Setari Cookie-uri

L-am ignorat iar acum ma ignora.

L-am ignorat iar acum ma ignora. Vorbesc cu un baiat de aproape 3 luni de zile (e primul baiat care mi-a starnit interesul si ma atrage prin stilul lui de a fi, dincolo de exteriorul placut). La inceput ma cauta constant pe fb, whatsapp, la telefon... ii raspundeam cand apucam;chiar si la un interval de 2-3-5 ore, dar atunci cand o faceam ma implicam cu adevarat si intretineam conversatia (vorbeam pana pe la 3-4 dimineata/conversatiile implicau mult sarcasm,ironii, glume). Ne-am vazut de cateva ori conjunctural, prin simpla lui prezenta a reusit sa ma faca sa realizez ce inseamna sa indragesti o persoana, sa simti anumite lucruri in prezenta ei (fluturi in stomac). Cand am inceput sa imi arat mai mult interesul el a devenit rece, distant. Am inceput sa il caut eu, sa intretin conversatia pentru ca nu-mi era indiferent; i-am zis de curand ca am prins drag de el iar el a inceput sa ma ia peste picior "cum ca nu as mai fi asa smechera".... Imi da de inteles ca ii place de mine iar apoi ma ignora, ma trateaza cu o indiferenta maxima. Simt ca mi-am calcat oarecum pe mandrie, pe respectul de sine cautandu-l, insistand in ciuda atitudinii lui.
Ce credeti ca ar trebui sa fac? imi este greu sa fiu indiferenta, daca intru pe net si vad ca nu mi-a scris, ies.. nu ma intereseaza daca sunt cautata de altii.
kudika_999908
Postat pe 17 Ianuarie 2016 17:01
Incearca sa nu mai gandesti cu fluturii.Insista sa gandesti rational.
kudika_988778
Postat pe 20 Ianuarie 2016 12:19
De la: kudika_988778, la data 2016-01-20 12:19:05Incearca sa nu mai gandesti cu fluturii.


sau foloseste gargaunii.
kudika_999857
Postat pe 20 Ianuarie 2016 16:00
De la: kudika_999908, la data 2016-01-17 17:01:25L-am ignorat iar acum ma ignora. Vorbesc cu un baiat de aproape 3 luni de zile (e primul baiat care mi-a starnit interesul si ma atrage prin stilul lui de a fi, dincolo de exteriorul placut). La inceput ma cauta constant pe fb, whatsapp, la telefon... ii raspundeam cand apucam;chiar si la un interval de 2-3-5 ore, dar atunci cand o faceam ma implicam cu adevarat si intretineam conversatia (vorbeam pana pe la 3-4 dimineata/conversatiile implicau mult sarcasm,ironii, glume). Ne-am vazut de cateva ori conjunctural, prin simpla lui prezenta a reusit sa ma faca sa realizez ce inseamna sa indragesti o persoana, sa simti anumite lucruri in prezenta ei (fluturi in stomac). Cand am inceput sa imi arat mai mult interesul el a devenit rece, distant. Am inceput sa il caut eu, sa intretin conversatia pentru ca nu-mi era indiferent; i-am zis de curand ca am prins drag de el iar el a inceput sa ma ia peste picior "cum ca nu as mai fi asa smechera".... Imi da de inteles ca ii place de mine iar apoi ma ignora, ma trateaza cu o indiferenta maxima. Simt ca mi-am calcat oarecum pe mandrie, pe respectul de sine cautandu-l, insistand in ciuda atitudinii lui.
Ce credeti ca ar trebui sa fac? imi este greu sa fiu indiferenta, daca intru pe net si vad ca nu mi-a scris, ies.. nu ma intereseaza daca sunt cautata de altii.



Iti este greu sa fii indiferenta????Serios?????Domnului in cauza nu i-a fost greu sa te trateze cu indiferenta!!!!!Ia incearca sa nu-ti mai incalci mandria si da-i un "Reject" definitiv, nu temporar!!!!

Draga mea, retine un lucru important, in momentul in care o femeie este mult prea transparenta si deschisa fata de cel, pe care il iubeste, este dispretuita si data la o parte de catre acel barbat, unii barbati numai asa pot relationa cu o femeie, batandu-si joc de ea, dar ei uita un lucru, de fapt, isi bat joc de ei insisi, printr-o astfel de atitudine!!!!!Precum iubitul tau, sunt zeci de alti barbati, dar incearca sa gasesti barbatul, care sa te iubeasca sincer, inca mai exista asemenea domni, ai rabdare, caci il vei descoperi!!Nimic rau facut nu ramane nerasplatit in aceasta viata!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Ianuarie 2016 16:48
De la: kudika_999908, la data 2016-01-17 17:01:25L-am ignorat iar acum ma ignora. Vorbesc cu un baiat de aproape 3 luni de zile (e primul baiat care mi-a starnit interesul si ma atrage prin stilul lui de a fi, dincolo de exteriorul placut). La inceput ma cauta constant pe fb, whatsapp, la telefon... ii raspundeam cand apucam;chiar si la un interval de 2-3-5 ore, dar atunci cand o faceam ma implicam cu adevarat si intretineam conversatia (vorbeam pana pe la 3-4 dimineata/conversatiile implicau mult sarcasm,ironii, glume). Ne-am vazut de cateva ori conjunctural, prin simpla lui prezenta a reusit sa ma faca sa realizez ce inseamna sa indragesti o persoana, sa simti anumite lucruri in prezenta ei (fluturi in stomac). Cand am inceput sa imi arat mai mult interesul el a devenit rece, distant. Am inceput sa il caut eu, sa intretin conversatia pentru ca nu-mi era indiferent; i-am zis de curand ca am prins drag de el iar el a inceput sa ma ia peste picior "cum ca nu as mai fi asa smechera".... Imi da de inteles ca ii place de mine iar apoi ma ignora, ma trateaza cu o indiferenta maxima. Simt ca mi-am calcat oarecum pe mandrie, pe respectul de sine cautandu-l, insistand in ciuda atitudinii lui.
Ce credeti ca ar trebui sa fac? imi este greu sa fiu indiferenta, daca intru pe net si vad ca nu mi-a scris, ies.. nu ma intereseaza daca sunt cautata de altii.



Ups, a aparut alta la orizont care-l incanta, atrage si preocupa, de aici absenta si ignoranta lui!
Cat timp te-a cucerit a fost ca o ambitie pentru el... acum ca-i esti la picioare, indragostita de el nu mai simte aceeasi atractie, asa ca, s-a mutat la alta victima!
Aici, tu iesi din schema... el continua joaca cu noua victima si te ignora pentru ca atat a dorit de la tine, s-a plictisit si te-a schimbat.

Sfatul meu: cauat-ti unul serios si mai lasati statul pe telefon si internet cu orele, ca omorati toata romanta si dragostea. Ce naiba va mai spuneti cand va intalniti? Va certati, ca atat va mai ramane!


kudika_11495
Postat pe 21 Ianuarie 2016 02:37
Toate raspunsurile sunt total gresite.
L-ai ignorat complet, cu toate ca te-a cautat pe toate canalele de comunicare cunoscute de el. Si ai raspuns cu taraita, ca sa spun asa.
Acum face exact ca si tine !
Plateste o polita !
Este vorba de orgoliul masculin !
Partea buna este ca raspunde pozitiv. Daca avea pe cineva, nu vorbea de loc cu tine, sau erau conversatii monosilabice. Daca ai rabdare ... o sa fie greu, probabil ca nu mai are incredere in tine, sau si-a facut o alta idee despre ce fel de persoana esti. Faptul ca raspundeai dupa multe ore spune multe. Probabil acum te considera o persoana superficiala, iar el doar cineva care merita un raspuns dupa ce primesc ceilalti.
Femeile se supara daca raspunzi cu o secunda intarziere! De aceea raspunsurile lui sarcastice. Se gandeste: inainte nu eram bun ....... dar acum sunt cand te-a refuzat toata lumea?
Un barbat nicioadata nu va accepta sa fie pe locul doi, sau trei .... in fine.
Te vede ca pe o fata care si-a epuizat resursele. Si in lipsa de ceva mai bun, il vrei pe el.
Dar el poate vrea mai mult, si modul in care te-ai comportat ...
Misterio
Postat pe 24 Ianuarie 2016 15:19
De la: Misterio, la data 2016-01-24 15:19:28Toate raspunsurile sunt total gresite.
L-ai ignorat complet, cu toate ca te-a cautat pe toate canalele de comunicare cunoscute de el. Si ai raspuns cu taraita, ca sa spun asa.
Acum face exact ca si tine !
Plateste o polita !
Este vorba de orgoliul masculin !
Partea buna este ca raspunde pozitiv. Daca avea pe cineva, nu vorbea de loc cu tine, sau erau conversatii monosilabice. Daca ai rabdare ... o sa fie greu, probabil ca nu mai are incredere in tine, sau si-a facut o alta idee despre ce fel de persoana esti. Faptul ca raspundeai dupa multe ore spune multe. Probabil acum te considera o persoana superficiala, iar el doar cineva care merita un raspuns dupa ce primesc ceilalti.
Femeile se supara daca raspunzi cu o secunda intarziere! De aceea raspunsurile lui sarcastice. Se gandeste: inainte nu eram bun ....... dar acum sunt cand te-a refuzat toata lumea?
Un barbat nicioadata nu va accepta sa fie pe locul doi, sau trei .... in fine.
Te vede ca pe o fata care si-a epuizat resursele. Si in lipsa de ceva mai bun, il vrei pe el.
Dar el poate vrea mai mult, si modul in care te-ai comportat ...


misterica, nu-i asa ca esti singur?
kudika_999857
Postat pe 24 Ianuarie 2016 16:40
De la: kudika_999908, la data 2016-01-17 17:01:25L-am ignorat iar acum ma ignora. Vorbesc cu un baiat de aproape 3 luni de zile (e primul baiat care mi-a starnit interesul si ma atrage prin stilul lui de a fi, dincolo de exteriorul placut). La inceput ma cauta constant pe fb, whatsapp, la telefon... ii raspundeam cand apucam;chiar si la un interval de 2-3-5 ore, dar atunci cand o faceam ma implicam cu adevarat si intretineam conversatia (vorbeam pana pe la 3-4 dimineata/conversatiile implicau mult sarcasm,ironii, glume). Ne-am vazut de cateva ori conjunctural, prin simpla lui prezenta a reusit sa ma faca sa realizez ce inseamna sa indragesti o persoana, sa simti anumite lucruri in prezenta ei (fluturi in stomac). Cand am inceput sa imi arat mai mult interesul el a devenit rece, distant. Am inceput sa il caut eu, sa intretin conversatia pentru ca nu-mi era indiferent; i-am zis de curand ca am prins drag de el iar el a inceput sa ma ia peste picior "cum ca nu as mai fi asa smechera".... Imi da de inteles ca ii place de mine iar apoi ma ignora, ma trateaza cu o indiferenta maxima. Simt ca mi-am calcat oarecum pe mandrie, pe respectul de sine cautandu-l, insistand in ciuda atitudinii lui.
Ce credeti ca ar trebui sa fac? imi este greu sa fiu indiferenta, daca intru pe net si vad ca nu mi-a scris, ies.. nu ma intereseaza daca sunt cautata de altii.


Pãi el se joacã. Iar tu ai luat totul în serios...Nu prea e bine. Dacã te face sã suferi ce rost are sã mai continui? Vrei sã suferi? Treaba ta!
kudika_976762
Postat pe 7 Februarie 2016 15:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Diferenta prea mare de varsta.... 25 De la: alyn27 24 Iunie 2010 12:09
Iubita de ocazie? 10 De la: alfredodecurtofreco 12 Octombrie 2010 09:57
Barbat Balanta - Femeie Barbec! 3 De la: tzache 22 Septembrie 2009 13:02
Mai exista baieti seriosi?Care-si doresc relatii serioase? 143 De la: cami_goanga10 24 Aprilie 2014 18:41
Cadouuuu 60 De la: Macika00 22 August 2013 03:01