mie pãrerea.



Oare cati ani ai , sigur esti tanar , poate ca nu ai nimerit inca fata care sa te placa cu adevarat , rabdare va apare si cea care nu-ti va da ignor pana una alta bucura-te de tinerete si faptul ca nu te refuza niciuna sa iasa cu tine in oras , ce naiba , n-ai nimic de pierdut , gandeste-te ca alti baieti nu au successul tau
kudika_988778
Postat pe 7 Septembrie 2015 18:48
Poate problema e la ele nu la tine. Exista tot felul de aiurite care cauta barbati sa le intretina financiar, musculosi cu patratele si cu aspect fizic de fotomodel masculin. Acest gen de femei sunt asa numitele C...E pe interes sau care se uita la fizicul unui barbat nu la sufletul lui sau la caracterul lui. Incearca sa te orientezi printre fete mai serioase cat de cat. Iar ca un sfat.... Stii cum se spune ,,pofta vine mancand" ai rabdare cu ele, nu le presa, unele persoane au nevoie de obisnuinta, nu le vorbi de la primele intalniri de ,,pat" sau de ,,viitorul relatiei" deoarece unele fete nu se simt confortabil si au nevoie de mai mult timp. In rest, fi romantic, orice femeie din lume e impresionata cand i se ofera o floare. Succes!
kudika50ani
Postat pe 7 Septembrie 2015 20:52
poate ca trebuie sa fii mai dezinteresat, sau esti prea de treaba. asa sunt unele femei, ignora baietii buni.
Si probabil ca e o perioada mai "seaca" pentru tine. Si un uita ca e mai importanta atitudinea decat aspectul
kudika_981773
Postat pe 20 Noiembrie 2015 17:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prietenii pe net? 126 De la: 6 Mai 2020 15:46
fata singura din bucuresti? 7 De la: kudika_942526 6 Ianuarie 2014 08:40
hello 27 De la: valita76 24 Iunie 2009 13:33
Site de intalniri 5 De la: kudika_1001304 12 Februarie 2016 11:27
Cat de departe sunteti dispuse sa mergeti pt. cariera? 28 De la: Max2 17 Noiembrie 2011 23:20