Setari Cookie-uri

Caut Motivația....

De la: CosminEu, la data 2016-02-05 13:07:52..............................
Dupa cum spuneam... mai usor de spus decat de pus in aplicare. Am scris mai sus.. prietenii de aici sunt mai mult familia ei si persoanele pe care le am cunoscut prin ei. Si nu sunt genul care abordeaza femei pe strada. (Poate din pacate ca nu sunt)



Ai dreptate, dar pana la un punct.
Domnule draga, inteleg ca, in acest moment, te afli inca in strainatate, dar urmeaza sa revii in tara, nu?????Pai, in acest caz, de ce nu ai rabdare sa te intorci in localitatea de domiciliu, poate va aparea o ocazie sa cunosti o tanara, care sa te placa suficient de mult incat sa accepte si existenta copilasului tau, caci, te avertizez, iti va fi greu sa cunosti o doamna, care sa accepte un copil dintr-o relatie anterioara, de-a partenerului ei!!!Nu multe femei accepta asaa ceva!!!Situatia ta iti poate aduce multe dezamagiri, in ceea ce privesc potentialele partenere, pe care, poate, le vei placea, dar, care, din pacate, nu iti vor accepta copilul!!!!!!

In ceea ce priveste abordarea femeilor, ma abtin de la comentarii suplimentare!!!Oricum, un barbat adevarat nu va acosta femei pe strada, dar nici in mediul virtual!!!Imi mentin opinia exprimata la inceputul postarilor mele!!
kudika_15804
Postat pe 5 Februarie 2016 14:21
De la: CosminEu, la data 2016-02-05 13:14:49
De la: editore, la data 2016-02-05 08:34:43
Ce sa intamplat asa de grav de nu mai vrei cu sotia si copilu ?

Sa inteleg ca este mai simplu sa cresti copilu alteia , nu ca ar fi ceva gresit ...



Nu e nimic de genul. Nu mai era nimic intre noi. Doar o amicitie. Atat. Consider ca inca sunt prea tanar ca sa stau cu cineva din obianuinta sau comoditate. M am gandit la copil. De aia am ramas impreuna pana acum. Terminata este de mult relatia. Dar eu am tot sperat...



Multi parteneri de cuplu se chinuie reciproc, mentinandu-se intr-un cuplu cu copii, doar de dragul compromisului, dar aceasta este o viata fara "viata", se traieste in minciuna, iar lipsa iubirii sapa adanc!!!Nu ma intereseaza motivele despartirii voastre, le intuiesc, dar nu are rost sa insist pe ceva, ce nu mai este valabil!!!Copiii nu au nicio vina pentru neintelegerea dintre parintii lor, si, tocmai de aceea, nu trebuie sa fie traumatzati intr-o familie, care nu se mai bazeaza pe nimic viabil!!!Unde dispare iubirea si respectul, haosul isi face loc!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Februarie 2016 14:27
De la: kudika_15804, la data 2016-02-05 08:35:13
De la: editore, la data 2016-02-05 08:28:05........................................
Sunt draga destule care s au intors din tari straine "ca vacile " si la propriu si la figurat ..



Hmmmmmmmmmmmm, urata exprimare, nu cunosc motivele pentru care reactionezi cu un astfel de raspuns, nici nu ma preocupa motivul prea mult, dar ii doresc "Succes" lui Cosmin in gasirea unei partenere, , dar nu pe astfel de site-uri, ci in viata de zi cu zi!!!!

Dar ce au site urile alea? Nu înțeleg. Serios,chiar intreb. Ce e in ne regula cu ele ?
CosminEu
Postat pe 5 Februarie 2016 18:11
De la: kudika_15804, la data 2016-02-05 14:21:09
De la: CosminEu, la data 2016-02-05 13:07:52..............................
Dupa cum spuneam... mai usor de spus decat de pus in aplicare. Am scris mai sus.. prietenii de aici sunt mai mult familia ei si persoanele pe care le am cunoscut prin ei. Si nu sunt genul care abordeaza femei pe strada. (Poate din pacate ca nu sunt)



Ai dreptate, dar pana la un punct.
Domnule draga, inteleg ca, in acest moment, te afli inca in strainatate, dar urmeaza sa revii in tara, nu?????Pai, in acest caz, de ce nu ai rabdare sa te intorci in localitatea de domiciliu, poate va aparea o ocazie sa cunosti o tanara, care sa te placa suficient de mult incat sa accepte si existenta copilasului tau, caci, te avertizez, iti va fi greu sa cunosti o doamna, care sa accepte un copil dintr-o relatie anterioara, de-a partenerului ei!!!Nu multe femei accepta asaa ceva!!!Situatia ta iti poate aduce multe dezamagiri, in ceea ce privesc potentialele partenere, pe care, poate, le vei placea, dar, care, din pacate, nu iti vor accepta copilul!!!!!!

In ceea ce priveste abordarea femeilor, ma abtin de la comentarii suplimentare!!!Oricum, un barbat adevarat nu va acosta femei pe strada, dar nici in mediul virtual!!!Imi mentin opinia exprimata la inceputul postarilor mele!!


1 nu acum revin in tara, in vre o 2 sau 3 ani. Am zis ca incerc intai sa realizez ceva aici. Sa stiu macar pt ce am plecat.
2 fetita e cu mama ei. Si oricum o femeie care vede un copil ca o povara nu prea e femeie. Cel putin nu o femeie pe care as dori eu sa o cunosc.
3 despre abordari... dupa cum am mai zis.. am optiuni limitate. Pe de o parte trebuie sa muncesc ca sa... (vezi punctul 1 ) deci nu prea vad cum ini pot face prieteni noi, iesiri etc. Si xu virtualul... as vrea cineva sa imi explice si mie exact ce e in neregula cu acele site uri. Vb serios.
CosminEu
Postat pe 5 Februarie 2016 18:16
De la: editore, la data 2016-02-05 08:34:43
Ce sa intamplat asa de grav de nu mai vrei cu sotia si copilu ?

Sa inteleg ca este mai simplu sa cresti copilu alteia , nu ca ar fi ceva gresit ...



Serios?asa vezi tu situatia?imi las copilul ca sa il cresc pe al alteia? Eu o vad asa: o relatie chinuita sa terminat si acum incerc sa o iau de la capat. Indiferent daca viitoarea are copil sau nu.
Om sa fie.
CosminEu
Postat pe 5 Februarie 2016 18:20
Cosmin, daca relatia voastra nu a functionat nu esti de condamnat, fiecare are dreptul la fericire. Banuiesc ca a-ti cazut de comun acord asupra divortului si banuiesc ca nu-ti este usor sa treci peste asa ceva, mai ales cand este vorba si de un copilas.
Pe siteul asta suntem cam toate tipurile de femei, la fel ca si in viata reala.
Problema acum este, poti gasii virtual o gramada de femei, dispuse sa flirteze cu tine, dar te asigur ca una care-si cauta un partner serios, nu o sa o gasesti aici.
Site-urile matrimoniale sunt intr-adevar mai nimerite, pentru ca acolo fiecare isi declina intentia de a-si cauta un partner, pe cand aici, marea majoritate vin sa-si spuna probleme si sa ceara o parere/ sfat/ opinie, altele fac trafic de plictiseala, petrecandu-si viata virtual mai mult decat real (uita-te si tu la numarul de postari si vei vedea cam cine isi petrece veacul pe forum) si vei trage singur concluzii.
kudika_11495
Postat pe 5 Februarie 2016 22:23
De la: CosminEu, la data 2016-02-05 18:20:04
De la: editore, la data 2016-02-05 08:34:43
Ce sa intamplat asa de grav de nu mai vrei cu sotia si copilu ?

Sa inteleg ca este mai simplu sa cresti copilu alteia , nu ca ar fi ceva gresit ...



Serios?asa vezi tu situatia?imi las copilul ca sa il cresc pe al alteia? Eu o vad asa: o relatie chinuita sa terminat si acum incerc sa o iau de la capat. Indiferent daca viitoarea are copil sau nu.
Om sa fie.



Pana una-alta, nu am vazut nicaieri sa se mentioneze ca el ar cauta o alta cu copil, nici nu s-a pus problema de a-si abandona copilul lui si a-l creste pe al alteia. Eu am inteles ca s-a despartit ca un om normal de sotie, ca au un copil impreuna, ca copilasul a ramas cu mama, ceea ce mi se pare perfect normal si ca omul vrea sa-si refaca viata cu o alta femeie.

Nici faptul ca munceste afara nu-i relevant. Asta este problema lui si nu vad nici un impediment sa-si continue viata oriunde s-ar afla in lume, dreptul la fericire il are fiecare.

kudika_11495
Postat pe 5 Februarie 2016 22:28
Perfect spus.
CosminEu
Postat pe 6 Februarie 2016 07:25
De la: CosminEu, la data 2016-02-05 18:11:53
De la: kudika_15804, la data 2016-02-05 08:35:13
De la: editore, la data 2016-02-05 08:28:05........................................
Sunt draga destule care s au intors din tari straine "ca vacile " si la propriu si la figurat ..



Hmmmmmmmmmmmm, urata exprimare, nu cunosc motivele pentru care reactionezi cu un astfel de raspuns, nici nu ma preocupa motivul prea mult, dar ii doresc "Succes" lui Cosmin in gasirea unei partenere, , dar nu pe astfel de site-uri, ci in viata de zi cu zi!!!!

Dar ce au site urile alea? Nu înțeleg. Serios,chiar intreb. Ce e in ne regula cu ele ?



Ca parere personala, eu, una, nu cred in veridicitatea relatiilor , care incep in mediul virtual!!!!

Domnule draga, trebuie sa cunosti o persoana, care sa fie aproape de tine, cu care sa comunici direct, nu prin intermediul calculatorului, caci, din spatele ecranului monitorului, totul pare perfect, totul este formidabil, dar se minte in continuu, se prezinta date false, si, nu in ultimul rand, persoana, care vorbeste cu tine flirteaza, simultan, cu inca "n" persoane!!Acesta este sptiul virtual!!!OMUL SE CUNOASTE "LIVE"!!!!!

Site-urile de socializare nu prezinta valabilitate in relatii, chiar daca aventurile se desfasoara in mod constant, dar nu cred ca doresti asa ceva!!!In spatele socializarii, practicata de unii useri, se ascund multe lucruri urate, indeparteaza-te de asa ceva!!!

Daca tot insisti pe tema aceasta, cauta link-urile site-urilor matrimoniale, care au acest domeniu de activitate, poate vei gasi ceea ce cauti!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Februarie 2016 08:39
De la: CosminEu, la data 2016-02-05 18:16:06
1 nu acum revin in tara, in vre o 2 sau 3 ani. Am zis ca incerc intai sa realizez ceva aici. Sa stiu macar pt ce am plecat.
2 fetita e cu mama ei. Si oricum o femeie care vede un copil ca o povara nu prea e femeie. Cel putin nu o femeie pe care as dori eu sa o cunosc.
3 despre abordari... dupa cum am mai zis.. am optiuni limitate. Pe de o parte trebuie sa muncesc ca sa... (vezi punctul 1 ) deci nu prea vad cum ini pot face prieteni noi, iesiri etc. Si xu virtualul... as vrea cineva sa imi explice si mie exact ce e in neregula cu acele site uri. Vb serios.



Nicio femeie, care doreste o relatie solida nu va accepta distanta in cadrul unei relatii cu tine, presupunand ca vei gasi o partenera!!!!

Asteapta pana la revenirea ta in tara, dupa care vei putea sa reincepi cautarea unei femei!!!!Cu atta mai mult, cu cat ai un copil!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Februarie 2016 08:42
De la: CosminEu, la data 2016-02-05 11:14:40
De la: Rotty_, la data 2016-02-05 07:00:48Numai cei ce nu vor sa-si puna un nume asa ca mine si ca tine.
Referitor la problema ta, de ce cauti neaparat o relatie online ? Oi fi eu mai demodata, dar gasesc ca cunostintele facute "live" sunt mult mai sanatoase si de viitor.
Cosmine, cu tine vorbesc. Neata :)

Nu tin neaparat sa fie online dar pare mai facila solutia.
Am scris mai sus de ce nu incerc "live" Nu am prieteni aici si nu sunt genul care acosteaza fete pe strada.




Nici nu ti-ar mai sta bine la varsta ta sa "agheti" femei pe strada. Dar asta nu e acelasi lucru cu a flirta....in cazul in care conjunctura te aduce in preajma unei femei care te atrage. Nu toate "lipelile" se fac in cercuri de prieteni si...nu sti niciodata ce iti e tie pus deoparte.
Buna dimineata :)
Rotty_
Postat pe 6 Februarie 2016 08:44
"Care din voi e mai ipocrita ? Se pare ca e o concurenta intre voi doua una mai presus ca alta , ca intre doua prietene"


http://49.media.tumblr.com/3bd98c58b9ebc78cce9ebb2d1e6dab0c/tumblr_nyiqv7feah1risr9ko1_500.gif



Rotty_
Postat pe 6 Februarie 2016 09:41
De la: kudika_15804, la data 2016-02-06 08:42:55
De la: CosminEu, la data 2016-02-05 18:16:06
1 nu acum revin in tara, in vre o 2 sau 3 ani. Am zis ca incerc intai sa realizez ceva aici. Sa stiu macar pt ce am plecat.
2 fetita e cu mama ei. Si oricum o femeie care vede un copil ca o povara nu prea e femeie. Cel putin nu o femeie pe care as dori eu sa o cunosc.
3 despre abordari... dupa cum am mai zis.. am optiuni limitate. Pe de o parte trebuie sa muncesc ca sa... (vezi punctul 1 ) deci nu prea vad cum ini pot face prieteni noi, iesiri etc. Si xu virtualul... as vrea cineva sa imi explice si mie exact ce e in neregula cu acele site uri. Vb serios.



Nicio femeie, care doreste o relatie solida nu va accepta distanta in cadrul unei relatii cu tine, presupunand ca vei gasi o partenera!!!!

Asteapta pana la revenirea ta in tara, dupa care vei putea sa reincepi cautarea unei femei!!!!Cu atta mai mult, cu cat ai un copil!!!


Dar o aduc aici. :)
CosminEu
Postat pe 6 Februarie 2016 11:47
De la: Rotty_, la data 2016-02-06 09:41:58"Care din voi e mai ipocrita ? Se pare ca e o concurenta intre voi doua una mai presus ca alta , ca intre doua prietene"


http://49.media.tumblr.com/3bd98c58b9ebc78cce9ebb2d1e6dab0c/tumblr_nyiqv7feah1risr9ko1_500.gif






Stii ca exista doua tipuri fundamentale de moralitate , nu? Raspunsul tau mov ,vorbeste de la sine ...
kudika_988778
Postat pe 6 Februarie 2016 14:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Soacra acra caree impotriva...un sfat 2:D 27 De la: dulseee 10 Aprilie 2009 19:59
vreu sa vorbeasca cu mine 33 De la: myguardianangel 8 Martie 2010 11:52
caut prietena 5 De la: stem_29 28 August 2010 01:40
Oare o noua viata? 17 De la: dorina_77 3 Septembrie 2009 20:46
care e faza cu mana prin par. 32 De la: Ian504087 16 Aprilie 2012 15:24