Setari Cookie-uri

ciclu intarziat si scurgere maro

buna ziua , prietena mea are o problema..
trebuia sa ii vina ciclul menstrual pe 24 septembrie dar nu a mai venit si de 2 zile are scurgere maronie , dimineata de la 5 pana pe la ora 13-14 o doare burta , in rest nu are nimic
precizez ca a fost racita si a luat tot felul de medicamente , a luat si ceva medicamente pentru cosuri
este si stresata , a calatorit in germania....
a mai patit sa ii intarzie ciclul dar nu a mai patit sa aibe scurgere maro...
am facut sex neprotejat ultima data pe data de 10 septembrie....si atunci ciclul menstrual se terminase pe data de 29 septembrie parca

sa fie infectie ?
dereglare hormonala ?
sarcina ?
astept parerile voastre cat mai repede...va multumesc mult
kudika_995697
Postat pe 1 Noiembrie 2015 10:02
trebuia sa vina pe 24 octombrie *
ma scuzati
kudika_995697
Postat pe 1 Noiembrie 2015 10:21
De la: kudika_995697, la data 2015-11-01 10:02:00buna ziua , prietena mea are o problema..
trebuia sa ii vina ciclul menstrual pe 24 septembrie dar nu a mai venit si de 2 zile are scurgere maronie , dimineata de la 5 pana pe la ora 13-14 o doare burta , in rest nu are nimic
precizez ca a fost racita si a luat tot felul de medicamente , a luat si ceva medicamente pentru cosuri
este si stresata , a calatorit in germania....
a mai patit sa ii intarzie ciclul dar nu a mai patit sa aibe scurgere maro...
am facut sex neprotejat ultima data pe data de 10 septembrie....si atunci ciclul menstrual se terminase pe data de 29 septembrie parca

sa fie infectie ?
dereglare hormonala ?
sarcina ?
astept parerile voastre cat mai repede...va multumesc mult



Serios, chiar plangi?????

1. Prietena ta sa mearga la medic, intrucat cred ca prezinta dereglari hormonale!!
2. Tinere, protejeaza-ti iubita, daca ea este inconstienta, macar pana va afla cauza dereglarii menstrei, dupa care puteti intra intr-o activitate sexuala normala, daca asta este tot ce va intereseaza!!!
3.Sunteti doi tineri scapati din frau!!!Nu aveti parintii langa voi?????
kudika_15804
Postat pe 1 Noiembrie 2015 15:08
nu e vorba de plans...nu gasisem alt emoticon...dar nu mi-e tot una , in fine , asta ziceam si eu...e o dereglare , eu am 20 de ani...mi-am inceput viata sexuala la 15 ani jumate....e doar a2-a partenera de sex...am facut mult timp sex neprotejat si nu am avut niciodata probleme , insa na...nu sti niciodata ce se poate intampla...acum mi-a fost invatatura de minte ! ma protejez orice ar fi...i-am spus de anticonceptionale dar nu vrea sa foloseasca pentru ca ii e teama de efectele secundare...dar eu ma gandesc ca atata timp cat un medic i recomanda pentru corpul ei..n-ar fi asa grav...
sper sa fie o dereglare...nu are nici un simptom de sarcina , a fost foarte racita , a luat multe medicamente...mult stres pentru ca a s-a angajat..e primul loc de munca..oboseala , plus deces in familie....eu zic ca asta ar fi...doar o doare burta dimineata putin si ii trece , si scurgeri maro....
kudika_995697
Postat pe 1 Noiembrie 2015 20:05
De la: kudika_995697, la data 2015-11-01 20:05:40nu e vorba de plans...nu gasisem alt emoticon...dar nu mi-e tot una , in fine , asta ziceam si eu...e o dereglare , eu am 20 de ani...mi-am inceput viata sexuala la 15 ani jumate....e doar a2-a partenera de sex...am facut mult timp sex neprotejat si nu am avut niciodata probleme , insa na...nu sti niciodata ce se poate intampla...acum mi-a fost invatatura de minte ! ma protejez orice ar fi...i-am spus de anticonceptionale dar nu vrea sa foloseasca pentru ca ii e teama de efectele secundare...dar eu ma gandesc ca atata timp cat un medic i recomanda pentru corpul ei..n-ar fi asa grav...
sper sa fie o dereglare...nu are nici un simptom de sarcina , a fost foarte racita , a luat multe medicamente...mult stres pentru ca a s-a angajat..e primul loc de munca..oboseala , plus deces in familie....eu zic ca asta ar fi...doar o doare burta dimineata putin si ii trece , si scurgeri maro....



Iubita ta sa mearga la medic in vederea efectuarii unui control ginecologic insotit de investigatiile necesare!!
Si tu, tine-ti hormonii in frau pana la rezolvarea problemei iubitei tale!!!Scurgerile maronii nu sunt normale, au o cauza!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Noiembrie 2015 07:30
nu am mai facut nimic din data de 10 octombrie...
ea a plecat in germania...o sa faca un test de sarcina dupa care sa vedem sa mearga la ginecolog...oare sunt in munchen ginecologi romani sau vorbitori de limba romana ?
kudika_995697
Postat pe 2 Noiembrie 2015 14:12
De la: kudika_995697, la data 2015-11-02 14:12:58nu am mai facut nimic din data de 10 octombrie...
ea a plecat in germania...o sa faca un test de sarcina dupa care sa vedem sa mearga la ginecolog...oare sunt in munchen ginecologi romani sau vorbitori de limba romana ?



Este un aspect lipsit de importanta, controlul ginecologic inseamna acelasi lucru, chiar si exprimat in tote limbile pamantului!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Noiembrie 2015 14:51
da , eu va inteleg , insa ea nu poate sa mearga acolo decat cu un membru de familie...care cunoaste limba...
si ea ar vrea sa mearga singura....deaia vrea prima oara sa fac testul de sarcina...
kudika_995697
Postat pe 3 Noiembrie 2015 13:57
De la: kudika_995697, la data 2015-11-03 13:57:31da , eu va inteleg , insa ea nu poate sa mearga acolo decat cu un membru de familie...care cunoaste limba...
si ea ar vrea sa mearga singura....deaia vrea prima oara sa fac testul de sarcina...



In acest caz, sa il faca, ce pot sa iti mai spun???? Mai poate astepta o saptamana , doua, caci testele de sarcina nu sunt elocvente, in totalitate!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Noiembrie 2015 14:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Webkinz 1 De la: healthy004841 29 Iulie 2009 11:40
daca nasti in Italia,beneficiezi de ceva bani,alocatie??? 2 De la: kudika226898 10 Octombrie 2011 11:52
Sarcina oprita in evolutie- avort spontan:( 10 De la: RoxyRoxx 19 Noiembrie 2011 16:06
Card de sanatate la clinici private / pachete full ( nastere,investigatii,RMN etc) merita citit 4 De la: roz5blue6lila7 27 Octombrie 2010 15:36
Intarziere menstruatie .... 4 De la: Ioana0295 27 Ianuarie 2014 10:37