Setari Cookie-uri

Concurs: Regula numarul 1 pentru orice fata? Fii De Neoprit!

Vizioneaza clipul #CAOFATA “De Neoprit” aici: https://www.youtube.com/watch?v=UkTh_r66lDA, scrie-ne un comentariu si spune-ne ce prejudecati ai intampinat tu si cum le-ai depasit si poti castiga unul dintre cele 10 kit-uri #CAOFATA “De Neoprit”!
Noul videoclip Always #CAOFATA „De Neoprit” dezvaluie modul in care prejudecatile sociale limiteaza evolutia fireasca a fetelor. Cel mai nou sondaj realizat de Always dezvaluie 5 lucruri importante despre felul in care prejudecatile sociale se tranforma in limitari pentru noi fetele.
Tragerea la sorti a celor 10 castigatori va fi efectuata pe platforma Tragerilasorti.ro iar castigatorii vor fi anuntati in cadrul topicului din Forumul Kudika pe data de 9 octombrie 2015.
concursKudika
Postat pe 2 Octombrie 2015 10:00
De la: concursKudika, la data 2015-10-02 10:00:55Vizioneaza clipul #CAOFATA “De Neoprit” aici: https://www.youtube.com/watch?v=UkTh_r66lDA, scrie-ne un comentariu si spune-ne ce prejudecati ai intampinat tu si cum le-ai depasit si poti castiga unul dintre cele 10 kit-uri #CAOFATA “De Neoprit”!
Noul videoclip Always #CAOFATA „De Neoprit” dezvaluie modul in care prejudecatile sociale limiteaza evolutia fireasca a fetelor. Cel mai nou sondaj realizat de Always dezvaluie 5 lucruri importante despre felul in care prejudecatile sociale se tranforma in limitari pentru noi fetele.
Tragerea la sorti a celor 10 castigatori va fi efectuata pe platforma Tragerilasorti.ro iar castigatorii vor fi anuntati in cadrul topicului din Forumul Kudika pe data de 9 octombrie 2015.



Orice societate, limitata in evolutia ei,va influenta in mod negativ evolutia membrilor societatii respective,nu numai pe cea a tinerelor!Oamenii creeaza mentalitatile si prejudecatile,ceea ce in mod cert,ii va defavoriza pe toate planurile!!!O familie moderna,civilizata,cu principii solide ,va fi oglinda in care copiii isi vor vedea propria educatie,deci,propria evolutie!!Nu va exista limitare in ceea ce le priveste pe tinere si nu numai,daca acele tinere se vor dezvolta frumos,in cadrul familiei,apoi,in celelalte medii de dezvoltare,si asta,prin educatia primita de la parintii lor.Tinerele,ca toti oamenii de altfel,vor fi ceea ce vor alege sa fie!!!!Parerea mea.
kudika_15804
Postat pe 2 Octombrie 2015 10:18
Sufar de o boala autoimuna,iar in urma tratamentului chimioterapeutic,mi-a oprit menstruatia.Tanara fiind,m-am simtit fustrata si mai putin femeie.Cu tratamente si naturiste sant pe linia de plutire.
ioana-violeta
Postat pe 5 Octombrie 2015 07:37
Femeile sunt obisnuite de societate sa fie conduse de barbat; in propria familie sotul este considerat lider si are o contributie importanta in luarea unei decizii. De aceea, femeile dintr-o functie de conducere sunt percepute ca fiind agresive atunci cand dau un ordin sau aloca o solicitare unei subordonate, acest lucru mi s-a intamplat si mie cand am fost avansata in functia de manager.A fost nevoie de multa munca si disciplina pentru a impune respectul si pentru a castiga aprecierea celor din echipa, dar am reusit

kudika_988213
Postat pe 5 Octombrie 2015 09:12
In societate barbatii se cred puternci de aceea pe noi ne considera slabe si ne trateaza ca atare.
kudika_975059
Postat pe 5 Octombrie 2015 09:50
Mereu s-a spus ca femeile nu pot conduce o masina precum barbatii, mereu s-a spus ca femeile nu pot primi un post de conducere in cadrul unei companii, ca nu pot impaca si viata personala cu cea profesionala..eu cred si sper ca am reusit toate aceste lucru,
kudika_34448
Postat pe 5 Octombrie 2015 10:29
Prejudecatile vor exista mereu! Important este ca noi sa le demontam! Am jucat fotabal, am sarit cu parasuta, si am facut mereu ce mi-am dorit, aratand lumii ca sunt independenta si prejudecatile nu sunt pentru mine!
c_ella99
Postat pe 5 Octombrie 2015 10:41
Eu am intampinat prejudecata ca o femeie nu poate fi numarul unu in domeniul auto, domeniu considerat de majoritatea oamenilor ca fiind unul al sexului ''tare''. Am demonstrat ca perseverenta, ambitia, diplomatia si inteligenta, nu tine cont de gen, ci de fiecare individ in parte si de modul in care isi orienteaza eforturile spre atingerea unui obiectiv si ca ''frumos'' poate fi si ''puternic''.
alizee_iulia
Postat pe 5 Octombrie 2015 13:11
din 2006 ma confrunt cu o forma de acnee grava, mereu, cei din jur m-au privit si m-au aratat cu degetul, mereu m-am simtit "diferita" fata ceilalti , insa am reusit cu timpul, sa nu ma mai simt intimadata , si diferita, dupa ce am dat de un doctor dermatolog foarte bun, si a reusit sa ma vindece de acnee.
KUDIKA_LAG
Postat pe 5 Octombrie 2015 22:27
Sunt o persoana supraponderala si mi s-a spus ca nu voi putea avea niciodata copii, iar in acest moment am un baiata sanatos si frumos de 4 ani jumatate. Deci daca vrei ceva lupta-te si incearca pana reusesti, nimic pe lumea asta nu este de neinvins.
FETELOR FITI PUTERNICE SI VETI REUSII
gia_ana80
Postat pe 5 Octombrie 2015 22:48
O prejudecatã întâmpinatã în repetate rânduri a fost aceea cã o femeie nu este un leader bun. Am depãșit aceastã prejudecatã prin muncã și am reușit sã-mi îndeplinesc cu succes obiectivele.
cricris
Postat pe 6 Octombrie 2015 10:29
Fiind femeie mi s-a spus ca nu voi face fata tuturor presiunilor de la locul de munca precum un barbat si mi se dadea exemplu mereu un coleg, dar cu timpul le-am demonstrat ca pot si ca nu trebuie sa fiu barbat pentru a putea reusi ceva
kudika420223
Postat pe 7 Octombrie 2015 14:18
Prejudecatile, de cele mai multe ori, vin de la cei din jur,uneori poate si de la noi insine uneori.Dar stiu ca depinde de noi si numai de noi pentru a schimba acest lucru.
Eu m-am confruntat cu ideea celor de langa mine ca sunt o persoana slaba,care are nevoie tot timpul sa ii spuna cineva ce sa faca si ce decizii sa ia in viata.Cum am trecut peste asta ? M-am schimbat eu,nu am mai permis nimanui sa intervina in hotararile mele,in deciziile mele,si s-a dovedit ca am facut foarte bine,sunt o persoana care stie ce vrea de la viata si fac tot ceea ce depinde de mine pentru a avea viata pe care mi-o doresc,am reusit sa trec peste prejudecatile din jurul meu.
Miricika
Postat pe 7 Octombrie 2015 15:33
Mi s-a spus ca sunt prea slaba si de aceea si bolnava - ca as avea probleme cu tiroida (Nu aveam nimic cu tiroida...acum ca m-am ingrasat; dupa nastere am scapat de aceasta prejudecata, dar intotdeauna se gaseste altceva ), mi s-a spus ca nu pot face anumite lucruri pentru ca sunt fata . Voiam sa particip la cursurile de karate si nu am facut-o deoarece mi s-a spus ca fetele nu fac karate ca devin prea baietoase. Nu stiu daca as fi devenit prea baietoasa, dar in mod sigur regret ca nu am facut-o la timpul potrivit.
kudika_14899
Postat pe 8 Octombrie 2015 11:26
Am avut cateva limitari si din pacate le-am folosit pe post de bariera. Imi doream sa fac armata ...eram fan Ecaterina Teodoroiu..dar mi s-a spus ca atunci era mai usor sa treci neobservata ca femeie...acum regret ca n-am ales o cariera militara...si la 35 de ani e prea tarziu...asa ca-mi petrec vremea intr-un birou 9 ore pe zi.
Insa Dumnezeu mi-a daruit doua fete, una este chiar in perioada de preadolescenta si are mai multe probleme de sanatate insa incerc sa le implementez o mentalitate flexibila si le incurajez in ceea ce vor sa faca..Nimic nu le poate opri din indeplinirea unui vis....uciderea visului meu a fost singurul sacrificiu pe care-l permit.
kudika_981818
Postat pe 8 Octombrie 2015 14:47
O prejudecatã întâmpinatã în repetate rânduri a fost aceea cã o femeie nu este un leader bun. Am depãșit aceastã prejudecatã prin muncã și am reușit sã-mi îndeplinesc cu succes obiectivele.


gaby_mimi18
Postat pe 8 Octombrie 2015 15:57
sotiei i sa spus caintotdeauna barbatii vor fi cei mai buni la sofat....
sukru_f
Postat pe 8 Octombrie 2015 16:04
m-am lovit de prejudecata cum sa fie o femeie sofer personal???
lautarescuadriana
Postat pe 8 Octombrie 2015 16:10
eu nu am prejudecati.si consider ca femeile pot fi la fel de bune precum barbatiiin orice meserie
lautarescudaniel
Postat pe 8 Octombrie 2015 16:13
femeile nu sunt lideri buni
ungureanuioana47
Postat pe 8 Octombrie 2015 16:16
cumnatul meu, spunea ca nu eu nu voi reusi sa conduc un tractor, cum poate o femeie sa conduca un tractor??? Ei bine, i-am aratat ca pot, am condus tractorul. Ce daca sunt femeie?
KUDIKA_N
Postat pe 8 Octombrie 2015 21:57
De la: KUDIKA_N, la data 2015-10-08 21:57:07cumnatul meu, spunea ca nu eu nu voi reusi sa conduc un tractor, cum poate o femeie sa conduca un tractor??? Ei bine, i-am aratat ca pot, am condus tractorul. Ce daca sunt femeie?

e foarte bine, poti conduce si BMW-ul..felicitari!
Fulg-de-nea
Postat pe 8 Octombrie 2015 22:03
Concursul s-a incheiat!

Castigatorii sunt utilizatorii:

cricris
lautarescuadriana
kudika_988213
KUDIKA_N
lautarescudaniel
KUDIKA_LAG
gaby_mimi18
ungureanuioana47
kudika_15804
kudika420223



Acestia vor fi anuntati pe e-mail pentru a li se oferi mai multe informatii cu privire la intrarea in posesia premiilor.

concursKudika
Postat pe 9 Octombrie 2015 11:48
De la: concursKudika, la data 2015-10-09 11:48:42Concursul s-a incheiat!

Castigatorii sunt utilizatorii:

cricris
lautarescuadriana
kudika_988213
KUDIKA_N
lautarescudaniel
KUDIKA_LAG
gaby_mimi18
ungureanuioana47
kudika_15804
kudika420223



Acestia vor fi anuntati pe e-mail pentru a li se oferi mai multe informatii cu privire la intrarea in posesia premiilor.




Multumesc frumos!!Un weekend excelent!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Octombrie 2015 14:31
multumesc ! Astept emailul, inca nu l-am primit!
KUDIKA_N
Postat pe 11 Octombrie 2015 14:10
Mie mi s-a dat mail si atat! Nici pana in ziua de azi nu am primit nimic...a primit cineva ceva?
kudika420223
Postat pe 21 Noiembrie 2015 10:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Meli Melo – Paris 230 De la: concursKudika 18 Iunie 2009 15:36
Cel mai neinspirat cadou de Craciun primit vreodata 477 De la: dana_mv 7 Ianuarie 2009 01:07
Concurs Avene 1 1279 De la: Glamangel 27 Mai 2010 16:57
Concurs: Alege-ti pantofii! 13 De la: concursKudika 17 Februarie 2009 14:27
Castiga un set de produse Marius Fabre pe baza de ulei de masline si citrice: un sampon pentru uz frecvent, un gel de dus relaxant si un lapte de corp hidratant! 416 De la: elena_banu87 27 Aprilie 2011 09:32