Setari Cookie-uri

un sfat, o parere?!

Buna seara, am si eu o problema. Nici macar nu stiu cu ce sa incep si ce sa intreb defapt. Am mai scris si pe alt formum dar am fost luata la misto, ma rog. Poate aici o sa imi dea si mie cineva un sfat ok.

Am o relatie de cativa ani, am fost amandoi virgini si suntem si acuma. care este cauza? nu vrea el sa o facem pana la casatorie? tin sa mentionez si faptul ca el a fost adventist pana acum 3 ani. Sau pur si simplu sa fie frustrat, rusinos si neincrezator pentru ca are peste 20 de ani si este virgin inca si nepriceput la pat? habar n-am. Nici sa il insel nu am vrut, dar deja merg spre 25 de ani si hormonii si depresia mea o iau razna.

Multumesc anticipat!
kudika_1005027
Postat pe 13 Martie 2016 20:30
De la: kudika_1005027, la data 2016-03-13 20:30:37Buna seara, am si eu o problema. Nici macar nu stiu cu ce sa incep si ce sa intreb defapt. Am mai scris si pe alt formum dar am fost luata la misto, ma rog. Poate aici o sa imi dea si mie cineva un sfat ok.

Am o relatie de cativa ani, am fost amandoi virgini si suntem si acuma. care este cauza? nu vrea el sa o facem pana la casatorie? tin sa mentionez si faptul ca el a fost adventist pana acum 3 ani. Sau pur si simplu sa fie frustrat, rusinos si neincrezator pentru ca are peste 20 de ani si este virgin inca si nepriceput la pat? habar n-am. Nici sa il insel nu am vrut, dar deja merg spre 25 de ani si hormonii si depresia mea o iau razna.

Multumesc anticipat!



De ce nu discuti cu el despre ce te framanta?????Este posibil ca el sa fi ramas ancorat in invataturile cultului adventist, care interzice relatiile sexuale pana la incheierea casatoriei, ca si celelalte culte crestine de altfel!!!!!!Sau, poate, el se masturbeaza si nu are nevoie de o femeie, imi este greu sa cred ca un barbat tanar se poate abtine foarte mult timp fara a avea relatii sexuale!!!!Atat timp cat nu discutati, nu ai raspunsul dorit!!!Ce inseamna "cativa ani"????

Daca consideri ca relatia ta este pierdere de timp, renunta la ea!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Martie 2016 07:16
6 ani de relatie. Tinem unu la altul, suntem prietenii cei mai buni... Doar ca lipseste sexul vaginal. Daca as vorbi cu el, sigur zice ca din cauza mea, ca eu nu vreau, ca eu ma feresc, ca eu nu il plac fizic si de-astea. Dar nu e asa acum, intr-adevar, nu am fost indragostita de el de la bun inceput, l-am vazut mereu ca pe un prieten si atat. Dar na, dupa atatia ani, daca tot am ramas impreuna, ar fi fost ok sa fim mai intimi.
kudika_1005027
Postat pe 14 Martie 2016 21:54
De la: kudika_1005027, la data 2016-03-14 21:54:126 ani de relatie. Tinem unu la altul, suntem prietenii cei mai buni... Doar ca lipseste sexul vaginal. Daca as vorbi cu el, sigur zice ca din cauza mea, ca eu nu vreau, ca eu ma feresc, ca eu nu il plac fizic si de-astea. Dar nu e asa acum, intr-adevar, nu am fost indragostita de el de la bun inceput, l-am vazut mereu ca pe un prieten si atat. Dar na, dupa atatia ani, daca tot am ramas impreuna, ar fi fost ok sa fim mai intimi.



De ce esti atat de sigura de ce ar spune prietenul tau?????I-ai marturisit ca te-ai indragostit de el sau nu??????Nu strica o relatie frumoasa, de prietenie, doar pentru a-ti satisface poftele trupesti!!Insist asupra celor spuse de mine in mesajul anterior, discuta cu el, nu va mai feriti, unul de altul!!!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Martie 2016 07:18
ai dreptate, in orice problema primul pas trebuie sa fie comunicarea. care la noi oricum exista din plin, doar ca nu si pe tema asta.
Multumesc de sfat!
kudika_1005027
Postat pe 15 Martie 2016 15:17
De la: kudika_15804, la data 2016-03-15 07:18:02
De la: kudika_1005027, la data 2016-03-14 21:54:126 ani de relatie. Tinem unu la altul, suntem prietenii cei mai buni... Doar ca lipseste sexul vaginal. Daca as vorbi cu el, sigur zice ca din cauza mea, ca eu nu vreau, ca eu ma feresc, ca eu nu il plac fizic si de-astea. Dar nu e asa acum, intr-adevar, nu am fost indragostita de el de la bun inceput, l-am vazut mereu ca pe un prieten si atat. Dar na, dupa atatia ani, daca tot am ramas impreuna, ar fi fost ok sa fim mai intimi.



De ce esti atat de sigura de ce ar spune prietenul tau?????I-ai marturisit ca te-ai indragostit de el sau nu??????Nu strica o relatie frumoasa, de prietenie, doar pentru a-ti satisface poftele trupesti!!Insist asupra celor spuse de mine in mesajul anterior, discuta cu el, nu va mai feriti, unul de altul!!!!!

Asa este ! Si eu sunt de aceeasi parere. Daca il iubesti, trebuie sa afli daca intr-adevar si el are aceleasi sentimente. Nu numai de prietenie. Insa nu am inteles bine. Daca in afara de sex normal, va comportati ca doi iubiti si nu ca doi prieteni, atunci sigur e o problema. Mai ales de comunicare. Gandeste putin, daca comunicarea este defectuasa , atunci orice cuplu nu va rezista prea mult. Daca nu se pune problema casatoriei in nici un fel, atunci ce vei face daca la un moment dat vei dori sa ai un copil. Anii trec, iar un copil la o varsta prea inaintata este mereu altfel decat atunci cand sunteti tineri. Si apoi, cum spunea cineva aici, poate este inca influentat de religie, fie ea chiar si ortodoxa. IN orice caz, trebuie sa-ti asumi riscul si sa initiezi o conversatie. Trebuie doar curaj si mult tact in felul cum abordezi subiectul. Parerea mea !
Ge_Geta_1
Postat pe 3 Aprilie 2016 10:31
kudika_1008142
Postat pe 11 Aprilie 2016 21:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Salut tuturor!!! 7 De la: sexykudika 11 Iulie 2010 19:53
vreau un sfat...poate sa fie o relatzie de amicie intre o fata si un baiat ..atata timp cat el o placea in urma cu 3 ..4...ani? 12 De la: Baiat_Rezervat 9 Martie 2009 13:03
undercover-user: De ce sotia refuza sexul oral?.. 41 De la: creatzacreatza 11 Septembrie 2009 12:26
Cum vedeti idealul sexual ?? 21 De la: yumalai 21 Iulie 2009 19:00
nu ma ud!(suna cam ciudat)... 72 De la: v_tino 30 Aprilie 2009 17:36