Setari Cookie-uri

E din ce in ce mai dureros, pe zi ce trece

Buna seara si bine v-am gasit!

Ma cunosc cu o fata de trei ani, sunt impreuna cu ea de mai bine de un an. La inceput, sunt acele momente de nu stii ce este cu tine, simti ca in sfarsit stii ce e fericirea, e ceva nou.

Okey, in fiecare zi ma purtam foarte ok cu ea, calm, cadouri, imi placea sa o surprind, de fiecare data plateam, ajungeam la timp cand trebuie sa ne vedem, nu vorbeam si nu vorbesc cu alte fete incat sa o fac geloasa. Apar certurile, din chestii foarte mici.

Un mic exemplu. Mi-a spus sa cumpar ceva de mancare si sa ma duc singur, eu am zis ca nu mai vreau sa mananc doar eu ca imi era rau (dar tot ma duceam) si ea a inteles ca nu ma mai duc, adica ceva penibil, si incercam sa-mi cer scuze.

Imi cer scuze tot timpul, pentru chestii care nu gresesc. Ma invinovatesc mereu. Las de la mine, daca incerc sa vorbesc cu ea despre un subiect despre noi, se enerveaza foarte repede si inrautatesc situatia.

Ii dau mesaj de noapte buna acum, imi raspunde in sictir.. nu ma mai tine de mana, ma evita. Acum sunt doar zile in care ma alinta sau chestii mici de genu, in general vorbeste ok, dar parca nu suntem un cuplu uneori. Uneori pe mine ma evita, pe altii nu, in special alti baieti.

Nu vreau sa renunt, daca as renunta, multe se schimba, plus ca imi aduc aminte de toate momentele superbe si oriunde as merge, imi aduc aminte de momentele noastre, in locul respectiv, am fost peste tot.. Ma omoara, uneori am momente in care imi vine sa tip, e aiurea. Nu dorm noaptea uneori, nu pot vorbi cu nimeni, sunt inchis. O vreau pe ea, pe acea ea. Ce sa fac?
kudika_1000366
Postat pe 26 Ianuarie 2016 21:25
Nu stiu ce varsta aveti, dar la ea vad un comportament foarte razgaiat, de fetita alintata care cere si face doar ce doreste.
Mai multa maturitate s-ar impune!

Poate este necesar sa vorbesti serios cu ea, sa-i comunici ce te supara si sa-i explici ca momentele ei de capricii, nu sunt binevenite in cazul unui cuplu, ca te necajesc si te afecteaza.
Daca va iubiti si vreti sa fiti impreuna, atunci este bine ca amandoi sa mergeti in aceeasi directie, fara sa va sicanati, fara sa va ciondaniti! Cand este dragoste adevarata, iti face placere sa fii cu partnerul/partenera, iti este chiar usor sa-i indeplinesti dorintele fara sa astepti recompensa.
Daca dragostea este impartasita si de partea cealalta, atunci fericirea este totala!
Incercati sa pretuiti momentele cat sunteti impreuna, incercat sa lasati nimicurile sa treaca pe langa voi fara sa va afecteze, viata este atat de frumoasa cand zambiti!
kudika_11495
Postat pe 27 Ianuarie 2016 06:17
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-26 21:25:46Buna seara si bine v-am gasit!

Ma cunosc cu o fata de trei ani, sunt impreuna cu ea de mai bine de un an. La inceput, sunt acele momente de nu stii ce este cu tine, simti ca in sfarsit stii ce e fericirea, e ceva nou.
...............................................


Dragilor, ce varsta aveti?????? Din punctul meu de vedere, i-as acorda tot timpul din lume, in sensul incheierii oricarui contact cu ea!!!Am rezerve legate de comportamentul ei, poate ca acesta se justifica prin varsta detinuta!!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Ianuarie 2016 07:10
De la: kudika_15804, la data 2016-01-27 07:10:50
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-26 21:25:46Buna seara si bine v-am gasit!

Ma cunosc cu o fata de trei ani, sunt impreuna cu ea de mai bine de un an. La inceput, sunt acele momente de nu stii ce este cu tine, simti ca in sfarsit stii ce e fericirea, e ceva nou.
...............................................


Dragilor, ce varsta aveti?????? Din punctul meu de vedere, i-as acorda tot timpul din lume, in sensul incheierii oricarui contact cu ea!!!Am rezerve legate de comportamentul ei, poate ca acesta se justifica prin varsta detinuta!!!!


Va mulțumesc ca mi-ați rãspuns la acest mesaj, înseamnã enorm sã am cu cine vorbi și sa înțeleagã.
Douazeci de ani amândoi, dar simt ca o cunosc de o viațã.. Dacã vreau sã vorbesc despre noi, se enerveazã, spune ca nu are absolut nimic, ca o stresez dacã mai întreb o singurã data. Și tot nu-mi spune ce are și cu ce am deranjat-o, îmi e greu sã îmi dau seama. Și pe mine mã supara, uneori prea tare și îmi vine sã plec de lângã ea, dar mereu am fost ok și am lãsat de la mine, ea la fel..

Dimineațã trecutã mi-a spus dacã vin intr-o zi cu ea și un prieten de al nostru, am zis ok, dupã izbucnește "toatã ziua vii dupã mine", am tãcut în timp ce mã certa, mergeam în fațã și nu o bãgam în seamã, aceeași poveste, nu ziceam nimic.

Nu știți cât de bine a fost la început, e greu sã o vãd ca pleacã de lângã mine, totul ar fi prea aiurea și aș intrã în depresie, probabil am fãcut-o deja

Aștept sã se schimbe, probabil nu o face. În momentul de fațã cu toți vorbește ok, când vorbesc cu ea sunt ignorat și nu se uita în ochii mei mãcar. Sunt disperat.. Nu mã intelege deloc.
kudika_1000366
Postat pe 27 Ianuarie 2016 09:40
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-27 09:40:07..........................................................................................

Tinere, sunteti doi copii aflati in crestere!!!!!Iti dau un sfat:

Fugi, indeparteaza-te de oamenii, care nu te privesc in ochi, cand iti vorbesc, sunt cele mai perfide si prefacute persoane!!!!!!NU te intelege pentru ca inca nu este capabila sa o faca si nici nu doreste asta, este prea cruda!!!!!

Nu dispera, tinere, ai viata la picioarele tale, te afli in aceasta criza intrucat esti tanar si nu ai experienta, dar aceasta se dobandeste in timp!!!!Cauta sa ai alte preocupari si las-o in pace pe domnisoara respectiva, trebuie sa mai creasca!!!Si tu, la fel!!!!Nu dispera, nu exista motive temeine pentru a ajunge in starea de disperare!!!Toti am fost tineri si toti am trecut prin asa ceva, eu, una, ma amuz copios cand imi aduc aminte de anii adolescentei mele si cand le povestesc, despre ei, fiicelor mele!!!!! Capul sus!!!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Ianuarie 2016 09:55
De la: kudika_15804, la data 2016-01-27 09:55:12
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-27 09:40:07..........................................................................................

Tinere, sunteti doi copii aflati in crestere!!!!!Iti dau un sfat:

Fugi, indeparteaza-te de oamenii, care nu te privesc in ochi, cand iti vorbesc, sunt cele mai perfide si prefacute persoane!!!!!!NU te intelege pentru ca inca nu este capabila sa o faca si nici nu doreste asta, este prea cruda!!!!!

Nu dispera, tinere, ai viata la picioarele tale, te afli in aceasta criza intrucat esti tanar si nu ai experienta, dar aceasta se dobandeste in timp!!!!Cauta sa ai alte preocupari si las-o in pace pe domnisoara respectiva, trebuie sa mai creasca!!!Si tu, la fel!!!!Nu dispera, nu exista motive temeine pentru a ajunge in starea de disperare!!!Toti am fost tineri si toti am trecut prin asa ceva, eu, una, ma amuz copios cand imi aduc aminte de anii adolescentei mele si cand le povestesc, despre ei, fiicelor mele!!!!! Capul sus!!!!!


Cum poti sã renunți la o persoanã care îți intrã prima oarã în cap în fiecare dimineațã. Am incercat chiar acum sã vorbesc cu ea, a spus ca nu are nimic cu capul în jos și a plecat intr-un loc și m-a lãsat cu ochii în soare. Nu am ce face.
kudika_1000366
Postat pe 27 Ianuarie 2016 10:11
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-27 10:11:36
De la: kudika_15804, la data 2016-01-27 09:55:12
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-27 09:40:07..........................................................................................

Tinere, sunteti doi copii aflati in crestere!!!!!Iti dau un sfat:

Fugi, indeparteaza-te de oamenii, care nu te privesc in ochi, cand iti vorbesc, sunt cele mai perfide si prefacute persoane!!!!!!NU te intelege pentru ca inca nu este capabila sa o faca si nici nu doreste asta, este prea cruda!!!!!

Nu dispera, tinere, ai viata la picioarele tale, te afli in aceasta criza intrucat esti tanar si nu ai experienta, dar aceasta se dobandeste in timp!!!!Cauta sa ai alte preocupari si las-o in pace pe domnisoara respectiva, trebuie sa mai creasca!!!Si tu, la fel!!!!Nu dispera, nu exista motive temeine pentru a ajunge in starea de disperare!!!Toti am fost tineri si toti am trecut prin asa ceva, eu, una, ma amuz copios cand imi aduc aminte de anii adolescentei mele si cand le povestesc, despre ei, fiicelor mele!!!!! Capul sus!!!!!


Cum poti sã renunți la o persoanã care îți intrã prima oarã în cap în fiecare dimineațã. Am incercat chiar acum sã vorbesc cu ea, a spus ca nu are nimic cu capul în jos și a plecat intr-un loc și m-a lãsat cu ochii în soare. Nu am ce face.



Da-i pauza, las-o sa vada ca te-ai suparat!
Te trateaza ca pe o marioneta, isi bate joc pur si simplu de tine!
Sa-mi fie cu iertare, dar asta nu-i dragoste!
Te tine pe post de catelus si face ce vrea cu tine.
Intelerabil si inacceptabil acest comportament!
Spune-i clar, in fata, ca nu mai esti dispus sa-i suporti capriciile si ca este mai bine sa incetati relatia asta.Trebuie s ate arati foarte suparat si dispus sa renunti la ea definitiv ca sa inteleaga ca vorbesti serios.

Sincer, nu cred ca-si va schimba comportamnetul fata d etine, mai repede cred ca te tine pentru ca se plictiseste si asta va dura, pana va gasii un altul cu care sa plece si sa te lase in drum, fara remuscari.
Ti-am spus doar, ea nu te iubeste, pentru ca nu asa te comporti cu un om la care tii si ii esti drag!
Daca ea nu-si ajusteaza comportamentul imediat, relatia se va rupe curand
kudika_11495
Postat pe 27 Ianuarie 2016 11:04
De la: kudika_11495, la data 2016-01-27 11:04:21
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-27 10:11:36
De la: kudika_15804, la data 2016-01-27 09:55:12
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-27 09:40:07..........................................................................................

Tinere, sunteti doi copii aflati in crestere!!!!!Iti dau un sfat:

Fugi, indeparteaza-te de oamenii, care nu te privesc in ochi, cand iti vorbesc, sunt cele mai perfide si prefacute persoane!!!!!!NU te intelege pentru ca inca nu este capabila sa o faca si nici nu doreste asta, este prea cruda!!!!!

Nu dispera, tinere, ai viata la picioarele tale, te afli in aceasta criza intrucat esti tanar si nu ai experienta, dar aceasta se dobandeste in timp!!!!Cauta sa ai alte preocupari si las-o in pace pe domnisoara respectiva, trebuie sa mai creasca!!!Si tu, la fel!!!!Nu dispera, nu exista motive temeine pentru a ajunge in starea de disperare!!!Toti am fost tineri si toti am trecut prin asa ceva, eu, una, ma amuz copios cand imi aduc aminte de anii adolescentei mele si cand le povestesc, despre ei, fiicelor mele!!!!! Capul sus!!!!!


Cum poti sã renunți la o persoanã care îți intrã prima oarã în cap în fiecare dimineațã. Am incercat chiar acum sã vorbesc cu ea, a spus ca nu are nimic cu capul în jos și a plecat intr-un loc și m-a lãsat cu ochii în soare. Nu am ce face.



Da-i pauza, las-o sa vada ca te-ai suparat!
Te trateaza ca pe o marioneta, isi bate joc pur si simplu de tine!
Sa-mi fie cu iertare, dar asta nu-i dragoste!
Te tine pe post de catelus si face ce vrea cu tine.
Intelerabil si inacceptabil acest comportament!
Spune-i clar, in fata, ca nu mai esti dispus sa-i suporti capriciile si ca este mai bine sa incetati relatia asta.Trebuie s ate arati foarte suparat si dispus sa renunti la ea definitiv ca sa inteleaga ca vorbesti serios.

Sincer, nu cred ca-si va schimba comportamnetul fata d etine, mai repede cred ca te tine pentru ca se plictiseste si asta va dura, pana va gasii un altul cu care sa plece si sa te lase in drum, fara remuscari.
Ti-am spus doar, ea nu te iubeste, pentru ca nu asa te comporti cu un om la care tii si ii esti drag!
Daca ea nu-si ajusteaza comportamentul imediat, relatia se va rupe curand

Atunci dacã așa ar fi se ce a stat atâta timp și la început era totul absolut ok și mã iubea? Cum poate o persoanã sã facã asta? Nu pot sã cred ca îmi face asta.. Sincer.

Cu toate ca am impresia ca ar dori sã plece de lângã mine,cel puțin în ultimul timp asta îmi da impresia. Încerc și încerc sã vorbesc cu ea, degeaba, aceleași rãspunsuri fãrã sens.
kudika_1000366
Postat pe 27 Ianuarie 2016 11:45
[quote name='kudika_1000366' date='2016-01-27 10:11:36'........................................
Cum poti sã renunți la o persoanã care îți intrã prima oarã în cap în fiecare dimineațã. Am incercat chiar acum sã vorbesc cu ea, a spus ca nu are nimic cu capul în jos și a plecat intr-un loc și m-a lãsat cu ochii în soare. Nu am ce face.[/quote]
................................................


Offfffffffff, te inteleg, tinere, dar, atitudinea tinerei respective nu lasa loc de dubii, nu crezi asta?????Cate confirmari ale indiferentei ei, trebuie sa primesti, ca sa te trezesti la realitate???

Tinere, iti va trece aceasta stare, ai mai multa incredere in tine, nu te limita!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Ianuarie 2016 11:46
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-27 11:45:58.........................................
Atunci dacã așa ar fi se ce a stat atâta timp și la început era totul absolut ok și mã iubea? Cum poate o persoanã sã facã asta? Nu pot sã cred ca îmi face asta.. Sincer.

Cu toate ca am impresia ca ar dori sã plece de lângã mine,cel puțin în ultimul timp asta îmi da impresia. Încerc și încerc sã vorbesc cu ea, degeaba, aceleași rãspunsuri fãrã sens.



Nu este singura persoana, chiar tanara fiind, care procedeaza astfel, poti sa linistit in aceasta privinta!!!! Cum poate sa se cmporte astfel?????Foarte simplu, asa cum o face deja!!!! In viata, existe persoane, care lovesc, la tot pasul, si persoane, care sufera din aceasta cauza, dar asta nu inseamna sfarsitul lumii, ci dobandire de experienta de viata!!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Ianuarie 2016 11:50
De la: kudika_15804, la data 2016-01-27 11:46:47[quote name='kudika_1000366' date='2016-01-27 10:11:36'........................................
Cum poti sã renunți la o persoanã care îți intrã prima oarã în cap în fiecare dimineațã. Am incercat chiar acum sã vorbesc cu ea, a spus ca nu are nimic cu capul în jos și a plecat intr-un loc și m-a lãsat cu ochii în soare. Nu am ce face.

................................................


Offfffffffff, te inteleg, tinere, dar, atitudinea tinerei respective nu lasa loc de dubii, nu crezi asta?????Cate confirmari ale indiferentei ei, trebuie sa primesti, ca sa te trezesti la realitate???

Tinere, iti va trece aceasta stare, ai mai multa incredere in tine, nu te limita!!!!!![/quote]

Nu cred ca voi reacționa atât de ok dacã se va intampla asta, reacționez urât atunci când imi vorbește indiferent, dar sã plece..

Cred ca sunt prea orbit, eu tot nu pot face asta. E imposibil sã renunți la cineva pe care îl iubești sau l-ai iubit, pentru mine cel puțin..
kudika_1000366
Postat pe 27 Ianuarie 2016 11:55
De la: kudika_15804, la data 2016-01-27 11:46:47[quote name='kudika_1000366' date='2016-01-27 10:11:36'........................................
Cum poti sã renunți la o persoanã care îți intrã prima oarã în cap în fiecare dimineațã. Am incercat chiar acum sã vorbesc cu ea, a spus ca nu are nimic cu capul în jos și a plecat intr-un loc și m-a lãsat cu ochii în soare. Nu am ce face.

................................................


Offfffffffff, te inteleg, tinere, dar, atitudinea tinerei respective nu lasa loc de dubii, nu crezi asta?????Cate confirmari ale indiferentei ei, trebuie sa primesti, ca sa te trezesti la realitate???

Tinere, iti va trece aceasta stare, ai mai multa incredere in tine, nu te limita!!!!!![/quote]

Nu cred ca voi reacționa atât de ok dacã se va intampla asta, reacționez urât atunci când imi vorbește indiferent, dar sã plece..

Cred ca sunt prea orbit, eu tot nu pot face asta. E imposibil sã renunți la cineva pe care îl iubești sau l-ai iubit, pentru mine cel puțin..
kudika_1000366
Postat pe 27 Ianuarie 2016 11:55
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-27 11:55:01......................................
Nu cred ca voi reacționa atât de ok dacã se va intampla asta, reacționez urât atunci când imi vorbește indiferent, dar sã plece..

Cred ca sunt prea orbit, eu tot nu pot face asta. E imposibil sã renunți la cineva pe care îl iubești sau l-ai iubit, pentru mine cel puțin..



Indraznesc sa te contrazic, totul este posibil, daca te vei hotari sa nu mai suferi!!Spun asta vorbind din propria experienta, caci ai, in fata ta, femeia, care a renuntat la iubirea vietii ei, actiune deloc usoara, dar singura cale de a iesi din ceva, ce durea cumplit!!!Nu am murit si nici nu voi muri, dimpotriva, am renascut, si am facut-o printr-un act urias, de vointa!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Ianuarie 2016 12:04
De la: kudika_15804, la data 2016-01-27 12:04:49
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-27 11:55:01......................................
Nu cred ca voi reacționa atât de ok dacã se va intampla asta, reacționez urât atunci când imi vorbește indiferent, dar sã plece..

Cred ca sunt prea orbit, eu tot nu pot face asta. E imposibil sã renunți la cineva pe care îl iubești sau l-ai iubit, pentru mine cel puțin..



Indraznesc sa te contrazic, totul este posibil, daca te vei hotari sa nu mai suferi!!Spun asta vorbind din propria experienta, caci ai, in fata ta, femeia, care a renuntat la iubirea vietii ei, actiune deloc usoara, dar singura cale de a iesi din ceva, ce durea cumplit!!!Nu am murit si nici nu voi muri, dimpotriva, am renascut, si am facut-o printr-un act urias, de vointa!!!

Îmi e prea greu, probabil ca îmi e fricã de singurãtate, cel putin a consider foarte norocos ca am avut o prietenã, nu am incredere în mine, cum pot sã o vãd cu altcineva? Eu o iubesc, o vreau pe ea înapoi.
Probabil este cum spuneți voi, nu se termina lumea aici dar categoric o perioadã vrea poate veni sau nu. Celai probabil va veni. E aiurea. Orice as face la ea mã gândesc. Vãd alte cupluri de ani întregi, și se înțeleg atât de bine cu toate ca sunt certuri și mai grave.

Dacã ar fi sã se despartã de mine, nu știu ce aș face, nu am acest film în cap. O sã mi se taie cheful se orice, îmi e fricã ca dacã se întâmplã sã nu se îndepãrteze și alte persoane de mine.
kudika_1000366
Postat pe 27 Ianuarie 2016 13:07
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-27 13:07:58...............................................................................................


FAbulezi, dar esti iertat, caci esti inca un tanar neinstruit in ale vietii!!!!

Nu ai incredere in tine, te-ai atasat, prea mult, de o persoana, care s-a dovedit nepotrivita pentru tine, caci asta reiese din postarile tale, te simti singur, nu ai prieteni, care sa te ajute sa treci peste acest episod de viata neplacut, dar, cu toate acestea, nu a venit Apocalipsa, tinere!!!!De ce esti atat de temator?????Ai vorbit despre ceea ce ti se intampla cu mama ta????Sau cu tatal tau?????De ce nu te sfatuiesti si cu domniile lor, au experienta de viata, te pot ajuta!!!!

Inca ceva, daca reactionezi urat in situatii dificile, incearca sa te controlezi, acci nicio tanara nu va ramane langa un tanar, ce isi pierde controlul!!!Daca te-ai vaicari mai putin si te-ai hotari sa tratezi totul cu condescendenta data de varsta ta, ar fi aproape perfect!!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Ianuarie 2016 13:47
De la: kudika_15804, la data 2016-01-27 13:47:57
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-27 13:07:58...............................................................................................


FAbulezi, dar esti iertat, caci esti inca un tanar neinstruit in ale vietii!!!!

Nu ai incredere in tine, te-ai atasat, prea mult, de o persoana, care s-a dovedit nepotrivita pentru tine, caci asta reiese din postarile tale, te simti singur, nu ai prieteni, care sa te ajute sa treci peste acest episod de viata neplacut, dar, cu toate acestea, nu a venit Apocalipsa, tinere!!!!De ce esti atat de temator?????Ai vorbit despre ceea ce ti se intampla cu mama ta????Sau cu tatal tau?????De ce nu te sfatuiesti si cu domniile lor, au experienta de viata, te pot ajuta!!!!

Inca ceva, daca reactionezi urat in situatii dificile, incearca sa te controlezi, acci nicio tanara nu va ramane langa un tanar, ce isi pierde controlul!!!Daca te-ai vaicari mai putin si te-ai hotari sa tratezi totul cu condescendenta data de varsta ta, ar fi aproape perfect!!!!


Mã refer ca o sã mã închid chiar foarte mult în mine, mai mult decât sã stau sa-mi plâng de milã dintr-o camerã și sã am nopți nedormite, nemâncat, nu o sã fac. Așa reacționez de obicei, îmi e fricã sã nu se întâmple iar.

Nu știu de ce, nu am incredere în mine, parcã aș plânge, parcã nu, cu toate ca nu am fãcut asta pânã acum, am ajuns intr-un punct în care nu mai știu ce sã fac. Mai mult ca sigur m-am atașat chiar foarte mult.

Mã bucur enorm de mult ca mã ajutați și simt ca cineva mã înțelege în sfârșit, voi vorbi și cu mama dupã cele spuse, poate mã va ajuta.

Acum, las totul sã fie de la sine.. Ce pot face altceva..
kudika_1000366
Postat pe 27 Ianuarie 2016 14:20
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-26 21:25:46 Ce sa fac?


gogule, din ce scrii tu nu reiese ca mai faceti si sex. o risipa.
kudika_999857
Postat pe 27 Ianuarie 2016 14:31
De la: kudika_999857, la data 2016-01-27 14:31:20
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-26 21:25:46 Ce sa fac?


gogule, din ce scrii tu nu reiese ca mai faceti si sex. o risipa.


Ehm, asta e altã mâncare de pește, nu asta am vrut de la început.
kudika_1000366
Postat pe 27 Ianuarie 2016 14:37
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-27 14:20:10
Nu știu de ce, nu am incredere în mine, parcã aș plânge, parcã nu, cu toate ca nu am fãcut asta pânã acum, am ajuns intr-un punct în care nu mai știu ce sã fac. Mai mult ca sigur m-am atașat chiar foarte mult.

Mã bucur enorm de mult ca mã ajutați și simt ca cineva mã înțelege în sfârșit, voi vorbi și cu mama dupã cele spuse, poate mã va ajuta.

Acum, las totul sã fie de la sine.. Ce pot face altceva..



Tinere, traiesti o perioada specifica varstei tale, toti am trecut prin asa ceva, fiecare la momentul potrivit, si iata-ne, suntem in viata!!!!Trebuie sa ai rabdare cu tine si, deasemenea, sa ai langa tine o persoana apropiata careia sa i te confesezi, mama ta este persoana potrivita!!!!Lasa jena la o parte si discuta cu domnia sa, este mama ta, cu siguranta, te va asculta, caci aici este problema, nu te asculta nimeni!!!!!!!Furiile adolescentei creeaza asemenea probleme, te asigur ca , domnisoara, care este acum in viata ta, nu va fi ultima, vei mai cunoaste tinere, chair este recomandat sa fii sociabil, sa iti alegi un anturaj in care sa te simti bine, este foarte important pentru un tanar de varsta ta!!!!

Aeeriseste-ti viata, nu iti imbuiba mintea si sufletul cu fel si fel de ganduri!!!Ai o varsta frumoasa, cu care nu te vei mai intalni, bucura-te de anii tai frumosi, sunt unici!!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Ianuarie 2016 14:37
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-27 14:37:07
De la: kudika_999857, la data 2016-01-27 14:31:20
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-26 21:25:46 Ce sa fac?


gogule, din ce scrii tu nu reiese ca mai faceti si sex. o risipa.


Ehm, asta e altã mâncare de pește, nu asta am vrut de la început.



Nu cred ca aceasta este problema in acest moment!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Ianuarie 2016 14:51
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-27 14:37:07
De la: kudika_999857, la data 2016-01-27 14:31:20
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-26 21:25:46 Ce sa fac?


gogule, din ce scrii tu nu reiese ca mai faceti si sex. o risipa.


Ehm, asta e altã mâncare de pește, nu asta am vrut de la început.


sa inteleg ca neglijezi acest aspect?
kudika_999857
Postat pe 27 Ianuarie 2016 15:52
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-27 14:37:07
De la: kudika_999857, la data 2016-01-27 14:31:20
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-26 21:25:46 Ce sa fac?


gogule, din ce scrii tu nu reiese ca mai faceti si sex. o risipa.


Ehm, asta e altã mâncare de pește, nu asta am vrut de la început.


sa inteleg ca neglijezi acest aspect?
kudika_999857
Postat pe 27 Ianuarie 2016 15:52
Draga Tinere,
Eu cred ca tu ai o grava problema de autostima!!!
Daca persoana de langa tine nu te apreciaza, scapa, fugi....ti-o spun din experienza! Nu e comfortant, ba chiar e frustrant sa alimentezi o relatie care te va trasforma intr-un barbat incapabil sa simta ceva mai mult decat sentiemente mediocre de neincredere!!

Daca simti ca nu merge, du-te! Nu te lasa trasformat intr-un capriciu, sau intr-o papusa masculina! Respecto e vital in vista!!!!

La 22 de ani, ai vista incinte..si femei vei cunoaste, si e important sa le cunosti acum...Iar de prieteni, nu iti fa griji...se va face selectia naturala la dei adevarati, in momentul in care vei aves cu adevarat nevoie de ei!!

Capul sus si incearca sa iti dai mai multa valoare!!!!
stuff
Postat pe 27 Ianuarie 2016 19:51
Am vorbit cu mama mea pe acest subiect, m-a ajutat, a renuntat la ce facea pentru a ma ajuta, nu stiu de ce am evitat de multe ori sa vorbesc cu ea.

Intr-un final, vom vorbi despre relatia noastra, sa clarificam mai multe chestii, am o ultima speranta, daca nu, cred ca eu voi face acel pas. Nu mai suport sa sufar in fiecare zi, decat o suferinta continua si lenta, mai bine una puternica dar totusi trecatoare.

Mi-ati dat incredere in mine, parca vad totul altfel, mereu vorbeam doar cu mine, nu si cu altii, in sfarsit mi-am deschis sufletul, cuiva.

Am nevoie de persoane ca dvs., sincer, ma bucur enorm ca ma ajutati, cu toate ca nu ne cunoastem. Sper din tot sufletul sa tinem legatura, va voi spune ce se mai intampla.
kudika_1000366
Postat pe 27 Ianuarie 2016 20:42
Prietene, cand esti adolescent ai impresia ca totul e roz si frumos si ca fata/baiatul care ti-a intrat la suflet este cea mai cea, unica si aleasa langa care iti vei petrece viata intreaga. E cam evaziva descrierea dar tare imi e ca la varsta ei nu prea are vreun reper si nu se mai simte bine langa tine. Incearca sa te descurajeze si sa te faca sa renunti pt ca ea nu stie. Arata-i putina demnitate masculina, intoarce foia si demonstreaza-i ca nu esti vreo jacheta pe care o foloseste la vreme de ploaie. Ca fapt divers, fa tot posibilul si recastiga-ti stima de sine sa poti lua deciziile cu raspundere, altfel ai sa stai pe kudica asteptand sfaturi obiective sau subiective.. Succes si poate scrii cum decurge treaba
Darius_
Postat pe 28 Ianuarie 2016 05:12
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-27 20:42:30Am vorbit cu mama mea pe acest subiect, m-a ajutat, a renuntat la ce facea pentru a ma ajuta, nu stiu de ce am evitat de multe ori sa vorbesc cu ea.

Intr-un final, vom vorbi despre relatia noastra, sa clarificam mai multe chestii, am o ultima speranta, daca nu, cred ca eu voi face acel pas. Nu mai suport sa sufar in fiecare zi, decat o suferinta continua si lenta, mai bine una puternica dar totusi trecatoare.

Mi-ati dat incredere in mine, parca vad totul altfel, mereu vorbeam doar cu mine, nu si cu altii, in sfarsit mi-am deschis sufletul, cuiva.

Am nevoie de persoane ca dvs., sincer, ma bucur enorm ca ma ajutati, cu toate ca nu ne cunoastem. Sper din tot sufletul sa tinem legatura, va voi spune ce se mai intampla.



Bravos, tinere, apropie-te de mama ta, discuta cu ea, va sti sa te asculte!!!!VIata te asteapta, parcurge-o frumos si, mai ales, curat, in deplina comuniune cu tine insuti!!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Ianuarie 2016 06:58
Inca astept pana putem vorbi sambata, momentan e ok, dar nu cum era inainte categoric. Ma astept sa nu-mi spuna, e genul de persoana care mai mult isi exprima sentimentele prin share-uit poze triste / deprimante / cu subinteles pe retele de socializare. Urasc asta, zici ca e ceva joc de ghicit, asa in fata nu-mi spune.

Sa vad sambata, daca nu, incerc sa trec mai departe, categoric va fi greu, imi e greu de acum sa ma gandesc.

Multi dintre prieteni, banuiesc, tin cu ea. Mai ales baietii, pentru ca mneh, e fata, e in interesul lor, de singurate imi este cel mai frica.

E cam imatura, nu inteleg de ce este asa. Ai mei sunt impreuna de la 18 ani, amandoi. In ziua de astazi, sunt exact ca in prima zi, ii invidiez din acest punct de vedere.

Inca astept ziua de sambata, pana atunci, incerc sa imi fac mai mult timp pentru mine, sa ma incurajez.
kudika_1000366
Postat pe 28 Ianuarie 2016 20:48
De la: kudika_15804, la data 2016-01-28 06:58:14
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-27 20:42:30Am vorbit cu mama mea pe acest subiect, m-a ajutat, a renuntat la ce facea pentru a ma ajuta, nu stiu de ce am evitat de multe ori sa vorbesc cu ea.

Intr-un final, vom vorbi despre relatia noastra, sa clarificam mai multe chestii, am o ultima speranta, daca nu, cred ca eu voi face acel pas. Nu mai suport sa sufar in fiecare zi, decat o suferinta continua si lenta, mai bine una puternica dar totusi trecatoare.

Mi-ati dat incredere in mine, parca vad totul altfel, mereu vorbeam doar cu mine, nu si cu altii, in sfarsit mi-am deschis sufletul, cuiva.

Am nevoie de persoane ca dvs., sincer, ma bucur enorm ca ma ajutati, cu toate ca nu ne cunoastem. Sper din tot sufletul sa tinem legatura, va voi spune ce se mai intampla.



Bravos, tinere, apropie-te de mama ta, discuta cu ea, va sti sa te asculte!!!!VIata te asteapta, parcurge-o frumos si, mai ales, curat, in deplina comuniune cu tine insuti!!!!

Aceeași rutinã, același sictir. O zi da, o zi nu. Se schimba de la zi la zi. Refuza sã mã apropii de ea indirect, "sunt obositã", "stai așa", "mã mãnâncã x". Când dau sã o sãrut, îmi da obrazul. Nu mai știu când a fost ultima oarã când am luat-o în brate.

Of.. E aiurea.
kudika_1000366
Postat pe 29 Ianuarie 2016 09:43
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-29 09:43:31.................................
Aceeași rutinã, același sictir. O zi da, o zi nu. Se schimba de la zi la zi. Refuza sã mã apropii de ea indirect, "sunt obositã", "stai așa", "mã mãnâncã x". Când dau sã o sãrut, îmi da obrazul. Nu mai știu când a fost ultima oarã când am luat-o în brate.

Of.. E aiurea.



"Aceeași rutinã, același sictir."

Ce doresti mai mult de atat?????Din pacate, tu creezi aceasta stare de lucruri, prin insistenta ta nepotrivita!!!! Daca este obosita, las-o sa se odihneasca definitiv, fii convins ca, alaturi de alt tanar, nu mai este obosita!!!!Numai tu nu intelegi acest lucru!!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Ianuarie 2016 10:24
De la: kudika_15804, la data 2016-01-29 10:24:17
De la: kudika_1000366, la data 2016-01-29 09:43:31.................................
Aceeași rutinã, același sictir. O zi da, o zi nu. Se schimba de la zi la zi. Refuza sã mã apropii de ea indirect, "sunt obositã", "stai așa", "mã mãnâncã x". Când dau sã o sãrut, îmi da obrazul. Nu mai știu când a fost ultima oarã când am luat-o în brate.

Of.. E aiurea.



"Aceeași rutinã, același sictir."

Ce doresti mai mult de atat?????Din pacate, tu creezi aceasta stare de lucruri, prin insistenta ta nepotrivita!!!! Daca este obosita, las-o sa se odihneasca definitiv, fii convins ca, alaturi de alt tanar, nu mai este obosita!!!!Numai tu nu intelegi acest lucru!!!!


Probabil sunt prea încãpãțânat în acest punct de vedere. Mie îmi e greu sã renunț la o persoanã. Categoric, dintr-un final dacã lucrurile nu se vor schimba și ceea ce cred ca nu o sã se întâmple, las baltã toatã situația și încerc sa-mi vãd de viațã mea.
kudika_1000366
Postat pe 29 Ianuarie 2016 11:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa continui sau sa renunt? 5 De la: SweetDadyD 14 Aprilie 2009 14:15
cine poate raspunde la aceasta problema 37 De la: lumimari 14 Iunie 2009 08:49
Eu pesti,El,berbec... 5 De la: Chocolatzyk 20 Decembrie 2010 15:57
a disparut 13 De la: kudika068825 19 Septembrie 2009 14:08
barbatul varsator????pareri.... 20 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:54