Setari Cookie-uri

S-a îndrãgostit de altcineva.

Bunã ziua!
Am vârsta de 21 de ani și am nevoie de câteva sfaturi din partea voastrã.
Discut cu un bãiat mai mic decât mine cu un an. Am avut o relatie la distanțã de aprox 5 ani. Situația lui materialã nu era foarte bunã așa cã l-am ajutat sã vinã aici la școalã, sã se integreze. Am început o relatie în adevãratul sens al cuvântului acum 8 luni de zile și totul mergea perfect.
El mã iubea foarte mult, îmi arãta zilnic lucrul ãsta. De locuit nu locuiam împreunã pentru cã am vrut sã îi ofer libertate mereu.
Și eu sunt o fire libertinã de felul meu.
Acum o lunã aprox a întâlnit pe cineva la muncã, cu 6 ani mai mare decât el. Mi-a ascuns, spunandu-mi cã sunt doar prieteni.
Eu l-am crezut, nu aș fi avut nimic împotrivã sã gãseascã pe altcineva. Probabil pt cã nu credeam sã plece vreodatã.
La douã sãptãmâni ne-am certat. Spunea cã nu știe pe care dintre noi o vrea. Adicã eu am început sã îl întreb pe cine vrea iar el plângând sã spunã cã nu știe.
Adevãrul este cã nu știu ce simt pt el.
El vrea sã rãmânem prieteni, eu nu am luat legãtura cu el de o sãptãmânã. Mã doare sã îl vãd.
Intre timp aș vrea sã încep și eu o relaþie cu altcineva dar nu pot. Nu mã simt în stare. Oscilez între starea de nervozitate, agitaþie și indiferentã. Vreau sã vãd dacã îl vreau sau nu cu adevãrat. Îmi lipsește enorm dar nu sunt sigurã cã nu e doar obișnuința cea care m-a legat de el.
Eu nu am putut sã discut cu altcineva cât timp am fost împreunã cu el dar pe el îl vãd îndrãgostit de femeia asta. Mã doare știind cã sunt atâþia ani în spate.
Þin sã precizez cã m-a iubit mult,și nimãnui nu îi vine sã creadã ce a fãcut. Perioada asta încerc sã o întorc în favoarea mea, dar va rãmâne oare cu ea dupã atâta timp petrecut împreunã cu mine, la așa scurt timp ieșit din relaþia cu mine și la așa sentimente profunde între noi?
Precizez cã pt fiecare dintre noi asta a fost prima relaþie în deplinãtatea cuvântului.
Vã mulțumesc! :)
kudika_979977
Postat pe 6 Noiembrie 2015 08:36
De la: kudika_979977, la data 2015-11-06 08:36:43Bunã ziua!
Am vârsta de 21 de ani și am nevoie de câteva sfaturi din partea voastrã.
Discut cu un bãiat mai mic decât mine cu un an. Am avut o relatie la distanțã de aprox 5 ani. Situația lui materialã nu era foarte bunã așa cã l-am ajutat sã vinã aici la școalã, sã se integreze. Am început o relatie în adevãratul sens al cuvântului acum 8 luni de zile și totul mergea perfect.
El mã iubea foarte mult, îmi arãta zilnic lucrul ãsta. De locuit nu locuiam împreunã pentru cã am vrut sã îi ofer libertate mereu.
Și eu sunt o fire libertinã de felul meu.
Acum o lunã aprox a întâlnit pe cineva la muncã, cu 6 ani mai mare decât el. Mi-a ascuns, spunandu-mi cã sunt doar prieteni.
Eu l-am crezut, nu aș fi avut nimic împotrivã sã gãseascã pe altcineva. Probabil pt cã nu credeam sã plece vreodatã.
La douã sãptãmâni ne-am certat. Spunea cã nu știe pe care dintre noi o vrea. Adicã eu am început sã îl întreb pe cine vrea iar el plângând sã spunã cã nu știe.
Adevãrul este cã nu știu ce simt pt el.
El vrea sã rãmânem prieteni, eu nu am luat legãtura cu el de o sãptãmânã. Mã doare sã îl vãd.
Intre timp aș vrea sã încep și eu o relaþie cu altcineva dar nu pot. Nu mã simt în stare. Oscilez între starea de nervozitate, agitaþie și indiferentã. Vreau sã vãd dacã îl vreau sau nu cu adevãrat. Îmi lipsește enorm dar nu sunt sigurã cã nu e doar obișnuința cea care m-a legat de el.
Eu nu am putut sã discut cu altcineva cât timp am fost împreunã cu el dar pe el îl vãd îndrãgostit de femeia asta. Mã doare știind cã sunt atâþia ani în spate.
Þin sã precizez cã m-a iubit mult,și nimãnui nu îi vine sã creadã ce a fãcut. Perioada asta încerc sã o întorc în favoarea mea, dar va rãmâne oare cu ea dupã atâta timp petrecut împreunã cu mine, la așa scurt timp ieșit din relaþia cu mine și la așa sentimente profunde între noi?
Precizez cã pt fiecare dintre noi asta a fost prima relaþie în deplinãtatea cuvântului.
Vã mulțumesc! :)



Sunteti doi copii!!!Daca te iubea, nu ii zbura ochii dupa alta femeie!!!!

Trebuie sa intelegti o data pentru totdeauna, iubirea nu este joaca, este extrem de serioasa, are un simt al proprietatii foarte dezvoltat!!!Cand iubesti, nu fugi dupa prima dar ade parfum de femeie!!Punct.

Iubitul tau copilareste, daca as fi in locul tau, i-as acorda libertate definitiva, ca sa poata creste pe deplin!!!!

Care ani, copila draga??????Anii din urma sunt ai copilariei voastre!!!Mai vorbim peste cativa ani, nu multi, atunci vom discuta la alt nivel al iubirii!!!Sentimente profunde?????Unde, cand????Acum cinci ani??Acum????Nu este valabil ceea ce spui!!!

Draga mea, ai tot timpul din lume sa cunosti alti tineri, nu plange la mormant strain, caci te va frige ceara scursa a lumanarilor!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Noiembrie 2015 08:44
A facut-o odata o va mai face si alta data.Este instabil sentimental, nesigur pe el? Nu stie pe cine iubeste cu adevarat?
Ei bine draga mea el nu iubeste! El se iubeste pe el si isi iubeste nevoile lui.
Inteleg regretele tale si faptul ca nu o poti lua de la capat.Nu acum.Dar va veni ziua in care vei intalni pe cineva care sa merite atentia si aprecierea ta si atunci vei realiza ca de fapt ai pierdut timpul cu acest baiat.
Tine minte asta "Atitudinea fata de o femeie defineste un caracter".
Esti puternica!Cunoasteti propria valoare!
Toate cele bune.
kudika_13878
Postat pe 22 Noiembrie 2015 06:49
Buna ziua
Vezi sa nu te transformi intr-una dintre frustatele acelea care , au relatii de 15-20 de ani , in care el calca periodic in strachini pierzindu-si capul dupa cite vre-una , iar ea , doar de frica de a nu-l pierde si de a ramine singura ( din lipsa de incredere in propria persoana ) se preface ca nu vede nimic doar ca sa nu se supere saracutul si sa plece , sau se imbata cu apa rece spunindu-si ca toate celelalte nu conteaza , de vreme ce tot la ea se intoarce si ii spune cit e de deosebita ! Si atunci el ,vazind ca tine sistemul Sta si ca are cu cine sa se poarte ca un magar , fiindca oricum nu o sa fie alungat , isi vede linistit de poftele lui , pina intr-o buna zi da peste una , care ii place cu adevarat si care ii pune conditii si ii cere sa fie doar cu ea . Si atunci el o sa isi ia talpasita ,spunind ca s-a indragostit de asta data , iar tu vei ramine , nu cu 8 ani irositi ci cu 18.
Scapa de el cit mai repede daca vrei sa iti pastrezi respectul fata de tine . E plina lumea de barbati ,ai de unde alege unul mai bun .
crinolina_34
Postat pe 22 Noiembrie 2015 09:00
Tu... la 21 de ani vrei iubire cu implicare pe viata de la un copil de 20 de ani?Pai ...cand sa invete si el ce inseamna dragostea, implicarea si asumarea unei relatii?E cazul sa i dai libertate si sa incetezi cu lamentarile.Ai viata inainte si timp sa devii matura. Succes pe viitor!!!
Ireverentioasa
Postat pe 22 Noiembrie 2015 13:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
parintii, orice opinie e binevenita 23 De la: mirelacm 18 Mai 2009 12:34
cum stii... 26 De la: alia1986 25 Martie 2008 22:30
Sa fiu inca una pe lista lui,,,,,????? 11 De la: denisebogdan 7 Mai 2009 21:56
Eu nu inteleg ce se intampla de fapt..si ma gandesc poate ma ajutati voi.. 29 De la: Barbie30 30 Septembrie 2010 10:47
Momente in viata care te-au lasat fara respiratie 12 De la: Popey911 18 Ianuarie 2010 03:48