Setari Cookie-uri

Urgent.... Probleme cu digestia...

Salutare! Va rog sa nu luati articolul in ras, este cat se poate de serios si grav!
Am 22 de ani. Acum 4 ani am fost operata de apendicita cronica. In timpul internarii, dupa operatie, mi s au administrat pt prima data in viata supozitoare, pt ca nu puteam avea scaun. Dupa externare, la 3 luni, m am constipat grav, timp de 3 saptamani!!! In care am luat supozitoare, laxative, ceaiuri, prune, pere etc. Insa fara efect.Aveam un dop urias!!! Am fost chiar si la doctor... mi a dat in sila o asistenta un alt supozitor, m a pus sa merg pe holuri o juma de ora si sa ma duc la toaleta. Nimic. I am explicat de dop, ca mie imi vine, dar nu putea iesea nimic din cauza dopului... mi a spus sa ma suc acasa si sa ma fortez chiar daca se fisureaza.... in cele din urma, disperata, am facut acasa clisma si s a rezolvat.
Acum un an, din nou, aceeasi problema...dar mai rau, pt ca nu mai functiona nici clisma... din nou, am disperat, urlam de durere... am apelat la o manusa si am spart usor usor dopul... si am rezolvat...
Acum, insa, iar mi s a format dop...f tare si mare... si am incercat tot ce am mentionat mai sus. Mi s a intors pielea pe dos in aceea zona...ma doare ingrozitor...nu ma mai pot forta... DiN cauza laxativelor, a iesit ceva mai mult lichid, ocolind dopul, dar nu se sparge odata!!! Nu stiu ce sa mai fac!!! Am luat orice...fac, iese pe langa dop, dopul ramane, si nu mai pot de durere din cauza dilatarii anusului!!!
In general, fac miscare, beau 2l de lichide, mananc normal... ce sa mai fac????
Va roog, din experienta pe care nu o doredc nimanui, ma poate ajuta cineva cu ceva?
Madalina-G
Postat pe 15 Martie 2016 15:46
Mentionez ca eu am si ceva probleme in general cu digestia... de la prima constipatie, am si o obsesie sa am scaun macar la 2 zile. Se mai intampla ca o data la 1/2 luni sa nu fac 3 zile, moment in care luam dulcolax si rezolvam problema. Digerarea e f lenesa. Daca iau o bucatica de carne de porc, carne tocata sau ceva ce pica mai greut la stomac, ma constip instantaneu... am fost intr un loc cu prietenul meu 4 zile, am mancat aceleasi lucruri cot la cot, el nu are nimic...eu nu mai rezist... am uitat sa iau laxativele cu mine...si s a intamplat oroarea...
Madalina-G
Postat pe 15 Martie 2016 18:40
Cunosc bine o astfel de situatie.si eu m-am chinuit destul de mult,pina am descoperit un miracol naturist,care se chiama SENA,sint niste capsule verde inchis.Pentru inceput ia cite una in fiecare seara ,iar daca dupa o saptamina sau doua te mai reglezi cit de cit redu la o capsula pe zi.Suta-n suta ca functioneaza.Eu pina am descoperit asta am fost dus de trei ori la urgenta,unde de fapt ca la noi m-am cam tratat tot singur.Deasemeni cind ai dureri ia neaparat Debridad,care pe linga un dilatator foarte puternic este si un bun calmant.
Itzi doresc succes .Te rog scriemi daca am avut dreptate si tia fost de folos sfatul meu.
kudika_949711
Postat pe 3 Aprilie 2016 09:34
Am rezolvat problema atunci... am facut de 5 ori clisma...

Insa acum, de Paste, iar a aparut problema... o sa merg sa cumpar ce mi ai zis, poate ma ajuta... nu mai suport...

Multumeac frumos pentru raspuns!
Madalina-G
Postat pe 5 Mai 2016 17:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VIITORUL SE POATE AFLA? 35 De la: camelia_27 9 Iulie 2014 19:34
escapelle 6 De la: kudika495122 3 August 2013 18:20
2 sufletele 7 De la: diana1981 5 Martie 2009 17:47
Ce stiti despre medicina personalizata? 2 De la: lorelei_lory 15 Martie 2010 17:23
tigara elecronica 6 De la: kudika069370 18 Septembrie 2009 01:48