Setari Cookie-uri

Cum știi cu adevãrat dacã un bãrbat se "schimba"

Bunã. Ma numesc Larisa și am nevoie de sfaturi și pãreri legate de relația mea deoarece poate din exterior lucrurile se observa mai clar. Am 23 de ani și sunt într-o relație de aproape 3 ani cu un bãiat de 29 (da, este încã bãiat). La începutul relației a fost foarte greu, am trecut cu vederea peste multe lucruri (fãrã sa ma fi înșelat) dar ma gândesc la aceste lucruri și acum și poate am dreptate sa o fac. Cel mai rãu lucru despre care vreau sa aud pãrerea voastrã este urmãtorul. Dacã el la 27-28 de ani intra cu fete de 13-14 ani în vorba și era interesat fizic de ele.... Ce caracter poate avea aceasta persoana? Este o prostie de moment sau va rãmâne mereu cu gândirea asta? Acum încearcã sa para altfel dar încã adaugã pe net fete cu sânii la vedere, fuste scurte, etc... Va rog sa îmi spuneți o pãrere sincera.
kudika_1000952
Postat pe 5 Februarie 2016 15:13
De la: kudika_1000952, la data 2016-02-05 15:13:20Bunã. Ma numesc Larisa și am nevoie de sfaturi și pãreri legate de relația mea deoarece poate din exterior lucrurile se observa mai clar. Am 23 de ani și sunt într-o relație de aproape 3 ani cu un bãiat de 29 (da, este încã bãiat). La începutul relației a fost foarte greu, am trecut cu vederea peste multe lucruri (fãrã sa ma fi înșelat) dar ma gândesc la aceste lucruri și acum și poate am dreptate sa o fac. Cel mai rãu lucru despre care vreau sa aud pãrerea voastrã este urmãtorul. Dacã el la 27-28 de ani intra cu fete de 13-14 ani în vorba și era interesat fizic de ele.... Ce caracter poate avea aceasta persoana? Este o prostie de moment sau va rãmâne mereu cu gândirea asta? Acum încearcã sa para altfel dar încã adaugã pe net fete cu sânii la vedere, fuste scurte, etc... Va rog sa îmi spuneți o pãrere sincera.



Daca ai dubii in ceea ce priveste frumusetea caracterului iubitului tau, cum justifici cei aproape trei ani de relatie, caci ceea ce spui despre prietenul tau nu apare peste noapte, sunt manifestari, ce au un istoric?????Ii plac copilasii, ce ti se pare atat de extraordinar, stiind ca aceasta preferinta si atractie nu mai este ceva intalnit sporadic, ci sunt extinse in lumea in care traim????Nu este prostie de moment, prezinta o astfel de iclinatie, care poate disparea sau nu, insa, se poate accentua in timp!!!!De ce nu ai discutat aceste probleme cu iubitul tau???

Ce loc ocupi in aria lui de interes, din punct de vedere sentimental?????

De ce ai trecut cu vederea multe lucruri?????Afla un adevar, daca o relatie prezinta fisuri inca de la inceputul ei, acele fisuri nu vor disparea in timp, dimpotriva!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Februarie 2016 16:20
De la: kudika_1000952, la data 2016-02-05 15:13:20Bunã. Ma numesc Larisa și am nevoie de sfaturi și pãreri legate de relația mea deoarece poate din exterior lucrurile se observa mai clar. Am 23 de ani și sunt într-o relație de aproape 3 ani cu un bãiat de 29 (da, este încã bãiat). La începutul relației a fost foarte greu, am trecut cu vederea peste multe lucruri (fãrã sa ma fi înșelat) dar ma gândesc la aceste lucruri și acum și poate am dreptate sa o fac. Cel mai rãu lucru despre care vreau sa aud pãrerea voastrã este urmãtorul. Dacã el la 27-28 de ani intra cu fete de 13-14 ani în vorba și era interesat fizic de ele.... Ce caracter poate avea aceasta persoana? Este o prostie de moment sau va rãmâne mereu cu gândirea asta? Acum încearcã sa para altfel dar încã adaugã pe net fete cu sânii la vedere, fuste scurte, etc... Va rog sa îmi spuneți o pãrere sincera.


In primul rand, un baiat la 29 de ani nu mai este baiat, este barbat in tot sensul cuvantului, ca-ti place ori ba, este barbat!
Preferintele lui pentru fetite de 13-14 ani raman preferinte selective si daca nu-ti place inclinatiile lui sa vrajeasca copilite nu ai decat sa-ti cauti un barbat adevarat.
Faptul ca, inca posteaza poze cu nuduri de femei goale sau cu sani la vedere, este felul lui de a-si exprima sexualitatea. Pentru unii este cool sa posteze asa ceva, pentru altii este un fetis sau o excitare.

Cat priveste schimbatul barbatului, daca nu s-a schimbat pana acum, cand are aproape 30, nu o va face niciodata.
Din pacate astea sunt preferintele lui ca-ti place ori ba. Se pare ca nu-i pasa nici de parerea ta si nici a altora, altfel nu ar posta ceea ce tie ti se pare poate imatur pe net.
Este o prostie, din punctul tau de vedere, care vezi total diferit lucrurile astea, poate pentru el sunt normale si-l caracterizeaza.

Sfatul meu: voi sunteti nepotriviti ca si caracter, preferinte si banuiesc ca cuplu. In cazul asta, cand el este asa cum este, si indiferent ceea ce i-ai face si ti-ar promite, categoric se va ascunde de tine si va face tot ceea ce ii place, te sfatuiesc sa-ti cauti un barbat care sa-ti indeplineasca criteriile dupa care te uiti tu.

Crede-ma, la 30 de ani nu mai este nimeni copil si caracterul este format, deci, practic imposibil sa-l mai schimbi. Un barbat va invata sa-si ascunda adevarete capricii si preferinte daca contravin cu preferintele partnerei sau a colectivului in care se invarte, dar cand este singur, tot preferintele ascunse vor prima.
kudika_11495
Postat pe 6 Februarie 2016 00:04
De la: kudika_1000952, la data 2016-02-05 15:13:20Bunã. Ma numesc Larisa și am nevoie de sfaturi și pãreri legate de relația mea deoarece poate din exterior lucrurile se observa mai clar. Am 23 de ani și sunt într-o relație de aproape 3 ani cu un bãiat de 29 (da, este încã bãiat). La începutul relației a fost foarte greu, am trecut cu vederea peste multe lucruri (fãrã sa ma fi înșelat) dar ma gândesc la aceste lucruri și acum și poate am dreptate sa o fac. Cel mai rãu lucru despre care vreau sa aud pãrerea voastrã este urmãtorul. Dacã el la 27-28 de ani intra cu fete de 13-14 ani în vorba și era interesat fizic de ele.... Ce caracter poate avea aceasta persoana? Este o prostie de moment sau va rãmâne mereu cu gândirea asta? Acum încearcã sa para altfel dar încã adaugã pe net fete cu sânii la vedere, fuste scurte, etc... Va rog sa îmi spuneți o pãrere sincera.


Nu despre modul lui de gandire trebuie sa-ti pui intrebari , ci despre caracterul tau care este echivalent cu al sau , din moment ce-i esti alaturi cautandu-ti scuze , aparandu-l totodata ca nu te-a inselat vreodata .
Nu cumva gelozia ta este atat de mare , incat ai ajuns sa-i regizezi clisee pt a-l da un exeplu negativ , sa-l poti domina ?
Altfel nu vad de ce ai fi stat langa el atata timp.
kudika_988778
Postat pe 6 Februarie 2016 14:48
'exemplu
kudika_988778
Postat pe 6 Februarie 2016 14:52
Barbatii au ritmul lor de a se maturiza. Unii mai rapid, altii mai 'treptat'. Cred ca depinde mult cum se manifesta relatia voastra si cat de interesata esti de el. Incearca sa-l pui la punct putin si vezi ce vrea de la relatie.. Adevarul e ca pustoiacele de 14-15 ani sunt foarte dezvoltate fizic in multe cazuri si atrag atentia des, dar iubitul/prietenul tau ar trebui sa aiba in vedere si faptul ca are pe cineva..deja.
Darius_
Postat pe 7 Februarie 2016 05:16
Cum știi cu adevãrat dacã un bãrbat se "schimba"



R .. Dupa miros !!
editore
Postat pe 12 Februarie 2016 10:39
De la: editore, la data 2016-02-12 10:39:09Cum știi cu adevãrat dacã un bãrbat se "schimba"



R .. Dupa miros !!



Pfuaiiiiiiiiii, mi-ai furat raspunsul!!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Februarie 2016 12:24
oamenii nu se schimba, daca asa ii e caracterul, asa ramane...poate doar o sa mascheze asta, ceea ce oricum nu va ajuta.
crissulinaa
Postat pe 13 Februarie 2016 15:25
Buna,

Tu de fapt ce iti doresti de la tine, de la aceasta relatie?
GabrielleB
Postat pe 7 Septembrie 2016 19:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ganduri nelinistite 23 De la: pickard 4 Mai 2011 16:05
barbat urat si bine facut sau barbatul uscat si frumusel? 337 De la: pickard 7 Martie 2011 19:56
Nu mai stiu e sa fac............ 14 De la: amanda01 11 August 2009 15:56
O dilema si poate un raspuns 20 De la: AliceP 24 Octombrie 2009 00:05
cadouri speciale. 12 De la: scorpyoW 15 Ianuarie 2011 17:34