Setari Cookie-uri

Dupa o relatie de 14 ani si 7 de casatorie

Acum 14 ani am last o fata care me iubea pentru o alta fata care era ff. frumoasa, dupa 7 ani n-am casatorit.La inceput a fost foarte frumos petreceri,excursi am ridicat o casa etc. Dar acum 4 ani a iceput cosmarul a inceput sa ma insele cu cel mai bun prieten al meu ea era in spania (eu am venit mai repede pentru a termina casa), si a dansat dezbracata pentru el dar din fericire a fost prinsa de sotia acestuia care a obligat-o sa imi zica ia mi-a povesti ca sa mai intamplat si in tara cu el si ca i pare rau .Am iertat-o si un an a fost ff bine o ajutam la toate in casa gatit,spalat, calcat ... dupa care a venit fetita noastra pe lume .Am plecat in Irlanda pentru a face bani si a finaliza lucrare si de aici a inceput cosmarul.In 11 ianuarie de ziua mea aveam invitati dar nu a putut sa stea din motiv ca are o petrecere la munca ,am lasat-o sa plece ca era important pentru ia , dar defapt era important pentru a se intalni cu un coleg de al ei cu care a si petrecut acea noapte . Am aflat de ei cand am ajuns acasa in 14 ianuarie (de pe facebook) sa termin si ultima camera cea a fetitei, am incercat sa o fac sa se razgindeasca dar nu am reusit asa ca m-am intors definitiv acasa cu fetita si ia a ramas dupa care am bagat divortul care sa incheiat in aprilie (eu am ramas cu casa masina si fetita adica toate sunt ale mele) . In tot acest timp am facut mancare zilnic pentru ia spala haine si i calcam camasile pentru a doua zi in conditiile in care eu lucram de la 05 dimineata pana seara .Acum supararea a trecut si incerc sa imi fac alta familie
Acum intrebarea felelor unde sa gresit in aceasta casatorie?
pareri pro si contra
greselile gramaticale nu se pun :))
kudika_981182
Postat pe 21 Octombrie 2015 22:11
Stimate domn, in ultima perioada am inceput sa citez dar unele chestii imi par potrivite situatiilor. Un profesor de matemaatica din generala cui gresea ii spunea ca nu-i vina lui ci a fost o eroare la nastere si a iesit materialul prost. Asa si in cazul sotiei, poate ca ai neglijat-o , dorinta sau pofta, a impins-o sa caute continuu afectiune sau iubire in bratele altora. Pacat ca exista un copil care sufera cel mai mult dar macar mama ei are libertate de alegere. Unii oameni se lecuiesc, altii tarziu..
Darius_
Postat pe 22 Octombrie 2015 04:45
De la: kudika_981182, la data 2015-10-21 22:11:27Acum 14 ani am last o fata care me iubea pentru o alta fata care era ff. frumoasa, dupa 7 ani n-am casatorit.La inceput a fost foarte frumos petreceri,excursi am ridicat o casa etc. Dar acum 4 ani a iceput cosmarul a inceput sa ma insele cu cel mai bun prieten al meu ea era in spania (eu am venit mai repede pentru a termina casa), si a dansat dezbracata pentru el dar din fericire a fost prinsa de sotia acestuia care a obligat-o sa imi zica ia mi-a povesti ca sa mai intamplat si in tara cu el si ca i pare rau .Am iertat-o si un an a fost ff bine o ajutam la toate in casa gatit,spalat, calcat ... dupa care a venit fetita noastra pe lume .Am plecat in Irlanda pentru a face bani si a finaliza lucrare si de aici a inceput cosmarul.In 11 ianuarie de ziua mea aveam invitati dar nu a putut sa stea din motiv ca are o petrecere la munca ,am lasat-o sa plece ca era important pentru ia , dar defapt era important pentru a se intalni cu un coleg de al ei cu care a si petrecut acea noapte . Am aflat de ei cand am ajuns acasa in 14 ianuarie (de pe facebook) sa termin si ultima camera cea a fetitei, am incercat sa o fac sa se razgindeasca dar nu am reusit asa ca m-am intors definitiv acasa cu fetita si ia a ramas dupa care am bagat divortul care sa incheiat in aprilie (eu am ramas cu casa masina si fetita adica toate sunt ale mele) . In tot acest timp am facut mancare zilnic pentru ia spala haine si i calcam camasile pentru a doua zi in conditiile in care eu lucram de la 05 dimineata pana seara .Acum supararea a trecut si incerc sa imi fac alta familie
Acum intrebarea felelor unde sa gresit in aceasta casatorie?
pareri pro si contra
greselile gramaticale nu se pun :))



Astfel de femei nu se vor vindeca niciodata!!!Unde ai gresit?????Ai gresit in momentul in care ai renuntat la fosta iubita pentru a te casatori cu o femeie "ffff frumoasa"!!!!Prima iubita te iubea, pe cand, sotia ta, sa nu ai dubii, nu te-a iubit niciodata, doar s-a folosit de tine!!

Pe de alta parte, exista si cazuri in care "lupul este mancat de oaie"!!!!Vine ca o compensatie in viata pentru toate femeile, care sunt inselate!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Octombrie 2015 07:32
Buna dimineata
Ceea ce ma surprinde este faptul ca despre prima spuneati ca va iubea , despre a doua doar ca era foarte frumoasa . Adica sa inteleg ca acesta a fost singurul criteriu de alegere a partenerei ? Pentru ca , in acest caz , ati facut exact ca si persoanele care merg la piata , aleg fructele si legumele cele mai mari si mai aratoase , dupa care , peste ani si ani , se trezesc cu tot felul de cancere si tumori si se mai si minuneaza , sau se considera ghinionisti , uitind ca in tot acest timp au hranit corpul lor cu mincare plina de hormoni , conservanti , coloranti , pesticide , agenti de crestere si altele . Cu siguranta daca ar fi ales diferit , si ar fi cumparat de la taranii care vind produse mai putin aspectuase dar sanatoase , crescute natural , nu ar fi patit astfel .
Ma mira ca barbatii , care au pretentia de a conduce familia si lumea in general , pe motiv ca sint puternici si inteligenti , fac astfel de greseli si se mai si intreaba dupa , oare de ce se intimpla lucruri de genul acesta in viata lor !?
Nu cred ca trebuia sa o ierti nici prima data , iar copilul nu e o scuza : pina la urma nu cred ca e benefic sa creasca linga un astfel de exemplu de maema !
crinolina_34
Postat pe 1 Noiembrie 2015 07:14
Din pacate curvele nu se vor lecui nici o data iar cind o ierti o data e clar ca o v-a face si mai departe
kudika_953345
Postat pe 1 Noiembrie 2015 07:43
ai avut prea multa incredere in ea
Covalencu_Iulian_1
Postat pe 1 Noiembrie 2015 08:52
Salut tuturor celor interesati de subiect!
Suntem sau nu intr-o situatia asemanatoare cu cea relatata; vrem sa-l ajutam sau pur si simplu cautam noi explicatia comportamentala a partenerei, iata un fragment dintr-un articol scris de dl.Psihoterapeut Constantin Cornea:
"" De ce insala femeile? Raspunsul este pe cat de simplu pe atat de ocolit pana acum.
Ei bine, in primul rand femeile pentru a insela au nevoie de un motiv. Da, da, ati citit bine, au nevoie de un vinovat care sa le impinga la acest gest, ca doara nu o fac pentru ca isi doresc, sau pentru ca li s-a ivit ocazia. Nu! O fac pentru ca actualul partener este vinovat! Atlfel, in oricare alte conditii, ele nu ar face un astfel de gest.
Dar sa vedem de ce se face vinovat partenerul. Din spusele lor, de doua aspecte de baza, primordial si unul adiacent, pe care de obicei il descopera in cadrul sedintelor de consiliere. Ori sunt prea mototoi, ori sunt prea “versati”.
Cei din prima categorie se fac vinovati de prea multa atentie acordata partenerei: fac curatenie, mancare, aduc flori, o duc in oras sau la spectacole, o invita la restaurant, are grija de copii, se joaca cu ei, le da de mancare….etc. Nu va repeziti sa spuneti ca este barbatul perfect, pentru ca veti gresi. Dupa 5, 10 sau 15 ani de casatorie, nu mai sunt de ajuns aceste calitati. “ Prea este de casa draga, nu mai mai surprinde cu nimic.”. “ Nu are si el acel “ceva”, acel zvac care sa ma dea pe spate. La noi este totul tern. Stiu dinainte ce urmeaza. Intr-adevar este un tata bun si un sot atent. Dar nu se compara cu colegul meu. Pai el mai face sa rad tot timpul si este mereu imprevizibil. Nu mai spun ca miroase a parfum de calitate, se imbraca impecabil si ma gratuleaza mereu cu complimente. Din aceste motive toate colegele sunt innebunite dupa el. Dar el ma vrea pe mine…. Chiar mi-a spus ca, in cazul in care ma decid sa divortez, ma ia de
sotie. Dar pana atunci am inceput o aventura cu el. Oricum sotul nu si-a dat seama…..”
Acesta este doar unul din exemplele prin care care femeia considera ca relatia cu sotul este prafuita, lipsita de stralucire si astfel se vede absolut indreptatita sa faca faca marele pas, acela de a insela. Plus privirile pline de invidie sau admiratie ale colegelor….
Ce poate nu intelege ea, este faptul ca o intr-o relatie de casatorie sau intr-o relatie de mai lunga durata, acelasi coleg nemaipomenit, poate deveni un personaj greu de inteles si de acceptat. Pentru ca el este un cuceritor pe fond, si nu se va opri la ea, decat asa cum si cat se opreste un tren intr-o gara.
Cei din a doua categorie sunt superficiali: “nu imi aduce nici o data flori, nu ma asculta cand vreau sa vorbesc cu el, nu ii pasa de ceea ce simt, nu ma ajuta cu nimic in casa sau in privinta copiilor. Spre deosebire de colegul meu care este mereu atent. Stie intotdeauna cand este ziua mea si imi aduce flori, ba chiar imi ofera flori sau mici atentii mai mereu, cu sau fara motiv. Ma asculta ore in sir cand ii povestesc prin ce trec acasa, este foarte intelegator. Ma ajuta tot timpul la munca, ma complimenteaza mereu….” Din nou o explicatie ce poate parea plauzibila, dar nu este nici pe departe asa...
La cele doua exemple de mai sus trebuie sa va vorbesc si despre al treilea motiv: sexualitatea. Acesta este cel de al treilea motiv pentru care femeile insala, nu inainte de a-si explica acest lucru prin exemplele de mai sus. Si anume o fac pentru ca trebuie sa recunoasca faptul ca se simt extrem de atrase de masculul “X”. Cel care le face sa isi piarda mintile numai cand trece pe langa ele. Sau, ca in romanele de Sandra Brawn, simt un curent incredibil ce le strabate trupul in momentul in care le atinge, cu sau fara stiinta…
Exemplele de mai sus se refera la femeile ce au un comportament si o mentalitate feminina. Pentru ca mai exista si femei ce se comporta si gandesc ca un mascul. Acestea sunt cele care, daca au o ocazie nu o rateaza. Doar pentru ca pot... Explicatiile ulterioare, ca si in cazul barbatilor, le vor gasi mai tarziu. Acum sunt prea preocupate de noua relatie….
La psiholog ajung femeile care, inseland, isi dau seama ca au procese de constiinta. Ele vor sa incerce sa isi explice daca ceea ce fac, este in regula sau nu.
Tot la ajutorul psihologului mai apeleaza cele care isi pun problema ca vor fi descoperite, sau care au fost deja descoperite si nu stiu cum sa dreaga busuiocul. O alta categorie este reprezentata de femeile care se intreba daca este bine sau nu sa divorteze pentru a-si oficializa noua relatie.
Deasemenea mai ajung cele care indiferent de motivele scrise mai sus, mai devreme sau mai tarziu, s-au trezit divortate pentru ca sotul a aflat si le-a parasit. Sau cele care au propus divortul au fost chiar ele crezand ca noul partener le va lua de nevasta. Pentru ca, mai apoi, sa ajunga sa isi dea seama ce au pierdut si faptul ca au divortat degeaba, pentru ca amantul a ramas in continuare casatorit. Ba mai mult de atat, a inceput sa se si fereasca de ele.
Articolul este scris pentru cele care vor sa inteleaga faptul ca uzura unei relatii, aparitia unui personaj interesant sau dorinta de a experimenta sunt trairi absolut normale. Toate cuplurile trec prin astfel de momente. Unele cad in capcana si regreta, altele scapa fara sa se lase prinse in mrejele capcanei si regreta deasemenea.
Firea omului, indiferent daca vorbim despre femeie ori barbat, este sa ajunga la saturatie. Si atunci, indiferent ca a ajuns in aceasta situatie intr-o perioada de timp mai scurta sau mai lunga, poate ajunge sa isi doreasca ceva nou. ""
kudika_8160
Postat pe 1 Noiembrie 2015 10:40
da,, nu stiu daca este timpul sa analizezi unde ai gresit,!!! cert este ca exista greseli de ambele parti,, fie a ta fie a ei, numai ca tu ai nevoie de timp sa iti dai seama si sa identifici greselile tale si sa le analizezi cu deamanuntul,identificarea greselilor tale vine din comportamentul pe care l-ai avut in tot acest timp,exact cum face hotul prins,la puscarie,,,sta si se gandeste unde a gresit, ,,tot asa si noi,,comunicarea incoerenta, nemultumita in pat de prestatia ta,,poate ai fost mai egoist din fire ,si nu ai pus pe primul plan satisfactia sexuala a ei,ai lasat-o de mai multe ori neterminata, ,dezamagita, nu ati comunicat,nu a fost diversitate in pat,, aceeasi pozitie sau chiar plictiseala in pat,, cum ar fi,, nu ai terminat,,? ai plecat de langa ea dupa ce va-ti consumat placerile,ai aprins repede o tigara , si poate de ce nu si ,, nu stiu ,,igiena,,,,,poate ea castiga mai multi bani ca tine,, ,iar in aceasta situatie, femeia capata putere,, si are mai multa incredere in ea , si isi preia singura resposabilitatea vietii ei de a trai viata dupa bunul plac,, sunt diverse aspecte,, iar din aceste aspecte sau cauze descrise aici , mai poti identifica motivele si greselile amandorura,din partea ei, lipsa sentimentelor de iubire, lipsa de respect, mama ei daca in viata ei a fost tentata,sau chiar avut un astfel de comportament de infidelitate, copilul la randul lui poate deprinde si ai transmite fara sa isi dea seama de aceaste actiuni si mai devreme sau mai tarziu copilul le va pune in aplicare sau nu,in cazul tau, cu sotia,exact cum ar fi......daca parintii mei au putut eu de ce nu as putea? tot asa este posibil sa se intample si la noi, nu avem de unde sti, si atunci nu ne ramane decat sa experimentam, si cele spuse pe forum, de forumistul nostru 8160, sfat, sa consulti un psiholog ,ar fi recomandarea mea,, te va ajuta sa treci mai usor, si te vei descarca de aceste stari stiind ca esti ascultat ,inteles si chiar compatimit, ,incurajat, si pe drumul cel bun,,succes!!!
kudika_928363
Postat pe 1 Noiembrie 2015 17:32
da sunt deacord ca cel care inseala vrea ceva ce nu are dar asta nu trebuie facut in felul in care cel care a fost alaturi de tine 14 ani sa fie prostul casei trebuia sa divorteze si gata nu sa caute sa profite de bunatatea celui cu care are si un copil
kudika_953345
Postat pe 1 Noiembrie 2015 19:13
Dupa 14 ani...7 ani..aici pot fi vraji :))) NU!
Nimeni nu are raspunsul adecvat la intrebarea asta, decat tu insuti!!! Nu poti nici ierta, nici indura la nesfarsit! Relatiile la durata au riscurile lor binecunoscute. Se numeste cred doar viata si soarta!
Important nu e sa gasesti vinovatii! Important e sa te refaci si sa iti refaci tu viata alaturi de fetita ta careia trebuie sa-i gasesti o mama vitrega cumsecade! Sa te ajute Dumnezeu! La fel cum sper ca te ajute sa o ierti pe fosta sotie si sa cladesti o relatie de amicitie, mai rece evident, pt fiica ta pe viitor! Copilul trebuie sa-si cunoasca mama- buna sau rea...Asta va decide fetita pentru ea!
Rorman
Postat pe 1 Noiembrie 2015 23:27
Aveti perfecta dreptate.Nu ai nimic de cistigat daca inseli,mai repede de pierdut,indiferent ca te prinde sau nu.
Oare de ce la casatoria religioasa se spune LA BINE SI LA RAU.
Inselatoria partenerului cu altul nu e decit caracteristic femeilor usoare,in limbaj popular :rele de musca:
Chiar daca nu e intodeauna satisfacuta,de cele mai multe ori vina ii apartine,tot vorba din popor...Nu exista barbati ipotenti,doar femei nepricepute sau prea mindre,egoiste care cred ca totul li se cuvine...care cred ca ele doar trebuie sa primeasca...dar sa dea si ele nu.Intro relatie intima atit barbatul cit si femeia trebuie sa contribue ambi sa se consulte cum ii place fiecaruia cesi doreste fiecare.Cum isi doreste fiecare actul sexual,ce pregatire pprefera,xe preludiu?Poate chiar far...sau poate un preludiu mai prelungit?
Toate astea le spun doar in cazul femeilor normale,cu personalitate si coloana vertebrala,cea care a inselat pe domnul dupa 14 ani a facuto si mai inainte dar doar atunci sa prins.
Calitatea ei era de o speta proasta cit si caracter la fel.
kudika_949711
Postat pe 2 Noiembrie 2015 15:28
colega eu am luato pe prim exact acelasi lucru am patit.mai devreme sau mai tirziu toate inseala .nu exista femeie care sa nu te insele .difere ta este ca unele mai mult,altele mai putin.
Leizerr_Paul_1
Postat pe 8 Noiembrie 2015 14:49
De la: Leizerr_Paul_1, la data 2015-11-08 14:49:27colega eu am luato pe prim exact acelasi lucru am patit.mai devreme sau mai tirziu toate inseala .nu exista femeie care sa nu te insele .difere ta este ca unele mai mult,altele mai putin.



Ai tastat cand trebuia sa iei o pauza!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Noiembrie 2015 07:16
Dragul meu.
prima ta greseala e ca nu ai cunoscut zicala din batrini...FRUMOSU ITZI MOAIE OSUL ...si
URITUL ITZI UMPLE BLIDUL.de aici ptzi deduce enorm de multe invataturi.E adevarat ca asta a fost mai frumoasa...Dar tu teai gindit de ce te accepta///nu teai intrebat ca ea fiind foarte frumoasa poate avea un interes...sai nu teai gindit ca ea poate pretinde mai mult,dar totusi pina la urma de regula femeile foarte frumoase de cele mai multe ori sint rele de musca,si asta doar datorita fizicului sau de ce nu educatiei.
Dar intotdeauna isi spune ultimul cuvint educatia cit si saminta din care provine.
E destul de greu de tinut o femeie frumoasa in friu,chiar si cu o situatie materiala buna,....pentru ca orcind apare un altul cu o situatie mult mai buna,si sti de ce?frumusetea femei dezvolta intotdeauna tentatii,si daca si ea e asa cum spuneam mai sus atunci totul e clar.
Orcum bine ca ai scapat.Acum deschide ochi mari mari de tot si sar putea sa ai noroc,dar verifica foarte serios viitoarea relatie.
kudika_949711
Postat pe 11 Noiembrie 2015 11:56
Problema este nu ca ai gresit in casnicie,problema este ca sotia ta nu te-a apreciat si nu a apreciat sacrificiul pe care l-ai facut pentru binele familiei.Este posibil sa te simti vinovat pentru ceea ce ai facut in trecut,dar faptul ca ti-ai iertat sotia pentru o greseala grava si ea totusi continua la fel atunci nu ai cum sa schimbi situatia prezenta.Am simtit nevoia sa iti raspund ca si eu am patit la fel cu fostul iubit ,dupa ce ne-am mutat impreuna m-a parasit pentru fosta lui prietena cu care s-a casatorit si au avut un copil dar casnicia lor nu a mers,nu stiu daca din cauza ca si-au cladit fericirea lor pe nefericirea mea de atunci,dar am observat ca acelasi lucru a patit si el sotia a inceput sa il insele cu mai multi barbati si in final au divortat.Poate faptul ca lucrai de dimineata pana seara s-a simtit singura si neglijata dar acesta nu era un motiv sa inceapa sa minta,pentru ca la divort oricum se ajungea deorece nu se poate trai in minciuna.Oricum nu te mai gandi la trecut si gandeste-te la viitor sa gasesti o persoana care te apreciaza asa cum esti
cristina67
Postat pe 29 Noiembrie 2015 04:52
dami si mie adresa de mail a nevestiti.
kudika_955489
Postat pe 29 Noiembrie 2015 09:14
Cainele de prea mult bine, turba.Fata are talent in a schimba partenerul.Eu zic ca te-ai oprit la timp.
kudika383917
Postat pe 29 Noiembrie 2015 09:27
Frumusetea este relativa, draga baiete! Trebuie invatata intai, pentru ca apoi sa te poti bucura de toata plenitudinea ei.
Frumusetea este o stare de spirit, nu are nimic de-a face cu fizicul, ca iluzie optica, ca fata morgana ... Mai trebuie sa iei si notite. O femeie este frumoasa si f.f.f.frumoasa abia atunci dupa ce ajungi s-o cunosti!
Orice "medalie", are un revers. Atentie, deci, la ... "frumusete"!!!
Nu toate tipurile sunt ... "comestibile"!!!
kudika_969217
Postat pe 29 Noiembrie 2015 16:53
Eu cred ca ea nu a stiut sa te iubeasca suficient de mult si sa te aprecieze.Imi pare rau ca exista astfel de femei in lumea asta.Eu am ramas dupa o relatie de 5 ani cu baietelul si incerc sa gasesc pe cineva, dar e f greu.
azzola7979
Postat pe 30 Noiembrie 2015 20:29
Nu esti nici primul si nici singurul pe acest pamant cu o situatie ca a ta. Asa a fost sa fie! Lasa totul in urma si mergi inainte!!!
kudika_969217
Postat pe 30 Noiembrie 2015 21:58
Sfaturile celorlați reflectã propriile experiențe, credințele acumulate din mediul social și reflecția emoțiilor create de poveste. Doar tu știi cel mai bine ce s-a intâmplat, de câte ori ți-ai cãlcat pe suflet, temerile pe care le aveai, imaginea scãzutã despre sine, probabil credința cã este mai frumoasã decât tine ...etc.
De regulã, de ce iți este fricã, de aceea nu scapi...pentru cã te focalizezi pe acea fricã.

Unii oameni cautã echilibrul, fericirea în alții sau în bunuri materiale, în cãutarea noului...

Omul se schimbã în situații limitã sau dacã vor ei.

Învațã din aceastã experiențã și mergi mai departe. Trãiește frumos în prezent.

Vestea bunã este cã totul trece.

Dupã un timp vei regreta doar acest timp pierdut pentru reflecții, pentru a gãsi rãspunsuri la ,,DE CE-urile (sau.. pentru ce, cum de...trebuia sã..etc...).

Fiecare eveniment din viața noastrã se intâmplã cu un scop. Cu timpul o sã îl afli.
Important e sã înveți ceva din aceastã întâmplare și sã mergi mai departe.

Viața este frumoasã, fiecare clipã este unicã și ai un dar minunat...fetița ta.
Meriți sã trãiești ușor, frumos și bine.

Regãsește liniștea, iubirea și echilibrul.
kudika_970144
Postat pe 2 Decembrie 2015 09:55
Toti cei care s- au pronuntat aici au dreptate . Mai ales domnul " 8160 " .
Dar nimic nu este garantat in viata , nu ai facut rau ca ai iertat . De cele m multe ori casatoria omoara dragostea ! Distanta la fel ! Banii si sacrificiul nu intretin sentimentele . Si deci ce ar trebui sa faci acum ? Sa inveti sa traiesti liber , sa petreci cat m mult timp cu persoanele dragi si poti accepta prietenie , orice din partea fostei sotii / acum ca nu m aveti acte ( nu va leaga materialul , numai respectul si ca aveti un copil ) . Altfel vei intelege de ce te - a inselat si tradat - o vei cunoaste si prin prisma la rece ( depinde cat esti de vulnerabil ) . Nu te invinovati si nu o acuza nici pe ea ( chiar daca ti - a frant inima si dezamagit complet ) . Trebuie sa fii tare si sa analizezi la rece - gasesti tu raspunsurile ...
sugarioana
Postat pe 2 Decembrie 2015 23:30
Buna ziua ce frumos; Toata lumea se ridica cu replici demne de film sau carti scrise de piho-terapeuti! Dar oameni buni sa dea cu piatra cel sau cea care este fara de greseala, indiferent de persoana fie barbat sau femeie cu toti macar o data au gandit (sau facut) cum ar fi sa aiba o aventura cu alta persoana!Nu inteleg de ce se ridicularizeaza atat pe acest subiect femeile sau barbati nu se inseala singuri intodeauna exista doi! De cand exista lumea se intampla asa ceva, este foarte important cum invatam sa ne gestionam acasa familia si sa fim mai atenti cu cei dragi acordandu-le mai multa atentie prin lucruri marunte (ce dor mi-a fost de tine astazi) sau un joc cu toti copii si parinti!Cred ca asa reusim sa evitam greselile,
kudika_991487
Postat pe 4 Decembrie 2015 09:38
De la: Leizerr_Paul_1, la data 2015-11-08 14:49:27colega eu am luato pe prim exact acelasi lucru am patit.mai devreme sau mai tirziu toate inseala .nu exista femeie care sa nu te insele .difere ta este ca unele mai mult,altele mai putin.


Nu este adevarat, nu toate femeile inseala, din contra. Conform statisticilor, barbatii inseala mult mai mult. Ideea este ca toti va luati femei ca sunt frumoase, irelevant daca mai au si alte calitati pe langa.
kudika_1034544
Postat pe 8 Noiembrie 2018 13:51
De la: Leizerr_Paul_1, la data 2015-11-08 14:49:27colega eu am luato pe prim exact acelasi lucru am patit.mai devreme sau mai tirziu toate inseala .nu exista femeie care sa nu te insele .difere ta este ca unele mai mult,altele mai putin.


Nu este adevarat, nu toate femeile inseala, din contra. Conform statisticilor, barbatii inseala mult mai mult. Ideea este ca toti va luati femei ca sunt frumoase, irelevant daca mai au si alte calitati pe langa.
kudika_1034544
Postat pe 8 Noiembrie 2018 13:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
imi crapa peretii daca s-a incarcat doar cu glet fara ipsos? 12 De la: szindobel 27 Iunie 2011 20:50
recomandare vopsea lavabila 2 De la: kudika427396 16 Decembrie 2015 19:24
ajutooorr!!!! 1 De la: blondaparfum 17 Iulie 2011 15:12
sa izolez sau doar sa decorez? 4 De la: istrate_marius2001 18 Februarie 2010 20:56
AMPORA =CANCER????? 1 De la: condo000929 3 Iulie 2009 23:16