Setari Cookie-uri

Sex protejat urmat de lipsa menstrei

Buna. Duminica, prietena mea, majora, si.a exprimat dorinta de a face dragoste. Mentionez ca era virgina, si cu ultima menstruatie pe 27 februarie si a tinut-o pana pe 3 martie din spusele ei.

Actul a decurs normal, chiar fara sangerari, prezervativ pus bine, fara aer in recipientul in care se strange lichidul seminal. Ejacularea s-a produs pe abdomenul ei dupa o perioada de cateva secunde de masturbare , nicidecum in interiorul vaginului.

Personal nu.mi amintesc sa.i fi ajuns sperma in sau pe langa vagin iar singura data cand mi.am atins penisul neprotejat a fost cand mi.am pus prezervativul, dar nicidecum intreg organul ci doar baza, dupa care am atins.o usor in zona genitala.

Cred si iau in considerare si varianta unui prezervativ fisurat/spart, lucru ce nu mi s-a mai intamplat pana acum, deci practic nu prea stiu nici nu prea imi imaginez atat de bine cum ar arata. Ma intreb aici, oare, sa fi exsistat totusi un por minuscul iar prin acel orificiu sa se fi scurs lichidul seminal? Deoarece nu am observat ca in intenriorul prezervativului sa fi exsitat orice fel de lichid, dar nici nu neg c-ar fi fost pentru ca nu l-am studiat indeaproape.

Am mai observat la un momendat, vrand sa-i fac oral, ca din vagin ii curgea o substanta, nu pot sa descriu culoarea cu exactitate, dar cred ca era un gri, insa am ignorat-o total gandindu-ma atunci c-ar putea fi lubrifiant.

Mentionez ca prezervativul era tinut la loc sigur si inca in termenul de garantie.

Astazi suntem deja pe 30 iar lipsa menstrei ne-a pus pe ganduri. E de stiut ca ar fi trebuit sa apara de pe 27, dar ...

Pot sa specific ca nu am apelat la nicio metoda contraceptiva, inafara de prezervativ.

Pastila de a doua zi a iesit din calcul, eu fiind cel ce a tinut mortis sa nu o administreze fiindca ii face varza corpul.

Mai adaug faptul ca de luni o doare incontinuu spatele, nu terifiant ci suportabil, astazi mi s-a plans de o durere crancena intr-o parte nemaiputand sa calce normal pe picioare de la ea, in rest nici un semne pre menstrual, nici macar o scurgere, nimic.

E o posibila sarcina, desi nu cred, sau pur si simplu o intarziere cauzata de pierderea virginitatii si/sau stresul in care sta fiindca nu.i mai vine?

Ceva pareri?
Ma poate lamuri cineva?
Orice sfat ajuta, cat de mic, fie el si o injuratura.

Macar sa pot dormi linistit.

Multumesc anticipat.


EduardR
Postat pe 30 Martie 2016 18:29
De la: EduardR, la data 2016-03-30 18:29:14Buna.............................................................................................

Iubita ta nu este insarcinata!!!!Se poate prezenta la medic, pentru un simplu control ginecologic, nu crezi ca este mult mai indicat, decat sa iti faci mii de ganduri????Daca actul sexual a avut loc, cu protectia aferenta, cauza intarzierii menstrei poate fi de alta natura, prietena ta mai poate astepta cateva zile, dupa care poate merge la medic, daca ciclul menstrual nu se manifesta, unde este problema reala?????

Eu, una, nu te injur, nu imi sta in obicei sa fac acest lucru!!!!
kudika_15804
Postat pe 31 Martie 2016 07:23
Eu, una, nu te injur, nu imi sta in obicei sa fac acest lucru!!!!

Femeia asta nu injura ,e o sfanta , iar povestea ta , e tema ei preferata.!!!!!!!!

Dar eu pot sa-ti spun ca in cazul tau , iti meriti soarta
kudika_988778
Postat pe 15 Aprilie 2016 13:29
Nu era mai simplu sã facã un test de sarcina????,
Ne scuteai de atâtea detalii intime!!!!
carmenbizet
Postat pe 17 Aprilie 2016 04:31
Poate fi vorba de amenoree pe baza de stres. Cel mai probabil o sa-i apara in maxim o saptamana dupa data la care trebuia sa-i vina. Pentru linistea voastra, sa isi faca un test de sarcina. Unul ieftin si bun e Fildas caseta sau banda de la CAtena, costa 8-10 lei din ce imi amintesc. Daca tot sunteti seriosi si vreti o relatie cu implicari si PE BUNE, ca sa zic asa, ar fi indicat sa mearga la planning familial sau ginecolog sa ii prescrie niste anticonceptionale ca sa nu stea cu grija ca ,,imi vine/nu-mi vine?!" sau ,,am ramas?!". Si eu iau de de 18 ani, iar acum am 21. Am schimbat doua tipuri si cu ambele m-am simtit minunat, fara reactii adverse gen ingrasare sau alte minunatii de pe prospect. In caz ca apare ceva neplacut, i le schimba cu altele. Te scapa de un stres in plus.
DincoloDeRasarit
Postat pe 17 Aprilie 2016 15:55
Aa, chiar, i-a venit? :) Acum am vazut ca-i postat pe 30 subiectul.
DincoloDeRasarit
Postat pe 17 Aprilie 2016 15:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FARA RELAXARE=FARA ORGASM 16 De la: kudika514482 23 Octombrie 2012 23:15
Va cer ajutor 6 De la: broscoiu 19 Octombrie 2011 21:56
orgasm sau nu :)) 97 De la: lonely_soul 1 Iulie 2009 00:31
SALUTARE 107 De la: panduru88 11 Februarie 2010 20:36
Poate o afectiune psihica sa fie scuza pentru un comportament nepoliticos, lipsit de respect ? 14 De la: Baiat_virgin 27 Aprilie 2012 13:52