Setari Cookie-uri

M-am indragostit.

Ufff... normal nu sunt genul de om care posteaza pe forumuri despre relatii, viata personala, etc. Dar de curang am intalnit un baiat pe care nu mi-l pot scoate din minte. El e ruda cu o prietena buna de-a mea, ne-am intalnit intamplator, am facut cunostiinta, nu am stat impreuna si nici nu am vorbit, dar ne-am aruncat zambete si priviri una-una, toata seara (nu exagerez). Imediat dupa ce a plecat mi-a dat cerere pe facebook. Nu cred in dragoste la prima vedere, dar am avut un click inimaginabil cand ne-am vazut prima oara, click pe care nu l-am mai avut cu nimeni,niciodata,si de atunci nu mi-l pot scoate din cap. Pentru ca nu a fost suficient, dupa cateva zile ne-am intalnit la un party. Bineinteles, primele ore au fost cu treceri subtile unul pe langa altul, priviri, zambete, semne. La un moment dat, am inceput sa dansam impreuna. Strangeri, imbratisari si... ne-am sarutat. Ca sa fie detaliat, a fost de lunga durata si foarte pasional. Nu mi-a parut rau nicio secunda, dar.. problema a inceput atunci. Au trecut doua zile si ma gandesc incontinuu la el,nu mai mananc, adorm si ma trezesc cu el in cap. Nu mi s-a mai intamplat niciodata asa ceva. Adevarata problema e ca nu am vorbit aproape deloc, deci nu am reusit sa ne cunoastem.. cum trebuie.. ci doar prin gesturi, zambete, priviri, atingeri, sarutari. Nu stiam cum sa fac sa vorbesc cu el, nu am vrut sa il caut eu, dar la insistentele fetelor care nu ma puteau vedea euforica (eu sunt cea mai puternica fiinta dintre fete), mi-am luat inima in dinti si i-am scris un mesaj simplu, nimic exagerat, in speranta ca imi raspunde. Nu a dat "seen" la mesaj (facebook) dar a aparut ca a fost activ, nu mi-a raspuns si nu ma cauta..desi am avut acel contact, care nu a fost aiurea. Stiu din surse sigure ca el nu este "Curvar" (nu gasesc alt cuvant), este un baiat bun, muncitor si cum se cade, si care cauta o fata buna pentru ca a dat tot de fete....mai putin bune. Mi s-a parut ca ne potrivim foarte mult, a fost o experienta extraordinara pentru mine si nu pot sa il uit, dar starea in care sunt acum nu mi-o pot explica si nu pot intelege de ce nu ma cauta, eu fiind la randul meu o fata cuminte,fara reputatie proasta. Suntem tineri amandoi, singuri, diferenta e de 6 ani, eu sunt gemeni iar el capricorn (incompatibilitate, din cate am vazut, dar nu cred ca zodia e de vina...). Intrebarea mea este, ce as putea face sa ii atrag atentia mai mult si mai mult, sa reusesc sa intru in contact cu el, fara a parea disperata? Si cum ati putea explica voi comportamentu la acesta (vrea o fata buna, dar ne privim, ne zambim, ne sarutam intr-un mod extraordinar, dar apoi nu ma cauta)? Il vreau! Neaparat. Si imi doresc o relatie cu el pentru ca simt ca el e acel baiat, am fost singura destul timp si am nevoie de o iubire..ca-n filme. Ce pot sa fac?
kudika-bb
Postat pe 1 Noiembrie 2015 23:37
De la: kudika511881, la data 2015-11-01 23:37:51Ufff... normal nu sunt genul de om care posteaza pe forumuri despre relatii, viata personala, etc.................................


Cand va sarutati cu barbatii inca de la prima prima intalnire si cand alergati dupa ei cu limba scoasa doar, doar de a le capta atenitia, asa se intampla!!!

Si cand doresti un barbat, incearca sa nu vada acest lucru, lasa-l sa lupte pentru a te cuceri!!!

Ce sa faci???Nimic special, traieste-ti viata, poti astepta sa fii contactata de catre acel tanar, dar nu cred ca o va face, nu stiu motivul, poate, pentru ca nu i-a placut modul cum i-ai raspuns la sarut!! Stii ca barbatii au si un astfel de criteriu in ceea ce priveste alegerea partenerei?????

Draga mea, nu iti mai prezenta disponibilitatea in fata oricarui purtator de pantaloni barbatesti, tu esti FEMEIA, nu altcineva!!
kudika_15804
Postat pe 2 Noiembrie 2015 07:21
Cred ca nu ai inteles sau probabil nu m-am exprimat eu bine. Nu alerg dupa el cu limba scoasa doar pentru a le atrage atentia si nu ma sarut cu orice baiat de la prima întâlnire. Am mentionat, nu mi-i s-a mai întâmplat niciodata asa ceva.. M-am simtit incapabila de a-l opri, pentru ca ne doream acelasi lucru la momentul ala, si... Chiar nu e cum ai interpretat tu, sau probabil asa vad eu lucrurile. Oricum, multumesc..
kudika-bb
Postat pe 2 Noiembrie 2015 09:44
De la: kudika511881, la data 2015-11-02 09:44:45Cred ca nu ai inteles sau probabil nu m-am exprimat eu bine. Nu alerg dupa el cu limba scoasa doar pentru a le atrage atentia si nu ma sarut cu orice baiat de la prima întâlnire. Am mentionat, nu mi-i s-a mai întâmplat niciodata asa ceva.. M-am simtit incapabila de a-l opri, pentru ca ne doream acelasi lucru la momentul ala, si... Chiar nu e cum ai interpretat tu, sau probabil asa vad eu lucrurile. Oricum, multumesc..



Draga mea, scuza-ma, eu sunt directa in exprimare, dar fara rea vointa!!Ce am spus ramane valabil, dar te inteleg, caci si eu am cunoscut iubirea si inca o cunosc, ii stiu manifestarile!!!Tot ce vreau sa iti mai spun este sa nu te umilesti in fata domnului respectiv prin insistenta in a-l contacta, lasa-l pe el sa o faca, caci o va face daca te va dori in viata lui!!!

Duci lipsa unui suflet apropiat tie, simt asta, si de aici a izbucnit lipsa ta de impotrivire la actiunile acelui domn, incearca sa te stapanesti, caci barbatii au un mod ciudat de a interpreta usurinta femeilor in a se lasa sarutate!!!

Este normal sa vedem lucrurile diferit, caci discuti cu o femeie matura si mama de fiice si care s-a lovit in viata ei de situatii asemanatoare!!!Nu trebuie sa iei totul in tragic, ci sa fii demna si prevazatoare!!!Inteligenta unei femei consta in capacitatile ei de a ocoli intentiile superficiale ale barbatilor, nu fi credula in viata ta, esti tanara, simt varsta ta, dar ai tot timpul din lume sa inveti ce este bine pentru tine!!!Sanatate, nu te lasa biruita de acest debut de iubire, caci te va durea, ai rabdare!!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Noiembrie 2015 09:55
Sunt uimita de cat de bine "m-ai citit" chiar si fara sa ne cunoastem, probabil din cauza experientei de care imi vorbesti, din cauza ca probabil ai simtit si tu felul in care sunt eu acum. Nu vreau sa ma umilesc, sau sa imi calc pe orgoliu, tocmai din cauza asta nu il caut si nici nu o voi face. Dar totusi, e in mintea mea si asta ma face sa ii simt lipsa, sa imi doresc sa ma caute, dar stiu ca daca nu o va face, nu ma vrea in viata lui, degeaba e dorinta mea acolo. Da, intr-adevar, duc lipsa unui suflet apropiat mie, pentru ca de mai bine de 1 an de zile nu am mai intalnit asa ceva, toate persoanele cu care am vorbit ma sacaiau, ma sufocau, nu mai aveam rabdare, asa ca nu am dat importanta si ma simteam bine singura, nu imi doream niciun fel de contact cu nimeni. Si asa a fost, pana l-am intalnit pe baiatul asta care mi-a sucit mintile din prima... Nu sunt o femeie usoara, chiar nu sunt, si imi pare rau sa stiu ca probabil am dat aceasta impresie.. M-am gandit si eu ca lucrurile s-au intamplat mult prea repede si ca, probabil, putea fi alt fel.. dar..ce pot sa mai zic, fapta e consumata. Iti multumesc mult pentru cuvintele frumoase si.. realiste, ca sa zic asa. M-a ajutat mult sa ma deschid in fata unei persoane necunoscute. Multa sanatate si fericire iti doresc si eu!
kudika-bb
Postat pe 2 Noiembrie 2015 15:09
De la: kudika-bb, la data 2015-11-02 15:09:47Sunt uimita de cat de bine "m-ai citit" chiar si fara sa ne cunoastem, probabil din cauza experientei de care imi vorbesti, din cauza ca probabil ai simtit si tu felul in care sunt eu acum...................................


Inteleg foarte bine ceea ce spui, dar, din pacate, nu usureaza mersul lucrurilor si nici nu ma va determina sa ma dezic de cele tastate mai sus!!!

Draga mea, nimeni nu te-a acuzat ca ai fi o "femeie usoara", ci doar ca te-ai infierbantat mult prea repede, dar, si in aceasta directie, te inteleg, caci ce poate fi mai pasional decat tumultul emotiilor aduse de iubire????

Stiu, deasemenea, ca singuratatea este dureroasa, dar, cateodata, este necesara si benefica, in ciuda faptului, ca orice inima doreste alta inima!!!

Nu iti cunosc varsta, dar iti doresc sa capeti intelepciune, pe masura trecerii timpului, toti am trecut prin astfel de vartejuri si tot toti am invatat ceva, fiecare in functie de cat i-a permis ratiunea sa inteleaga!!!

Nu da frau fara masura emotiilor, caci nu este bine!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Noiembrie 2015 15:34
Draga mea, nu incerc deloc sa iti schimb gandirea, sau parerea, si nu vreau sa te dezici de la cele spuse mai sus. Chiar daca baiatul asta mi-a sucit mintile intr-un mod in care (fara sa aberez) nimeni nu a facut-o pana acum, inteleg ce spui si daca incerc sa gandesc rational, si nu cu inima, consider ca ai dreptate. Sper sa imi treaca cat mai repede,sa ma opresc din a-mi dori orice legatura cu el, pentru ca..totusi, nu avem nimic. Multumesc mult! :)
kudika-bb
Postat pe 2 Noiembrie 2015 20:27
Uff si offf auzi tu la ea : iubire ca-n filme
kudika_988778
Postat pe 2 Noiembrie 2015 20:54
De la: kudika-bb, la data 2015-11-02 20:27:05Draga mea, nu incerc deloc sa iti schimb gandirea, sau parerea, si nu vreau sa te dezici de la cele spuse mai sus. Chiar daca baiatul asta mi-a sucit mintile intr-un mod in care (fara sa aberez) nimeni nu a facut-o pana acum, inteleg ce spui si daca incerc sa gandesc rational, si nu cu inima, consider ca ai dreptate. Sper sa imi treaca cat mai repede,sa ma opresc din a-mi dori orice legatura cu el, pentru ca..totusi, nu avem nimic. Multumesc mult! :)



Totul se face avand rabdare si moderatie in tot ce este de facut!!!Draga mea, viata este asa cum vrea ea sa fie, iar noi, oamenii, suntem uneltele ei de lucru!!!Intre in " a avea nimic" si " a avea totul" este mare diferenta , iar distanta dintre cele doua stari este foarte mare, dar depinde numai de noi sa o micsoram, prin trairi adevarate si consistente!!!

Iubirea cunoaste multe manifestari, dar numai cateva sunt esentiale si adevarate, iti doresc sa traiesti asa ceva!!!Tot timpul invatam, tot timpul iubim, dar iubirea reala se intalneste, doar o data in viata si putini sunt cei care au cunoscut-o!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=Hd6mng6hLIg
kudika_15804
Postat pe 3 Noiembrie 2015 07:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
My way 5 De la: Catalin_Sirbu_1 12 Februarie 2016 13:09
buna 28 De la: eka 14 Iulie 2009 21:27
caut iubita pentru un bun prieten 34 De la: Cassey 13 Mai 2009 14:03
Relatii scurte. Vreau un sfat 17 De la: cami_goanga10 25 Martie 2010 20:49
REFERITOR INTALNIRE 23 De la: miss_darine 8 Septembrie 2010 20:27